Dýchavičnosť, dušnosť a divný pocit na hrudi u 15-ročného

banan313
29. mar 2019

Dobrý deň mám 15 rokov , posilujem ( mám trénera )a asi posledný týždeň som zaznamenal že som viac zadychanejsi pri určitých činnostiach a cvičení . V noci keď idem spať niekedy sa mi zákruti hlava a šance byť rýchlo srdce , niekedy sa mi zle dýcha a mám dusno aj cez deň ( no myslím že si to niekedy aj vyvolávam psychikou. Bol som na pľúcnom bolo všetko ok tak ma objednal aj na kardiológu ale tam má objednali až na 21.5 čiže ešte po asi 2 mesiace a neviem čo mám robiť cvičenie je pre mňa veľmi dôležité nemôžem len tak sedieť 2 mesiace no potrebujem aj poradiť čo mám robiť a či to môže byť srdce no myslím si že by to mohla byť aj chrbtica mám tlak na hrudi keď sedím smam tlak na hrudi cicke atd

lindusss2016
29. mar 2019

@banan313 15 rocny chlapec vo vyvoji nema co posilovat cinkami. Je kopec inych zdravych sportov, ktore mozez robit, takze sediet doma nemusis, ale zacni behat, plavat, bicyklovat. Do posilnovne uz nechod

deti95060810
29. mar 2019

prinajhoršom choďte k obvodnému...ten rozhodne čo a ako ...ak to bude vážne pošle ťa do nemocnice...Takéto stavy by 15 r. chalan nemal mať..

banan313
autor
29. mar 2019

Ako ja športujem aj inak behávam a tak len ako sa venujem posilňovaniu a som pod dohľadom takže nemalo by to byť zle a kopu inýc slávnych kulturistov začalo v 15-stke a neviem ale aj posledné týždne som bol veľmi vystavený aj stresu (rodinné dôvody) stačí že mi zazvoní budík a začne mi byť srdce ako by som sa zľakol no som si všimol že keď som von z kamarátmi a tak tak nič necítim prídem domov pomyslím na to a to celé sa to spustí škoda že musím čakať toľko na tú kardiológiu :/

banan313
autor
29. mar 2019

A okrem kardiológii ma poslali aj na ortopédiu kde som zatiaľ nebol

merien259
29. mar 2019

@banan313 ahoj ja mam takéto stavy obvodny lekár mi povedal ze je to úzkosť.... ale pre istotu ma poslal tiez na ortopediu ci to nebude z chrbtice...

merien259
29. mar 2019

@banan313 psychika vie poriadne uškodiť nášmu telu

banan313
autor
29. mar 2019

Ja si to tiež myslím že to môže byť hlavne psychika lebo keď som medzi ľuďmi vonku všetko v pohode prídem domov pomyslím a cítim jak sa to všetko zapne srdce dýchavica a tak ale tak škoda že musím tak dlho čakať na kardiológiu kým zistím že či to mám od srdca a som si aj sám počítal tep za minútu dokonca keď som bol.v kľude presne 60 ale tak už chcem ísť ku kardiológovi 😓

banan313
autor
29. mar 2019

Ale nevylučujem že to môže byť aj z chrbtice pretože pri zmene polohe tela napr keď ležím tak divne tak cítim že má tlačí na hrudníku a ze sa mi ťažšie dýcha .. ale bojím sa srdce či to nieje 😓

0silvia0
30. mar 2019

@banan313 skus si davat zatial aspon magnezium...

sash37
30. mar 2019

Podla.mna je to psychickeho povodu, u mladych ludi dost bezne hoc co sa stretavam az trosku neskor ako v 15...tiez som mala v mladosti problemy ze som mala pocit ze sa mi tazko dycha, najma v noci, presiel si tym v mladosti aj moj otec, v takom veku sa mozu objavit aj fyziologicke arytmie ktore nic zle neznamenaju a pominu casom...treba sa naucit psychicky vysporiadat s vecami a ustalit, prejde to

banan313
autor
15. apr 2019

Dobrý deň minulý týždeň som bol u kardiológa robil mi ultrazvuk aj nejaké vyšetrenia a srdce mám v poriadku všetko len keď mi zmerali tlak tak som mal vysoky tak povedal že možno som mal stres tak si mám každý deň merať doma tlak v jednu hodinu a meriem a zatiaľ každý deň mám 130-148 prečo keď mám srdce v poriadku?
A v cvičení má podporuje povedal že môžem normálne cvičiť že po čase uvidíme čo a ako

banan313
autor
15. apr 2019

Bol som u pľúcneho všetko ok

damo231
2. dec 2020

@banan313 mam 15 a tiež mam úplne to isté a mám s s toho stres a už som bol u doktorov všetko ôk jedine co ostáva je asi ta psichila že strach zo seba svojho tela

damo231
2. dec 2020

Psichyka*

damo231
2. dec 2020

Máte niekto radu co zo stresom, alebo to môže byť obdobie puberty, lebo tiež ja športujem som vonku s kamarátmi a prídem do ou ide večer zrazu spomeniem nato zle už mám stres ci sa mi niečo nestane kôli stresu...

damo231
2. dec 2020

Uz mam s toho aj strach

anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz