Dvojmesačné dieťatko málo papá

zuzka1905
10. okt 2014

Ahojte, chcem sa spytat ci mi neviete poradit nieco ako nastartovat apetit u dcerky alebo nieco ... Ma skoro 2 mesiace a oproti babatkam v jej veku pije malo mliecka. Davam jej UM vypije 100ml kazde 3-4 hodiny. Mate niekto podobnu skusenost ze babatko papalo menej v danom veku ako by malo?? Neviem ci mam hladat nejaky problem alebo proste nieje velka jedacka a staci jej 😒

mirkita
10. okt 2014

Cika,kaka,pribera? Je zdrava a vnimava? Ak ano tak proste papa menej...ak jej nic nie je,nie je co riesit...

muchacc
10. okt 2014

Moja veľa papa a malo priberá zdravá je tak neriešim ale chodíme na gostro 😉

sendy182
10. okt 2014

@zuzka1905 podľa počtu mokrých plienok....prírastok na váhe....a pod.....

luba41
10. okt 2014

@zuzka1905 a kolko by mala vypiť? prečo sa ti zdá málo? myslím, že vypije dosť..ak priberá a nemá problémy, tak je to úplne v poriadku..

zuzka1905
autor
10. okt 2014

@mirkita
@muchacc
@sendy182
@luba41 tak pribera sice pomalicky ale pribera ... stolicu ma vacsinou 2x do dna a cez den ma ocikane plienky pri kazdom prebalovani ale v noci ked mi prespi cca 8hodin tak rano ma suchu plienku ... neviem preco v noci necika ale rano ako sa prebudi tak uz potom nacika do plienocky ... co citam tu na konikovi tak mamicky pisu ze ich 2 mesacny drobci vypiju 120 az 160ml kazde 2-3 hodiny tak oproti tomu nasa pije malinko

mirkita
10. okt 2014

@zuzka1905 tak to je velmi individualne, ak jej nic nie je tak neporovnavaj.... nas maly tiez necikal v noci

sendy182
10. okt 2014

@zuzka1905 v noci jej dávaj mliečko v spánku.....nesmie mať suchú plienku....poraď sa s doki....zvlášť ak ti cez deň málo pije......neber to tabuľkovo....niektoré deti priberajú veľa a niektoré menej....dieťa nesmie chudnúť ak nie je choré....nemalo by zaostávať.....dávaj častejšie....možno viac vypije....cca 2,5 hod....vyskúšaj.....čo čaj?...pije?........

luba41
10. okt 2014

@zuzka1905 v noci ju nebud..ak si nastavila takto režim sama, nechaj ju spinkať..ja si myslím, že je všetko tak ako má byť..aj to cikanie je v poriadku..kolkokrát jej výjde to krmenie za den? a kolko pribrala od začiatku? je dievčatko, môže priberať pomenej..aké má genetické predispozície po vás-ste chudí, nízki rodičia?

zuzka1905
autor
10. okt 2014

@luba41 v noci sa mi budila o 3 a potom az o 6 rano ... no teraz posledne dni uz to kremenie o 3 vynechava lebo prespi a az o tej 6 sa zobudi... ale ked sa zobudila cez noc o tej 3 tak nacikane mala v plienocke, to len od kedy prespi celu noc tak ma suchu plienku ... budit ju nebudem nemam to srdce ju budit ked si sladko spinka ... cez den ju krmim 6x niekedy aj 7x .... od zaciatku nepribrala vela lebo ked mala 2 tyzdne tak mala problem so zaludkom a bola 2 tyzdne na infuziach v nemocnici a tam mala dietu a potom pila len bezlaktozove mlieko ale uz jej ho pomaly vysadzam a davam normalne mliecko .... manzel je ako prutik chudy a ja tiez niesom pritele tak neviem ci to je tym

zuzka1905
autor
10. okt 2014

@sendy182 citala som na nete skusenosti zien ze ich deticky tiez mali suchu plienku celu noc tak som to neriesila ale nejak mi to vrta v hlave ci to nemoze nieco znamenat ze nieco nie je v poriadku ...

zuzka1905
autor
10. okt 2014

@mirkita a ako dlho vam malicky v noci spinkal?

sendy182
10. okt 2014

@zuzka1905 ak nepapá v noci tak preto neciká....ak je spokojná nerieš....ja viem že deti čo málo papajú tak sa dáva aj v spánku.....alebo spavé deti....cca 5-6 hod. cez deň vedia spať.....sú aj také.......v každom prípade sa poraď s lekárkou.....možno sú tvoje obavy zbytočné.....chuť do jedla sa deťom mení.....hlavné je spokojné bábo a mamička 🙂 🙂 🙂 🙂

luba41
10. okt 2014

@zuzka1905 takže min tých 600ml cez den vypije? tak to je bohato dosť..a genetika nepustí..u mojich detí takisto - dievčatá priberali pomenej a úplne inak ako chalan..a u nás takisto genetika nepustí..ja som nízka a chudá a manžel vysoký a chudý, takže deti tučkovia nemali byť po kom..
mne staršie deti cca od 3 mes. prespali 8 hod, od 4 mes. spávali min 10 hod. v kuse v noci..a pokial je plienka nadránom alebo hned ráno nacikaná, tak je to úplne v poriadku..
a teda kolko pribrala celkom?

