Extrémne vypadávanie vlasov u 15 ročnej

martin1545
31. dec 2021

Dobrý deň, neviem čo si mám už počať tak skúšam čo ma napadne. Mám 15 rokov, som chlapec a už dlhodobo má trápi vypadávanie vlasov. Mám veľmi riedke vlasy, kúty už skoro do pól hlavy ale vzadu na podnej časti hlavy mám ešte husté vlasy ako keď som bol malý. Vlasy mi vypadávajú len na vrchu hlavy. Bol som už aj na hocijakých vyšetreniach či už hormonálnych alebo zo štítnou žľazou adť.. No nikde žiadny problém, všetko v poriadku. Vlasy mi začali vypadávať cca. pred 2 rokmi keď som až veľmi rýchlo začal cielene chudnúť. Všimol som si to no moji rodičia to nechceli vtedy ešte riešiť že to nie je nič vážne. No teraz beriem už dlhšiu dobu vitamíny na vlasy, používam šampón na vypadávanie vlasov a celkovo robím skoro všetko čo som našiel na internete alebo čo mi poradila moja obvodná lekárka. A stále sa to len zhoršuje a zhoršuje. Otázka je či sa stým dá ešte niečo robiť alebo sa mám pripraviť na to že o rok budem celkom plešatý. Neviem či je to normálne aby som v 15 rokoch nemal už skoro žiadne vlasy. Hľadal som aj iné fóra no nenašiel som žiadne kde by som dostal aj odpoveď, tak to skúšam tu, viem že to nie je asi vhodná téma ale dúfam žei niekto odpovie..

Ďakujem vopred za odpoveď...

certik302
31. dec 2021

@martin1545dost často to býva getikou,alebo i štítna žľaza,chlapci/muži s tým dost často trpia ale skôr si myslím že zohrala rolu genetika.treba popatrat po rodine

vler
31. dec 2021

@martin1545 hlavna vec, prestal si cielene chudnut??! A okrem "vitaminov na vlasy", konzumujes aj dostatok zdravej stravy co sa tyka kalorii a prirodzene bohatej na vitaminy, mineraly a ziviny?

marcellka32
31. dec 2021

Vyšetrenie štítnej žľazy

luccija
31. dec 2021

@martin1545 prečo si rapídne chudol?a psychika je ako na tom?nemáš alopeciu?to je také vypadávanie vlasov v kruhoch, ale to by Ti zistili hneď ...chodíš ku kožnej?

luccija
31. dec 2021

@martin1545 aké majú vlasy rodičia?starí rodičia?môže to byť aj genetika...

emily444666
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
missviolet
1. jan 2022

skusal ai uz dermaroller? na vlasy je fajn 0,50 mm. rollovat zo zaciatku raz tyzdenne, po ploche z mazdej strany prejst - bude to atipkat, privedie to cirkulaciu do vlasovej pokozky. nasledne naniest zmes vlasovych olejov, napr Renohair, nechat na noc posobit, rano zmyt. Mne zacali rasit minivlasky

atika11
1. jan 2022

@missviolet takže pomáha dermaroller aj na rast vlasov?Super,rozmýšľam nad tým,že to vyskúšam.

missviolet
2. jan 2022

@atika11 presne na to sa roluju vlasy, na stimulaciu pokozky, spravia sa mini ranky, ktore bude telo chciet opravit, dopravi tam teda krv aj a nutrientmi (zlepsi sa cirkulacia) a s nou sa prekrvia aj vlasove folikuly.

atika11
3. jan 2022

@missviolet prosím vás a ten Renohair olej je dobrý?

missviolet
3. jan 2022

@atika11 ja ho konecne pouzivam pravidelnejsie (v kombinacii s derma rollerom 1x tyzdenne) a mam s nim lepsie vysledky nez so samponmi a vodickami z lekarne popravde. Ma v sebe prirodne oleje podporujuce rast vlasov, zacali mi okolo tvare rasit nove male vlasky, teraz este cakam, ci aj na temene zacnu, kde to mam tiez preriedene. Inu zmesku olejov vyslovene na vlasy som velmi nenasla (ked tak take co stoja niekolkonasobne viac).