Dusivý kašeľ u 3-ročnej dcérky

8. feb 2023

3r dcéra má zápal priedušnice - antibiotika, sirup paxeladine. Práve sme doinhalovali yabro. Už ma v sebe fenistil. V jednom kuse kašle, nemôže zaspat. Čo mám robiť? Totálne zúfalstvo....
Aj difúzor mám š vincentkou, aj vyvýšený vankúš. Aj majoránkový čaj......
Čo ešte? Ditiaden? Alebo ešte stoptusin? Čo môžem, čo už nie?
Dakujem za všetky rady.

luckaiza
8. feb 2023

ak uz ma fenistil tak ditiaden urcite nie, skuste mokre uteraky okolo postele a fenistil moze 3x denne podla vahy, aj nas si takym kaslom presiel ,nasmu este zabera tymianova mast a eucasol sprej do izby

marianarem
8. feb 2023

U nas na nocny kasel prekvapivo zabral uz viackrat ten babsky recept - rozkrajana cibula vedla postele. Za vyskusanie nic nedas.

aivlis18
8. feb 2023

U nas zabral dithiaden, dcera mala teraz 5, tak mohla polku tabletky na noc, ale pred rokom len 1/3 tabl. - tak predpisala pediatricka. Tiez mala dusivy kasel, fenistil nic, ani rectodelt cipok nezabral..

autor
8. feb 2023

@luckaiza dakujem
Mám, idem hneď dať

autor
8. feb 2023

@marianarem dám, ďakujem

marcela1207
8. feb 2023

Cibulu nakrajaj 2 malé lizicky medu a nechať vylúhovať na teplo par hodín potom každé 2 hodiny šťavu nech vypije 1 veľkú lizicku

autor
8. feb 2023

@aivlis18 tak dám až keď naozaj bude veľmi zle. Nie hneď po fenistile. Ďakujem

autor
8. feb 2023

@marcela1207 s tým sme začínali. Na toto už je slabé

darina14m
8. feb 2023

Vyvetrat, chlad, cibulu vedla hlavy, mozno vlhky obrusok/plienku pred usta/nos, popretierať... znažit sa ju ukludnit,

ukulela
8. feb 2023

nema prilis prekurene v izbe? a prilis suchy vzduch? zhodnot aj to ...

mirkava
8. feb 2023

Povedala by som ze laryngitída, opuch hrtana. Pomáha studený vzduch, zmieni opuch. Skúste vyvetrať. Večer sa vždy zhoruse a dieťa až chrčí

mirkava
8. feb 2023

Pozor ak by sa začala dusiť smer pohotovosť.

darina14m
8. feb 2023

Ak kasle nonstop, zabalit do tepla, do deky, paplóna....pri laryngitide to je prva pomoc...vyjst snou von...chlad jej pomoze.. nech sa nadycha a potom postupne pomaly dnu, vyvetrat aj v izbe

daandra
8. feb 2023

Mali sme take kasle viackrat, veľmi pomáha rozzuvat a zuvat mentolovu žuvačku, niekedy sme to robili aj v noci, samozrejme sedela a vyplula ju potom a najviac pomohol asi olej nakvapkat na dámsku hyg, vložku, zohriať v mikrovlnke a priložiť na krk odviazať šatkou, toto, ak bolo zúfalstvo najlepšie pomohlo. Pri zápaloch hrtana mame často taky kašeľ.. treba vydržať, ak má dobrú liečbu, prejde , zmierni sa za tri noce ...aspoň u nas

ivsa355
8. feb 2023

Neviem ako ste to mysleli,že práve sme doinhalovali...tak neskoro večer by sa inhalovat nemalo. 🙂 Keď sme boli s malou v nemocnici,tak nám kázali maximálne inhalovat do 4tej poobede, keďže aj to inhalovanie môže spôsobiť dráždenie na kašeľ.

autor
8. feb 2023

@ivsa355 čosi??? Za túto informáciu pekne ďakujem netušila som to. A ja hlavne pred spaním, že upokojuje 😪😪😪 ach ja hlúpa!!!!

kukulda1234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
8. feb 2023

Dievčatá ste skvelé! Spi.
Vyvetrala som, dala som mokrý uterák na radiator, cibuľu k posteli, striekla som just, tymianovu masť na hrudník. Lieky som už nedávala žiadne. Dala som jej ešte trochu teplého mlieka s cesnakom, medom a maslom.

sono2
8. feb 2023

Tak hádam nemá na laryngitidu atb.
Na to sa nedáva nič len vydržať. Hlavne studený vzduch prvé dva dni sú najhoršie. Proste nič.
Moja dcéra mávala od roka, nedávali sme nikdy nič.

autor
8. feb 2023

@darina14m ďakujem. Aj táto informácia je pre mňa nová. Doteraz sme nikdy neriešili kašeľ. Takže toto je pre nás úplne nová situácia.

autor
8. feb 2023

Neviem čo je laringitida. Lekárka povedala - zápal priedušnice.
Hlavne tie sople ju teraz v spánku dusia. Strašne chrape. To aj vy ste si tým prešli? Preboha to je hrozne 🤕. Keby som mohla za ňu vyfukať!!! Ale ju prinútiť fúkať nos je nadlusky výkon. Vie, ale nechce. A odsavačka nevytiahne to, čo vyfuka vlastnou silou.

luckaiza
8. feb 2023

skuste nos fukat cez vysavac,ak mate odsavacku teda na vysavac, nam sa len ta osvedcila ..nech vam to cim skor prejde skore uzdravenie

kukulda1234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
8. feb 2023

@luckaiza ďakujem pekne
Mame odaavačku na vysávač, ale strašne slabo ťahá. Neviem preco, ved ju po každom použití čistím, ale ten ťah sa mi zdá, že už nie je taký aký bol, keď bola nová. Ťahám vysavacom a nejde nič a keď fukne do vreckovky, kopu jej toho ide.

zuzkaa1991
8. feb 2023

Dithiaden mozete dat riesila som to raz cez telefón ked som volala na pohotovost..tiez mala taký kasel

luckaiza
8. feb 2023

vazne? nas syn ma 2 roky a davame tak nie na min tah vysavac a nasmu vytaha vela a este starsi syn sice uz ma 8 rokov,ale zacal v 3 rokoch preplachovat nos s konvickou a to mu neskutocne pomaha ,vtedy mu vyjde vsetko

autor
8. feb 2023

@zuzkaa1991 mne sa zdá ze aj lekárka vravela, že na nic fenistil a ak by sa veľmi dusila tak 1/3 ditiaden. Ale zvládli sme to bez.

Ešte raz ďakujem za rady.
Ale to chrápanie je MASAKER 🤯
Ešte som takto nepočula nikdy nikoho chrápať

autor
8. feb 2023

@luckaiza a kde ste sa naučili konvičkovsť? V 3r? Toto by jej podľa mňa veľmi pomohlo, ale nemám odvahu. Akú konvičku odporúčate?

zuzkaa1991
8. feb 2023

Kludne v noci ak naho chyti majte nachystané moze dostať laryngitidu záchvat len otvoriť okno dokorán zabalit do paplona len hlava von nech dycha studený vzduch ja davam dithiaden ked kasle vecer tiez s tym prechádzame ze mame hlienovity kasel sirup od kaslu a ako pisali vysse inhalovat max do 16hod. Fenistil nedavajte dajte len vecer dithiaden ten rozsiruje priedusnicu fenistil je slabý ja taky stav

autor
8. feb 2023

@zuzkaa1991 ďakujem. Bože..... len nech nedostane záchvat, lebo ratovať budú musieť mňa. A volať záchranku, alebo čakať kým to prejde ? Alebo po akom čase volať?