• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

10. februára 2017 
Maartinkaa: no ono se neni cemu divit dvojcata jsou dvojcata!ale myslim, ze jste to zvladli dobre a budete v poradku uvidis!

My se hlasime po kontrole na neurologii a cituji: na rehabilitaci to nevidim, jedine, ze by jste se s detma doma nudila" coz se nenudim, rekl, ze Matej ma 1* a Maruska 1. Sice uplne vzorove jeste nepasou, specielne Matej se zveda a pak prepadava, ale umi to i dobre, mam ho drzet pri zemi. Jinak ten ho uplne odrovnal, kdyz zacal na pana doktora krasne zvatlat a smat se na cele kolo:slight_smile: Takze 3x hura, zitra na prvni ockovani hexa vakcinou a dalsi tyden vyrazime aj s prckama k Machaci pod stan!!!to bude asi celkem sranda :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. júl 2009 o 15:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jecidlo: tak to jsou super zprááávy!!!!! Užijte si ten mácháč, tam ze srandy asi už vůbec nevyjdeš :grinning:
29. júl 2009 o 16:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
martinkaa: měla jsi úplně stejný problém jako já, jen jsi porodila o kousek později a kluci měli moc pěkné váhy :slight_smile: Naši kluci měli 980g a 975g a narodili se 29+1tt. Od 22tt jsem ležela v nemocnici pro dráždivou dělohu a zkrácený čípek.
29. júl 2009 o 16:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sorbona, ja som rodila 29+3tt, co je uz 30tt, tak aj ty si rodila v 30tt, ved som ti pisala, ze sledujem vas pribeh :wink:
29. júl 2009 o 16:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
inac, ako sa vam doma dari? :slight_smile:
29. júl 2009 o 16:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj holky,
Zuzance přejeme všechno nejlepší k narozeninam a hlavne kopec zdravíčka :slight_smile:
martinko tobe a prckovi velika gratulace k přesunu z inkubatoru :wink: braška pujde určite taky brzo,a pak hura domu,jakou vahu maji oba kluci?
jecidlo krasne zpravy :slight_smile: jsou to šikulky,jen u nas se furt vojtí o stošest :grinning:
krasnou dovolenou :wink:

bero tobe taky a šetři se s tim kolem :grinning: bude te bolet zadek :grinning:
29. júl 2009 o 16:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
milo ahoooj :wink: jak se maji holky,uživate leto?
fajn tu už chvilku nebyla :unamused: jestli nekam nejeli,asi ji pisnu sms,jestli se neozve

u nas mala novinka,včera jsem pomahala delat dřevo a byla totalne večer hotova a nechtelo se mi malemu ohřivat flašku a odsavatmtakova vetši krizovka..tak jsem mu vrazila prso a on pil,akorat nevim kolik,vahu nemam,ješte flašku od te doby nemel,jen prso a zatim se tvaří že hlad nemá..
ted řešim jestli vydržet,nebo dat zas flašku,skoušela jsem po kojeni odsat,kojim z obou prsou a odsaju max 30ml.tak bud nemam mliko,nebo ho vypije..nemate radu???

kolik odsajete po kojení??
29. júl 2009 o 16:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
martinkaa: jo jo, už si vzpomínám :slight_smile: Daří se nám výborně, už zvládám psát i mejly během kojení :grinning: (právě teď), zatím je to pohodička, kluci se nají a odpadnou, jenom je trápí prdíky :unamused:

