Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

adajar
18. sep 2009

bera dnes uz je lip. Ono to souviselo i s tim ze se vcera zhorsil z dychanim a pocasi. Adneska uz je lip no. Ono udelala sve i sestra. jako ja ho ukrmim to ano a jeste mam zasobu v mrazaku na dlouho.
petrach diky za radu homeopatikas si obednam.

maatka jojo staci nam to. 😉 😉

merj bohuzel nejsem prvorodicka rodila jsem podruhe, ale prvni bylo v 21tt potrat, ale porodit jsem musela tenkrat jsem mela mliko i pres prasky na zastaveni laktace.

Jinak dneska zase pribral mame 1440g , ale dychani je porad na houpacce a na prikladani to nevypada jen tak dokud neprestane mit poklesky saturace tak nebudem prikladat. Ani na zadech se mu nedycha nejlip. JInak mi vsichni rikaji ze ta vrozena infekce je fakt velka rarita. A jinak uz nam doktorka rekla ze tam je neurologicky nalez, ale co to vsechno znamena nerekla jen ze budem muset cvicit a chodit casto na neurologii. Ale dneska je mi lip u me ani jednou nezapipal takze zadnej pokles az zase vecer kdyz si sundal brejle tak pritom. No ale rekla jsem si kdyz uz si vybojovsl ten zivot tak ja budu bojovat ted jeste vic abych mu dodala silu.

petrach
18. sep 2009

adajar ten nalez mají všichni nedonošenci,vetšinou je to CKP..což je centralní koordinační porucha..a bud velmi lehká, lehká,středne težka,težká..cvičit budete muset,ale na to si zvykneš,ani ti to nepřijde..holt neco musíme vydržet 😉 zeptej se na diagnozu až tam pujdeš..ale neboj se toho..
a vahu mate nadhernou 🙂 to už se krasne muchluje takoví mimísek 🙂
jo a k tomu dychaní,u nas to bylo to same,pořad klesal,museli jsme čuchat kyslík ješte na medialu při klokankovaní a to mel 2kg,ono se to upraví

adajar
18. sep 2009

petrach fakt no on ma kyslik tak vzdy 20 minut jednou za 2 dny pak je na vzduchu. No uvidime jak to pujde jsem rada ze nejsme sami no. Jen je to obcas dlouhe. 😀 😀 😀 A ja si taky myslim ze to bude tohle neumi si ani strcit palec do pusy. 😀 😀 😀

petrach
18. sep 2009

adajar malí ten kyslík normalne nemel,ale když byl venku,tak musel občas čichnout,protože padal s dechem a trvalo to dlouho,proto jsme se nerozkojili,bohužel..proste nešlo sat a dychat naraz,neumel to skoordinovat..ale to přejde..kdyby sis přečetla me jak jsem tu blaznila když mi to delal,a když parkrat zlobil u jidla i doma a ted..všechno se srovná,je to otřepaná fraze,ja vím ..ale opravdu to chce jen čas..a ten palec si dat ani nemuže,ma na to moře času,ona to neuroložka pozná podle reakcí svalu atd..ale to mají skoro všichni

adajar
18. sep 2009

petrach jojo to ja vim no reakce svalu, ale ten palec jsem rekla ze srandy musim si trosku posmat. Jinak my jeste nezacali prikladat, ale treba casem budem ja uz si nedavam zadne cile proste beru kazdej den co prijde protoze jinak pak jsem zklamana. Ale jo verim vsechny jsme si to zazili. No az budu mit cas najdu si te .

petrach
18. sep 2009

radši ne 😀 maš plnou hlavu svého..ta ja jenom abys vedela že jsme v tomhle všechny stejné..ale už se vám to blíží..nepotrvá to dlouho a budeš psat jak doma nic nestíháš,nevaříš a jsi nevyspaná 😀 😀 teda pokud to nebude přesne opačne 😀

adajar
18. sep 2009

petrach no jako zadnej rozdil prijdu domu a padnu. vareni co to je??? ja si radsi lehnu, ikdyz dneska jsem udelala vybornou pomazanku z makreli a ted jeste dodelam hovezi na houbach a rejzi, ale to se dela samo takze jsem uplne v klidu. 😀 😀 😀 No on je hodnej pokud ho nezlobi brisko a nema hlad. Ale zacina se budit uz pul hodinky pred krmenim no. 😀 😀 😀
Hele ja spousty veci radsi ted preskakuji protoze bych nestihala. Ted jsme tam meli holcinu co tam jsou uz 3 mesice a meli to taky tezke a mozna i z toho jsem byla spatna a neprisla mi zatimmmaterska a ani doplatek nemocenske. 😠

adajar
18. sep 2009

holky chci vam moc podekovat jsem rada ze vas mam ze mi poradite a uklidnite me. 😉 😉 😉 a zato vam moc dekuji.

