Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Dvojmesačná dcérka má problémy so stolicou

laskica
13. feb 2016

Ahoj mam DVOJ MESACNU DCERKU ... ona od narodenia kakala sama bez r.rurky len dvakrat .. bola som s nou uz na chirurgii, usg a gastre a nevedia najst pricinu lebo vsetky vysledky ma v poriadku ...mate s takym niecim skusenost ?..

saurian
13. feb 2016

@laskica
sama s tym nemam skusenosti, ale brachova mala mavala stolicu tak raz za 10-14 dni. tiez obehali lekarov, vysetrenia - vysledok (bola plne kojena) - ze niekdy sa to u kojenych deti stava, ze stravia vsetko MM bezo zvysku. a mala skustocne nemala problemy, castejsia stolica nastupila az s nastupom tuhej stravy.
nepises vsak preco pouzivas r.rurku - ci kvoli tomu ze nekaka alebo kvoli inym tazkostiam (napr uzky konecnik...) , tu mozu byt aj ine dovody.

laskica
autor
13. feb 2016

R.rurku pouzivam lebo sa bez nej sa nevykaka ..iba place a tlaci a nic jej nejde ..bola som na vseliakych vysetreniach a zuzeny konecnik nema ani ine chyby dokrka si to nevie vysvetlit

stastnablcha
13. feb 2016

ahoj... a kojis alebo si na umelom mliecku. lebo my sme mali obdobny (nie uplne rovnaky, lebo maly obcas kakal aj sam, ale rektalna rurka bola verna kamaratka) a po zmene mliecka sa to upravilo...

laskica
autor
13. feb 2016

@stastnablcha mala je na umelom miecku uz tretie v poradi

ukulela
13. feb 2016

@laskica no ja neviem ... ked ddoktori nevedia, co riesit :( jasom plne kojila a maly kandil raz za 10 dni. ale ziadny problem nemal.
davas popri mlieku aj caj? ja by som mozno skusila este to. aj ked ja som malemu okrem mlieka ine tekutiny do pol roka nedavala ... ale teda skusila by som na tvojom mieste caj. fenikoovy, harmancekovy ... nejaka pricina tam musi byt, nie je normalne pri umelom mlieku, aby babo nekakalo. od tej rurky ju treba oducit, moze uz aj teraz na nu byt zvyknuta ....
ake mlieka si skusala?
probiotika nejake davas?

mily7
13. feb 2016

Alergia na b.kravskeho mlieka môže spôsobiť tieto problémy. Testy u tak malých detí nerobia. Ale ak vysadis um a skusis rastlinné,tak by mohlo pomôcť . Len čo som čítala tak pozri témy ,plus aké mlieko áno a skús. Nie vždy to spôsobuje hnačky. Sú deti ktoré kvôli tomuto mávajú zapchy.

mily7
13. feb 2016

A um zvyknú zapekat!

andreafan
13. feb 2016

Ahoj bol malinkej robeny aj rtg crievok alebo irigografia crievok,na zaklade coho urcili ze nema zuzeny konecnik pripadne zuzene crievko v ktorom kolvek useku?

laskica
autor
14. feb 2016

@andreafan ahoj nie berobili jej rtg len usg a stoho skonstatovali ze ona ma crievka v poriatku myslis ze by som s nou mala ist na to rtg

laskica
autor
14. feb 2016

@mily7
ona zapecena nieje jej stolica je uplne riedka

nibocka
14. feb 2016

Skuste vymenit mlieko.nas mal toto pri nutrilone.dali sme fracne lait a odtvedy bolo dobre.
Ale skusit este tie rastlinne mlieka ci nahodou tam nie je alergia na mlieko.ale ja by som naprv skusila vymenu mlieka.aj sunar je zevraj dobry.nam sadlo to france lait tak sme potom uz ine nedavali

myleontina
14. feb 2016

Aj my sme mali presne tento problem,ktory sa okamzite vyriesil,ked sme raz denne pridali do mliecka probiotika infants dophilur,odvtedy ma ukazkove travenie 😉
@laskica

andreafan
14. feb 2016

@laskica...ak Ti mozem len v dobrom poradit ak po vsetkych vyskusanych alternativach ako zmena mliecka,pridanie probiotik nenastane zlepsenie urcite poziadaj o odb.vysetrenie u detskeho chirurga s rtg popisom,moj syn sa takto trapil,stale bolo vsetko v poriadku a nakoniec ho urgentne vo velmi vaznom stave operovali,bola mu potvrdena Hirschsprungova choroba- t.j.zuzene crievko,..to Ta v ziadnom pripade nechcem strasit,prajem Ti nech sa vsetky problemy stratia,len bud opatrna

meri_ta
14. feb 2016

My sme mali podobné problémy. Vymenila som mliečko a odkedy mu dávam Nutrilon Comfort (čo je mliečko pri zápche) tak to je omnoho lepšie.

stastnablcha
14. feb 2016

@laskica my sme tearz na amilku bifido a zatial musim zaklopat ale vsetko je ok. bola tu taka diskusia ake su nove mliecka, skus sa pozriet na to, mozno pomoze.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli