Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

kikimaruska
9. sep 2009

http://www.rotavir.cz/uvod.aspx

info o očkování a rotavirech

jecidlo
9. sep 2009

kikimaruska: no tak to jste si teda uzili! hlavne ze uz je lip, ale mela jsem uplne husinu, kdyz jsem to cetla, nemocnice, kapacky...drzte se!

fajn
9. sep 2009

holky já mám depku. Pořád z té školky slyším jak se vzteká .Já to přece vím že když není po jejim tak chytne nerva. Co mám dělat. Vím že potřebuje kolektiv ale tak mě to sere. Vypiplám ju a když si myslím že už to nejhorší je za mnou ,tak to asi není pravda. A to mě ještě čeká škola tak to budeme mít poznámky od začátku až do konce. Fujjjjjjjjjjjjjjj ☹

andulka4
9. sep 2009

FAJN tak na tydle řeči se hodně rychle vyprdni.....nejste jediní a ty učitelky tam jsou od toho. Vůbec nad tím nepřemýšlej......máš SZ

Kikimaruško D měl taky takový průjem asi 3dny s teplotkama když měl 14měsíců. Dostal to z olizování hraček v MC. U nás to ale nemělo takový konec....hned s e z toho vylízal. K je strašně maličkatý takže to s ním asi víc zamává :( No a co takhle koupit probiotika??? Ať má lépe osídlená střeva a dokáží se lépe poprat s virozou!!!! To očkování nemá smysl je jich tolik druhů že zrovna dostanete nějakého jiného

bera28
9. sep 2009

Kiki, sláva že už je Kubík OK. Očkovat proti rotaviru se sice dá, ale jen do 6 týdnů věku dítěte. Taky jsem se to dozvěděla pozdě, jinak bych do toho šla. Kamarádka jedno dítě naočkovat nechala a vyplatilo se to, protože starší brácha chytil rotavira a taky skončil v nemocnici, kdežto mladší ani ťuk.

Fajn, kašli na to. Já měla poznámek plnou žákajdu i dvojky z chování a řeší to teď někdo🙂

Holky, já si teď užívám plavča - včera jsem měli pravidelnou hodinu, dnes dopol jsem šla s Kubajzem na náhradu a za půl hoďky vyrážím s Anetkou. Člověk se musí někde osvěžit, když je tak krásně🙂 Tak pa

maatkka
9. sep 2009

Ahojte vsetky...
Kikimaruska tak to muselo byt tazkeee ☹ hlavne ze je to uz za vami - nech je uz len a len dobre...
Fajn je by som este skolu neriesila. Ved deti prechadzaju fazamy (obdobie vzdoru a tak) nie??? Podla mna kym pojde do skoly bude zase ina 🙂 No a na skolku si tiez musite zvyknut - este tam chodi velmi kratko...
Inak ja som mala tiez zase hrozne stavy... keby vas niekedy napadlo "prekladat" si spravu od nejakej dr. pomocou internetu tak vam radim nerobte to 😉 Ja som nam tam "vycitala" take veci ze ma skoro porazilo - no nastastie ma velmi upokojili v jednom neuro. centre...

julianna78
9. sep 2009

Ahojky 🙂
Mi trvalo kým som Vás dočítala.Argousek strašne moooc gratulujem a prajem bezproblemové tehu 🙂
Adajar Danielko krásne priberá,Vy idete fakt za chvíli domov.My sme už stihli s mimčom dovolenku v chorvársku,manža to navrhol v sobotu ráno tak som nás pobalila a vyrazili sme.Lenže ja malú nemám v pase,zobrali sme teda rodný list a dúfali že nás neotočia,naštastie si sedačku nevšimli ani cestou tam ani nazad,takže sme si mimčo prepašovali.
Boli sme aj na ko,všetko ok nemusíme cvičit,neurolog napísal vojta primerane a zodpovedá GV.ale to je asi preklep podla mna tam malo byt KV ako korig.vek.
Ja už som s nou bola aj u tej sukromnej rehabky a vraj je strašne šikovná a asi o 2 týždne popredu ku korig.veku.
Krv máme zase na prd hrozí nám transfuzka,zatial ideme 2krat na injekcie a potom sa uvidí.Tie ktoré ste mali tranz. kedy sa to asi tak zrovná?Kolko krát vám decká dostali krvičku?maltofer nám zvíšili na 2 krát 7.Ja jej ho dávam do mliečka vo flaške tak to vypije,skúšala som na lyžičke,ale to bol horor všetko od toho.Kde predávajú tie savičky?Dnes ju už celý den skúšam kojit,konečne nemusím dávat fortifikátor.Vážime 3600g a meria 51cm,konečne máme nonorodeneckú velkost.

julianna78
9. sep 2009

Tie rotaviry sa dajú očkovat do 6mesiacov,ja som to malej dala ešte musí dostat druhu dávku o mesiac

argousek
9. sep 2009

kikimaruška to jste si teda pěkně užili, hlavně že to Kubík zvládnul a je v pořádku

fajn to neřeš, jak to psala andulka, oni jsou tam od toho, aby si s ní poradili. Zaměř se spíš na sebe, ty se budeš vracet někam do práce?? Možná by ti prospělo, aby si přišla na nějaký jiný myšlenky a odpoutala se od Dianky 😉

Jinak holky musím Vám říct, že jsme dnes byli na těch uzlíkách na hlasivkách a je to dobrý, na ten zákrok nemusíme. Prý je to zvětšené, ale ne natolik, aby mu to dělalo nějaké problémy, takže řekl, že pokud nebude mít žádné dýchací potíže, nic by s tím nedělal. Tak jsme to v té nemocnici zrušili. Máme přijít na kontrolu za půl roku, tak nám spadl kámen ze srdce 😀 😀 😀

petrach
9. sep 2009

mattka me to taky\ napadlo a asi nebudem sami 😒 taky jsem se z toho lečila co jsem zjistila..
juliano teda vy jste dobří,už dovolenou..a moc gratuluju k vaze a k šikovnosti,holčičky jsou holt na všechno šikovnejší 😉 a budeš skoušet kojit??
tu lekovku se zeptej bud v lekarne nebo u nas je i v drogerii,je to davkovač leku pro mimi

fajn neřeš to,holky maji pravdu,chtelas asistentku,chtela a oni ne..tak at si nestežují,vedeli že je Dianka číslo ne? 😉 ,
ja si fakt myslim že to nebude tak horke,ono se vše uklidní 😉
Elin mela ve tříde pekne divochy kluky,to ja bych už liskala co si jeden dovoloval,učitelce vyhrožoval že ji zastřelí no smrad jako hrom,rodiče sami nic neřešili a taky ho srovnali..a to bylo fakt neco jineho.to že se stekne..no a co,ja taky a často 😀 by ses divila.

juli a prosim te jaka je cena toho očkovaní?

julianna78
9. sep 2009

Ahoj petrach,dík za tip na tie kvapky,odkedy ich dávam malá prdká prvú ligu a žiadne koliky 🙂
Vyskúšam kojit,dnes si vždy vycuckala celú dávku.Ten dávkovač má na konci cumlík jak na flaške,niečo som našla na nete je to značka nub.Malej dávam lieky z flašky,s lyžičky vypluva.
To očovanie sú 2 dávky a jedna stojí 65 euro .Ja som to malej dala,lebo plánujeme vela cestovat.neskôr chcem dat aj žltačku Ačko.
Inak dnes mi spala od 3tej do 8mej,tak budem mat zase zaujímavú noc,teraz sa netvári že by sa chystala spat.

fajn
9. sep 2009

arg. vracet se nemám kde. Doufám že ještě práci řešit nebudu a že mi ještě prodlouží tu péči o osobu. Nedovedu si představit někam chodit na šest hodin a do toho toto. Můj chlap je úplně neschopnej se o ni postarat. Asi zůstanu u něho v dílně a budu takovej podrž prkno a tak.Fakt to ještě nevím.

Kiki taky si to pěkně užíváte,hlavně že je to už v pohodě(relativně)
Peti ,dnes jsem byla na schůzkách tak to tam zase říkala. Ono tě to trochu mrzí když to slyšíš každej den. Zítra mají ve školce divadlo tak jsem zvědavá jak to vydrží. Dnes celej chodila a říkala že hráli hru a u toho říkali :chodím chodím po třídě ,hledám svoji značku. A já ji na to a našlas ji a ona jo já mám letadlo. Fakt má ve školce letadlo. Pak ještě hráli že seděli na židlích a kdo si čistil zoubky ať si posune místo. Ale to nepochopila a byla nasr... že se má posunovat ze svojí žluté židličky na nějakou jinou 😉

mattka ty zprávy si nenechávej překládat . Já si to taky hledala vždycky na internetu a pak jsem z toho byla na mašlu.

petrach
9. sep 2009

tak at se kojení daří,ubylo by ti prace 😉
ja pořad bojuju .už jsem z toho občas fakt na dne,kolikrat v noci ani nestanu,uvydíme jak dlouho to vydržím..

my už spíme,naštestí v noci spí hezky usne kolem 20h a tec stava kolem 6h..ale opřes den hruza,tak 3x 20minut,ale zas lepší přes den jak v noci..tak se jí to doufam brzo upraví,to spaní,bude ho mít otočené

julianna78
9. sep 2009

Vy už ste velký spáči.Teraz odkvacne okolo polnoci a dúfam,že potiahne aspon do 4tej.
Uvidím jak nám to pôjde určite je to jednoduchšie jak odsávat,ja už som poslednú dobu odsávala len každých 4-5hodín.

petrach
9. sep 2009

juli je ješte malá,my ten režim mame tak 3-4 tydny,to přijde
fajn ja vím..musim te rozesmát jo? 😉
dneska jsme grilovali a Elin říká pry kolik je hodin a ja na to že už bude osum a ona říká..tak to je večerníček už v prdeli..teda ja jsem hledela jak z jara a nevedela jestli se smát nebo nadavat a tak jí říkám..kde jsi to slyšela a ona že doma a ja kde doma? o ona no doma ne,neslyšíš..pry to má ode me 😝

s tema hrama to je kasžde díte jine,Elin vše taky dyl trvá než se naučí a pochopí a pak je zas ale pečlivá..navíc je ve školce pár dní ne a te učitelce bych řekla at se teda vykeca ale ne před jinyma rodičema,je jim po tom prd..

argouslu to vam moc přeju,že nemusíte na ten zakrok 🙂

adajar
9. sep 2009

kiki ty jo vy jste si uzili to je fakt. Tak hlavne ze uz je lip a zachvilku bude ok. Ale nestras me protoze jsem videla svagrovou a jeji dite co cuca i co vidi na zemi. No a takove deti nic nechytnou holky me se z ni chtelo brecet a stech zanedbanejch deti.

Ale pak jsem si odpocinula s manzelem na lavicce v parku sedet a cerpat energii ze slunicka bylo to fajn.

Juli ty jo takova dovca a jak se vam tam libilo???

Holky tak vcera jsme meli transfuzi a mame 1275g, ale mame vic diky transfuzi ted budem pry 2 dny stagnovat. Jinak je na tech brylich a apnoe nema moc caste nastesti jen kolisa se saturaci, ale doktorka rikala ze by se mohl s timhle poprat a uz zustat na brylich no. Tak uvidime. 😀 😀 😀 😀 Dam vam pak novou fotecku na net jen co je stahnu.

Juli ta fortifikace je naco?? Ja vim ze to davaji detem, ale nevim naco. 😉 😉

Fajn ona se casem uklidni je to prece slecna. 😉 😉

adajar
9. sep 2009

Holky tk takhle vypada nas nedonosenec https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vRefer... vsichni mu rikaji burtiku jak je tlustej prej. 😀 😀 😀

bera28
10. sep 2009

Adajar, Daneček je nádherné mimi!
Jak píšeš o švagrové, tak já to praktikuji stejně. Oni pak tyhle děti opravdu nic nechytnou, protože se tím vyvíjí imunitní systém. Přehnaná hygiena škodí 😉 Ale proti tomu rotaviru bych bývala naočkovala, kdybychom to neprošvihli☹

Argousku, paráda, že nemusí Adámek na ty uzlíky. To věřím, že Ti spadl kámen ze srdce.

Petrach, ty hlášky, to je fakt něco🙂 🙂

adajar
10. sep 2009

Bera no jako promin, ale nechat dite zrat pisek z chodniku kde lidi plivaji a odhazuji nedopalky je prasarna a nebo to ze saha na procuranou plinku a neumeje si ruku a ji ona i to dite. Oni nejsou nemocny takhle, ale jinak ji je porad spatne. No ale co jeji problem naseho maleho budu drzet dal od ni. A jinak ja uvidim jak vse bude s ockovanim a pak se vas budu ptat.

merj
10. sep 2009

Ahojte vsechny,

Petrach, ctes dobre doopravdy v necelych 11 mesich (korigovanych) nas mysacek chodi a je z toho nadsem a je neunavny, ale dokaze se radne utahat. V pondeli jsme poprve ho nechali chodit vic venku. A kdyz jsme dorazili domu tak dostal svacinku a mliko a usnul (s hodinovou prestavkou spal 12 hodin). Ted trenujeme lezeni s gauce a jelikoz kdyz zacne delat neco noveho, tak to porada a porad chce opakovat a pilovat, tak vcera odpoledne jsem nedelal nic jineho nez ho jistila, kdyz lezl dolu a pomahala, kdyz lezl nahoru. A kdyz uz to vypadal, ze to zvlada vic jak na 100%, tak dnes rano se vydal dolu opet popredu a ne po zadecku a jeste z toho mel hroznou legraci, kdyz letel dolu a ja ho chytala.

Adajar, fotkami ve mne ozivujes vzpominky na lonsky rok, ale zda se mi to uplne neskutecne, ze to nase torpedo, ktere ma ted pres 9 kg a 75 cm mohlo byt loni, takovy mrnousek, at sedari.

