Dvojročný syn má vysoké horúčky a vracia

vladkabalazova
12. jún 2022

Ahojte dnes o 3 poobede sa malému z ničoho nič pridruzilo horúčka 38,5 dala som mu nurofen 2,5ml kleslo mu za hodinu až keď som mu skočila ponožky a obliekal som mu ich na 37.7 o pol 4 nato začal vracať. Myslela som si že mu je zle z polievky čo som uvarila dnes ...Potom zaspal zobudil sa o pol 7 mal teploty stále 37,6 a zas nato začal dva krát vracať išla som snim aj na pohotovosť zlákal som sa že či nie náhodou upal...No našťastie DR.povedalal že nie že asi nejaká hrudna viroza no ajtak som nespokojná kolo tím horúčkami teraz som mu merala do teraz mal 37,5 a teraz som zamerala zasa a 38 už tak som dala nurofen 3ml hádam som neurobila žiadnu chybu ale myslím že sa nemôže predlžovať z 3 ml...co by ste mi poradili prosím vás?vopred ďakujem A ešte som zabudla ma nádejne tričko z krátkom rukavom a ma horúčku 38,3 a ma slabšiu triašku mám ho zakrit?Lebo podaktorí hovoria keď je horúčka nezaKrivat iný zas zakrit tak neviem

bajka16
12. jún 2022

Hneď ti poviem že zle davkujes nurofen. 2,5ml je málo neriad sa tým čo je na obale. Vždy dávame podľa váhy. Čiže jeho váha deleno dva. Toľko by si mu mala dať aby mu zrazilo horúčku

bajka16
12. jún 2022

Teraz čítam že má aj triasku/zmnicu. Vtedy ho pozakryvaj to ani nerozmýšľaj. Ak sa odokryva dlhý rukáv

vladkabalazova
autor
12. jún 2022

@bajka16 zhruba vazi 12 kg

vladkabalazova
autor
12. jún 2022

@bajka16 dala som mu 3 ml nurofen o 00:45 lebo mal 38,5 teraz má 38,6 obliekla som aj mokré ponožky už nemá čo mám robiť snim

kittykat22
13. jún 2022

@vladkabalazova dietatu s horuckou nesmies davat mokre ponozky. Ak chces zrazit horucku tak sa dava studene na zapastie a clenky - nikdy nie na plosky noh alebo dlane. Daj mu to dole. Sirup sa davkuje podla vahy. Strieda sa ibalgin a paralen po 3 hodinach. Si si ista, ze mas dobry teplomer?

Nepovedali ti na pohotovosti ako sa zraza teplota?

vladkabalazova
autor
13. jún 2022

@kittykat22 mám dobrý teplomer a nechce si ani za nic dať obklad na zápästia ani na členky ani na čelo

kittykat22
13. jún 2022

@vladkabalazova tak davaj sirup. Kazde 4 hodiny striedas Paralen a Ibalgin. Ten ibalgin ma lepsi ucinok. Davkujes podla vahy a nie podla veku. Na obale je min. davka, tak nezabera mozes dat aj viac. Co pomaha je dieta posadit do teplej vody - nie studenej. Voda by mala mat okolo 37C - nie menej - dieta by dostalo sok. Posadis do vody max po pas - nie ponorit ani lahnut. Len na par min - strachat hrackou. Pri horucke je namahane srdce a snazis sa eliminovat zataz. Aj ked ho das do vody o cca 2 stupne nizsej ako je horucka tak sa zacne triast a teplota sa znizi. Co mozes spravit je, jemne si vlastne chladit ruky a dieta hladit po zapasti a clenkoch - pripadne na cele. Ak si das na seba (svoje telo) syna ktory na tebe bude pospavat, tak tvoja teplota tela je vyrazne nizsia a mozes ho ochladit aj tym. Staci ze budes mat tricko s kratkym rukavom a napriklad kratasy - tak aj ta pokozka z ruk a noh dobre ochladzuje.

https://ordinace-kandrnalova.cz/uzitecne-inform...

nikdenikto
13. jún 2022

Skús aj sirup zmeniť za čipky majú rýchlejši a silnejší účinok podľa mňa.

zuzkaa1991
13. jún 2022

@vladkabalazova ak vazi 12kg tak podla lekarky ma dostať 5ml kazdych 6 hodin ak neklesne po 4 hodinach od podania nurofenu 6ml paralen

bajka16
13. jún 2022

@vladkabalazova no tak keď váži 12kg dáš mu 6ml. Mokré ponožky?? To som ešte nepočula. Jemu netreba nič iné iba nurofen každé 4 hodiny pokiaľ má teplotu nad 38. Veľa tekutín zakryť a spať. Ak horúčka neklesá môžeš si pomôcť aj niečím iným. Ja väčšinou striedam nurofen s cipkami panadol. Rozostupy medzi liekmi si pozri na nete. Žiadne ochladzovanie ani nič mokré obliekať. Obklady mu netreba pokiaľ dávaš lieky správne a horúčka klesá. Ty ich dávaš nesprávne takže to skús najprv dávkovať ako sa má.

veronika297
13. jún 2022

Ak moje deti mali brušnú virózu a následne aj teplotu dávala som im čipky nie sirup.
Ten vyvracia.Cipky sa môžu tiež striedať

nikpa
13. jún 2022

@vladkabalazova keď vracia tak sa nedáva na horúčku sirup. Ako vieš koľko z tej účinnej látky v ňom zostalo? Potom mu to poriadne nezaberá. Zvoľ radšej čipky do zadku, tie aj rýchlejšie zaberajú. Alebo sprcha vo vlažnej vode, postupujeme smerom od nôh po ramená ale sprchuje sa len v prípade, že nemá studené končatiny.

vladkabalazova
autor
15. jún 2022

Ďakujem všetkým konečne od včera je už lepšie bez vracania bez teploty akurát nekal 3 dní tak som volala s Dr.dala som mu prehanadlo tak sa vykakal konečne