Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Domáce cievkovanie batoliat - chlapcov

desinka001
26. okt 2014

Ahojte mamičky, rada by som sa zoznámila s Vami, ktoré máte skúsenosti s domácim cievkovaním Vašich detičiek - chlapčekov. Máme 15m a kvôli chlopni zadnej uretry a refluxu na pravej strane musíme doma cievkovať 4x denne, včera sme sa to v nemocnici učili. Aké boli Vaše začiatky? Kedy si na to detičky ako tak zvykli? Pomohlo to uzdraviť sa mechúru? Ďakujem

kloranebb
5. nov 2014

Synovi ju odstranovali 7x v BA. Cievkovanie som odmietla. Vraj ked neostane v mechuri moc po vycikani tak je to zbytocne. Aj mna by zaujimalo ci to mechuru pomoze.. Skoda ze tu nie je nik kto by sa pridal na tuto temu. Viem ze to vsade riesia inak. Povzbudili by sme sa.

kloranebb
16. dec 2014

@desinka001 prosim vas co mate nove? Cievkujete syna? Pomohlo to mechuru?

desinka001
autor
25. dec 2014

no skutocne skoda, ze sa neozvali viacere maminy. kazdopadne sme zacali cievkovat hned po navrate z nemocnice, zaciatky boli narocne, aj nam chvilu trvalo, kym sme sa do mechura hned dostali a hlavne tatino - som tehotna tesne pred porodom, takze sa to musel naucit aj on. maly sa aj dost branil, asi po 3 tyzdnoch si uz zvykol, naucila som sa ho vycievkovat celkom sama a aj tym sa to zlepsovalo. Kontrolu ale aj s narkozovu - kvoli chlopni mame planovanu az v aprili, takze az tam sa ukaze, ci to skutocne pomaha, my sa snazime verit, ze ano a robime to poctivo, dnes aj muz uz celkom sam, bez odporu syna, len mu vzdy nieco dame do ruk, aby sme trosku odvratili jeho pozornost od toho. Vzdy nam nieco z mechura vyjde, len parkrat sa stalo, ze nevyslo vobec nic - co je dobre znamenie. Musime mechur uzdravit, aby sme mohli vyriesit aj ten reflux, lebo inak nam vraveli, len o liecbe liekmi a kedze je uz vyse roka na biseptole, dalsie lieky do neho pchat nechceme. Vy mate tiez chory mechurik? ako to teda riesite, ked nie cievkovanim?

kloranebb
29. dec 2014

No uvidime na kontrole. Zatial berie len lieky na uvolnenie mechurika. Nevieme ci nieco v mechuriku zostava - vtedy sa robi cievkovanie. Musime sa objednat na kontrolu na urologiu.

desinka001
autor
9. jan 2015

od akeho veku dietatka ste zacali riesit urologiu? maval infekcie? lebo nas zacal mat problemy ako dvojmesacny, no do BA sme sa dostali az po troch infektoch a az ako 4m ho zacali liecit cez BA. Tie lieky na mechurik beriete ako dlho?

kloranebb
15. jan 2015

Infekcie syn po odstraneni chlopne nemava. Dnes nam kazali cievkovat kvoli tomu ze sa syn pocikava a navycika vsetko - podla dnesneho vysetrenia. Malo by to pomoct mechuru.
Ked si predstavim ake riesenie chlopne nam predostrel prvy krat byvaly prednosta pan Polak - v tom case pre nas uplne neprijatelne - musim povedat ze by sme sa tomuto asi vyhli. Chcel mu dat hned vyvody aby odtazil mechur. My sme nechceli a on zvolil inu alternativu. Neboli by sme na tom tak ako dnes keby sme privolili ☹ A to cievkovanie nam primar navrhol uz pre rokom - zase som odmietla - nechcela som ho trapit - a mohol uz byt za vodou. Takto bude mat v maji 4 roky a ani do skolky nemoze kvoli cievkovaniu ist ☹ Ten Polak nam dobre radil. Lutujem ze som mu nedoverovala. Zbytocne to natahujeme. Hrozne zit s tym pocitom ze za jehombstav mozem ja.

Tie lieky berieme asi rok. Dnes nam nakazali az 3x denne. Nech sa uvolnuje mechur a nie je napaty.

Presne ako vravel Polak...chcel urobit vsetko preto aby odlahcil mechurik - je to naozaj dolezite. Vidim ako mechur trpi najviac..

desinka001
autor
2. feb 2015

Nebojte sa nic, zacnete teraz a rychlo vyzdravie, chceli ste pre syna to najlepsie, tak si nemate co vycitat. my sme si na cievkovanie zvykli asi za mesiac, to som uz cievkovanie zvladala sama vo 8. mesiaci tehotenstva s dcerkou, takze da sa to. a dnes od oktobra maleho nemusime nijako pridrziavat, pekne lezi, kym vycievkujeme. len mame nervy, ze aj napriek tomu, musime brat aj biseptol, to je dost hnusny liek, dufam, ze maleho pecen to zvladne. inak ked ste boli v nemocnici viete ako bude fungovat? primara Polaka len odvolali a oddelenie bude fungovat s novym nadalej? lebo nemame ziadne spravy a dufam, ze sa v aprili na kontrole nedozvieme, ze ho nebodaj rusia. A cievkovania sa skutocne nebojte, zaciatky budu narocnejsie, ale malinky si zvykne a bude to brat ako rutinu. ja som si to nevedela predstavit, ale vidim to na nasom divochovi, ze predsa si zvykol. Tak hlavu hore 🙂

desinka001
autor
20. máj 2015

@kloranebb ako sa Vam dari? mate uz nejake vysledky cievkovania? nam po polroku cievkovania zmizlo zhrubnutie mechura a ani chlopnu nemame uz , takze sme na dobrej ceste. v oktobri nas este caka kontrolna a mozno posledna cystometria.

kloranebb
20. máj 2015

Uuuuuuzsaneee 🙂 velmi sa tesim. Nebolo to zbytocne. Nech uz je s tym pokoj. My necievkujeme. Syn sa prestal pocikavat uplne. Prestali mu zapachat skipy. Ked si cvrkne tak len ked nestihne dojst a smrdi to ako normalny moc. Minule cikal do nocnika 3 dc. Na cystometrii pred rokom 1,5 dc. Verim ze je ok. V juni bude cystometria a dnes vysledky dmsa.

kloranebb
8. jún 2015

Prosim vas co mate nove?

danica69
28. júl 2017

Ahojte maminy. Neviem,či ste este tu,rada by som vedela,ako ste po rokoch na tom s vašimi deťurencani. Od dnes cievkujeme aj my,som zvedava,ako sa to bude vyvijat dalej.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli