Dusenie bábätka slinami

michelle1978
2. apr 2016

Máme 3 týždňové bábätko, ktoré sa dusí pravdepodobne slinami.Krmime ho UM, s ktorým nemá problém. Stáva sa mu to 2 az 3 hodiny po jedení, ked už má to mliečko aj strávené, lebo po tom dusení je hladný. Vačšinou to má taký priebeh, že dudlá cumeľ a zrazu ho vypľuje a začne sa dusiť. Mávame ho aj vo vyvýšenej polohe, ale aj tak sa mu to stáva. Problém je v tom, že tie sliny (ak sú to sliny a nie voľáke soplíky) sú husté a nevytečú mu len tak ľahko von a to ho možme dať do hocijakej polohy. Máme z toho strach, lebo to dusenie je dosť drastické. Nemáte niekto podobné skúsenosti a neviete nám poradiť, lebo je to pre nás velmi zdrvujúce.

mirreckall
2. apr 2016

A doktori co na to?

michelle1978
autor
2. apr 2016

Doktor nám zatiaľ povedal, že ho máme mať vo vyvýšenej polohe.

simsalabim
2. apr 2016

A nie je to reflux? Natravene mlieko byva dost huste, mam s tym u mojich deti skusenost. Urcite by som investovala do monitoru dychu + riadne vysetrit.

gajdosovci
2. apr 2016

Moja neter sa dusievala so slinami.. nemavala to casto, mozno raz- dvakrat za den... vyrastla z toho...

koriblik
3. apr 2016

My take niečo možno podobne riešime. Maly ma 6 m. Prvý raz to mal také, že záškuby celého tela, oči stlpkom a nemohol dýchať... Volali sme zachranku a medzitým ho manzel "vytriasol" dole hlavou...vyšli mu take hustejšie / hutnejšie sliny a prebral sa, lebo nereagoval ani nič. Potom už bol v pohode, len bol "mäkký" ako handrova bábika. V nemocnici mal všetky výsledky OK, tak nás poslali na neurologiu, gastro a podobne ... Tiez to nebolo hned po nakrmeni, ale tak 2-3hodky po... Ak to je "len" dusenie, treba ho dať riadne odgrgnut aj viackrát a polohovať, ak je aj "mimo" ako nás, treba to riešiť, môže ísť o niečo vážnejšie ...

mirreckall
3. apr 2016

u nas to bol a aj je uzky pazerak. Mala ma teraz 3 roky a okrem ineho uzky pazerak. Ak je chora alebo moc zahlienena, napr. aj ked vela place, vracia kvoli tomu sopliky, nestihaju jej stekat dole...nechcela som strasit hned na zaciatku. A urcite odporucam monitor dychu.

michelle1978
autor
4. apr 2016

doktor to najskôr zhodnotil ako "reflux", najskôr sme to mali aj po jedení, to som ešte kojila, 5 dní sme už len na umelom mliečku a teraz po jedení je to úplne v pohode, nič mu nevracia nazad do pusinky, už sme si všimli, že sa to stáva len pred tým, ako je hladný. Máme podložený matrac v postieľke, aj postieľku nadvihnutú. Raz sme už volali záchranku, lebo sme sa vyľakali, ale malého pozreli a potom bol už v pohode. S doktorom to určite budeme riešiť, ďakujem za príspevky, hlavne sme chceli vedieť, či má tiež niekto podobný problém.

cecilkalenka
4. jan 2018

@michelle1978 ahoj prosim ta chcem sa spytat ako si postupovala, bo moj maly 5-mesacny sa casto dusi slinami, ani nezakasle, nic, len sa zacne dusit akoby nestihal prehltat, ani zakaslat, doktori povedali ze reflux bo mi aj grcka a po pro tom vsetkom idu zuby 🙄 Tak prosim o radu, nech sa mi prestane dusit pre boha kedykolvek slinami, davam ho na bok co najviac ale nepaci sa mu, rychlo sa pretoci naspat, dakujem za rady

michelle1978
autor
4. jan 2018

@cecilkalenka ahoj, veľmi rada by som Ti poradila, viem, čo to bolo strachu, keď sme tým prechádzali my....no u nás to bolo len keď bol úplne maličký, keď teraz zhodnotím, tak zrejme si nevedel poradiť so slinami, ak sa mu nahromaždili v ústočkách, inak si to neviem vysvetliť... on nevrackával, len tie slinky... no spával na takom trojuholníkovom vankúšiku, ten sa používa aj pri refluxe... to mávate od narodenia? nás to potom časom prešlo, možno už po 6 týždňoch od narodenia, nám to lekár tiež zdôvodnil, že zrejme to bude slinami, keď je ešte maličký, nevie si s tým poradiť...

cecilkalenka
7. jan 2018

@michelle1978
nie zacalo to asi pred mesiacom, zacal viac grckat, a prestal mi dychat niekolko krat :( vzdy mu vytecu sliny a potom je v pohode, mam pocit ze ich ma viac odkedy mu davam gel na dasienka koli vychadzajucim zubkom, od dnes mu ho prestaneme davat a uvidime , moc dakujem za odpoved 🙂

monicax
13. jan 2021

michaelle1978
Dobry den mam navas prosbu prosim vidim vas komentar a mam ten isty pripad mozte mi poradit prosim dietatom co to moze byt
vopred Dakujem

monicax
13. jan 2021

@michelle1978 Dobry mam navas prosbu prosim mame ten isty pripad s Dietatom mozte mi poradit co to znamena?

zuziinnkkaa
2. sep 2021

@michelle1978 pekny den prajem prosim chcem sa opytat. Ako dlho vam to trvalo? Mne sa mala tiez dusila slinami po vit C ale tuto npc som ju nasla ako opat rozdychava a ma sliny na perach … myslite si ze to moze byt ked je hladna? Dakujem

zuziinnkkaa
2. sep 2021

@michelle1978 ten vankus ste mali na madraci ? Ci pod madracom ?

michelle1978
autor
2. sep 2021

Pekný deň prajem. Neviem či to môže byť hladom, vôbec netuším. Trvalo to možno max. do 8 týždňov od narodenia, postupne to samé prešlo, čím bol starší. Bolo to, ako keby sa mu nahromaždili sliny a nevedel si s nimi rady. Ten vankúšik sme mali na matraci. Prajem, nech to čo najskôr prejde, vie to poriadne vystrašiť človeka.

veronika4590
Autor odpoveď zmazal
Zobraz