Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

andulka4
8. aug 2009

Argousku Petrach to napsala úplně perfektně.....taky bych to luvení neřešila
tak kupříkladu náš známý začal mluvit ve 4letech....celá rodina z toho byla na nervy a dneska je zněj novinář 🙂

každé dítě je prostě jiné a Adámek by určitě začal mluvit později i kdyby byl donošený.....prostě se mu nechce a basta 😀

je úžasný v tom že ví jak ty říkanky pokračují.....to znamená že ty slova chápe a přiřadí je do spávného pořadí a to je někdy víc než to mluvení a huhňání malých dětí

argousek
8. aug 2009

andulko dík 😉 Já bych asi neplašila, kdyby tak nestresovalo okolí, kéž by bylo víc mamin jako vy 😀

kili
autor
8. aug 2009

arg, nepanikár, však do troch rokov bežne deti nerozprávajú, stačí, keď rozumejú a to ten tvoj rozumie a to je super 😵
u nás už S. povie na hava havo, aj keď ho vidí aj keď ho počuje, na vláčik šiši, na auto auto (ale to našťastie nie vždy, keď vidí auto 😀 ) a brmbrm, potom kuk, sem tam ham, a to je asi tak celá jeho slovná zásoba. A. furt len to auto a aj to už prestal hovoriť, teda nepovie to skoro vôbec.
z rozumením sú na tom tak nič moc. aj keď S. mi včera podal tričko, čo bolo na zemi, keď som ho poprosila 😵 , to chvíľku tuho rozmýšľaľ, že čo po ňom chcel a potom podal. No a zavrú niečo keď im poviem.
Minule A. na jednom ihrisku, kde bolo kopec erárnych hračiek a mali na to takú plastovú prepravku, tak asi 10min. sústredene všetky hračky za radom vhadzoval do tej prepravky, upratal by hádam celé pieskovisko, keby mu pozornosť neodviedol lietajúci sáčok. Bol fakt neskutočný 😵

argousek
8. aug 2009

Tak musím toho našeho kloučka dneska mooooc pochválit, představte si, že dnes se nám podařil celý den bez nehody bez plenky ve slipech. On si neřekne, takže to musím hlídat a pořád se ptát. Když skutečně nechce tak řekne důrazně NE a když chce tak si žmoulá tepláčky a přešlapuje na místě, takže tuší, že to přijde, tak honem běžíme čůrat. Mám velkou radost 😀

fajn
8. aug 2009

😅 😉 🙂 😀 😵 😀 😀 😀 😀 😀 😀

susika
8. aug 2009

argousek, super, gratulujeeeem.s tým žmolením sú na tom drobci rovnako. ked ťa čítam, normálne mi dávaš nádej 😀inak ako píšeš o tom stresovaní. tiež sa zvedavci okolo nestarali, tak to ide všetko lahšie a nie každý a to musíš toto a tamto. niekedy sa hambím, lebo malá sa najlepšie napije čaju z flaše z cumlom. dávam jej aj ten sosák z jupíka, ale od kedy som jej ho dala, začala zle piť z hrnčeka, tak som zrušila sosák,a le z hrnčeka mi odmieta piť, lebo som ju raz vyhrešila.tak si niekedy pripadám ako taká neschopná matka. ale už to nevnímam, v týchto teplách potrebuje tekutiny. mliečko stále ostava vo flaši,t o jej neberiem, to nech si má.aj tak ho už pije len ráno, večer mi ho už týžden odmieta.a to som sa pred pár týždnami maminy len tak pýtala, do kedy deti pijú večer z flaše🙂))ale azto ma ráno o piatej zobudí, že chce mlieko. zatial som jej ho nedala, nechcelo sa mi po pravde vstať a raz sa stalo, dávnejšie, že mi ho nevypila.uvidíme túto noc🙂)

