Elektromyografie u malých dětí

zutera
14. dec 2013

Dobrý den maminky, absolovala z Vás některá EMG vyšetřeni nožiček s malým dítětem? Mám 17 měsíční hypotonickou holčičku.Z toho co jsem se dočetla na googli mě zachvatila neskutečná panika co že nás to čeká!!! Děkuji za Vaše příspěvky a přeju krásný předvánoční víkend.Zuzka

pedroma
14. dec 2013

@zutera my sme boli so synom na tomto vysereni, v Sinalgise v BA. Popravde, nic prijemne 😒

zutera
autor
14. dec 2013

Ježíš
@pedroma toho jsem se bála ☹ .Přesně tam jdeme i my.Jako se starý synek? Moc plakal?

pedroma
14. dec 2013

@zutera vtedy mal 2,5 roka, a ano plakal. Ono vydrzat sa to da, len je to velmi neprijemne. Pozeram, ze si od IL, kto vas tam odporucil?

zutera
autor
14. dec 2013

Nás poslal mudr.Oříšek z Trenčína.Poznáš? A doufám že u vás je všechno ok? My máme těžkou hypotonii nožiček

pedroma
15. dec 2013

@zutera nie, nepoznam. My sme chodili na neuro do DnV. EMG u nas nic nepotvrdila, ziadny nalez. A coho nasledkom mate tu tazku hypotoniu?

zutera
autor
15. dec 2013

Netušíme,ale měli jsme skaredy porod. Byla příčně položená a stáhla si pupečník tak jsme rodili dost rychle císařem.Ale nikdo to nepotvrdil.My chodime k mudr Perichtove do Dubnice cvičit.Doufám že ani nám nic nepotvrdi.A už jste ok? Proč vas tam poslali?

pedroma
15. dec 2013

aj u nas bola pricina zrejme v tazkom porode, len my sme mali nasledne hypertoniu, a chodili sme do tej DnV aj cvicit, Silvia sa volala nasa fyzioterapeutka. Teraz je uz syn skolak, motoricky toho vela dobehol, ale je taky opatrnejsi, sportovec z neho veru nebude 🙂 A nepytala si sa na nazor aj Perichtovej? EMG je dost invazivne vysetrenie...presnu dg. sval. poruchy urcuje az biopsia.

anastacia1103
23. feb 2024

@pedroma dobry den, viem, ze to je uz 10 rokov odvtedy, ale nas syncek 3r. ma ist na EMG teraz, bud ambulantne v Synalgise alebo hospitaliz.v NUDCH /kompletne vysetrenie/. Velmi sa toho obavam. On odmietal spolupracovat aj na rehabilitaciach, takze to vzdali fyzioterap., pri odbere krvi sme ho drzali 5 (!) a nepodarilo sa, museli prestat, co bol na pokraji septic.soku z toho, takze toto je pre mna nieco nepredstavitelne. ako dlho to prosim trvalo ?? a nieco vam aj zistili prosim ? nas malinky mal od narodenia dost hypertonus a teraz ako 3 rocnemu to preslo do hypotonusu....dakujem za kazdu odpoved a radu