petrach: já odsaju jak kdy, někdy 80ml a někdy třeba jen 30ml a kluci si vytáhnou dost. Vážím je před a po kojení a mají to na střídačku. Ten, co je u horšího prsa, vytáhne třeba jen 20-30ml, ten u toho lepšího vytáhne třeba 65-70ml. Takže kluky u prsou střídám, hlad nemají a přibírají celkem dobře. Za den celkem vypíjí okolo 280-320ml.
29. júl 2009 o 17:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Petrach: ja neodsaju vubec nic, ja myslim, ze je super ze ti pije z prsu a ja bych ho u nej nechala a flasku mu nedavala, on to zvladne neboj, miminka z prsu dokazou vypit vic nez ty odsajes, to vim na 100%. Neboj se toho, jetli nemas vahu doma, tak se domluv treba s doktorkou na castejsi prevazeni aby jsi mela jistotu ze pribyva. A jestli se tvari spokojene, tak to neres. A co jaky to byl pocit, jsi rada nebo spis prevazuje ta nervozita?
29. júl 2009 o 19:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
prave že nervačím,jestli nestradá,ted spí,tak jsem si řekla že skusim odsat kolik mam mlika a odsala jsem jen 20ml :unamused: před kojením :frowning2:
takže jsem na nervy že jsem přišla o mliko..
29. júl 2009 o 19:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
petrach: ja bych to tak cerne nevidela. jak jsem zacala kojit, tak mi taky prsa taky nechtela poustet odsavackou. a kdyz kojis slysis, ze polyka? Citis ze se ti prsa nalivaji a kdyz zacne pit, ze pousti mliko? Co zkusit si na par dni pujcit nekde vahu aby jsi byla klidnejsi? Ja bych zkusila vydrzet kojit, i kdyz sama jsem z toho nekdy poradne nervozni :sweat_smile:
29. júl 2009 o 19:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojky.Tak jsme se zrovna vrátili ze super výletu,byli jsme v Jetřichovicích na Dolním mlýně,natáčela se tam Pyšná princezna a Peklo s princeznou,říkali jsme si,jak utaháme holky a uděláme si hezký večer s manželem,ležíme tu totálně vyřízený a holky ještě nespěj. :angry: :grinning: :angry:

Petrach - super to kojení,já bych to neřešila,pokud neřve,hlad nemá.Kdyžtak zkus v pondělí zajít k doktorce a převážit ho - u nás se to tak dělá.Když se mi nezdálo kojení s Andrejkou,byla jsem u ní,zvážili jsme jí,pak jsem jí přímo tam nakojila,znova jsme jí zvážili,zjistili jsme,že za 40min cucání,kdy se tvářila že i poliká,vypila 5ml,takže jsme nalítli na flašku. :grinning:

Jééé Ječidlo - zrovna dneska jsme s manželem přemýšleli,že bysme příští víkend dali holky k babičce a jeli na jednu nebo dvě noci stanovat na Mácháč.Jezdíme na klůček.Chceme jet bez holek,nebyli jsme spolu sami ani nepamatuju,nějak to potřebujem. :frowning2:
29. júl 2009 o 20:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj zdravím vás všechny,
měla bych dotaz dne 19.6. se mi narodily dvojčátka chlapečci pod 1kg,ale teď bohudík mají více(1,5kg)
a můj dotaz je,kdy vás pustily z nemocnice domu až měli miminka svojí váhu nebo,když bylo po všelijaké stránce vše v pořádku??
mě řekli dr.,že pokud to půjde jako doposud tak do konce srpna nebo i do poloviny měsíce nás pustí domů a já jsem odedneška nějak o tom začala pochybovat,že by nás tak brzy pustili domů,když měsíc nám asi nebude stačit,abychom dostali svojí váhu:frowning2:
29. júl 2009 o 21:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj leni, my sme akurat prisli z nemocnice a moj bruni pribral za jeden jediny den az 90g a hugino 50g :grinning: vcera vazili 1710 a 1550 a dnes 1800 a 1600g :grinning: a nam dnes doktorka hovorila, ze minimalne este dva tyzdne tam budu :grinning:
29. júl 2009 o 21:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj Leni - gratuluju ke klukům.Mě se Kája narodila 17.6.2007 a pustili nás 3.8.Nikdy neklesla pod kilo,narodila se s váhou 1,26kg,zhubla na 1,04kg a pouštěli nás s váhou 2000kg.Řekli mi,že nás pustí klidně i s menší váhou,ale malá musí přijímat potravu naprosto bez sondičky několik dní ( my jsme bohužel nekojili,musela zvládat pití ze stříkačky,doma jsem jí naučila na flašku ),musela pravidelně přibírat a nesměla mít žádné další problémy.Já myslim,že u vás je ten srpen docela reálný,pokud kluci nemají žádné jiné problémy.Kolik teď váží?A jsou ještě v inkubátoru,nebo už v postýlce?

