Dráždivý kašeľ u škôlkara

kukulienka83
26. mar 2018

Ahojte...už prechádzam do zúfalstva...2 týždne vydrží zdraví a zas dokola...sopel a ten strašný dráždivý kašeľ...od októbra v jednom kole... je nový škôlkar, od neho to dostane vždy aj mladší ročný... Už neviem ako tomu zabrániť, ako podporiť imunitu, už ani nedufam že to odíde do zimou... už máme lieky aj od alergologie, ani tie už nezaberajú...čo je to za pliaga...nie a nie sa toho zbaviť😞

didaiva
26. mar 2018

@kukulienka83 akoby som citala o nas, moja dcerka to iste, od septembra ideme v tomto istom kolotoci, este nevydrzala v skolke ani dva tyzdne v kuse. tiez mame lieky z imunoalergologie, ale je to asi beh na dlhu trat. a mladsi ochorie tiez skoro zakazdym, takze prebdene noci a totalna unava a tak stale dokola.... cakam, ze kedy uz konecne bude lepsie.... verim, ze sa dockame, aj u vas, a u nas 🙏 drzte sa, vela sily!

biba12
26. mar 2018

@kukulienka83 vybrať zo škôlky na mesiac. Skúsiť liečenie v Tatrách. Napríklad Horný Smokovec. Cez leto moru...Aspoň na dva týždne. My to tak robíme so starším synom a úžasne sa drží. V zime Tatry, v lete more. A hlavne nedávať zbytočne lieky na alergiu, keď nie je potvrdené, že to alergia je. Nosnú mandľu ste pozreli? Môjmu staršiemu ju vyberali, keĎ mal 4,5 roka. Mal tam už ložisko... Prekonal v škôlke mykoplazmy ako druhák a nikto o tom nevedel..Potom mu alergologička spravila testy a prišla na toto.Vybrala som ho zo škôlky, zariadili sme liečenie a fungujeme tak doteraz a akoby uťalo. Má síce celoročnú alegickú nádchu, ale chorý nebýva. ATB nebral ani nepamätám.

kukulienka83
autor
26. mar 2018

@didaiva presne...ani my sme v škôlke neboli dlhšie než týždeň a tri dni... tentokrát to lezie už aj na mňa... Som už v koncoch z toho...zas si hovorím veď je to len kašeľ...ale keď vidím ako ich drhne a nadrapuje a ten mladší drobec ako sa trápi... V zime sme bol škôlkar vyše mesiaca doma a aj tak ochoreli...tak ja neviem čím to už je... Doma je vždy do úplneho vyliečenia...aj tri týždne keď je treba...a aj tak dokola...dr im dávala zakaždým ant.to som stopla keď dostali asi piate...takže teraz su asi 2 mesiace bez ale zakaždým ten istý priebeh...kvapky sirupy inhalator probiotiká vitamíny... A aj tak stále ten istý kolotoč... Sorry za citový výlev 😖

didaiva
26. mar 2018

@kukulienka83 v pohode, velmi dobre ti rozumiem. dcere zistili mierny nedostatok v bunkovej imunite a zaroven miernu alergiu. Ked bola malicka, mala ekzem, takze toto je take kvazi pokracovanie, vola sa to dermorespiracny syndrom, ma podrazdenu sliznicu, a preto sa jej tam kazdy bacil rychlo usadi. Ja ju tiez vzdy necham doma aspon 2 tyzdne, ide do skolky uplne zdrava, je tam par dni a znova. Pred Vianocami som ju nechala doma na 7 tyzdnov, normalne zazrak, cely januar bola zdrava! Takze ten kolektiv robi svoje. Tazko niekomu, kto to povazuje za "len soplik", vysvetlit, ze u nas ten "soplik" znamena takmer dva tyzdne nespania, aspon 2 hodinove zachvaty kaslu v noci, nekonecne odsavanie, skoro vzdy chore aj druhe dieta, a ako to ide do penazi ani nevravim - sirupy, capiky, vitaminy, caje, kvapky.... a potom nebud z toho na nervy... 😕

kukulienka83
autor
26. mar 2018

@didaiva presne mi hovoríš z duše...prajem aj vám aby sa ten kolotoč už zastavil a detičky boli už len zdravé!!!!

