Suchá pokožka u bábätka

monik_duris
16. dec 2023

Ahojte mamičky, prosím o radu. Moja 8🌙 dcérka má extrémne suchú pokožku na chrbatiku, brušku, ramienkach. Až tak suchú, že má také biele šupinky. Pani z lekárne mi poradila telové mlieko, avšak to nejak nepomáha. Viete mi poradiť, čo do kúpeľa, čím natierať, alebo čo to môže spôsobovať? Ďakujem za každú radu

pininka1
16. dec 2023

Nám detska lekárka prepisala Oilatum, len v tom som ho kúpala a natierať s krémom na veľmi suchú pokožku.

euka210
16. dec 2023

@monik_duris co najmenej a kratko kupat...bez samponov a pod....to vysusuje. Mojim exematikom so suchou pokozkou pomaha Excipial...len uz nie je na predpis, plati sa cely a je to tusim 13e. Alebo mlieko Lactovit im kupujem ten na suchu pokozku lactourea. V oboch je mocovina, ktora sa nema davat na poranenu pokozku, ale zabera to aj mne na suche ruky v zime.

danielahamar
16. dec 2023

bioderma atoderm olej a aj mlieko na veľmi suchú pokožku, nám oilatum nevyhovuje

k47
16. dec 2023

Do kúpeľa máme https://www.adc.sk/databazy/produkty/detail/lin... a krém zarábaný belobaza s kyselinou mliečnou. Obe predpísala lekárka a boli bez doplatku.

minesasubu
16. dec 2023

Nam pediatricka poradila ovseny kupel a ptm premastovat kremom s kyselinou mliecnou