my sme zmenili prostredie. včera večer somnestíhala lietať s nočníkom a to sme boli doma, dnes sme šli ku starkej (mojim rodičom) a malá sa len pýtala a ked som ju na nočník posadila nič. a ptoom šup do gatí a vonku na chodník. len ostala stáť a kukala na mna, tak som šípila, že sa niečo deje. aj kopočku urobila ako havko. išlo ma rozhodiť, iba čo som z dnu prišla od nočníka, lebo utekala dnu z vonku, že ona chce na nočník.posadila sa a nič.a vonku kôpka. ale vedela, že je zle, lebo ani za mnou nechcela prísť, ked zistila, že som to objavila. a ja na nu tak milo, "Zuzanka pod, niečo ti ukážem" 😀 😀 a beťárka len pozrela, kde som a už aj bola pri starkom-záchrancovi 😀 ešte, že bývajú v rodinnom dome, v paneláku by si taký "luxus" ako je utekanie z vonku na nočník dnu nemohla dovoliť. aj vonku si našla miestečko, kam azliezla, ked chcela, ako my hovoríme "ocikať mravčeka", ale nič sa nedialo. tak soms a na tom aj smiala, že uvidíme, ako to bude zasa doma, lebo doma bolo menej nehod.ale asi to zasa chvilkuz potrvá, lebo aj tu už krásne chodila.....sa mi páči jej pokrik "mamííííí, chytro chytro na šerblík!!!!!!!" a dnešný hlod:"šerbel ušiel", ked ho nevedlea nájsť

kili vitaj🙂))my upratujeme cigaretové špaky a iné smeti v okolí, kde sa prechádzame, ak nie sme na ihrisku. mrazí ma z toho. raz našla aj zapalovač. prasknutý, ale naplnený...... 😒 aj my milujeme lietajúce sáčky a všetky letiace smeti 😀 😀 😀 😀 😀

maatkka
9. aug 2009

Ahojte...
zatial len tak narychlo potrebujem sa "vykecat" vecer urcite este nakuknem.
Tak my sme boli s mm a Lili na vikend u svokra a boli sme pozriet aj jeho priatelku a jej mamu lebo robili gulas na zahrade. Este som po ceste vravela muzovi zo srandy ze dufam ze malu nebude chciet starky napchat gulasom lebo on by bol toho schopny. No a samozrejme hned ako nam nalozili chceli dat aj Julii ochutnat - taky slany a stiplavy gulas ze ja sama som mala co robit aby som ho zjedla a to mam rada pikantne. Tak som to samozrejme zarazila a vypocula som si rozhovor (ktory viedli svokrova priatelka a jej mama) o tom ake je moje dieta chudiatko!!! lebo ma "dietu"!!! Som na tieto reci strasne alergicka lebo je pravda ze davam pozor na to co moje dieta zje a dodrziavam to co od kedy moze a do kedy nesmie. No a ked jej chceli dat bombonieru tak uz som manzelovi povedala ze nemienim pocuvat ake je moje dieta chudiatko lebo ju nechcem nakrmit stiplavym presolenym gulasom a cokoladou ktora je jednym z najsilnejsich alergenov ze chudiatko by bola vtedy keby som to do nej napchala. Svokrovej priatelky mama mi povedala ze to len pri prvom decku tak vyvadzam a este sa chvalila tym ze jej otec dal vnucke nejaku kapustovu polievku!!! alebo co hned ako s nou prisla z porodnice a nic jej nebolo. Tak som jej povedala ze to keby niekto spravil mojmu dietatu tak ma mozu rovno zobrat na psychiatriu a ze aj keby som mala 10 deti tak toto by som nedovolila. No tak sa urazila a viac sa s nami nebavila takze som sa citila velmi "prijemne"...
Nerozumiem tomu preco niektori ludia nevedia pochopit ze ja!!! som matka mojho dietata. A chcem per nu to najlepsie. Pre mna su to vlastne cudzi ludia a to nedovolim ani mojej rodine aby davali Julii nieco pri com by sa lekari chytali za hlavu.
Prepacte mi ze som sa sem prisla "vyzalovat" ale ja som normalne v poslednej dobe na tieto reci alergicka este viac ako na reci typu co vsetko by uz vo svojom veku mala vediet...

petrach
9. aug 2009

argousku zjisim a dam vedet 😉
matko ja bych byla taky naštvaná,tím bych díte taky nekrmila,takže bych se ta2y naštvala ješte za ty řeči 😲

jinak Adamek je šikulkaaaaaa 🙂

petrach
10. aug 2009

ahojte holky 🙂

jecidlo tak jak jste zvladli stan?
pavcik,nanyo jak kluci????????
sorbona se taky nehlásí 😲 asi nestíhá

u nas se přes den přestalo spát 😒 je to na palici,na palici,fur ruky,nebo kočár,bolí ho bříško,takže kupujem další kapečky, už jsme je vysadili,myslím že je to tím

maartinkaa
10. aug 2009

ahojte dievcata, tak my sme uz doma, malicky su prekrasny a zatial velmi dobrucky 🙂

sorbona13
10. aug 2009

ahoj holky, jsem tu jen na skok, doufám, že se všem daří dobře. Kluci se asi rozhodli strávit mládí u prsu, navíc se večer budí na přeskáčku po hodině,takže celkem mazec 🙂 Ale zaplaťpánbůh za to, že jim chutná 😅

martinkaa: to je úžasný, gratuluju!!!

maatkka
10. aug 2009

Ahooojte 🙂
Petrach dik za pochopenie 😉 Uz ma ta zlost presla tak mi to az take hrozne nepride ale vcera som mala nervyyy... Dufam ze brusinko bude O.K. a ten denny spanok sa upravi...
No ale dnes ma len tak nieco nenastve mame kraaasny den 😀 Boli sme na rehabilitaciach a Lilinka sa super predviedla... stvornozila z polohy na styroch sadala a zase sa dala na styri vstavala tam vsade chodila popri tom cvicebnom stole a blabotala... rehabka nam kazala prist o mesiac aj zo zdravotnou kartou aby nas mohla z rehabilitacii vyradit a nevidi dovod preco dalej cvicit vsetko robi spravne a uz nemame co dobiehat 😀 😀 😀 Mame sa potom objednat este k primarke ked budeme chodit aby skontrolovala chodzu ale rehabka si mysli ze nema preco chodit nespravne lebo stoji krasne na celych chodidlach. A ze na chodzu ma este cas ale keby to stihla do toho mesiaca co mame prist na vyradenie tak rovno skocime za tou primarkou a uz sa neuvidime 😀
Este ju pochvalila aka je vysoka a ze aj vyzera ako donosene 11-mesacne dieta. Takaaa som happy!!! 😀 😀 😀
Martinka aj ja moooc gratulujeeem - je to kraaasne ze ste vsetci spolu 🙂

jecidlo
11. aug 2009

ahojte babky🙂

na machaci bylo super, ale zustali jsme jenom jednu noc, mimca spali v pohode, ale ja nemohla bo tam do 3 do rana ducala diskoteka:(, je tam na dovce moje segra, tak se tam za ni asi jeste otocim, je to od nas hodka, tak to jde. Vrele muzu doporucit kemp Andrea, je tam moc hezka malinkata plaz, kde neni moc lidi a je tam mirny vstup do vody a spousta deticek. Akorat chaticky maji zamluvene rok dopredu, takze jedine stan.
Jinak mame pul roku, Maruska 7.07kg Matej 6.43kg, pribirame uz pomaleji, okolo 100g tydne, tak doufam, ze jeste cely srpen vydrzime plne kojit a uvidim co mi doporuci ta nova doktorka v zari, mozna bych uz rada zacala pomalu zkouset prikrmy, fyzicky me to plne kojeni nejak uz zmaha 😒

Nanya: cetla jsem tvuj prispevek a mela jsem husi kuzi, ja se priznam, ze bych asi hned volala rychlou. Moc na vas mysllim, doufam, ze uz podobne zazitky nemas ☹

Petrach: ten tvuj prispevek s kojenim a odtrikavanim, ze nekdo si muze myslet, ze je pohodlnejsi odstrikavat 😠 to snad neee! to bych vrazdila! Zes vydrzela tak dlouho a i vy ostatni holky je uzasne 😉

Maatkka: gratulujeme k vyrazeni z rehabky! To je fakt super 😉

Maartinka: vam gratulujem k propusteni, my byli v nemocnici 42 dni🙂 ted zacne ten zahul, tak preju, at to zvladas!

Sorbona: ty vydrz, mozna je trochu skoda, ze mas prcky takhle rozhazeny s jidlem, musi to byt narocne, tak vydrz, bude lip 😉

Argousek: gratulujeme k suchym gatim 😉 😀 😀 a s tim mluvenim se moc netrap, delas vsechno co muzes, urcite se to zacne zlepsovat

Fajn: chce to asi pevne nervy, ale treba na tom machaci s nama byla sestrina mala, budou ji 3 roky a ta je tvrdohlava jak blazen a kdyz si zamane, tak ju slysel cely kemp dokud nedostala co chtela 😖

petrach
11. aug 2009

martinko gratulujuuuuu ,moc,moc,moc........ 🙂 tak si prcky užívejte
sorbonko máš toho moc,jsi šikulka,oni se srovnají,neboj,drž se
matko stejne ale guláš???????
jinak velká gratulace,ja ti to psala,že všem vytře zrak 😉 mám z vás velkou radost,paradaaaaaaa 🙂 🙂 🙂 🙂

kikimaruska
11. aug 2009

Ahojky.Tak dnes jsme byli na neurologii. Máme 15 měsíců (12,5 měsíce). Doktorce jsme se líbili, hlavička je stále na spodní hranici normy, ale vhledem k tomu jak je droboučkej je to prý v pořádku. Líbilo se jí jak jí pořád něco vyprávěl 🙂 . Jinak na chození máme prý čas a nemáme si dělat hlavu, prý ještě 3 měsíce, než se sám rozchodí to může trvat a bude to v pořádku. Zatím lítá okolo nábytku, s tím tlačících chodítkem a i se pouští a chvíli stojí bez držení, ale jít do prostoru nechce. Tak jsem ráda. Jdu pokoukat jaké pokroky a novinky jsou u vás 🙂.Další kontrola až někdy v únoru...

kikimaruska
11. aug 2009

argoušku: gratulujeme k odplenkování 🙂
Ječidlo, Sorbona: koukám jak ti prcci rostou a rostou, to to letí

Nanya: tak snad už to bude jen dobré. Kubík chrčel často také, bylo to tak do půl roku věku...zdálo se mi i že má na něco alergii, že má stále rýmu, ale dr mu nikdy nic nedal, že je to v pořádku a že je prostě malinkatej a nedozrálej. Naštěstí s tím dechem jsme takovéto problémy neměli. kamarádce se ale stejně nedonošená holčička dusila pravidelně a neustále, i modrlala...při každém kojení - pittí z lahvičky---a držela se toho dlouho....

A jinak gratulace všem miminkům a dětičkám

Ted jsme si zamilovali nové hračky. pořád za sebou tahá na šnurce takovou housenku nebo hrajícího slona, bud s ní leze po pokoji, nebo se postaví a jde okolo postýlky...a tahne ji sebou. Balonky, míčky a leporela vedou...ale kostičky a vkládačky si vkládáme tak akorát do pusinky. A všechno vyhazuje. Z postýlky, z vaničky..odkudkoliv. Vyhází hračky, deky, polštář, peřinku...dudlík...a pak řve a haleká. Totéž ze stolu u našich, kde na něj dosáhne, prostě vše letí na zem....Pak si něco najde, třeba kostičky, ty si vezme nahoru (třeba stojí u lavice a na ní si dá 2 kostičky, a stojí tam a s nima si hraje). pak si vezme další a to samé....

Ted nevím kdo tu psal, jak tu některý chlapeček v 1,5 roce uměl vydávat zvuky zvířátek a poznal je na obrázku, to my tedy zvuky ještě neumíme, ale přitom knížky má moc rád a ty kostičky se zvířátky. Všechno chce svůj čas...doktorka mi to říká pořád.

andulka4
11. aug 2009

Kikimaruško Davídek má 1,5roku a umí napodobit všechny zvuky zvířátek a umí je i říct. Uměl to od 15měsíců (12,5m korigovaně)

andulka4
11. aug 2009

Kikimaruško tady má David 17m (tedy necelých 15)

https://www.youtube.com/watch?v=zwerkQZg3U4

slova jako auto, kolo, oči, pusa, nos zvládá úplně bez problémů
teď už se poslední měsíc pokoučí říkat těžká náročná slova která sice komolí ale snaha tu je 😀

petrach
11. aug 2009

kikimaruš hlavne nesrovnavat!!!!! nam to dr říká pořád,každe dite je jine a ma jine tempo...Kubík to už davno dohnal 😉
moc vam to přeju,je hrozne šikovnyyyyyy 🙂 jste naš vzor od začatku,když jsem ješte neznala tuhle diskuzi

andulka4
11. aug 2009

no o tom žádná 🙂 Kubík to jasně že dohnal 🙂 já jen že to asi psala Kikimaruška o nás :(

susika
11. aug 2009

nahojte maminy. konečne som dočítala posledn strany a ako tak som v obraze. babule, ktoré už máte detičky doma, držím palce, aby ste sa držali.

maatkia - super, že už nemusíte cvičiť. mna až teraz mrzí, že malá sa nikdy pekne neposadila s nožkami vpred po lození.stáel sedela ako kačka, s nožičkami naboku a teraz sa mordujeme s plocháčikmi. teda, 2 z 3 lekárov to potvrdili povedali, že to može byť dovod, že tá klemba sa tak nevyvinula. tak teraz sa snažíme vyberať kvalitnú obuv, nech sa chodidlo formuje 😉

inak boli sme u neurologičky. malá bola vychválená, aj ked nerobila vždy to, čo od nej chcela, lebo už bola unavená. o 12.00 chodí spať a ono už bolo 13:15 a chudiatko už bola mimo trochu, ale boli tam autíčka a raz sa trafila aj na modrú farbu, to neurologička čumela, že čo ju učím🙂)) ja jej len hovorím a to už od nej záleží, čo si zapamätá. rozkvákala sa, lietala im tam po ordinácii, zvedavá bola, vrtieť sa jej zachcelo an stoličke, obzerala, ako píše na počítači🙂)hm, smelá bola🙂))pýtala som sa aj na vkladanie tvarov, vraj 2,5 ročné deti. ja osm ju už začala k tomu dokopávať tak pomaličky, lebo som nevedlee a celkom ju to chytilo, horšie, ked jej to nejde, tak "formička" letí aj cez pol miestnosti 😀 sa bavím na tom, ako si pamätá kvety. rozoznáva ich už celkom dosť🙂)ale isto to nie sú botanické názvy, to len tak , ako to my voláme "ludovo". len jej merala hlavičku a mám trochu strach, lebo za pol roka narástla iba o 1 cm.to osom myslela, že bude amť cca 48 cm a ona má len 44 a v januári jej namerala 43.uvidíme, čo nám povedia o 2 týždne v poradni, kolko tam namerajú. približná výška je 85 cm a váha 10 kil 😀 😀 ozaj len orientáčná, lebo to mi už ručička na váhe ukazuje dobrý mesaic a to pred mesiacom mala na digitálnej len 9,2kg 😀 o plienkach nepovedala nič, malá ju mala, lebo to nemám odvahu, aby sa mi v aute počúrala. inak si už zvykla, že ju doma nemá a aj vonku vykrikuje " na šerbééél", ked má plienku. asi ju domýlim, ale poviem jej , že ju má, lebo viem, že aj tak nič neurobí do trávy. dnes už aj sama chodila vylievať , aj sa párkrát "pokrstila" vlastným 😀 😀

dnes som videla 2 donosené detičky "vyžliatka"🙂))tak ma to tak potešilo, lebo tiež ma rozčulujú reči, ako , že prečo jej nedám toto, ked už má 2 roky....potom, že je taká chudá.....páni, ved je to slečna, nemože z nej byť "valibuk" 😀 😀 😀

kikimaruš - akú máte velkú hlavičku? malej ju po porode nemerali, ale ked som si ju brala domov, mala 2 mesiace a obvod hlavičky mala 32cm.ked mala 15 mesiacov, tak bol 42 cm. od vtedy velmi nenarástla, kedže o pol roka ju mala len o 0,5 cm väčšiu.zatial, kým napreduje, tak je dobre, ale mám strach. ale vyzerá mi celko primerane k telu, kedže je taký drobček.

andulka4
11. aug 2009

Susika tak to je super že jste byli pochváleni. Schválně jsem se dívala do papírů a po porodu měl hlavu 32cm a v termín porodu 37cm. V roce měl 49cm a schválně ti jí zítra změřím kolik má v 1,5roce.....váhu a výšku mají přibližně stejnou David má asi 86cm a 11kg

denisee
12. aug 2009

maatkka: co to čtu, vy už nemusíte cvičit!!!!! 🙂 to je nádhera, Lili, teda všem vytřela zrak!! Je to neuvěřitelný, je strašně šikovná a jak se krásně předvedla na kontrole, musela jsi být strašně pyšná a šťastná 🙂 Má za vás holky velkou radost, moc vám to všem přeju. Opravdu moc.

Kiki: Kubík je taky super, jak to čtu. Je vlastně stejně starý jak náš Vojta bylo mu 11.8. 15měs. (korig.1rok), ale je 26+3, vy 28+3 a je to vážně znát. Vojta se o všechno zvedá, umí se už vrátit i zpět, tak mu nemusím stát pořád za zadkem 😀 😀 , po 4 už taky leze častěji, ale nejvíc u našich na zahradě, tam leze jen po 4. 😀 A s tím házením věcí jsme na tom stejně, to je jeho oblíbená činnost, a taky teď hrozně na všechno kolem sebe ukazuje. A zvuky??? Na pejska řekne: ha, ha. Když slyší letadlo ukáže k nebi a řekne : é, é. A co je sranda, když mu řeknu zapískej, tak normálně začne pískat, ale obráceně, že vtahuje vzduch do vnitř 😀

kessiee
12. aug 2009

ahoj holky, tak uz sa vam aj ja hlasim ako maminka 🙂 malinky sa narodil takmer v termine - presne o tyzden skor, s mierami 51cm a 3530g zdravucky a silny ako buk 😵 tak sme to nakoniec po tom trapeni zvladli... casto na vas myslim a drzim palce, nech vase deticky robia stale len pokroky a nech pekne rastu. no a keby k nim mali pribudnut surodenci, tak uz len pekne co najblizsie k terminu 😉

janina77
12. aug 2009

Ahojte,
davno som tu nebola, lebo je to fakt zaberak s 2 detmi!!! a zvlast, ked Domi sa nezastavi ani na sekundu - len ked spi, no a Filipko nie a nie prist na nejaky rezim. Kazdy den je to inak a mna to dost rozculuje, lebo pri Domcovi som bola zvyknuta na rezim, vedela som si vselico naplanovat a to teraz nehrozi. No hadam to casom nejako upravime 🙂.
Teraz je Domi tyzden u mojej maminy, domov chodi len vecer spavat a rano zas ide tam, tak sa tak trochu aj nudim, lebo Filipko ked ma ticho, tak je velky spac!

Rozoberali ste rec, Domi takmer nerozprava, vie len mama, bobo, niektore zvuky zvierat, ale aj to dost nezrozumitelne. Nasa pediatricka aj neurologicka svorne tvrdia, ze ma cas, ze to pride, ze dolezite je, ze rozume. a on ozaj vsetko rozumie, mozno az prilis dobre. Nie vsetko urobi, co od neho chcem, ale to nie preto, ze by nerozumel.

kessie, blahozelam k Alexovi, super ze ste to tak potiahli 🙂.

