Excipial U Lipolotio

linki90
22. nov 2022

Ahojte aj vám dr.povedala že nemôže predpisovať už len ako samoplatca? ako doteraz sme mali problém zohnať lebo stále bol výpadok a teraz to ani nepredpišu už len keď si kúpim ale v lekarni nieje zohnať.Neporadite nahradu alebo niečo podobné pre drobca ďakujem

beatrice1111
22. nov 2022

@linki90
Ešte sa predáva treba hľadať ale tiež už neskôr nebude vobec a stoji 6€

syslik81
22. nov 2022

ja som si objednavala z ciech ..

stellarstar
22. nov 2022

Bude pod iným názvom, dostať aj v AT

mez
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
domiklik
22. nov 2022

@linki90 neviem ci je to náhrada ale nám Dr pre maleho predpisovať lipobase

syslik81
22. nov 2022

@stellarstar to nieje ani zdaleka ako excipial

evka64
22. nov 2022

@linki90 nam dnes predpisala, vybrala som v lekarni a doplacala som 5,90e.

bluka2
22. nov 2022

@evka64 však to je bežná cena aj bez receptu, nie?

rawmamka
22. nov 2022

@evka64 To vám ani nemusela predpisovať, Excipial nie je viazaný na lekársky predpis a jeho plná suma sa na SK pohybuje od 5 do 6 eur.

beky223
22. nov 2022

Excipial sa už len dopredáva. Možno príde v budúcnosti s nejakým obmeneným názvom/z inej firmy, ale zatiaľ pokiaľ viem končí, čo je škoda.

evka64
22. nov 2022

@bluka2
@rawmamka my to mame teraz prvykrat, takze ci je alebo nie je viazany na lekarsky predpis mne jedno. Otazka bola polozena inak.

bluka2
22. nov 2022

Ou to keby niekto mohol mne kúpiť, to by som sa aj dosť potešila. Či mám šancu ešte koncom decembra to zohnať?

bluka2
22. nov 2022

A prečo taký geniálny produkt (za perfektnú cenu) už nebudú vyrábať?

rawmamka
22. nov 2022

@evka64 Rozumiem, otázka znela, či je odteraz Excipial na plnú úhradu pacienta (samoplatca) - áno je, doteraz ho hradila poisťovňa, mne tiež pred týždňom lekárka povedala, že už ho nemusí ani predpisovať, pretože si ho pacient v plnej výške hradí sám (recept v tomto prípade slúži len ako papierik, aby pacient nezabudol názov lieku 🙂 ). Druhá otázka znela, či je k dostaniu a ak nie, tak aká je za neho náhrada. Odpoveď - treba obehávať lekárne ako posledné cca 2 mesiace a niekde ešte majú zásoby a dopredávajú, ževraj jeho výroba končí, ale počula som aj verziu, že je to len dočasný problém vo výrobnom závode. Náhrada presná zrejme nebude, ale s ureou je viacero dobrých prípravkov na trhu, nám však Excipial vyhovoval aj konzistenciou, aj vôňou, aj verziami hydro/lipo.

stellarstar
23. nov 2022

@syslik81 píšu to na tej stránke ze excipial je teraz táto značka

linki90
autor
23. nov 2022

všetkým : no baby ja neviem ale mi keď sme mali recept tak nič som nedoplacala nikdy 🤷🏻‍♀️ a u nás v lekárniach nikde nieje a keď bol cena bola od 10€ hore tak čo iný kraj iný mrav nechápem

syslik81
23. nov 2022

@stellarstar
znacka moe byt ale konkretne ten krem nie ,,, mam odskusane preto si z sk vzdy nosim u lipo.. lebo ani hydro a ani lipobase

beky223
23. nov 2022

Excipial dováža Galderma, ktorá sa rozhodla už viacero svojich produktov na SVK nedovážať. Pod Galdermu patrí aj značka Cetaphil, ale nie je to totožné s exipialom. A áno, poisťovne už ho nepreplácajú, takže recept je zbytočný... Ak niekde ešte v lekárni majú, treba to využiť a ešte si tie posledné kusy aspoň kúpiť za plnú cenu.