Je Višňevského balzam vhodný aj na zapálený záhyb u bábätka?

Zodpovedané
23. dec 2023

Dobrý deň,

mám 7-týždňové bábätko. Dlhšie sme sa trápili so záhybmi na krku, medzi nôžkami, pod pazuchami. Dcérka mala kožku v záhyboch úplne zošúchanú, miesta mokvali. Nepomohla ani masť Imazol krémpasta. Nakoniec pomohlo potieranie hypermangánom. Jeden záhyb však akosi ušiel pozornosti a všimla som si ho až včera. Ranka v záhybe je zapálené, mokvá.

Je možné použiť na to Višňovského balzam?

Mám to vymývať hypermangánom a dezinfikovať to?

Mám kúpený Octicide sprej.

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem Vám za otázku.

Višnevskeho oleobalzam nie je vhodný u tak malých dojčiat.

Octicide sa môže používať u dojčiat avšak len obmedzene a to niekoľko dní.

Vyskúšajte kúpeľ v repíkovom odvare, ktorý má sťahujúce účinky, taktiež hypermangán a následne dezinfikovať. Miesto neprekrývať, ale nechať voľne dýchať. Ak by nezaberalo, tak navštívte pediatra.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie