Ekzém na lícach 20 mesačného dieťaťa

linki90
5. mar 2022

ahojte neviete mi prosim odporuciť nejake pripravky kludne aj prirodné veci, na ekzem na licach .Synček má 1 rok a 8 mesiacov a od 7 mesiacov ma vysypané lička drobne vyrazky a začervenanie na licach suche casti .Neviem či ho to svrbi lebo ešte nehovori .Pediatrička to vobec nerieši raz mu dala nejaku namiešanu masť ktora nepomohla.A urobila mu aj test na alergie z krvi a nič mu nevyšlo.Papat už papa všetko tak neviem.Na kožne nas poslať nechce že načo,do 3 rokoch podla nej z toho vyrastie.Skúšala som holtov krem mu potierať a po tyždni mu vyrazky pekne zmizli začervenanie ostalo no ,po par dnoch znova vyrazky .Teraz už nepomaha mast vobec,este mu mastim infandonal mastou to mu trosku ukludni ale nehoji.Viete niečo poradiť prosim? foto ako to vyzera

marcellka32
5. mar 2022

Nemá alergiu na chlad?

hlubik
5. mar 2022

skus modru indulonu

linki90
autor
5. mar 2022

@marcellka32 to neviem ale je pravda že to má horšie keď sme vonku hlavne v zime ,ale zase aj v lete mal začervenanie :(

linki90
autor
5. mar 2022

@hlubik ok vyskúšam a ako často mastiť ?

petamich
5. mar 2022

nas maly to nema az tak velmi ale pomaha mu Infadolan a ked nezaberie, lebo to ma viac vysypane tak SkinCap

linki90
autor
5. mar 2022

@petamich a boli ste na kožnom? no infandolan davam ale nezlepšuje sa mu to ,niektore dni to ma pekne kludne a ine dni horšie ,viete z čoho to môze byť z jedla,počasia?

petamich
5. mar 2022

@linki90 boli, nas ma ekzem po celkom tele asi od 1M a vraj z jedla - ale zial do dnesneho dna sa mi nepodarilo identifikovat z coho, skusala som eliminacnu dietu (to bol plne kojeny) a vyzeralo to na hrozno ale potom sa vysypal zas 🤷‍♀️ kozny nam dal locoid (kortikoidy) a kazal kupat v oilate a LaRoche Lipikar to nam ale velmi nezabralo a kortikoidy dlhodobo som nechcela, takze ten SkinCap som kupila, vela som citala, ze pomaha a este nam odporucili probiotika Infants Dophilus, ze su dobre pre ekzematikov, teraz mame klud klop klop ale dokedy 🙏🏻

gabika8855
5. mar 2022

Ku koznemu vas nemusi poslat nepotrebujes od nej vymenny ...ja by som isla na tvojom mieste ku koznemu

amelia89
5. mar 2022

@linki90 urcite by som sla s tymto ku koznej. Moj syn mal ekzem od 3mesiacov. Z najvacsou pravdepodnostou ma alergiu na mliecnu bielkovinu (ale robili mu test v 1.5 roku a z krvi to nevyšlo pozitivne - toto je strasne zradne u malych deti,tie testy su velakrat nepriekazne). Toto ale by mal riesit kozny lekar / alergolog lebo krem tu pricinu nevyriesi.

No napisem ti co na zmiernenie ekzemu pomaha nam z kremov - ale hovotim toto je u kazdeho dietata ine,jednemu zabere druhemu horsie spravi- kyselina mliecna,vitalla ictamo masť- toto nam pomahalo hlavne na ten cerveny aktivny ekzem, potom ked uz bol suchsi tak u nad lipikar baume a exomega pomahali na hydrataciu.

zuzka_mama
5. mar 2022

@linki90 moji tiež mali takýto problém, nam pomohol Holtov krém
😉 👍

ivka151092
5. mar 2022

@linki90 našej malej pomohol Skin cap krém. Inak by som už tiež riešila kožného …

vanda323
5. mar 2022

@linki90 Ahoj, a nemá tam aj také ako keby biele hlavičky?
Lebo môj syn mal v podstate od narodenia to isté...
Až neskôr keď rástol sa to viac a viac rozsirovali aj na ruky...nikto nevie čo to je vraj sa to podobá na tkz. Kuraciu kožu...ale nepomáha na to v podstate nič..vlastne pomáha, tlačenie keď vytlačiť biele hlavičky je to ok video z toho klobúčik

poslednepogo
5. mar 2022

@linki90 linola fett je dobrá mastička, nam pomohla, neviem či ste mali

hlubik
6. mar 2022

@linki90 podla potreby

linki90
autor
6. mar 2022

@zuzka_mama holtov krem pomohol na chvilu no uz teraz nepomoha

linki90
autor
6. mar 2022

@ivka151092 lenže kozna ta kortikoidy napr locoid a ten sme uz mali a nepomohol

linki90
autor
6. mar 2022

@poslednepogo ano to sme mali a nepomohlo

linki90
autor
6. mar 2022

@vanda323 ahoj no malý to už zacina mať aj na pleciach take suche miesta a na dole nožkach ,na tvaričke hej su tam take biele drobne bodky ale on si to to nechce dat ani chytiť keď mu natieram tak je krik nie to ešte vytlačat? a vy ste boli na kožnom mate nejaku liečbu?

vanda323
6. mar 2022

@linki90 Boli sme a dali nám niečo, joooj nepamätám sa ako sa to volalo...nejaká masť zeleno červená....a nepomáhalo to..
Takže nám fakt jedine to tlačenie .
Môj syn to tiež nemá rád ale keď mu to vytlačim odíde to a mesiac sa.neukaze