Dusivý kašeľ u 4 ročného. Ako sa ho zbaviť?

helka101
24. nov 2010

MIlé mamičky, idem vas požiadať o radu ako si poradiť s neznesitelny dusivým draždivým kašlaním 4ročného chlapčeka.. Môj synček je pravidelne chorý, teda môžeme povedať, že kašleme skoro cely rok, dakedy je to pokašlievanie, dakedy je to dusivý kašel.. Podla doktorou kde chodime, je v poriadku.. Na alergologií nam bola zistena hranična alergia na roztoče.. nasadili nam inhalatory Berodual a Flixotide.. sirup Zirtech a Arieus.. no vôbec to nezabera.. teda, stale sa nam vracia ten dusivý kašel.. ☹ ☹ ako mu mam lne pomôcť.. 😔 skušame čajíky, sirupy... všetko možnéé.. ale nikdy sa z toho nedostanem.. večere a noci su u nas najhoršie.. ... chcem mať už zdraveho škôlkara 😅

helka101
autor
28. nov 2010

@libka1 libka tak ako píšeš, aj ja som odskušala všetko možne aj nemožne.. a stale sa ten hnusny kašel vracia... 😔 aj teraz daekdy jeden dva dni nekašle vôbec, na tretí ho ide zadusiť.. už som aj premyslala, že ho vyberiem zo škôlky, aby ho nedraždili iny bacily ☹
@beatricer a to koloidne striebro ho dostalo z kašlania? kolko ste ho užívali, a kedy si videla zlepšenie? pozerala som to na nete.. je o tom fakt dosť popísaneééé.. ale som enmala čas venovať sa čítaniu, tak som to len preletela.. je super, ak ste prišli nato čo vam zaberie a budete zdravy 😵

libka1
28. nov 2010

tiez ma zaujima to koloidne striebro ze co to je... napis nieco viac k tomu ak mas cas... 😉 pohladam aj nejake info na nete...

beatricer
28. nov 2010

@helka101 bral to asi 4-5 dní no už po 2 dňoch som videla zlepšenie. Okrem toho že som mu ráno na lačno dala vypiť 15 ml tak som mu to kvapkala aj do nosa - asi tak 3x - keď ma to napadlo. Hlavne večer keď išiel spať. Pred tým než som mu to začala dávať tak keď zaspal tak mu sople chrchlali v nose ale nešli najprv ani von. Potom sa spustili. Užíva sa to pokiaľ vám to neprejde. Záleží od choroby. Dokonca som sa rozprávala so známou a tá vravela že je to aj na rôzne ženské choroby. Musí sa to v ústach dobre popremŕvať aby sa to dostalo aj pod jazyk lebo sa to lepšie absorbuje cez kožu. Ak to deti nevedia nie je to až taký problém.Nech to pomaličky preglgnú alebo po troške popíjajú a následne sa to zapije troškou vody - 2-3glgy. Pri závažných chorobách sa to pije 2-3kát denne. Dospelý pijú minimálne 30ml dojčatám stačí 5-7ml záleží od veku a hmotnosti. Pri rakovine sa pije dokonca vraj až 50 ml 3x denne.Nesmie sa to podávať na kovovej lyžičke, nesmie to prísť do styku s kovom a citrónom. Najlepšie je podávať to v pohárikoch od liekov alebo striekačkou. Musí to byť odložené mimo spotrebičov a telefónov. Dostať to v lekárni a treba si pýtať na užívanie/pitie/ ja za to dávam do 15e za 500ml fľašu. Má to jednu nevýhodu treba dopĺňať probiotiká, pretože to v črevách ničí aj dobré bacile. Treba odstup min. 1/2 hod.

bonaquaba
28. nov 2010

@beatricer a mozes aj napisat, odkial si to kupovala a ak mozes aj znacku, pretoze toho koloidneho striebra je vela a clovek nevie, ktore je dobre, dik moc

daducha
28. nov 2010

@helka101 , ahoj, ja by som malemu zo stravy vysadila vsetko mliecne.Nielen priamo mlieko ale vsetky mliecne veci,potraviny ktore mlieko obsahuju a pod.Minimalne by som zacala vyradenim kravskeho mlieka,syrov,tvarohu a pod.
Viem o com hovorim,mlieko je jednym z vyvolavatelov astmy.
Nestihla som precitat vsetky prispevky, preto ak to tu uz bolo, ospravedlnujem sa.

