Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

adajar
11. okt 2009

mispuli ja uz jsem s tim smirena uplne no.

mispuli
11. okt 2009

adajar nezoufej,ještě se to může změnit a bude líp,neboj 😉

petrach
11. okt 2009

adajar ja te chapu,proto i to mliko ubylo z tech nervu..to ted neřeš,jsou horší veci a tohle se da nahradit..
ja navštevy taky nechtela,no ony se ted ty pocity tak míchají,to nejhorší už mate za sebou a kus cesty před sebou..to už je udel maminek nedonošenátek 😒 ten strach...co bude..jestli bude vše o.k...zname to všechny
doma si zajedeš svuj režim,uklidníš se..Danysek začne pekne papat,musíš mu dat ten čas,není to lehké to vím,ale tohle se naučí,jako naš Šimonek,taky jsem si tohle pekne vyžrala,všechny mimča se tam kojili a my nic a ješte i flašku moc nedal..a ted neví kdy má dost a všechny předrostl 😉

milo držím pesti a dej vedet 😉
bera doufám že ji ty tabletky zaberou,to je furt neco že jo?

adajar
11. okt 2009

PETRACH DIKY HOLKY JSTE UZASNE JAK ME UKLIDNITE PROTOZE V TOM NEJSEM SAMA A TO JE DULEZITE.. nO UZ SE TU BUDI JDU HO ODEVZDAT A DAT MU NAJIST.

argousek
12. okt 2009

Adajar neboj se ono se to srovná až se vrátíte domů a budete mít svůj klid a režim. Je to v té nemocnici nervák. Adámek si vytáhnul i 50ml z prsa a pak jen 5ml a i když jsem odsávala, tak jsem toho moc nevytáhla. Ono se to vážně zase doma upraví. Pořád to zkoušej, i když toho bude málo. Já jsem vždycky Adámka dokrmila, když si nevypil a vydrželi jsme to tak do 8 měsíce. V nemocnici jsem to taky obrečela, ale brzy už si to budete dělat po svém a nikdo ti nebude stát za zády a stresovat tě. Holt když nebudeš mít, tak dokrmíš umělým. My jsme to taky tak na začátku měli a pak jsme se zase rozjeli a vydrželi jsme do 8 měsíce, kdy se teda Adámek odstavil sám.
Bude to dobrý, mysli jen na to, že brzy už budete doma i s taťkou 😉

argousek
12. okt 2009

bera tak to je dobré, že jste tu alergii na BKM podchytili včas a víte v čem je problém

denisee super stránky 😀

mila také jsem si řikala, jak ti to dopadlo, ale napadlo mně, že jsi zřejmě bez PC, že by si na nás nezanevřela 😀

petrach
12. okt 2009

holky vyšla knížka ..Narodilo se předčasne..u Portálu..dnes mi došel mail že už ji mají na sklade..je tam pry vše do rokla dítete,co nas tak zajíma,ja ji určite koupím

adajar
12. okt 2009

petrach jojo myslim ze to napsala MUdR Dokoupilova a mel tam byt fotka Danyska, ale nakonec ji tam nedali. 😀 😀 😀

Jnak dneska moc nevypil a ja ho nefutruju tolik no. A merime 43cm.

petrach
12. okt 2009

adajar to je škoda že tam není 😉 už jsem si ji objednala..
my jsme šli domu s mírou 39cm 😀 to už není ani pravda,ted pořad třídím male veci a furt dokupuju 😉 mame velikost 68-74 😀

adajar
12. okt 2009

petrach no vidis to a mohla jsi mit podpis Danyska doma pak. 😀 😀 😀
Se tu chudak krouti ma prdiky. Ty jo 39cmno tak to jsme obrici teda uz. 😀 😀 😀

merj
12. okt 2009

Ahojte vsechny, venku je pekne hnusne, pradlo pere pracka a maly usnul, tak mam chvili na courani po netu.

Andraa, preji hodne sil, co nejmene komplikaci a co nejrychlejsi cestu domu, ikdyz par tydnu to jeste potrva. At se dari.

Adajar, tak jak ti uz holky psaly, pokud to jde zkus se neztresovat. Ja o mliko prisla po necelych 4 mesicich. Zacala jsem o nej prichazet uz, kdyz byl maly na intermedialu. Kdyz jsme pak prisli z nemocnice pediatricka mne nutila odsavat, odsavat, odsavat az jsem dostala zanet do prsou. A nez se zanet projevil poradne pridala se i kvasinkova infekce a maly z toho dostaval hrozne mocnivky a nasledne musel brat silna antimykotika. Pokud by to bylo pred lety, tak ti reknu zkus se snazit, ale dnes jsou UM vyvinuta pro jednotlive vekove skupiny a typy deti. Pokud to pujde zkus se tim netrapit a radeji si uzivej maleho. A u prvnich piti lahvickou se kazdy druhy nedonosenec dusi, preci jenom ty deticky jsou male a musi se vse ucit drive nez jsou na to pripravene. A neboj silu vzdy v sobe najdes. Nam se maly cca tyden pred odchodem domu 1 - 2 za den zacal dusit zvratky. Lekari to zacali svadet na reflux. Trvalo to jeste dalsi tri mesice nez se to srovnalo (byla to ryma a malemu se spustila z teplejsiho piti). S muzem jsme se stridali v hlidani 24 hodin, k tomu muz chodil do prace a nebyl nikdo, kdo by pomohl. V tu chvili jsme si mysleli, ze uz dalsi den nejde vydrzet, sily dochazeli, ale vzdy se nekde jeste nejake objevily, a dnes uz je to jen vzpominka. Adajar, zkus se domluvit s nekym z rodiny, at jednou za tebe maleho prebali a nakrmi a postaraji se o neho a ty se poradne vyspi. Padni aspon na 6 hodin do postele vem si spunky do usi a spi a uvidis, jak ti to prospeje.

Mila, nevim, kdo by mel pravo te kamenovat. Skoro kazna z nas se potykala s kojenim nektera vic a nektera min. Ono se to tem mama, ktere si po 4 dnech odnaseji z porodnice dite kaze o kojeni, ale at si projdou tim, co my a kolik bych jich jeste kazalo?

Maly se uz zacina vrtet, tak budu koncit. Vsem hezky a hlavne klidny den

bera28
12. okt 2009

Ahojky, a co by, Mila, asi musely udělat maminy se mnou, která se rohodla nekojit, přestože mlíka bylo požehnaně🙂 Ale já měla mezi každým krmením tak půl hoďky času, víc ne, a už mi docházely síly. Tak jsem prostě přestala s odstříkáváním a mlíko postupně zmizelo. Možná by teď Anetka neměla tu alergii, ale každopádně by měla maminku trosku někde v blázinci. Tak co je lepší?
Jojo, to krmení těch našich nedonošenců byla zpočátku fuška. Mně se dusil jednou Kubík ještě v porodnici, ale to ho krmila sestra. Od té doby jsem ho už nikomu jinému na krmení nedávala.
Holky, odpol vyrážím koupit prckům nové sandálky na doma a porozhlédnout se po vánočních dárcích. A taky musím svišťům koupit rukavice a Anetce teplou bundu. Tak zatím pa.

adajar
12. okt 2009

merj je diky za rady. No vcera me sestricka poslala si lehnout ze maleho udela at se vyspim. Ale jinak to jde celkem snazime se pit no.

bera on se dusil me jenze dve krmeni predtim ho futrovali aby vypil vsechno a uz nemel silui no.

andulka4
12. okt 2009

Holky nestíhám všechno dočítat, ale všimla jsem si že vedete debatu o kojení....kdyby někdo chtěl poradit písněte mi IP....mám zkušeností habaděj

David je v 30tt a kojit jsem ho začala až po 6ti týdnech......no a nakonec jsme kojili neuvěřitelných 18měsíců!!!!!

jsem zastáncem že když se chce tak to prostě jde- když jsem byla bez něj měla jsem natočeného budíka a odstříkávala jsem co 2hodiny 12x denně a to i za cenu že s prsou nic neteklo......takhle jsem se nevzdávala a mačkala jsem si prsa týden a až pak se mi spustilo mléko

navíc jako hypotonik byl tak slabý že nedokázal sát ani ze stříkačky, dokonce nedokázal ani stisknout dudlík v pusince.....prostě tyhle malé děti musí dozrát a pak to najednou jde....a taky to šlo a perfektně 😀

maatkka
12. okt 2009

Ahojte baby...
boli sme na vikend u nasich a vy ste toho stihli za ten cas popisat 🙂 Uz ani neviem na co som vlastne chcela reagovat...
Vsimla som si ze tu bola mila - tak zdraviiim po dlhej dobe aj ked neviem kedy zase nakukne... uz nech mate ten PC opraveny teda...
Adajar aj ja ti rozumiem ale presne ako pisu baby Danielko mal byt este v brusku a uz sa od neho chce tak moc... nie je divu ze to nie je take jednoduche ani pre nho ani pre teba... Ja som zase mala v nemocnici nervy z toho ze vsetci odchadzali skor ako my. Julinka tam bola v tej dobe najmensia a tak sme tam boli najdlhsie. Deticky sa tam striedali - aj tie co sa narodili davno po nas ovela skor odchadzali ovela skor pekne pili... a potom tiez to prislo tak z jedneho dna na druhy ked nas pustili a ja som po tej dlllhej dobe ked som sa nevedela dockat kedy uz konecne pojdeme domov zrazu ani ist nechcela lebo som sa bala... S tym mliekom - aj ked ti verim ze ta to mrzi - to beries dobre... ja som to straaasne prezivala a teraz to lutujem - mohla som si usetrit kopu nervov aj tak som si tym nepomohla...
Denisee pekne stranky som Lili nemohla odtrhnut od PC 😀 len ju este nechcem nejak dlhsie nechat kukat na monitor...
Petrach ja chcem tu knizku urcite tiez... aj ked uz teda nemame do roka ale velmi ma to zaujima... aj ked teraz skor pozeram take od roka a pod. (na stranke Portalu ked som pozerala tu narodilo sa predcasne som napr. nasla 333 napadu pro zivot s batoletem 🙂 ) mozno si ju budem zelat pod stromcek - ak dovtedy vydrzim 😉

