Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

bera28
29. sep 2009

Adajar, to je lepší, když si ho na ARO pohlídají. Hlavně že už je mu líp a nenašli nic v krvi.
Denisee, já bych na plavčo nešla. Ať si odpočine. Přeci jen je to živá vakcína. Sice reakce jsou až později, ale...
A dáváš to i s naštovicema??

Jinak my jsme byli dnes na kontrole v Podolí. To zase bylo o ničem. Opět jim minule napsal, že jim vezme krev a klasika - opět jim žádnou nebral. Ale jinak dobrá zpráva - máme přijít až jim budou 2 roky korigovaně, do té doby nemusíme. Huráááá!
Jinak Anetka je stále podvyživená, má 8800g a 79 cm. Kuba něco přes 80 cm, nevešel se nějak do toho korýtka🙂 a 9400g.

bera28
29. sep 2009

Jo a ještě jsem se dozvěděli, že Anetka může mít autistické rysy. Prý to začíná odmítáním jídla, nechutí mluvit, nechtějí se mazlit, atd. Navíc tam předvedla svůj hysterický výstup, kdy sebou mlátí o zem. Ale tohle mě nechává chladnou, protože nějak vnitřně cítím, že Anetka je sice tak nějak "jiná", ale autista rozhodně ne. Kámoška má syna autistu a je to přeci jen o něčem jiném. A znát to bylo skoro od miminka.
A Susi, jestli se chceš pobavit, tak sleduj, jak se s tlusťochů stávají podvyživenci. Dostali jsme tabulku s percentilovými grafy, takže Anetka byla původně (v 6týdnech korig) na 88. perc., pak na 60., 45., 11. a teď je na 6. Aspiruje na nejneduživější dítě v ČR. No Kubajz na tom není o moc líp: 45., 65., 50., 13., 2., 6🙂

Dneska mě kubík pobavil, seděl na židli já byla vedle v pokoji a najednou slyším"ty, ty, ty". Tak se jdu podívat, měl plné ruce listů z kytky a sám na sebe si dělal "ty, ty, ty". No tak jsem mu to ještě jednou důrazně připomenula, že kytky se fakt neotrhávají.

adajar
29. sep 2009

bera ja jsem v pohode jakz takz to vis prece jen je mu spatne a ja to tezce nesu jak je mrzutej a uplakanej kdyz je jinak sikovnej a strasne hodnej vis.

Ty jo super ze jdete az ve 2 letech.
Hele moje segry odmitali jidlo a vsechno co popisujes a nebyli autisti jen byli hajzlici kdyz to tak napisu. 😉
Hele a jak to bylo znat??? teda jestli se muzu zeptat???

ty jo tabulky jsou na nic co???

beru teda jsi me pobavila teda ne ty, ale Kubajz je proste uzasnej ja se tak tesim az vam budu popisovat tyhle prihody.

denisee
29. sep 2009

Petrach: máme 4kolku. 3kolky jsem se bála, že prý bývaj nestabilní, tak nevím. Já jsem moc spokojená, x.lander je hlavně lehoučkej, krásně se ovládá jednou rukou....co jsem si teda mohla vyzkoušet kočárky u kamarádek,tak mi vyšel fak nejlíp 🙂
Bera: tak to je fajn, že nemusíte na kontroly, až ve 2 letech. A s těma autistickýma rysama, to je zas nějaká nová móda u těch doktorů nebo co ☹ 😠 😠 . Vakcínu jsem se po dlouhé době rozhodla dát i stěma neštovicema. Jinak Vojta teď před usnutím a někdy i během noci děsně tříská hlavou o matraci ☹ dělaj vám to dětičky nebo, že by autistické rysy 😕

Adajar: buď ráda, tedy samozřejmě v uvozovkách, že je zatím na ARU, oni na tom intermed. na ty děti už nemaj tolik času jsou tam většinou 2 sestry na hodně dětiček ☹ takhle budeš víc v klidu, že je o něj dobře postaráno.

adajar
29. sep 2009

denis jsem rada jen jsem presla z neho broucka vis on je proste jinak hodnej, ale dneska a vcera byl tak mrzutej no.