A este drobnost - predavam vecicky po Domcovi, take malicke od cisla 42, tak ak ma niekto zaujem, napiste IP.

andulka4
12. aug 2009

Jani jsem ráda že jsi o sobě dala vědět 🙂
Jo a s tou řečí je to úplně normálka 🙂 kluci jsou prostě lenoši

kikimaruska
12. aug 2009

Ahojky,

my měli hlavičku 31,5 cm, ale to je po 2,5 měs po propuštění z nemocnice. Musím se pak podívat do papírů, každopádně hlavička byla jako trošku větší tenisový míček a ouško měl jako nehet mého palce. Měřila sem ted kamarádky 14 deního kloučka, připadal mi malinký a jeho ouško je na 4,5 mého nehtu 😀 a ouško má skoro jako Kubík ted. Hlavička je souměrná k tělu, tak snad je to v pořádku. Jinak zítra jdeme na kontrolu k doktorce a uvidíme kolik už váží a měří...jsem zvědavá na tu váhu, ale typuju max 8 kg.

andulko: jo jo, myslela sem tebe a Davídka, je to šikovnej malej mluvka 🙂. Kubulík pořád haleká, povídá, žvatlá a vyřvává...všude po obchodě když jdeme, nebo venku...i ráno doma mě tak budí. on má tak výtazný hlas, že mi to až někdy rve ušiska...je to jak siréna...

taky se mu líbí všechno co cinká...když se koupe ve vaničce a začne zvonit zvonkohra nahoře na tyči pro sprch.závěs, tak upřeně hledí nahoru dokud to nedozvoní...anebo každý den telefonuje babička a musím mu dát mobil k uchu a on se hned začne hrozně smát a povídá ji tam----dneska měl nějakej brečivej záchvat a zrovna babi volala, tak jsem mu dala k uchu a to jste měli vidět, jak hned zjihnul, začal se smát...dám sem pak fotku, abyste viděli 😀

A jinak zdravíme všechny malé i velké šikulky a maminky...

petrach
12. aug 2009

Kessie velikanska gratulace!!!!!!!!!!!!!!moc vam to přeju,že jste to dotahli tak daleko a malí je zdraví,super,super 🙂
Andulko ja to nemyslela zle,jen se nemají srovnávat,pak nas to mrzí..vy jste šikulky veliké 😉
Jani myslela jsem si že nestíháš,Filipek se režim najde neboj se,nezapomen že Dominik ho už mel z nemocnice,vše ve stejnou dobu každy den,takže to chce čas 😉

Denise mam dotazek,dneska jsme vynechali jedno cvíčo,jsem poctivec a mam vyčitky jako blazen..byli jsme nakoupit,hlidala ho švagrová a když jsme dojeli mel ješte čas na jidlo,před nim cvičíme,tak pry brečel,tak mu dala mliko a miláček byl uspany a spí furt,moc ted nespí,ak usnul před sedmou a ma noční spaní..
vynechate občas????
a vy holky?????

andulka4
12. aug 2009

Petrach já to taky nemyslela zle 🙂

denisee
12. aug 2009

Petrach: to víš, že se taky stane, že vynecháme, místo 4x je to 3x....když jsem třeba u našich....tak většinou to vyjde na to poslední cvičení. Taky mám teda výčitky, ale jednou rehabka říkala, že 3x je nutnost.
Byli jsme teď od čtvrtka do neděle v Jeseníkách a tam jsme necvičili ☹ , ale řekli jsme si, že po 14měsících si malý prázdniny zasloužíme, a taky jsme si to pořádně užili 🙂
21.8. jdem na rehabku, tak se chci i zeptat jestli by nám nějaký cvik už neubrala (těch 5 je záhul), už vidím jak mě sprdne 😀