maartinkaa
18. sep 2009

adajar, mne tato stranka tiez velmi pomohla aj ked som sem velmi nepisala, ale citala som vsetko co baby popisali a tiez som im vdacna 🙂

adajar
18. sep 2009

maarti no a ty jsi to musela mit tezsi kdyz jsi mela uz doma deti.

maartinkaa
18. sep 2009

no to ano, musela som ten nervak rozdelit na vela casti 😀 cestovali sme vyse 50 km kazdy druhy den-bolo to vycerpavajuce, ale stalo to za to 😉

petrach
18. sep 2009

adajar a žadalas o ni??? me to přišlo do mesíce,zaleží ke kteremu dni žadost podáš,bud do 10 nebo 20 a podle toho to vyplácí..a taky porodné..zavolej tam a zeptej se..

holky jak píšete,me holky moc podrželi,ten začatek je moc težky a i pak doma zas řešíme jine veci..vyvoj,jidlo,cvičení..je to beh na dlouhou trat..

marti a vy vojtíte..teda cvičíte??

adajar
18. sep 2009

maarti a kde jste lezeli?? No jako verim ti ze to bylo husty.

petrach zadala a porodne mi prislo do 7dnu od podani, ale materska ne a hlavne nevyplatili zbytek nemocenske a ja patrim pod centralu a tam je to prej do 30 dnu nebo co.

No jako nedokazu si predstavit co nas jeste ceka a to jsem to zazila se segrou tenkrat pred 16 lety.

kikimaruska
18. sep 2009

Ahojky.
Jecidlo-teda malý dělá pořádné pokroky, a jak psaly holky, pozeptat se zda to dělá správně a uvidíš. Kubík se začal tenkrát obracet na bříško, já byla šťastná, a dr.nám pak řekla, že to dělá všechno špatně a zapojuje špatné svaly, tak jsme museli začít jinak.

adajar-to je dobře že je líp 🙂 a dávám plně za pravdu Petrach, už se těšíme až budeš psát, že nestíháš vůbec nic, natož psát na koníka 😀 . Třeba budeš mít šípkovou Růženku (Růženína)...ale já byla doma s tvotrečkem co pusinku zavřel akorát při krmení a občas když náááhodou usnul. Já odstříkávala, pila hodně kojící čaj granulovaný v té plechovce (je i chutný) a mlíka sem měla hodně. Kubík se ale nikdy nepřisál, takže jsme krmili odstříkaným z lahvičky...pak tím vytížením bez pomoci (býv.přítel nepomohl s ničím) jsem padala únavou tak že sem odsříkávání posunovala dál a dál,,,mlíčka bylo mín, ale hlavně mu začalo být méně výživné a dr.nám dal dokrm...a časem jsme přejeli na UM (myslím v 4 měs)...a nestalo se taky nic. Alergii nemáme na nic (tuk tuk zatím), gastropotíže také ne. Jen jako mimi potíže s nadýmáním a zvracením...ale to má skoro každé malé miminko.Takže pokud byste i přes snažení nakonec zkončili na UM, vůbec se tím netrap.

maartinkaa
18. sep 2009

no my tu vojtovku dost flakame 😢 😢 😢 dufam, ze sa tym nic nezanedba

najskor sme lezali v Novych Zamkoch a potom v Nitre

adajar
18. sep 2009

Kiki je no ja see taky tesim az nebudu stihat a nastesti manza hodne pomaha sevsim. 😀 😀 😀 Jinak ja mam ruzne kojici caje a piju hodne gravimilk no, ale jinak jidlo nic moc to nestiham uz ted, ale delam si aspon obed do nemocnice a vecer neco ale je to tim stresem no.

kikimaruska
18. sep 2009

Jo, gravimilk jsem taky pila, na to sem uplně zapomněla 😉 a taky ty mamadrinky....ty mi chutnaly. S tím jídlem vím co myslíš...já sem se nutila i pít, když už....moc jsem nepila, ale po každém odstříkávání jsem povině jako velbloud doplnila tekutiny...a jídlo zanedbávám doted....Já neměla ani co na sebe, všechno ze mě spadlo a viselo...