Maartinkaa - teda kluci mají super váhy a fantastické přírůstky.Pokud takle budou přibírat každý den,to se za ty dva týdny pěkně proneseš,až si je poneseš domů. :grinning: :grinning:
29. júl 2009 o 21:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj Leni,vitej mezi nama :slight_smile:
pokud maji ted vahu přes 1500g tak ten srpen pujdete určite,ted už budou přibirat rychlej,uvydíš..
jak piše mila,musi sami dychat a aspon 48 hodin u nas musi byt bez dosondovaní,pak davaji deti na pokoj k mamince a po par dnech domu..
my tam byli přesne 60 dní ,narodil se s 1280g a domu šel 2280g..
tak už chystej postylky :wink:
29. júl 2009 o 22:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
maartinkaa:
tak to gratuluji,že ti tak krásně chlapečci přibírají a přeji,aby jim to i zůstalo,aby jste je měli už doma:wink:

mila01:
naše porodní míry byli takovéhle Matyášek s 908g/25cm a Sebastiánek s 910g/24,5cm a teď mají
M. má 1505g/29,5cm a S. má 1515g/30cm a oba dva jsou ještě v ingubátoru se sondičkou a je i kojím+mají přidávky jinak žádné dle dr. problémy nemáme:slight_smile:

petrach:
děkuji za přivítání a kéžby vaše slova se staly skutečností a mi je měli doma,jelikož jejich zařízený pokojíček je bez nich takový opuštěný:frowning2:,ale co někdy tam budou ikdyby to bylo až po 60 dnech tak je jednou budeme mít doma ne??:slight_smile:nám je měsíc a 11dnů a v neděli nám končí šestinedělí,že se ani nestačíme divit jak to rychle uteklo:slight_smile:
30. júl 2009 o 07:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dobré ranko.Teda Leni,ty byli malinký - nemyslim váhově,ale centimetrově.My měli 38 a zdála se nám hrozně prťavá. :grinning: Hlavní je,že nemají žádné jiné problémy,centimetry a kila doženou hravě.Já si myslim,že je v srpnu doma přivítáte,čím větší váhu mají,tím víc přibírají.Schválně jsem mrkla do deníčku,Kája měla 1515g 22.7. a fakt jsme šli 3.8.domu.

Teda holky,víte co nám zase ta příšera udělala?Chodí bez plíny - teda ráno,po několika počůranejch teplácích to nevydržim a dostane plínu a ráno přiběhla Andrejka,že Kája něco strčila Klárce do klece ( to je náš zakrslý králíček ) - víte co to bylo?Hovínko.Normálně se vykadila do kalhot,vyndala ho a šoupla ho tam.Já se fakt picnu.
30. júl 2009 o 09:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte babky :slight_smile: ...
... tak ja sa idem tak trochu pochvalit :slight_smile:
Vcera sme boli v rizikovej poradni na kontrole u primara (ktory mal inak na starosti aj mna po predcasnom narodeni - vtedy pred 26 rokmi bol lekar a teraz je primar - takze robi s predcasne narodenymi detmi dlhe roky) a ten Lilusku vychvaaalil :slight_smile: Vraj je velmi sikovna a ani on sam by na nu uz nepovedal ze je predcasniatko ze za tych 11 mesiacov dobehla svojich (citujem) "sukmenovcov" :grinning:
A pytal si fotky na tu nastenku co maju na JIS-ke kde maju deticky po narodeni a po nejakom case ze nou sa proste urcite musia pochvalit :slight_smile: a ze to pomaha aj mamickam co maju deticky v inkubatoroch ked vidia co z takych drobcekov vyrastie (no to mozem potvrdit - este teraz si pamatam ako som pred tou nastenkou stala plakala a modlila sa aby sme to aj my tak zvladli...) Tak uz aj Lilinka medzi nimi visi na nastenke :grinning: Isli sme rovno z nemocnice k nasim a ked som im to hovorila normalne som sa od dojatia rozrevala... :grinning:
Petrach to by teda bolo super keby si sa tak rozkojila co? :slight_smile: Len by si uz ani nevedela co s volnym casom :grinning: Baby ti dobre radia - najlepsie by asi bolo keby si si mala odkial pozicat tu vahu aby si sa nemusela stresovat alebo aspon ist par krat k dr. na prevazenie a ked budes vidiet ze pribera tak uz budes potom kludna.
Jecidlo neuro kontrola teda super - to vam moooc gratulujem :wink:
Sorbona gratulujem k navratu domov :slight_smile: uzivajte si to!!! Ja to tu stale opakujem ale pre mna bol ten den ked sme isli domov asi fakt jeden z najkrajsich v zivote...
Leni a Martinka mooooooooooooc gratulujem k detusikom. Je uuuzasne ze nemate nejake problemy. Vaha je fakt to najmenej... Prajem skory navrat s babatkami domkov.
Mila :grinning: :grinning: :grinning: no co tie deti nevymyslia co? :grinning: :grinning: :grinning:
30. júl 2009 o 10:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Inak nasa vaha 8530 gramov (co som si - neskromne :slight_smile: - myslela ze mame uz davno) dlzka 73 cm - ale to bolo merane tak kade jako lebo Lilinka nepoleziii :slight_smile:
30. júl 2009 o 10:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Hi ale teraz som si este spomenula ze na tej ich vahe mame vzdy menej ako u pediatricky takze my sa radsej riadime tou jej :grinning:
30. júl 2009 o 10:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj holky, jsem zpět z kontroly u pediatričky a podle její váhy kluci nic nepřibrali, naopak Honzík shodil 15g :frowning2:
Asi to bude jinou váhou, protože je doma vážím před a po kojení a pijou dobře, včera vypil Honzík za celý den 370ml a Kubík 300ml (mají mít 140-160ml/kg/den). Na další kontrolu jdeme příští týden, tak se uvidí. Jo a taky nás v noci vzbudil monitor u Kubíka, letěla jsem k postýlce a on si spokojeně spinkal, asi to zase špatně snímalo
:rolling_eyes:

