Drobné vyrážky na lýtkach, stehnách a rukách 20-mesačného bábätka.

minim33
7. okt 2019

Dobry vecer mamicky,

chcela by som sa opytat mamiciek, ci nemal niekto podobny problem ako my. Nasmu 20 mesacnemu syncekovi sa pred niekolko mesiacmi vyhodili drobne vyrazky na lytkach, stehnach, ramenach a predlakti. Zijeme v zahranici a tu nejake vyrazky nijako neriesia. Tie vyrazky sa ale cely cas rozsiruju a je ich dost vela. U lekara sme uz boli niekolko krat ale stale povedali ze je to v poriadku, deti vyrazky mavaju. Bola by som velmi rada ak by sa ozvala nejaka mamicka s podobnym problemom a co vam nato pomohlo. Masti sme uz vystriedali velmi vela nic nezabera, tiez sme uz mali aj kortikostreroidove masti od lekara a tiez nepomahalo. Prikladam fotky 🙂 Dakujem pekne za kazdu uzitocnu radu 🙂

nikpa
7. okt 2019

@minim33 toto určite nie je v poriadku a na to nemusím byť ani lekárka aby som to vedela, snáď vám aspoň tu niekto poradí. Ak nie tak by som skúsila iného lekára. Poprípade aj tu je poradňa pediatra, skúste napísať a poslať fotky aj tam

minim33
autor
7. okt 2019

@nikpa nas tie vyrazky dost trapia ale lekarov tu v anglicku zrejme nie....dakujem za tip skusim napisat do poradne, som tu nova neviem ako to tu este funguje 🙂

lenka2710
7. okt 2019

@minim33 ahoj, môžu to byť potnicky a tým,že ich mastis,tak môžeš blokovať pory a z toho sa môžu rozrastat! Malá mala zapareniny medzi nozkami,tak samozrejme som to mastila! Ale potom sa mi osypala aj po brusku aj stehnach,vyzeralo to ako tvoje fotky! Už som to nemastila, len niekoľko krát za deň osprchovala,osusila a nechala aspoň chvíľu na vzduchu,skús

lienka9
26. apr 2020

@minim33 ahoj viem,ze ze uz presiel nejaky cas ale rada by som sa opytala,co to nakoniec bol?zistili ste,alebo to preslo?syn ma take iste vyrazky,len zatial ich je odost menej.dakujem za odpoved.

minim33
autor
26. okt 2020

@lienka9 ahoj tak synovi bola zistena alergia na bielkovinu kravskeho mlieka a histaminova intolerancia , presli sme kompletne na kozie mlieko a vyrobky z neho. Po cca 2 mesiacoch sa mu vyrazky vycistili a upravila sa mu aj stolica. Doktorka nam odporucila kozie mlieko, ale nie kazdemu alergikovi moze robit dobre, tak v takomto pripade treba pit mandlove mlieko alebo ine mlieko na rastlinnej baze.Isto odporucam aby ste navstivili imunoalergologa ak vyrazky neustupuju, kedze my sme s tymto problemom bojovali hrozne dlho a konecne vidime vysledky. Podrobne studujeme vsetky etikety a syn nekonzumuje nic co by obsahovalo kravske mlieko. Dufam, ze vam tato odpoved aspon trosku pomoze 🙂