holky nechapu proc ti doktori furt strasi s autismem.

bera28
29. sep 2009

No já myslím, že ty autistický rysy se dají najít skoro u každého dítěte 😉 U nás na to přišel tak, že se ptal, co děti umí, jestli mluví, ukazují atd. To Kubajz zvládá v poho, ale Anetka ne. Resp. ona řekne táta, máma, ukazuje jen když chce (což moc nechce), vzteká se, nechce se mazlit, pořád si cucá ten svůj palec... Ale zase na druhou stranu to zvládá v kolektivu, už se i směje (což dřív nehrozilo), hrajeme si spolu na babu nebo schovku, podává mi věci, na povel je dá do krabice nebo ven, ale někdy to vypadá, že neslyší a na žádný pokyn ani jméno nereaguje🙂 Jestli jí chce někdo nazvat autistkou, tak bych určitě ještě tak rok a půl počkala a pak dělala závěry.

Denisee, držím palce na vakcínu. Já jí chci dát bez neštovic a pokud je nechytí ve škole, tak pak se prý dají doočkovat. Ale uvidím co na to pediatrička. Jenže my musíme ještě předtím zvládnout tu poslední hexu, která měla být původně v červenci, ale to jsem jim nechala píchnout menigokoka. Tak snad za 14 dní, až budou úplně fit. Jsem zvědavá, jestli bude mít Vojtíšek nějakou reakci. Doufám, že ne.

adajar
29. sep 2009

bera jsem rada ze to beres s nadhledem obcas byxh to potrebovala i ja brat a nejak nejde to vite porad kojim tak hormony pracujou-

petrach
29. sep 2009

adajar neboj u me pracujou taky,a tenhle prodlouženy vikend fakt stál za to..snad všichni znamí z porodky se přijeli pochlubit svymi detmi,co už umí a tak.no a my holt se nemáme moc čím chlubit,do toho nekdo pronese poznámku na meste a ja bulím jak želva..ale my jim ukážem a vy taky 😉
hlavne at je broučkovi líp 🙂

bera kontrola ve 2 letech..to jsou super zpravy,to znamená že jsou v pořadku..moooc gratuluju a k te vaze..bracha mel v roce necelích 8 kilo a ted v 35 letech bys ho mela vydet..nemužu napsat vahu,by se urazil,kdyby to četl 😀 občas sem chodí lidi si číst,jsem zjistila..dala jsem pc do opravy znamemu a ten to objevil v ..oblíbenych položkách... 😠 😠 tak at si počtou no..tímto je zdravím 😀 😀
a k tomu autismu..nelíbí se mi jak stříli diagnozy jen tak od oka,dr by si meli rozmyslet.než neco takového řeknou..ja myslím že sama víš že váš případ to není 😉skus to hodit za hlavu,ikdyž chápu že vrtat hlavou ti to bude..

denise bolí me ruky au au..a ty co?? taky trpíš co?? malí ted u cvičení desne řve,fakt hystericky a udržet ho je fakt síla..

andulka4
29. sep 2009

Bera Anetka bude mít možná asi ADHD(hyperaktivitu) a s tím autismem jsem ráda že si nic neděláš 🙂 to oni psychouši to dávají ke všem diagnozam 🙂

adajar
29. sep 2009

petrach jenze mladej je jedinecnej a ma svoje tempo a chlubit se mas cim kazdym malim pokrokem jako my ostatni nebo teda ja ja beru cokoliv za strasnej zazrak a taky to tak je.

Holky jinak jsme si makli http://jdna.rajce.idnes.cz/zari/

bera28
30. sep 2009

Andulko, s tou ADHD jsi to uhodla přesně. Tam jsem si jistá na 100 %. Ta chvíli neposedí a nemá žádný pud sebezáchovy.