didaiva
26. mar 2018

@kukulienka83 verim, ze aj to raz pride 🙂 vam zelam to iste, pevne nervy a dobre vyhliadky do buducnosti!!

katarinadei
26. mar 2018

Nasa prva bola do skolky zdrava, v skolke vkuse kolotoc a zakazdym laryngitidny kasel, teda sopel presiel do takeho kasla. Pomahalo jej inhalovanie, no nevedeli sme najst jednoznacne riesenie. Je prvacka a je to ovela lepsie. No aj tak pri suchom vzduchu vo vykurovacom obdobi, klime, v chladnom vetre sa to zasa vracia. Alergiu jej nezistili, len hranicne hodnoty histaminovej intolerancie. Vraj sa to detom zvykne upravit postupne s vekom a preto moze prehnane reagovat. Tento rok ked zacne sopel, musi smrkat castejsie ( raz nam jedna krcna povedala kazdu hodinu strieknut izotonicky roztok a po chvili vysmrkat, po dni a pol kasel akoby zazrakom presiel), kazdy vecer a ked je zasoplena, aj rano, cistime nos konvickou (voda so solou do dierky) a ak zacne kaslat (hned po takmer prvom zakaslani), nasadim Calcium a ked ma opuchnuty nos, dithiaden alebo ine antihistaminikum na odpuchnutie nosa a priedusnice. Ak kasle sucho, aj stoptussin. Tato kombinacia nam tuto zimu trikrat pomohla tak, ze po dvoch-troch dnoch uz nekaslala. Len sme to fakt museli dat hned na zaciatku, ak sme to nechali tak, ze prejde samo, nepreslo. Druha dcera zacala chodit do skolky tento rok a v skolke je kaxdy den🙂. Verim, ze som pomohla alebo aspon dala nadej, ze sa to zlepsi vekom🙂

didaiva
26. mar 2018

@katarinadei dakujeme

zabina27
26. mar 2018

Sme veľmi podobne na tom, starsi prvý rok v škôlke a mladšia furt chorá s nim... Teraz je už 2 mesiace doma, čo doporučila orl lekárka a stále čosi, ja mám pocit, že nemôžeme nikam ísť, ani do obchodu, lebo stále sa im sopel, kašeľ vráti. Mal ísť už budúci týždeň do škôlky a zase sopli, kašle, už neviem z čoho. Imunoglukan dobral, ziadny efekt, orl nám teraz dala nejaké homeo na imunitu, uvidím. Náš máva zadné nádchy, tiež máme používať kanvicku, ale nechce ju ani vidieť, aspoň inhalujeme. Dr ho už poslala teraz na alergo, ale ste ma nepotešili, ze u vás alergo-liecba nezaberá, ja som dúfala, že ak by sa zistila nejaká alergia, že konečne sa to pohne. Presne kopec peňazí, stále unaveni, mrzuti, bez kamošov, no na nervy...
@kukulienka83
@didaiva

didaiva
26. mar 2018

@zabina27 my sme nikdy ani atb nemali, iba parkrat lokalne kvapky do nosa, na orl sme tiez neboli. Ta nasa imuno-alergo liecba este trva, kontrola ma byt po douzivani o 5 mesiacov. Tak to sa este uvidi... Cize zatial stale je nejaka nadej 🙂

kukulienka83
autor
27. mar 2018

@zabina27 no to poznám...ja už nemám chuť ho áno do škôlky dať...dnes ráno sa zobudil abid vtedy v kuse kašle, nevie prestať, je to strašné, už plače že nevládze...už neviem či mám robiť...dala som mu všetko možné od alergologie na tlmenie a nič nezaberá...aj mne je už z toho do plaču

zabina27
27. mar 2018

@kukulienka83 nám keď tak na jeseň kaslal ale že vkuse celý deň, tak dr poslala na rtg a začínajúci zápal pľúc... Teraz malý nekasle vkuse, ale skôr tak že dlhodobo, tak mu brala dnes krv na pľúcne chlamydie a mykoplazmy, termín na alergo u nás dajú na máj. Mňa ide poraziť z toho, že 2 mesiace v tej škôlke ani nebol a stále čosi, už máme pocit, že je ok a za chvíľu zase kasle za sopli...

