Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

adajar
24. aug 2009

maatka ja jsem to teda pochopila ze mela od zacatku ty zachvaty. Ale to je jedno holka klid decka te potrebuji. A zkonci to jednou. Holky ono je ted totiz nejake skvrny na slunci pac jsme vsechny nachylne k tomu depkareni.

adajar
24. aug 2009

maatka a ty jeste kojis??,

maatkka
24. aug 2009

Adajar ja som vlastne nikdy nekojila. Odstriekavala som tri mesiace potom som o mlieko prisla... Preco?

argousek
24. aug 2009

holky díky, jste zlaté. Už jsem to našla, Domčo si ho vyrazil celý. No uvidíme. Já vím, že se to stává, ale tak to na mně nějak všechno padlo 🙄

adajar s ranou péčí si zatím nedělej hlavu, až bude malej větší a uvidíš, jak se bude vyvíjet. Kdyby se pak třeba v něčem opožďoval, tak můžeš kontaktovat tu ranou péči. Jsou skvělí, se vším poradí. My jsme třeba vůbec nevěděli, že máme nárok na nějaký lázně, dozvěděli jsme se to až od nich.

bera28
24. aug 2009

Holky, hlásím, že jsme zpět z RHB. Tak zprávy pozitivní - Kuba prý zase udělal pokroky, rozhodně nestagnuje (jenže já to asi nějak už nevidím). Ptala jsem se konkrétně na to chození a říkala, že nevidí důvod, proč by se to nemohlo vycvičit. Že prostě chodit bude. Akorát to nejspíš bude chtít boty s ortopedickou vložkou. Ale to je to nejmenší. Dostali jsme úplně nový cvik, ale zase jen jeden, víc ne. Takže paráda. Vzala jsem s sebou i Anetku, aby tady měl tatínek klid. A když jí RHB viděla, tak říkala, že jí není co vytknout, že zvládá i překážky.

Koukám, že je to s rodičema všude stejný. Moje maminka dřív mluví, než myslí. I když teď to má taky težký. Má doma tátu, kterému už zbývá jen pár dní...

Janka, máš nádherné děti. Verunky je mi upřímně líto.

Argousku, já jsem si taky vyrazila zub, to když mi bylo 5 let. Nejdřív mi na to udělali takovou provizorní nástavbu a v dospělosti korunku. Blbý je akorát že se to trochu zabarvilo. A to je Adámkův první zub nebo už druhý?? S mléčným bych asi nic dělat nenechala, pokud tedy nebude bolet.

Denisee, s tím " je pěknej" to velmi dobře znám z Podolí. Pediatr tam vždycky prohlásí, že jsou pěkný a tudíž v pořádku.

Merj, s tím Prevenarem, my ho měli pro oba zdarma. Normálně nám to vyřídila naše pediatrička. A hlavně to měli jako doporučení v propouštěcí zprávě z Podolí.

Holky a vy chodíte s dětma na pneumologii?? My ani s jedním. U Anetky je to fuk, ale Kubajz měl taky kortikoidy a nikdo ho tam neodeslal. To jsem z toho jelen.
Přeji krásné odpoledne. Jdu spát 🙂

adajar
24. aug 2009

maatka jen se ptam. No ja se zatim s mlikem drzim, ale obcas je to slabsi pres den a rano dam 100ml a pres den jen 50.

agrousek no ja se zatim nestresuju jen vzdy ctu neco noveho. Jinak ten zub vam aspon zacistila nebo tak??? Ja jsem u zubare delala tak se ptam a muzu se ti zeptat svoji zubarky ona je skvela a delala jsem u ni tak by mohla poradit co s tim. Protoze si myslim ze by se zub mohl zacit kazit. A jak moc je vyrazenej??

adajar
24. aug 2009

bera gratuluji k jen jednomu cviku a dobrym zpravam tech neni nikdy dost.

maatkka
24. aug 2009

Arg - tak som ti nasla ten prispevok o zubku od janiny je momentalne na 2O-tej strane. Pise tam ze on si ho nevybil ale mal ho uplne vykriveny tak zavolali znamej zubarke a on mu ho vytrhla...