leninek: nám se narodili kluci ve 29+1tt s váhami 980g a 975g a přesně po dvou měsících od narození jsme šli domů :slight_smile:

mila: ty se koukám nenudíš :sweat_smile:

maatka: no tak to jsou super zprávy, však je taky Lilinka šikovná holčička :dizzy_face:
30. júl 2009 o 11:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, tak my sme dnes zasa pribrali :grinning: vazime: 1870 a 1670g od vcera je to 70g na kazdeho mladenca :grinning:

a mam velmi malo mlieka, bojim sa, ze sa to neupravi a nebudem ich vediet kojit :frowning2: lebo teraz si len odsavam a to im daju+umele mliecko. myslite, ze to moze by tym, ze si ho len odsavam a ked budu cicat tak si sa mi zacne tvorit viacej? viem si odsat naraz z obidvoch prsnikov len maximalne 60-70 ml a niekedy len 40ml :frowning2:
30. júl 2009 o 13:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
maatkka- výborné zprávy,moc ti k nim gratuluju.Julinka je šikulka.S těma fotkama je to fakt,v Ústí měli na chodbě alba,kde ty fotky byli i s příběhama těch miminek a mě to hrozně pomáhalo,najednou jsem zjistila,že vedou uplně normální život,že to může být dobrý.V Mostě nic takového nebylo.Jak sepisuju ten Káji příběh,chci ho jednou vytisknout navíc a odvést ho do Mostu,aby ho tam dali maminkám k dispozici.Pro mě to byla ohromná psychická podpora.Jinak jste opravdu šikulky. :wink: :slight_smile:

maartinkka - nenervuj se z mlíčka,já jsem taky nekojila.Kája se dokázala přisát jen jednou a to vypila 10ml,potom už ani náhodou,když jsem k ní nastoupila na pokoj,odsávala jsem tak 10ml za tři hodiny,zkoušeli jsme prášky,čaje,homeopatika,všechno možné,dokonce jsem pak do odsávačky natáhla i krev z bradavek - a nic.Sám doktor mi pak řekl,ať se zbytečně nemučim,nechali jsme mlíko odejít uplně a bylo to.Já vim,že je kojení důležité,ale nemělo by to ovlivňovat psychiku té maminky.Když to nejde,tak to prostě nejde.A máte zase super přírůstky - zachvíli se nám zahlásíš z domova.Kde vůbec kluci leží?Myslim v jakém městě,nějak mi to uteklo.

