Doktorka nám dala Aerius ráno a Fenistil večer

kavicka12
26. aug 2022

Ahojte dávali ste niekto už tak?Aerius dávam ráno 2,5 ml a fenistil večer 10 kvapiek

drake122
26. aug 2022

Ano, dá sa to tak dávať. O čo Ti ide?

kavicka12
autor
26. aug 2022

@drake122 no lebo som jej dala tak ako kázala a teraz premýšľam či sa nepomilila dr Lebo dcéra je alergicka a vždy nám dr predpíše buď jedno alebo druhé ,má impetigo ,stále ju svrbí celé telo no čo som jej dala aj na večer dnes fenistil tak konečne lepšie

drake122
26. aug 2022

@kavicka12 Tak tak. Aerius je často použivaný liek u alergikov, aj dlhodobo. Keďže teraz má akútny problém, impetigo, čo svrbí a nenechá spať, Fenistil rieši 2 muchy jednou ráno. Znižuje svrbenie a ešte aj uspáva, preto doporučila na noc. Akože, keby si to stav opodstatnil, mohla by napísať aj fenistil 3x denne a k tomu ten aerius, ale to by dieť príliš mohlo utlmiť, nakoĺko aerius je tiež čiastočne uspávajúci. Takže fenistil budete mať asi len prechodne, kým sa nevyrieši impetigo, a aerius možno aj dlhodobo, ak povie alergológ/imunológ.

kavicka12
autor
26. aug 2022

@drake122 ďakujem ♥️

alzbetka71
26. aug 2022

Impetigo je bakteriálna infekcia, na to sme dostali ATB masť aj lieky.

kavicka12
autor
27. aug 2022

@alzbetka71 áno máme aj to

luci550
22. sep 2023

@kavicka12 uzivali ste aerius rano a fenistil vecer? Citala som, ze sa nesmie kombinovat. Ale potrebovala by som na vecer dat 4 rocnemu synovi fenistil lebo dusi sa od kasla.