kukulienka83
autor
27. mar 2018

Zajtra ideme na kontrolu, tak som zvedavá čo nám povie...

kukulienka83
autor
28. mar 2018

Tak nakoniec zápal priedušiek obaja 😔

didaiva
28. mar 2018

@kukulienka83 chudatka male, to ma moc mrzi. Prajem skore uzdravenie a tebe co najviac sil! 🌷

zabina27
28. mar 2018

@kukulienka83 no aspon viete, co sa deje a lieky coskoro zaberu, drzte sa 😉

kukulienka83
autor
28. mar 2018

Ďakujeme...veru aj som rada že máme lieky, že vieme čo sa deje...ale to aj tak nerieši to, že ten kašeľ sa my stále vracia dokola... Ale už nech sú zdraví, už nech nepočujem to kaslanie

zabina27
29. mar 2018

@kukulienka83 skús pridať kalciovy sirup na kašeľ, prípadne babské recepty - čaje a sirupy, mne sa zdá, že trochu pomohol tymián a majoránka, med

kukulienka83
autor
29. mar 2018

@zabina27 áno skúšam aj túto cestu, už dávno, len nezaberá...alebo som netrpezliva...ja už neviem...teraz len dúfam že so zimou prestanú aj choroby

cibka1
29. mar 2018

Ahojte, my sme si s dcérou prešli toto isté. Každé dva týždne sa opakujúce zelené soplíky, dráždivý, štekavý kašel, sirupy, kvapky, 5 dní pokoj a znova. Vždy bez antibiotík, lebo jej to zostávalo na horných dýchacích cestách. Až raz doktorka chytila záznam, prelistovala, zobrala výter z nosa a hrdla a čakali sme. Po týždni tam dcére vyšlo 5 bacilov, z toho streptokoky asi 3 kmene. Poslala nás na krčné a keď ju doktor prezrel, povedal "Nosnú mandlu jednoznačne von". Váhala som, ale nakoniec sme ju dali vybrať, v rámci jednodňovej chirurgie a pod úplnou narkózou. Vtedy mala 4 roky. Ale poviem Vám, že lepšie som urobiť nemohla. Odvtedy máme pokoj.

cibka1
29. mar 2018

Dnes má 10 rokov a odvtedy mala asi 3x antibiotiká. Tiež som to skúšala sirupami a sprejíkmi do nosa, ale nič nepomáhalo. Jeden mesiac som si to počítala a na lieky som minula 105 eur.

kukulienka83
autor
29. mar 2018

@cibka1 aj malému spravila stery, má v nose streptokoka tiež...

cibka1
3. apr 2018

@kukulienka83 mozno by bolo fajn poinformovať sa na tú mandlu. Držím palce a prajem skoré uzdravenie.

didaiva
12. apr 2018

@kukulienka83 ahoj, uz sa mate lepsie/zdravsie?

kukulienka83
autor
12. apr 2018

@didaiva ahoj, ďakujem, áno...veď prešlo im to do zápalu priedušiek a antibiotiká potom zabrali. Uvidíme ale dokedy zas, lebo to je kolotoč od októbra

lily_89
16. máj 2018

Dievčatá, ale takáto opakujúca sa choroba, to je fakt znak, že je imunita prudko narušená. Tu už treba dávať naozaj aj preventívne vitamíniky, nielen keď je zle. Ja dávam svojmu malému detské sirupy, ktoré obsahujú beta glucan. Ten je veľmi dôležitý, ten práve pomáha imunite a treba, aby to užívali stále, nielen keď majú dráždivý kašeľ. Sú rôzne príchute aj multivitamínové, ovocné, dokonca aj jahôdkové, ten je ešte aj pre deti, čo majú len 1 rôčik, takže ja odporúčam toto. Je to chutné a dá to imunitu našich malých do poriadku. 🍀🍀