Jak ti to řeknou s těma diagnozama nevím, nám docela dlouho tajili cokoliv a pořád říkali, že je prostě ještě slabý a malinký,, nedozrálý a sdělovali jen aktuální stav, klolik přibral, jaké měl vyštření...a spíš nám ten optimismus brali...než dávali. Na kyslíku byl Kubík celkem 62 dní a to měl i na intermediálu...problémy s dechem byly zdlouhavé, pořád nám říkali, má na to nárok...chce to čas...čas....pořád dokola

petrach
18. sep 2009

adajar ale to že par dní mliko pokleslo neznamená že se strací,to je jak píšeš stresem,unavou,atd.
skus v noci spíš spat a odsavat přes den..netrap se tím a ono se zvetí,zatím mu to bohate stačí 😉

ja zas pro zmenu víc odsavam v noci,přes den nestíhám,max po 4-5 hodinách tak to doháním..dam v 20h spat miláčky,nekdy i manžu a čekám do 22h že budu odsavat a vlítnu na koníka 😀 tady čekám a pak ješte jednou kolem 01.30h a pak až se zbudí prcek..

marti nekde neurologove vubec vojtovku nedavají,a deti to doženou i tak,slyšela jsem že sice třeba o neco pozdej,ale doženou..a při dvou detech a ješte dvou vetších k tomu se ti vubec nedivím,ja mam deti dve a jsem k.o.

adajar
18. sep 2009

kiki no veci mam na sobe jsou ok. Jinak pri odstrikavani puju a aspon pul litru abychg se donutila. 😀 😀 😀 Koukam vsechny stejne problemi mame. hele to je jako u nas chce to cas a s tou neurologii mi to nejdriv nechtela rict to az potom se nejak prorekla. A jak moc spatne nato byl nam popravde rekli az ted jake mel mizive sance diky te infekci vrozene.

adajar
18. sep 2009

¨petr no ja se snazim navecer to zvysit takze v 8 pak v 10 pak jeste o pulnoci. Ale hlavne se musim hodit do pohody coz ted jsem se zasmala od srdce u uvolnete se prosim.

adajar
18. sep 2009

holky konecne poradne moje jidlo.

petrach
18. sep 2009

tak už maš splneno co 😉 ja se tu zasekla,tak padímm..pohlad zítra Danulku,at pekne roste že se teším na fotečky

adajar
18. sep 2009

petrach skoro jo jeste jednou. a fotecky budou az si nadto sednu. tak dobrou noc.

kikimaruska
18. sep 2009

Mě přijde že se i kryjou, co kdyby...aby neřekli nějakou diagnozu a ono se to pak zhoršilo....Nám po narození vyjmenovaly ty nejhorší scénáře....a abychom počítali s tím, a příp byli příjemně překvapeni...A až když byl už na intermediálu, tak se to trošku víc rozjelo, ta informovanost...ale sama co sem zažila vím, že už může být maminka i s mimi na Krčku...a nemusí být vyhráno 😔 . Ale na to nebudeme myslet. Já byla tenkrát hrozně šťastná, když se na mě Kubík poprvé podíval, otevřel očičko když jsm na něj mluvila....a dr.mě hned usadil, ať se neraduji předčasně, že je ještě moc slabý a nezralý....

Jinak nám Voltovku při odchodu z nemocnice nedali a ani nedoporučovali díky tomu, že Kubík extremě neustále brečel (řval, vzekal se), měl nebezpečně vzrůstající pupeční kýlu (zachránil nás před operací kýlní pás)...a přednější bylo aby se zklidnil. Cvik jsme dostali až po pul roce na to, aby se začal otáčet na bříško...když mu to nešlo a dělal to špatně(tahal to hlavičkou v záklonu a prohýbal se do luku). A jakmile začal, hned nás zas vyřadili. Takže opravdu není pravidlo, že ji budete muset cvičit.

merj
18. sep 2009

adajar je mi lito, ze v minulosti jsi mela takove trable.
Ale je dobre, ze uz je lepe a at uz to je jen tak.

adajar
18. sep 2009

KIKI NO cviceni uz mame doporucene a uz ji i scivime sice jen zaklady na dychani, ale cvicime. A hlavne ja uz neresim nic proste mu odzacatku verim ikdyz me doktori usazovali a mladej tou svoji urputnostni vyhral velky boj to rikali vsichni doktori co tam jsou a chodeji se divat jak se mu dari.

merj to je zivot a musime to tak brat, ale to jsem pochopila az z Danyskem. 😉 😉 😉 A myslim ze zadna z nas to nemela lehke takze nejsem sama jen ja to mam ted cerstve, ale byli jste urcite statecnejsi.

kikimaruska
18. sep 2009

adajar: neboj, všichni držíme Danečkovi palce 😉 😉 😉 ....to tak utíká, když tu psala Petrach, pak Sorbonka, jak chodí za prckama....a ostatní holky. Taky se dočkáte 🙂 🙂 🙂

adajar
18. sep 2009

kiki ja vim ze se dockame jen obcas je to moc dlouhy. 😀 😀

adajar
19. sep 2009
petrach
19. sep 2009

adajar me ten odkaz nejde otevřít 😒 skouším to už 10minut a nic 😝 škoda
ale kukla jsem do alba že jedete s vahou 😀 za 2-3 dny trumfne 1500g a pak už to pojede,nebudeš stíhat se divit 😉