petrach
24. aug 2009

Janka vitej,je mi hrozne lito s Verunkou ☹ ☹ musela sis toho zažít hrozne moc,přeju at ti deti delají jen samou radost a hlavne...jsou zdravé

Bera vydíš 😉 ja depky se přiznam mivam taky,zda se mi že je pozadu a tak..ale my po nich chceme aby vše dohnali i když oni maji sve tempo,no 😒 kdyby nam nekdo řekl co bude třeba za rok,jak se budou vyvíjet,tak si budem uživat a ne se nervovat

Adajar on si musi odpočinout,je fakt maličky a hrozne ho dychaní vysiluje..počkej za par dní 😉
tvuj manža je jak muj,ten pd začatku tvrdil že bude v pořadku,nezapochyboval..veřil mu a to je dobře

Matko vubec na tohle nemysli!!!!!!!Julinka je jine dite a zdrave 😉 vim že to laka,ale to by mohla mit všechno..co letí okolo 😉

argousek
24. aug 2009

Bera my chodíme na pneumologii, ale nikdy tam s ním nic nedělá. Akorát si ho poslechne a zopakuje, že kdyby začal stonat, tak hned nasadit kortikoidy. Ještě nám poradil dávat v zimních měsících jeden celaskon do čaje, aby měl dost vitamínu C a měl dobře chráněné plíce.

adajar no uvidíme my máme dobrou zubařku, tak snad ví, co dělá. Má to uražený skoro celý, nic mu s tím nedělala. 😒

janka35
24. aug 2009

maatkka nechcela som ta vystrasit ,tie zachvaty vobec nemusia nastat,len som chcela povedat ze nam to povedali uz pri narodeni ze moze ale aj nemusi mat epilepsiu do troch rokov bola celkom vporiadku a prvy zachvat dostala ako trojrocna

adajar
24. aug 2009

petrach ja taky nepochybuju, ale vim ze bude mit ve vsem sve tempo jak rikas. No dneska odpocival pekne spal je jak andilek a nejhodnejsi s tech deti.

agrousek ja nepochybuju ze vi co dela a jestli se nepletu jsou to prvni zuby coz nevadi. 😉 😉

petrach
24. aug 2009

prevenar snad budu vedet zitra,jdeme k detske pro obalku..tak snad už to bude mit zjištene

argousku Elin si vyrazila zub ve k letech,teda kus urazila a dr to nechala at přijdem až kdyby bolel..začaL bolet až po čase o zrovna o vikendu,takže pohotovost a tam ji ho vratali a nečim zaplacali,drželi ji 4 lidi,řev a hruza a pak ji stejne bolel dal a naše zubařka ho nakonec vytrhla,akorat že od te doby neotevře pusu a chodime s řevem a ostudou ☹ hrozne se od te doby boji a přitom krev z žili ji berou a ani se nehne a nikdo ji nedrží
pokud mužu radit počkejte a radši pak ven a netrapit

adajar
24. aug 2009

petrach no to je presne ono pak se chudaci deti boji zubaru. A maji trauma i v dospelosti

petrach
24. aug 2009

argousku tvuj chlap se lekl a proto tak vyvadel,viš jaci chlapi jsou..za to nemužeš mohlo se to stat komukoliv kdo by s nim byl,tak at mu tatka koupi bolestne a bude 😉
jo psala znama že tu mluvu cvičili před zrcadlem,ona mluvila a špulila pusu a on opakoval ale formou hry,nenutit,že delali blbiny a ho to bavilo a pak hodne řikanky,a basničky s pohybem..pry se mali rozmluvil až ve školce a ted keca až ji boli uši 😉

jecidlo mam taky super svagrovou od manži segru 😠 do všeho keca,pry vše proživam a malemu nic není a dohnal to a my nadelame 😒
ted mame jit na svadbu a my jsme řekli že jdem jen na obřad a je zle,že mame vzit Šimulu sebou na hostinu..bude tam hruza lidi a my mezi lidi nechodime at neco nechytne,ani do supermarketu a tak.
tak proč riskovat,navic odsavam mliko a cvičime ale to ona nepochopí a ješte me pomlouvá 😠

fajn super babička,taky třída.. 😠 blbe kecy poslouchaš taky ☹

adajar
24. aug 2009

petrach to je mi lito ze nekdo nechape ze nechcete jit na hostinu. No jsou i takovi lide.

