Ekzém v záhyboch bábätka

1. feb 2024

Ahojte dcera ma v zahybe na krku a na nozickach v zakoleniach suchy cerveny ekzem. Doktorka sa k nemu nijako nevyjadrila. Mali to aj vase babatka? Z coho to moze byt?

nikpa
1. feb 2024

Ekzém má najčastejšie pôvod v čreve. Väčšinou ho vyvolávajú potravinové alergie napr. alergia na kravsku bielkovinu, na laktózu, na lepok... Otázka ci bábätko papá zatiaľ len mlieko alebo aj niečo iné. Ak nie, tak je jasné čo mu škodí. Tiež to môže byť tým, že sa mu mechanicky niečo o tie miesta obtiera a to mu škodí. Naštuduj si niečo o ekzém a chod vylučovacou metódou. Niekedy trvá kým sa príde na to, čo ho spôsobuje. Dovtedy ho treba ošetrovať, kúpeľ v hypermangane a kvalitny krém na ekzém, niečo od Linola, Bioderma, LA roche posay... Alebo návšteva kožnej.

autor
1. feb 2024

@nikpa papa aj zeleninku, masko, nemliecne kase ale ten ekzem je dlhodobo pritomny a bol aj pred zavedenim prikrmov (niekedy je horsi niekedy lepsi).. mozno je to z UM ale zmenili sme aj znacku a stale to pretrvava

autor
1. feb 2024

@nikpa celkovo od narodenia ma furt nejake kozne problemy uz ma to nebavi najblizsie to s pediatrickou ani nebudem konzultovat len jej poviem nech mi da vymenny listok na kozne

slavomira236
1. feb 2024

Na kozne ti listok netreba. Ked to ma dlho uz si tam mala byt

nikpa
1. feb 2024

Ak to mal aj vtedy, keď pil len UM tak to bude laktóza alebo kravska bielkovina. To, že si vymenila UM je úplne bezpredmetné, pokiaľ nebolo bezlaktozove alebo bez kravskej bielkoviny. Treba vyskúšať dávať len bezlaktozove potraviny a keď nezaberie tak úplne bezmliečne. Takto to zistís najjednoduchšie.

autor
1. feb 2024

@nikpa ano mala to aj pocas vylucneho kojenia, aj na UM, aj popri normalnej strave. Skusala som dat to mlieko uplne bez ale proste nevypije to - nechuti jej

autor
1. feb 2024

@slavomira236 v pondelok uz pojdem lebo uz nemam nervy na to cakanie kym pediatricka k tomu daco povie