Epilepsia u dcérky

sari000
16. jún 2022

Dobrý večer želám mam dcérku ma epilepsiu parciálne komplexné záchvaty zo sekundárnou generalizaciou užíva keppru ráno a a večer.
Zistili jej aj organicku poruchu mozgu covid prekonala.
Bolo my povedané že je to následok epilepsie to poškodenie. Máva aj bradykardiu a asystolie.
Nemôžem ju prebudiť zo spánku bolo my povedané že
to ma súvis z epilepsiou môže to byť hroziaci sudep??

lindusss2016
16. jún 2022

@sari000 ja ti neviem ohladne tohto poradit, ale skus sa s nejakym dr porozpravat ohladom uzivania cbd kvapiek. Nas psik ma epi, maval velmi nepekne zachvsty sj pocas liecby, bol uz na tom velmi zle, zacal uzivat cbd asi dva mesiace dozadu a uplne ho to zmenilo 🙏 je z neho stastny psik

sari000
autor
16. jún 2022

@lindusss2016 dcérka má záchvaty aj na liečbe :(

cairka
17. jún 2022

@sari000 , ako dlho nastavujú liečby? U nás trvalo vyše roka, kým našli správnu kombináciu liečby. Skôr by som riešila toto, pokiaľ má stále záchvaty, tak treba upraviť liečbu. U nás zabrala kombinácia Keppra, Orfiril. Dovtedy záchvaty pravidelne, odkedy našli správnu kombináciu je dobre, občasne dačo sa udeje. Keď povyrastie, vtedy sa začnú objavovať záchvaty a treba navýšiť dávku, ale lieky tie isté, len inú dávku potrebuje telíčko 32kg a inú 42 kg.... . Toto ale všetko samozrejme rieši lekárka, len preto sa divím, že neriešia, že má stále záchvaty aj na liečbe.

ninusa221
17. jún 2022

Ahoj ja som zmenila neurologičku. A ta mi nastavila taku liečbu že som už 3 roky bez zachvatu. Mávala som zachvaty každy mesiac niekoľko krat v spánku.

lindusss2016
18. jún 2022

@sari000 nas pes mal raz extrem, po 22.zachvate som ich uz aj prestala pocitat, bolo to v podstate z vecera do rana😔😔😔 mysleli sme, ze to neprezije 😔 na veterine mi povedali, ze oni za uspesnu liecbu povazuju aj to, ze ma pacient seriu zachvatov raz za mesiac alebo dva...

miirkka1
12. nov 2022

@sari000 ahoj,koľko rokov ma dcérka?Moja ma tiež epilepsiu,s liekmi nemala nič,dufam teda.Ake máva male záchvaty?

junjunior
22. máj 2023

@lindusss2016 Dobry den, chcem sa spytat, ako ste s podavanim CBD kvapiek, ci sa mozu tie lieky uplne vynechat ? Dakujem, lebo jeden psik v rodine, nie moj ma a dost mu nicia pecen.....

lindusss2016
22. máj 2023

@junjunior my mame obdobia, kedy tabletky aj vynechavame, obcas berie minimalnu davku a niekedy musi brat vyssiu 🤷 treba odsledovat

junjunior
24. nov 2023

@lindusss2016 Ja už neviem, sesternici psík som sa dozvedela berie už 12 rok, a mne neviem prečo dali psíkovi od bolesti a až v lekárni mi povedala, že sa to berie na epilepsiu ale.mal môj veľmi smutné oči a keď som mu vysadila, tak už dobre...to bratov psík mal epilepsiu ....môjmu nevedia zistiť čo ho boli i keď knuci keď odspodu papulka, ako keď utieram,.keď pršalo ....inak už som toľko povedala rôznych veterinárov a že všetko má dobré .... hlavne, že keď som odchytili jedného pána, že z rečí sme zistili, že bude asi chirurg....hneď som mu snímok krčnej aj chrbtice a hned vylúčil vyskocene dve platničky a že by ho zaujímalo odspodu krk a z veterinárov nikto nič nevidí ....u 4 veterinárov som skúšala a škoda, ze mi viac ten pán nepovedal .....