adajar
24. aug 2009

holky ja nemam pro maleho vubec nic pripraveneho a ani nevim kdy jako bude nejlepsi doba to pripravit. Teda ani nevim kdy kdyz doma nejsem vubec.

argousek
24. aug 2009

petrach nich si z toho nedělej, ti co to neprožili, to prostě nedokážou pochopit. Ať si trhne nohou, mysli si o ní své 😉

maatkka
24. aug 2009

Adajar mna straaasne bavilo nakupovanie veciciek este kym som bola tehotna. Mali sme uz skoro vsetko kym sa mala narodila. Potom sme este strasne vela veci podostavali ked uz bola na svete.
Ono to teraz nieje absolutne problem vojdes do nejakeho vacsieho detskeho obchodu a kupis na jednom mieste skoro uplne vsetko. Alebo cez internet ak sa ti nebude chciet niekam chodit. No a potom dokupis este nejake drobnosti uz ked budete mat drobca doma az vtedy uvidis co konkretne este potrebujes...

petrach
24. aug 2009

Adajar ja začla když mel kolem 1500g,kdybych už mela jit za nim,at neco mam a postylku a tak chystal muj..objednaš po netu,hodne mam z mimibazaru vel 50 a pak spiš už ber 56,rychle doroste 😉

adajar
24. aug 2009

maatka no jako kocarek koupime az den predtim nez si ho povezem domu. A zbytek nevim obleceni nejake mam, ale nevim ani jake no budu muset jeden vecer domu a probrat to asi. Postylku mam pres ulici u kamosky jen madraci koupit no, ale manzel by koupil tu molitanovou a ja chci tu kokosovo pohankovou myslim ze to tak je, ale porad si rikam ze je brzo a cas a hlavne nemam moc casu a nejak se mi nechce to kupovat a kosmetiku taky si rikam ze je brzo. Treba reknete ze ne ja vubec nevim nemam poneti.To jsme zase bezradna. 😀 😀 😀

adajar
24. aug 2009

petr no me nerekli za jak dlouho tam pujdu prave me akorad rekli ze za 4-5tydnu bude mit ten 32tt jako by tak bychom meli zacit prikladat, ale treba tam pujdu i zanim ja vubec totiz nevim. Zalezi jak mu to pujde. Tak se radsi ptam.

adajar
24. aug 2009

maatka ja jinak zacala nakupovat az kolem 22tt protoze jsem se driv bala a to jsem koupila asik jen 6 veci protoze jsem se porad bala po minule zkusenosti no. Tak jsem si rikala ze az po 30tt. No a tam jsme uz nedosli.

maatkka
24. aug 2009

Petrach my sme mali tiez veeelku rodinnu oslavu - dedove narodeniny a on si prial aby tam boli vsetky jeho deti teda synovia s nevestami a vsetky! jeho vnucata a pravnucata. No chybali sme tam len my a bratranec ktory nemohol prist z Australie. Nastastie nam to nikto nevicital... Len by skusil...
Zato ked mala oslavu dcera mojej sesternice tak som cely vecer pocuvala preco som nepriniesla malu lebo tam boli aj ine babatka v jej veku ale ked som tam bola bola som rada ze som ju nevzala. Vedla v kuchyni pri otvorenom okne sa fajcilo!!! Bratranec bol chory a dietatu do roka davali tortu - to by zas bolo vysvetlovaciek preco nie...
Inak moje dieta do cca pol roka videla len fakt najblizsia rodina a kamarati (ostatni len fotky) a ti ma teda veeelmi podrzali. Segry sa po Juliinom narodeni okamzite vratili z dovolenky v Chorvatsku a mamina si zobrala dovolenku aby mohla byt pri mne kym som bola doma a Lili v nemocnici. No a vsetci ma obskakovali utesovali a aj si so mnou poplakali...

maatkka
24. aug 2009

Aj ocino bol strasne zlaty a to on je taky tvrdas 😀 som ho normalne nespoznavala vtedy. A o MM ani pisat nejdem to je moj hrdina a zachranca mojho dusevneho zdravia 😀

adajar
24. aug 2009

maatka az jsem z toho co popisujes uplne na meko jak te rodina pekne drzela. 😉 😉 😉

denisee
24. aug 2009

Holky vy zas jedete 😀
: info z rehabky: neuroložka si Vojtu dlouho prohlížela, ptala se co umí, něco jí i ukázal, a pak prohlásila: vždyť on je úplně normální 😀 , ať přijdem, až přejde sám obývák 🙂 , tak jsme si zašli na oběd do číny, oslavit to 😀 , akorát mě štve, že zprávu dala do ruky manželovi a já si jí zas četla cestou na parkoviště a bylo tam napsáno doporučení: RHB stimulačně(tak nevím co to znamená) před tím tam psala jen RHB(rehabilitace) 😀 jo a vlastně říkala, že teď už je to všechno jen na něm, kdy bude chtít začít chodit.

jecidlo: sem se zasmála nad tchýní 😀 , to s tou ručičkou v puse a o hladu je klasika 😀 , hlavně, že moje tchýně taky nekojila vůbec, ale byla chytrá. Ale jinak musím říct, že když jsem něco řekla, tak to respektujou viz.posazování.....všude je něco, taky jsem pak ráda, že jedem už domů, ale ty i někdy od mojí mámy 😀

maatkka: hned jsem si na tebe vzpomněla, že si to určitě taky vztáhneš na Lili co psala janka ☹ , ale snaž se myslet pozitivně, epilepsii může prakticky dostat kdokoliv, kdykoliv. To je to samý, jak se říká, zítra mě srazí auto na přechodu, to prostě nikdy nevíš co bude.

julianna78
24. aug 2009

Ahoj 🙂
Bera,Denise gratulujem k pozit.správam u rehabky.Janka je mi strašne lúto Veroniky a musíš byt hrozne silná ženská,ked si to zvládla tri krát.Ja som mala help syndrom a neviem či sa odhodlám mat ešte jedno mimi,mám strašný strach aby sa to neopakovalo.
My sme dnes boli na očkovaní a strašne malá plakala,už v ordinácii dostávala studené obklady,potom zalahla od únavy a spí od 2hej,ani papat nechcela.
Neviem či jej mám dat panadol preventívne,dávali ste?
Adajar ja som mala nakúpené šaty,ale jasan že pre donosené bábo.Potom sme už s manžom začali byt poverčivý a povedali sme si,že nakúpime až ked vyložia malú do postielky.U nás to robia tak,že bábo je 3-4 dni v postielke a potom prijmú maminu.Lenže mne v pondelok povedali,aby som na druhý den prišla na príjem a malú dali do postielky.Tak cestou do nemocky som nakúpila šaty a nábytok kupoval manža,niečo som objednávala aj z netu.
Ja mám naštastie super rodičov,strašne nám pomohli kým sme chodili do nemocky.Mamina poupratala,navarila,vyprala ešte aj o psa sa starali a to venčit môjho 90kg retardáka nie je sranda.

merj
24. aug 2009

Ahojte,
bera, tak vidis, nenech se stresovat okolim a ver prckum, jeste rada budes vzpominat, kdyz chodil jen jeden, protoze az zacnou behat oba, tak to urcite nebudou behat, kam budes chtit ty a urcite kazdy na jinou stranu 😉
My mame take narok na Prevenar zdarma. Ale kdyz mysacka ockovali, tak ho v ockovacim centru nemeli a my ho kupovali v lekarne. Ted mame ucet a resime, kdo ho proplati. Je to silena byrokrkracie.

adajar, s tim sundavanim z Cpapu vubec nesmutni, u mysacka to zkusili poprve 10. den nakonec ho mel 30, pak 7 dni "brejlicky" no a 7. den pani doktka rekla, ze mu je zkusi na tri hodiny sundat a uz mu je nevratila, proste to zvladal bez nich. jsou to svehlavicky 😀

merj
24. aug 2009

julianna, nam pri kazdem ockovani lekarka doporucuje dat preventivne "panadol" v poledne a vecer (ockovani nam vzdy vyslo na rano). Davame cipek a vzdy jen pul a zatik pohoda (tuk, tuk, tuk)