helka101
autor
28. nov 2010

@beatricer ajja by som ti bola vdačna za značku ? 😅 😉

libka1
29. nov 2010

tak a my sme so striebrom skoncili ani sme nezacali 😝 muzovi v lekarni povedali ze v ziadnom pripade do 3 rokov nemame davat, takze este pol roka cakame 😝

daducha
29. nov 2010

@helka101
Ahoj, ak by si chcela, viem ti dat kontakt na detsku lekarku ktora sa venuje aj homeopatii a detoxikacnej medicine.Vysetrenie stoji 20,0 Eur, je absolutne bezbolestne a presne ukaze kde je problem. Pomohla mne, mojim detom,bratovi, ktory je, silny alergik, uz prestal brat lieky a do leta by mal byt uplne fit.
Len je to v KE.
Takze ak chces a môzete cestovat, staci mi dat vediet a poslem kontakt.
A ako som uz pisala, tym vynechanim mlieka by si mu podla mna velmi pomohla aj sama.Mne alergiu zistili po 25-tich rokoch a po vsetkych problemoch je zo mna iny clovek.A stacilo vynechat vsetko mlieko.
Drzim palce nech ste coskoro OK.

helka101
autor
29. nov 2010

@daducha daduch dakujem.. ale vyskušam našu homeoptaku v meste, je šikovna, vela ludí ju chvali. 😉 ale budem pamätať.. a ak dačo tak ti písnem 😵

inač, nevieš mi nahodou odpovedať, ak je to fakt alergia z mlieka a mliečných vyrobkov.. prečo kašleme len na zimu???

Inač dnes ma naša dr. prekvapila.. mala mi ma zachvílu dva mesiace, ostala chora, ma nadchu a pkašlieva.. tak zahlieneno... a prídem ku doktorke, počúvala ju a vraj to vyzrea pdola priedušiek na alergiu.. a tak jej vraj mam davať inhalovať Berodual, raz poobede a raz večer.. no neviem.. nieje to skoro, dvojmesačné dieťa na kortioidoch??? nestrekla som jej dnes vôbec.. zajtra ideme na prepočúvanie.. berieme zatial Pneupolisyn.. a Fenistil, a Sterimáár..

beatricer
29. nov 2010

@bonaquaba
@helka101 dievčatá mne to objednávajú v lekárni pozrite túto stránkuhttp://www.kcrulc.cz/cz/home/57-ag-koloidni - presne toto koloidné striebro mi objednávajú. Asi majú s touto firmou zmluvu. Ja som sa dočítala že to môžu aj dojčatá. Ani antibiotiká by nemali deti a dávajú ich deťom.

helka101
autor
29. nov 2010

@beatricer dakujemm.odpíšem nazov a zistím si čimi objednaju 😵

beatricer
29. nov 2010

@helka101 V dnešnej dobe ti lekári hneď povedia že to alergia a tým že ti dajú lieky doslova ti tú alergiu donútia. Nechápem ako z počúvania môže zistiť že to alergia aj keď by sa jednalo len o začínajúcu. Tú homeopatku by som tiež vyskúšala. My sme tiež chodili a tú zimu mi chlapec bol omnoho menej chorý. On mal zahlienené črevá a vnútornosti a preto mu tie soplíky stále vyrážali. Len sme prestali lebo to bolo dosť finančne náročné. nechávali sme za lieky každý mesiac vyše tisíc korún. Ale vždy sa niečo nájde. Teraz riešime problémy v škole - ADHD. Jedno polaví a druhé sa zhorší, ale o čom by to bolo pre rodičov keby neboli s deťmi stále starosti /radosti/

bonaquaba
29. nov 2010

@beatricer to mas pravdu s tymi antibiotikami, to co kedysi davali dospelym, teraz jedia deti a nik sa nad tym nepozastava iba farmaceuticke priemysly maju super zisky a dobry kseft a stalu robotu, ja mam maleho uz mesiac choreho a nic mu nepomaha tak susimeste to koloidne, dufam, ze uz nieco zaberie, tak dik moc za link

klubcaj
2. mar 2011

Ahojte, neviem ci je este diskusia aktualna ale podla toho co pises ide mozno (odhad podla priznakov) o mykoplazmu. Ma aktivne obdobie v zimnych mesiacoch, v lete moc nie, preto je kasel na ustupe. Mali sme ten isty dlhodoby problem a uz konecne viem o co islo. Urcite ho treba otastovat na mykoplazmu a chlamydie.
Drzte sa, S

mishelka2514
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mishelka2514
16. apr 2019

@daducha prosim Vas, viete mi poslat kontakt na homeopata v KE,kt.pomohol? dakujem