Adajar, teda to jste si fakt mákli. Klobouk dolů. To se to bude Danečkovi doma líbit🙂

JInak Kubajz dnes v noci teplota, už to chytil od Anetky. Tak jsem jim oběma šoupla do obýváku cestovní postýlky, naházela tam hračky a jsou v postelích. Doufám, že to brzy odezní.

jecidlo
30. sep 2009

bera: a od kdy zacala byt Anetka takova zivejsi, ja porad premyslim nad tim nasim Matejem. Byla u nas ted na navsteve moje mama a ta taky rikala, ze tak aktivni ditko jeste nevidela. A na jeho vyvoj vahy jsem taky zvedava, nejak mi ted nepribira, sice papa hezky prikrmy, sni i 150g zeleninky a 150 g ovoce, ale prirustek na vaze zadny, uz nema zadne faldiky, Maruska proti nemu vypada jak opuchla jak je naducana.

Petrach; kolik prikrmu a kolikrat za den ted papate? Zacali jste uz masicko? Davas na noc kasi nebo ne?

Sorbona: jak je v novem domecku?

bera28
30. sep 2009

Jo a ještě doplnění - o těch autistických rysech se nezmínila psycholožka, ale pediatr🙂

Jecidlo, Anetka byla zivejsi od te doby, co zacala lézt a sedět, to bylo v 7,5 měsících. A jak se postupně zdokonalovala v motorice, tak se z ní stala neřízená střela.

adajar
30. sep 2009

bera tak mas proste zivejsi dite.

adajar
30. sep 2009

holky lehkej dotaz mam popraskane jedno prso docela dost mam tam uplne rejhy hluboke nevite co s tim??

petrach
30. sep 2009

adajar kup v lekarne od Chicca obklady na prso..je to kulaty chladivy a hlavne lečivy obklad,davá se na 24 hodin na prso a je fakt užasny,me ho poradila laktační sestřička..stojí kolem 70kč..a ješte jedna vychytávka,když ho rozstřihneš na pulku,tak máš na obe prsa,je dost velky a nechala jsem ho tam 2 dny,sundáváš jen na odsávání..
kdybys nesehnala tak ješte jeden mám a pošlu..

jecidlo dáváme obed a pak odpo svačinu..mužem už 2x tydne maso,1x tydne žloutek..a sváču má ovoce a vyživy..ty mu jedou raz dva,to sní celé,ale u obeda je řev,nesní celou dávku ani náhodou a dopije se mlíkem,kaše nedavám,zatím má mlíko a spí celou noc,tak mi to přijde zbytečné..
Matysek je na kluka fakt hodne rychlí a přitom všichni říkají že kluci jsou línejší 😀 asi nepřibíra že má víc pohybu,ted už tak přibírat nebudou..nas už je taky kus..mel 6400g před 14 dny

jo adajar máte to fakt hezké..a ten pokojíček 🙂 🙂

adajar
30. sep 2009

petrach diky ja to totiz mam dyl, ale nebolelo to ted to zacina byt citlive a poptam se a kdyztak napisu. No museli jsme ho dodelat ikdyz se mel nechavat napotom. 😀 😀 😀

fajn
30. sep 2009

ahojte. tak Didka už je od včera ve školce a dnes říkala úča že včera byl jenom jeden nerv a ťukala to tak já taky ťuk ťuk. Jinak u nás je vše při starym ,dnes musím jít akorát na oční malé se dělá ječny zrno a já už mám kapky rok stary tak ji to nechcu dávat. Včera Didka telefonovala tchýni a já jsem z ní nemohla

Ahoj babičko.
Cos dnes dělala? Já jsem se vrátila z černé(to nevím ani já kde je) no jo
Už jsem večeřela cheba -já pořád žíkám cheba místo cheba no jo ,né se sýrem
Jo ve školce jsem byla ,hráli jsme na zahradníka a na kozu,já jsem byla koza s Vojtíškem 😀
Jo tak se zítra domluvíme ,tak mě pozdravuj a děkujeme tak zatím
No já za tebou přijedu v osum ,né večer nebo ve dvě ,autobusem a budu u tebe spinkat

Tak to máte celej její telefonát ,akorát si musíte domyslet co ji říkala babka to já taky nevím 😀 😉 🙂
A s tím autizmem to máme taky ty rysy ale seru na to jsou horší věci i když někdy mě tím dokáže hodně vytočit. Od všeho si schovává jeden kousek ,včera dokonce jedno zrnko rýže 😀 to by mě šlak trefil,ale jak na to zapomene všechno vyhazuju. To by si za chvilku nastřádala zase celej sáček rýze a už uvařené 😀 😀 😀
V pátek a v sobotu máme dělat střechu a dnes prší a prší tak doufám že přestane.

