Dvojročný synček má zlozvyk - je vlasy

diego15
17. jan 2017

Dobrý deň chcem sa s vami podeliť o môj problèm moj malý chlapec 9.januàra mal 2 roky a mà problèm alebo ako to nazvať je vlasy všade po byte len skùma kde vlasy nàjde a dàva si to do pusy samozrejme vysàvam kolko sa len dà ale žial stàle volakde nàjde môžte mi poradiť?Màte stým niektorà skùsenosti??Ďakujem vàm

pribinak
17. jan 2017

syndrom pika? asi by som to riesila s pediatrickou, ci mu nechybaju nejake vitaminy

sibalka21
17. jan 2017

@diego15 Bohuzial to nieje zlozvyk ale choroba, nieco som uz o tom citala na nete... Urcite to konzultuj s lekarom....

sykorkauhliarka
17. jan 2017

skus mu ukazat foto vlasov vyoperovanych zo zaludka ci aj on chce take

liz_lemon
17. jan 2017

@sykorkauhliarka má 2 roky, sotva bude chapat, co to znamena

slavkadud
17. jan 2017

podla mna je potrebne to riesit s doktorkou...co na to povie ci ma s niecim podobnym skusenosti...nie je to normalne a treba s tym este teraz v zarodku nieco robit, lebo vekom by sa to mohlo zhorsit 😖

sunny8
17. jan 2017

To mi pripomenulo ked sliepky jedia vlastne vajicka co znesu ked maju nedostatok vapnika a ziskavaju ho zo skrupinky.. Moze to byt skor nedostatok niecoho nez zlozvyk... Urcite treba ist k lekarovi vlasy sa nedaju povysavat uplne staci ze sa clovek prejde a kolko ich vypadne v tu chvilu ... Treba to riesit cim skor

lorela
17. jan 2017

@diego15 Pojedanie vlasov je jedna z obsedantno-kompulzívnych porúch, len neviem, či už aj u 2-ročných detí, u ktorých naozaj môže ísť len o zlozvyk.
V každom prípade intenzívne vysvetľuj, že sa to nesmie, musíš ho to odnaučiť. A, samozrejme, navštíviť lekára.

Ako dôsledok nedostatku vitamínov to nebude, to sú len mýty.

diego15
autor
17. jan 2017

@pribinak obvodna lekarka nam zobrala krv na komplet rozbor a všetko je o.k

diego15
autor
17. jan 2017

@slavkadud teraz nas doktorka posiela na neurologiu a paychologiu uvidime či nam niečo poradì

diego15
autor
17. jan 2017

@lorela ďakujem za každù jednu rady aspoň viem že nie som sama a tie poruchy čo si spomenula sa dajù liečiť?

diego15
autor
17. jan 2017

@slavkadud aj podľa našej dr to nie je normàlne mala skùsenosť s pojedaním hliny,piesku,servitok,omietky ale vlasy ešte nie to nie je stràvitelnè a môže narobiť velke komplikàcie.

miriam11
17. jan 2017

@diego15 je to psychická choroba. Taki ludia maju casom velke zdravotne problemy, operacie zaludka, kde sa im hromadia guce nestravenych vlasov. Ani tieto skúsenosti z operacii zial niektorých jedincov neodradi robit to nadalej. Lenze tvoj syn je este velmi malý na taku diagnozu, nezda sa mi to. Psychológ urcite pomôže a podchyti to vcas.

diego15
autor
17. jan 2017

@miriam11 Len prečo to mà nechàpem nikto takèto niečo v rodine nerobil nepoznàš dobrèho psychológa?

lorela
18. jan 2017

@diego15 Nestresuj sa zbytočne, dopredu. U 2-ročného chlapčeka s veľkou pravdepodobnosťou nejde o poruchu, ktorú som vyššie spomínala. Počkaj si na závery lekárov, dovtedy dieťatko trpezlivo aj citlivo upozorňuj, že sa to robiť nesmie.

slavkadud
18. jan 2017

@diego15 to veru moze narobit problemy, hlavne vybavte lekarov ku ktorym vas poslala a uvidis co ti povedia, ale hlavne budem na vas mysliet nech sa toho podari zbavit aby vam to zbytocne nekomplikovalo zivot 😉 vela sily ❤

diego15
autor
19. jan 2017

Ďakujem pekne 9 februara mame termin na neurologiu tak uvidìme 😊

diego15
autor
19. jan 2017

@lorela vieš ja bojìm dopredu všetkèho ale samozrejme ho stàle upozorňujem hoci sa mu to nepàči a mà nervy ale pokùšam sa byť velmi trpezlivà ako sa len dà 😊

lorela
19. jan 2017

@diego15 Držím palce 🙂.

jankacilka
28. jún 2020

@diego15 dobrý večer chcela by som sa vas takto s odstupom času spýtať či ste vyriešili problem s vašim synčekom s tym pojedanim vlasov lebo mam taky isty problem s dcérou a neviem ako to riešiť ďakujem za odpoveď

domi1109
6. júl 2021

@jankacilka dobrý deň prajem. Máme taký istý problém u 19mesacneho synčeka. Vyriešilo sa to u vašej dcérky? Ďakujem