Sorbona - to může být klidně váhou u té doktorky,když mě propouštěli z nemocnice,byla váha 2000g,jeli jsme rovnou k naší pediatričce,která nás převzala do péče,bylo to asi za 2 hodiny a navážila 2180.A to mezi tim Kája ani nejedla. :grinning: Hlavně že jedí a jsou spokojení.Jak píšeš o tom monitoru,nám se to u Káji nikdy nestalo,ale u Andrejky běžně ( a to jsme měli ten samý monitor).Prý je to tim,že hluboce spí a nedýchají tolik.
30. júl 2009 o 13:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mili, chlapci su v Nitre :slight_smile:
30. júl 2009 o 13:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj :wink:
Môžem sa pridat?Mám predčasne narodené bábo,malá sa narodila 965 gramová a domov sme šli,ked mala 1720gramov.
Chcem sa Vás spýtat na očkovanie,očkuje sa podla korigovaného al.nekorig.veku?
30. júl 2009 o 17:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a to z ktorej nemocnice vas tak skoro pustili? a v kolkom tyzdni sa mala narodila?
30. júl 2009 o 18:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj Martinka,boli sme v Bratislave a narodila sa v 30 tt
30. júl 2009 o 19:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
maartinkaa - ježiš no představ si,že já si ani neuvědomila,že jsi ze Slovenska. :grinning: :confused: Teda mě už to fakt nemyslí.Přemýšlela jsem,jestli nejjste někde tady blízko. :grinning: :grinning: Fakt mi těch 6 let doma už leze na mozek. :grinning:

Julianna vítej.Gratuluju k miminku.Jak se malá jmenuje?A kolik už jí je?U nás se očkuje stejně jako u donošených dětí,akorát vše o měsíc později.První hexa se dává donošencům ve 3 měsících,my začali ve 4 a pak už to šlo jako u ostatních.Akorát nemáme TBC,to se musí dát do konce 6nedělí a dítě musí mít 2kila,to jsme nestihli,takže teď na jaře dostala Karolínka poslední pravidelné očkování a na TBC jdeme v září.Ale je to všude různé,vím,že plno holek tady to mělo jinak.

Jinak dneska se Káje několikrát podařilo cíleně vyčůrat na travičku,několikrát taky neplánováně a pak hodila neplánpvaný bobek vedle houpačky. :angry: :angry: Jo a doma pořád chodí ke kleci ke králíkovi a říká - kde je bobek?
30. júl 2009 o 19:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj juliana vitaj :slight_smile:
A ako sa vola drobcek? A kolko ma teraz? Nenasla som to v tvojom pase...
To bola celkom malicka na 30. tt. Nasa Liluska je tiez narodena v 30-tom tyzdni mala 1020 gramov a to nam vsetci vraveli aka je na ten tyzden mala... Ale na vahe az tak nezalezi hlavne ak nemate ine problemy :wink:
Preco si rodila predcasne? Prepac ak som moc zvedava :grinning:
S tym ockovanim to bolo u nas takto:
TBC nemame - nestihli sme mat do 6 tyzdnov od narodenia minimalne 2 kg takze nas budu ockovat az po vsetkych zakl. ockovaniach
1. hexu - sme dostali ani nie podla korig. veku ani nie podla realneho len proste musela mat mala nad 5 kg. To sme mali az na konci januara (v 5-tich mesiacoch)
2. hexu + 1. prevenar (proti pneumokokom) - sme dostali 6 tyzdnov po tom prvom (takze mala cca 6,5 mes.)
2. prevenar - dalsich 6 tyzdnov po prvom prevenare (cca v 8. mesiacoch)
3. hexu - mame v septembri - to budeme mat skoro 13 mesiacov
3. prevenar az potom a potom vsetkom tu TBC...

Inak my sme sa vratili z vyletu z Rajeckych teplic. Je tam take jazierko na ktorom sa da clnkovat a MM ma ukecal aby sme sa s Lilinkou "povozili na lodke" :grinning: Julii sa to samozrejme veeelmi pacilo - viz. foto v albume :grinning: ako kazda somarinka co vymysli ocinko :grinning: :grinning: :grinning:
A sorbona a mila - dakujemeee :wink:
30. júl 2009 o 19:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok