Duphalac sirup. Aké máte skúsenosti?

katka13122
25. apr 2008

ake mate skusenosti stymto sirupom???maly to ma na brusko

ivaa5001
6. mar 2017

@janickadr a neviete mi poradiť prosím dávam jej duphalac ale ona vydrží nekakat aj tri dni aj keď ho dávam každý deň ona ju dokáže zadziavat tak dlho a stolica je potom väčšia a uz troška tvrdsia a vela pije a berie aj probiotika acidophilus môže byť že nemá na ňu účinok duphalac

janickadr
6. mar 2017

@ivaa5001 A aky ma vek, pripadne hmotnost a kolko Dulhalacu davate?

janka.l
6. mar 2017

My sme mali tiež problém s kakaním u dcérky a aj teraz a to má už 8 rokov. Ale duphalac mal taký účinok, že stolica nebola tvrdá (nebola na konci úplne tvrdá, ako kameň) a malá sa napokon pekne vykakala aj po 4 - 5 dňoch, takže sa jej netrhala riťka.

ivaa5001
8. mar 2017

@janickadr za mesiac ma 3 roky ale za to váhu ma 21....10 ml

ivaa5001
8. mar 2017

@janka.l ja som myslela ze on ma účinok ze musí chodiť každý deň a riedku ....ona ju téz nemala ako kameň na ten tretí deň ale trošku tvrdšie...ja som bola u nej zvyknutá na každodennú stolicu ale od kedy mala ten problém ze ju zapieklo sa to s nou tak zle ťahá s tým kakanim zadržiava co sa bojí že to bude zas bolieť

martinahorvatova
25. sep 2018

Dobry den chcela bi som sa opitat mam zapchu ale dnes som mala stolicu ale neni to vsetko mozem sa spitat mozem uzivat sirup? Dufalac teraz

kikasima
5. dec 2018

Baby a po podani duphalacu sa za kolko vykakali vase deti??

rearo
4. jan 2019

prosom vam aj moj 3r syncek ma problem dr mu teraz vypisal duphalac sirup ...na listku pisu ze 2-3dni sa dostavi vysledok..prosim vam moj to berie uz 5dni a stale nic ..je tak ze aj 8dni nekaka a potom rodi chudacik...mal to niekto tak dlho co nezabral sirup???dakujem

rearo
4. jan 2019

@kikasima moj uz 5dni a nic...som zufala uz

janka.l
4. jan 2019

@rearo a papá normálne?

rearo
4. jan 2019

@janka.l nie.praveze nic varene nechce bol zvyknuty len na mlieko a milaciky ...a mlieko zakazala dr,zeleninu vobec este nikdy a ovocie len jablko bana nesmie ...katastrofa s nim pri jedle nic nechce...radsej bude cely den hladny...ani polievky nic ...tam je chyba ale skor by som ho dorazila od nervov pri tom tanieri ako by ochutnal co to je ...

janka.l
4. jan 2019

@rearo tak potom nemá čo kakať, keď nepapa skoro nič.

rearo
4. jan 2019

@janka.l uz som chora ja z neho...nic len z biedou aktivie 1-2 za den a hranolky ,varene zemiaky vobec ...nepomozem si s nim nic nechce ...

janamexico
14. máj 2020

Viem.ze tato tema je stara al3 napisem.moju skusenost mala ma.2,5 roka a posledne tri tyzdne problem so stolicou nechcela.kakat zadrziavala az na 6 den s cipkou sa vykakala.s placom ...posledne 3 dni jej davam susene slivky co mi spapa aj 5 ks acidko a davame bezlaktozove mliecko rano a vecer tento liek dhuplac ci ako sa to vola v prvy den nekakala na druhy den 2 plne nocniky ale este s placom a dnes som sa jej opytala.ci chce kakat a ze ano a bez placu sama hovorila.ze neboli taka som.rada takze za mna urcite pomaha ♥️😊