zuzka1905
autor
10. okt 2014

@sendy182 k dr. idem az v stredu tak sa poradim... ale pred troma tyzdnami mi malicka pila po 70ml a dr povedala ze je to akurat ... no ale co citam tu na konikovi akych papkacov maju mamicky tak som sa trocha vystrasila preco nasa tolko nepapa ako ostatne deticky

zuzka1905
autor
10. okt 2014

@luba41 tak porodnu vahu mala 3450g, pri prepusteni z nemocnice 3180g ... potom ale schudla lebo mala problemy so zaludkom... na poslednej poradni pred 3 tyzdnami mala 3370g a teraz ma cca 4000g ...

sendy182
10. okt 2014

@zuzka1905 každé dieťa je individuálne....netráp sa porovnávaním.....uži si bábatko..... 😉

luba41
10. okt 2014

@zuzka1905 tak váha úplne v pohode, pomaličky priberáte 🙂

zuzka1905
autor
10. okt 2014

@sendy182 asi mas pravdu radsej uz nebudem tu na konikovi nic citat lebo potom len stresujem 🙂

zuzka1905
autor
10. okt 2014

@luba41 no pomalicky ale hlavne je ze vaha stupa a nie klesa

mirkita
10. okt 2014

@zuzka1905 on sa kojil v noci pravidelne, bol aj 100x hore ale aj tak maval rano suchu plienku....

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
oladuna
10. okt 2014

@zuzka1905 Moja mensia dvojicka bola taka ista.u nas sa osvedcilo caste papanie.nenechavaj 4 hodiny.kazde 2,5 az 3 hodiny by som ju krmila ako sme to robili my. Ono sa ten cas papania potom sam upravi na vacsie medzery ale 2 mesacne to je este prilus skoro krmit s takym casovym odstupom ked vela nepapa.

bambola82
10. okt 2014

ja mam 4,5 mesacnu dcerku a teraz mala take obdobie,ze menej papkala...vypila iba tak 120 aj to som ju doslova nastopkala s tym mliekom a potom uz vypluvala,davala som jej kazde 3 hodiny...bala som sa,ze nebude tak priberat ako predtym,ale v poradni bolo vsetko ok...teraz vypije 140 a aj to trocha vygrcne,tak ja si myslim,ze ju ma urcite dost...nemusis sa bat,ak ti pribera,tak je vsetko ok,,,ale doistoty to spomen doktorke v poradni 🙂

janikes
10. okt 2014

moj az do polroka pil len 120ml a vyrastol...

nanka3
10. okt 2014

@zuzka1905 ahoj, tiez mam dcerku, v nedelu bude mat 2 mesiace, tiez som riesila, ci mala nie je nahodou hladna, bo casto plakala, mne je tazko skontrolovat kolko spapa, kedze kojim, ale pozicala som si vahu a par krat som ju odvazila pred a po papani, niekedy spapala cca. 120 ml a niekedy 70ml, mam doma aj nutrilon (ako poistku), na nom je uvedene, ze by mala vypit 133 ml na 1 krmenie, ale tolko asi ani nevypije. Dnes som bola v poradni a malicka vazila 4930g a presne pred dvoma tyzdnami mala 4660g, pytala som sa dr. ci je to ok, vravela ze tabulky uvadzaju, ze dieta v tomto veku by malo pribrat tyzdenne 250g (malickej to vyslo 130g/na tyzden),ale povedala tiez, ze to netreba brat velmi vazne, dolezite je, ze dieta prospieva, cize nechudne, povedala, aj keby pribrala 100g/tyzden tak je to ok a ked tak na mna pozrela, skonstatovala, ze ved ja som nizka a chuda, tak preco by mala aj malicka pribrat 250g/tyzden. Takze, pokial je dieta spokojne, tak je to na 100% v poriadku. Co sa tyka pocikanych/pokakanych plienok, tak tych by malo byt cca. 6-8/den.

visna264
30. okt 2014
Používateľ visna264 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od visna264.

ahoj. mne maly nechcel jest..vzdy ho velmi bolelo brusko.. a mal krce.. nakoniec nam velmi pomohli kvapky Coliprev s enzynom laktazy.. skus vyskusat.. mozno ti mala nechce papat iba kvoli tomu ze ju boli brusko. alebo nevie stravit nieco..