Holky a jakmpak se má argoušek v lázních.
Já mám dnes KOPR já krávu ,ale co nemusím každej den lítat jak utržená z řetazu a potkávat se s prácou že jo.

petrach
30. sep 2009

fajn tak kopr mám taky,nachystany kybl že vytřu a kysnu tady 😀
ja myslím že v te školce bude líp a líp,uvydíš..ty začatky jsou i pro ni težké,než si zvykne
u toho telefonu jsem se konečne zas zasmála..musíš psát častejc 😉

maartinkaa
30. sep 2009

boze, ako moze pediater nieco take splechnut matke do tvare, ze dieta ma autisticke rysy 😠 blbana jedna

dneska sme boli zasa na odberoch koli tomu zelezu,tak som zvedava ako to dopadne a inac vazime 4570 a 4630g sme mali tuckovia

maatkka
30. sep 2009

Caute kocky 🙂
v prvom rade chcem popriat vsetkym choruckym drobcom (aj maminam) skore uzdravenie...
U nas nic moc noveho akurat ze mi spadol taaaaaky kamen zo srdca lebo som mala podozrenie ze Liluska bude mat surodenca... ale dnes dorazila ms ktora mi par dni meskala co u mna vooobec nebyva zvykom. No a nakoniec som bola aj trosililinku sklamana
😀 lebo viem ze ak este niekedy otehotniem tak to bude viac-menej skor zhodou nahod ako vyslovenym zelanim - lebo toho uz asi nebudem schopna ako pri Lilinke ze podme teraz na to 😀 A uz som si aj predstavovala ze takyto vekovy rozdiel medzi detickami by bol pre nas idealny a ze podla mojich vypoctov co mi pri Liluske vysli by to dokonca mohol byt chlapcek... 😀 No na hlavu som 😀
Inak ja mam u Julie tiez niekedy pocit ze je hyperaktivna ale vzdy si spomeniem na to aky bol moj synovec v jej veku a na toho teda nema... No ale tiez obsedi jedine pri jogurte chvilku pri reklame no a chvilu aj polezi ked spi 🙂 Ma nove zaluby vo vyliezani do co najvyssich vysok - vie to uz na postel aj z postele vylezie si do sportaka aj do vysokej stolicky do sprchy... a v robeni drepov (samozrejme sa drzi aspon jednou rukou)
A este vieme ukazat par zvieratiek v knizke (konika vtacika macka a rybku) aj ked uspesnost este nie je 100% a obcas si to pomenime 🙂 Neviem ci som to uz pisala ale vie zlatucko ukazat kde a ako fuka vietor a pa-pa a tap-tap a moooja a podobne veci su uz samozrejmostou 🙂 No a spravi aj zo dva kroky ale to vacsinouskor akoby omylom ked sa hodi smerom ku mne a zisti ze by jej to nevyslo 😀

maatkka
30. sep 2009

fajn 😀 😀 😀 mam dost

denisee
30. sep 2009

Petrach: jo, jo ty ruce ty bolí pořád, dokud budem cvičit tak to nepřejde 😠 , ale už se tak nebojím, že by to byl zánět šlach, mám to prostě namožený a ráno pěkně ztuhlý, ale mně se klepou u cvičení celý paže, ale říkám si aspoň taky trochu zaposiluju když musí i Vojtík, pláče a někdy dost řve pořád ☹ . Já už jsem jak magor pořád pozoruju děti na plavání, že jsou úplně stejný jak Vojta, břicha....atd.
Jinak jsem nás radši z plavka omluvila, po tom očkování to nebudu riskovat.