Holky, teda nevim, zda se viry prenaseji i pres "Konika", ale mi od vcera mame take prujem. Nastesti zadne teploty a dalsi potize (tuk, tuk, tuk). Rotavira mel maly cca 2 tydny po propusteni z porodnice, ale projevilo se to jen krvi ve stolici a samo to po tydnu zmizelo. Pry bylo dobre, ze v tu dobu dostaval probiotika.
Kiki, chci se zeptat jak jsi malemu davala Kuliska - jak casto a kolik. Kdyz jsem volala doktorce, tak rekla, ze mame davat Kuliska, ale protoze pospichala, jelikoz tam mela dve deti na nabery, tak mi nerejkla kolik a kdy. dik.

adajar
10. sep 2009

mer no muze to byt jen strevni chripka prej ted radi rikali holky a segra ji chytla taky.

mia81
10. sep 2009

adajar maly je krasnucky drzkajte sa

maatkka
10. sep 2009

Ahojte
merj obdivujem tvojho sikovnicka sikovneho 😉
argousek tak to ste si urcite vydychli. ja som prave rozmyslala po tom vasom zubku ze to by mal Adamko dve anestezie kratko po sebe tak je super ze to tak dopadlo 🙂
inak my sme oficialne vyradeni z rehabilitacii primarka nam dala kontrolu podla potreby - ze keby sa nam nieco nepozdavalo na chodzi mame sa este ukazat inak ani nie. ale mam taky pocit ze nasej neurologicke sa to pacit nebude a mozno nas bude chciet vratit. baby hlavne denisee co za cviky teraz cvicite ked uz maly tak paradne lozi - ved vsetky cviky co z vojtovky poznam su len dokym nevie babo liezt nepoznam teda nic na chodenie alebo ako to mam napisat. podla toho co viem nie je sprave dieta nutit do chodze a pride mi zbytocne s nou cvicit reflexne plazenie ked po styroch vali ako gula a uuuplne vsade sa postavi a stoji aj ked je len o nieco trosku opreta ani sa nemusi drzat tak si myslim ze nohy ma dost silne a o rukach ani nehovorim v poslednej dobe ju strasne bavi niecoho sa chytit rukami a vytahovat sa ako na hrazde ze ma nozky vo vzduchu 🙂

rimmel
10. sep 2009

ahojte prepacte ze sa tu pytam ale je to pravda ze ked prve babo mate nedonosene resp narodi sa predcasne, bude to tak aj s druhym ??? dakujem

mia81
10. sep 2009

rimmel nie vzdy to tak musi byt ja mam prveho predcasne a druheho nie.Zalezi aj preco si rodila skor

rimmel
10. sep 2009

mia ok diki 🙂

argousek
10. sep 2009

No tak to doufám, že se to nebude u druhého opakovat 😀 😀 😀

bera28
10. sep 2009

Argoušku neboj, nebude!

Adajar, tak to pak švagrové chybí základní hygienické návyky, když si neumí ani umýt ruce po přebalování. To by mě zajímalo, jestli si je myje po návštěvě WC.
Já jsem v létě nechala sviště pořád venku na trávě a taky sežrali co mohli. Tak jsem je naučila na povel "řekni Á" otevřít pusu a vypláznout jazyk a od té doby to praktikujeme tak, že když se mi něco nezdá, tak zavelím a zkontroluji obsah pusy. A podle závažnosti to buď vyšťourám nebo ponechám 😀 Jinak bych za nima musela pořád běhat a kontrolovat je a to fakt nejde.

Rimmel, jak psala mia, záleží proč jsi rodla předčasně. Pokud budeš mít chronickou nedostatečnost děložního hrdla, tak je riziko předčasného porodu vyšší, než když budeš rodit "jen" kvůli infekci.

rimmel
10. sep 2009

bera no ja neviem preco som rodila predcasne, teda este stale to neviem, moja placenta -cast z nej odumrela- zobrali ju na testy a zatial nic tak cakame...

no ale dufam ze nas to zase necaka!

mia81
10. sep 2009

rimmel ja som rodila skor kvoly VT ,prveho som por. v 33tt,druheho v termine a tretieho tiez v 33tt cele tretie teh. mi nic nebolo az 4 dni predtym nez sa maly nar. sa mi rapidne zvysil tlak (pri vset. 3 teh. som uzivala lieky).A to ti doktor doteraz nic nepovedal?ak budes znova tehotna budes aj viac sledovana.Vies rimmel kazde tehotenstvo je ine .Ja by som o tych svojich mohla napisat roman a o pristupe lekarov niektori by ani nemali mat titul mudr.