rearo
15. máj 2020

@janamexico nám nepomohol ale dulgosoft ten zmäkčuje stolicu s tým je ôk musí ho mat stále ináč ma Hneď tvrdú stolicu a trápim sa od 2,5r a už ma 4,5

janamexico
15. máj 2020

@rearo joj to mi je luto nam zatial ano mala uz kakala.dnes 2x a to sa sama vypytala kakat dafam ze ked jej ho uz nedam tak sa problemy nevratia

rearo
15. máj 2020

@janamexico no môj bol aj 10dni tak ale teraz už je lepšie ale treba stále ten sirup

janamexico
21. máj 2020

@rearo prosím vás a ako dlho ho môžem davat lebo zatiaľ ho užíva 2 týždne necele a z toho 3 dni som jej nedala sa zas dnes sme mali scény

rearo
21. máj 2020

@janamexico moj ho berie uz dlho ,je volno predajny tak asi neskodi alebo nie je navykovy ...neviem vam povedat naisto spolieham sa tiez len tak sama na seba ak ho vysadime tiez hned je zapeceny,ak by kakala dobre ze badate ze by stacilo menej sirupu alebo kazdy druhy den daj te tak...aj moj teraz zase dobre zapeceni uz par dni nic nejde ,sirup davam ,ale predtym som nemala kupeny 3-4dni a uz je to tu...

janamexico
21. máj 2020

@rearo ja malej popri ústupe dávam susene slivky a kiwi

ceresnovci
21. máj 2020

berieme, pravidelne, dlhodobo.. velmi dobre vysledky.

rearo
22. máj 2020

@janamexico ak vám zje super môj nič nechce ani varenú stravu neje... Tam. Je problém...

lenjara1
16. jan 2021

@rearo dobrý deň, synček ma tiež zhruba od 2r problém. Berieme na striedačku duphalac už dva roky. Tzn ze napr tri, štyri mes je OK a potom znova začne proces kedy ho začne zapekat.
Ibaže teraz sa mi sťažuje na bruško, resp pod bruško že ho boli. Aj keď sa vykaka s duphalacom. Chcem sa opýtať, mali ste aj vy problém ze by po duphalacu malo dieťa pocit bolesti bruska? Ďakujem za odpoveď

rearo
18. jan 2021

@lenjara1 dobry den ..ten sirup bral moj syn len raz ...nepomahal mu vobec ,ja davam dulgosoft a ten riedi stolicu ...uz chvala bohu mu to ide aj ked nedavam ...len sem tam ked vidim ze by nesiel 2dni alebo ma dost tvrdu stolicu dam trocha inac uz vynecham...tak vam neviem poradit ohladne bolesti ...moj bolest nema od sirupu ,len robil zazraky ked kakal tvrdo no uz ako pisem uz sa to zlepsilo...urcite to spomente dr tu bolest vbrusku aby nemal nieco ine ...drzim vam palce je to nieco strasne ...

lenjara1
18. jan 2021

@rearo ďakujem vám veľmi pekne za tip na iný druh sirupu, poznacim si. U Dr sme boli, zobrala vzorku stolice. Uvidíme.

viki2122001
25. nov 2022

Dobrý deň, potrebujem poradiť ak stým má niekto skúsenosť, mala som hnačku tak som si dala imodium rapid zabralo to až tak že potom som 6dní nevedela ísť na wc a strašne bolesti brucha som mala, tak mi lekar prespisal duphalac sirup dávam si to 4dni ráno si to dám a keď sa naobedujem a okamžite mam krce a musim utekat na wc a stolica velmi riedka, neviem ze ked prestanem uzyvat duphalac tak sa mi nevrati ta zápcha ?

tavicka1
9. feb 2023

@ivaa5001 dobrý deň ako vám preslo to zapekanie, môjho malého tak zapieklo a tetaz zdržiava viete mi poradit ako to preslo

tavicka1
9. feb 2023

@mojkamirka dobrý deň ako ste vyriešili tento problém sto stolicou a ako ste to riešili my mame niečo podobne