Fajn: já na ječný zrna trpěla až do puberty, byl to vopruz, kolikrát jsem ani na oko neviděla ☹ , chybí prý vitamín B. Máma mi dělal drožďovou pomazánku 😉

petrach
30. sep 2009

mattka máš krasné fotky 😉 ,možna by to tak bylo nejlepší skočit do dalšího tehu po hlave 🙂 ale myslím že sama budeš chtít 😉
ješte se chci zeptat ty máš trojkolku kočarek že?? jakou značku prosím te a jak se s ní jezdí,da se dobře ovládat?

marti kluci jsou fakt užasní s tou vahou,my tak jeli taky,ted se to už zbrzdilo 😉 držím pesti at jsou odbery v pořadku!!!

sorbona13
30. sep 2009

ahoj holky, máme za sebou kontrolu na neurologii, kluci naprosto super, prý odpovídají korigovanému věku 6ti týdnů, takže cvičit nemusíme. Jen mi sestra ukázala, jak si s nimi hrát a pomáhat jim, když leží na bříšku, tak aby se sami zvedli na ručičkách. Mám jim přidržet zadeček a ručičky jim dát tak, aby se na nich mohli sami zvednout. Další kontrolu máme za 6 týdnů. Jenom jsme dostali vynadáno, že se kluci přežírají, mají vypít 150ml/kg/den a včera vypil Honzík 650ml a Kubík 630ml 😅. Asi je přestanu vážit a nechám tomu volnej průběh, přinejhorším si budou ublinkávat jako doposud. Oba už dokáží vyjímečně vypít i 160ml na jeden zátah 😕

bera: moc mě pobavila ta historka s Kubíkem a kytkou 😀 A to že není Anetka tak mazlivá, to bych tedy neřešila, některý děti na to prostě nejsou. A gratuluji ke kontrole, řekla bych, že když vás chtějí vidět až ve 2 letech, tak jsou obě děti naprosto v pořádku. My jdeme za 6 týdnu na psychologii + neurologie, tak jsem zvědavá, co nám tam zjistí.

jecidlo: je tady krásně, do včerejška svítilo celý den sluníčko a na zahradě bylo vedro jak v létě 🙂 Už se těším na další léto, koupíme malý bazének a budeme se čvachtat s klukama 🙂

maatkka
30. sep 2009

Petrach ano my mame trojkolku a je super. Je to sice Quinny ale je velmi stabilna. Nebojim sa ani ked do nej mala kadejako vlieza vstava v nej a skace nehrozi ze by sa prevratila. Lahucko sa ovlada ako pisala denisee aj jednou rukou. Ma velike kolesa takze chodime po kadejakych terenoch rucnu brzdu... da sa s nou napr. aj korculovat. Ja som najskor trojkolku nechcela lebo sa mi zdali take extravagantne ale tato je taka ta klasicka - no ja som spokojna 😉

bera28
30. sep 2009

Fajn, to mě Didka zase pobavila 😀

bera28
30. sep 2009

Sorbono, báječný zprávy, jen tak dál!

Holky, já je dneska snad uškrtím. Od rána řádí jak diví. Takhle nevypadají nemocné děti. Asi dám na Aukro inzerát "daruji za odvoz" a jsem zvědavá, kdo se o ně přihlásí 😉

petrach
30. sep 2009

bera budeš první 😀
u nas je marod taky pekne uřvany,naučil se pekne stekat prdolka a řve a řve,dokud není po jeho

mattka dekuju za info,brouzdám ne netu a asi odpo pujdem se podívat po obchodech,musím si udelat radost..

argousek
30. sep 2009

Ahojte holky, zdravím z lázní 🙂 Máme se tu dobře, máme svůj pokoj s koupelnou a záchodem a na patře je kuchyňka, tak tam chodím Adámkovi vařit večer mlíko.
Jinak ze začátku mi tady bylo hrozně smutno, možná i kvůli tomu, že jsem těhotná, tak jsem byla taková lítostivá, ale teď už to jde. Skamarádila jsem se tady s jednou holkou, tak je to fajn. Jinak dopoledne máme procedury a odpoledne chodíme ven. No a o víkendu za námi přijede na celý víkend taťka. Nejdřív říkal, že moc jezdit nebude, protože je to dost daleko, ale prý se mu moc stýská, tak bude jezdit každý víkend, tak jsme moc rádi, alespoň se má člověk na co těšit. 😉 😉 😉