adajar
12. okt 2009

maatka jo to je dalsi deti co byli snama na ARU a na JIPu uz jdou ted domu a jsou o mesic mladdsi a tak fakt ted teprv chapu tu vasi vitku ze kazdy den v brisku je znat.

andraa
12. okt 2009

Ahoj holky,
tak jsme zase včera byla za Maxíkem a už mu zvýšili dávku mateř. mlíčka a snížili dávku toho jejich mixu, co mu dávají sondičkou. Snáší to prý dobře, tak mu to mlíčko budou zvyšovat. Přibral nám na 940 g a tak jsem zase byla šťastná, že tak přibývá. Dokonce už se mu trošičku na ručičkách a noičkách napíná ta kůžička.

adajar: nevím co bych ti napsala já, protože to co prožíváš ty, mě teprve čeká a mám z toho už teď strach. Ještě, že jsou tady zkušené maminy, které nám poradí a můžeme se na cokoliv zeptat.

Vím, že je to blbé, ale chtěla jsem se zeptat, jestli se i za ty naše malé miláčky platí něco v nemocnici.

petrach
12. okt 2009

adraa neplatí,ješte že tak..od noveho roku to zrušili..
počkej až přehoupne kilo 😉 je to šikulka že už tak krasne toleruje mlíčko..

adajar vydrž..maš ho i na noc?? nejak mi to uniklo 😉
mattka četla jsem neco podobneho z knihovny když byla Eliška malá a byla to dobra knížka..mam od poprtalu i par o vychove 😀

andraa
12. okt 2009

jo jo mám z něho taky radost, že to mlíčko tráví, ptala jsem se, jestli třeba někdy blinká, ale sestřička říkala, že ne. Už se těším až bude mít kilo, bude to taková menší oslava. Jen abych já to mlíčko měla, až ho bude potřebovat.

adajar
12. okt 2009

Petrach nene mam ho jen do pulnoci a pak od 6 hodin.

aNDRAA neboj se to je prechodne proste vcera blbej den. On ten broucek zato stoji. Hlavne ja se vcera vybrecela a uz je lip a mam i vic mlicka ted.

fajn
12. okt 2009

Ahojte holky.

Tak střecha je pod plachtou a z p§lky pod taškama. Jenže prší a prší tak prej přijedou až přestene.

Jinak já jsem nekojila tak neporadím,já jsem odstříkávala až do doby než šla Didka domů.

Adajar neboj se nic však se brzy sehrajete a s tím že mu zaskočí jsme si prošli asi všechny bohužel. Didce zaskočí i teď a máš mě po záchraně vidět ,třepu se jak ratlík a musím si dát frťana.

Andraa jak píšeš že se mu napíná kůžička ,tak Didka když se narodila tak neměla pipinu teda stydké pysky jenom takovej malej hrbolek (poštěváčečečeček). A když jsem za ní jezdila tak jsem vždycky podle té pipnky poznala že vyrostla. Ale neboj ,když si tak krásně toleruje mlíčko tak jste za chvilku doma. A věř mě mám toho s Didkou spoustu za sebou ☹ .

Tak jdem skládat puzle to ji jde docela dobře pa pa pa

Holky a máme další pokrok už si umí sama slíst ze záchodu .To jsou takovy blbosti ale člověku to udělá takovou radost že už zase je o krůček dál k samostatnosti.
Učíme se zavazovat boty a to byste nevěřily jak jsem u toho zpocená a musím se kousat do rtů abych nevytekla jak ji to nejde. Navlíct šňůrky do dírek joooooooo ,ale zašmodrchat to ,to bude teda mazec. Doufám že učitelky taky trochu pomůžou. Zítra už jdou obě do vzdělávacích zařízení tak jsem zvědavá jak dlouho vydrží. 😉

fajn
12. okt 2009

Adajar nebreč . I když mě se to taky říká ,já nervy v prd... taky někdy a pak brečím do polštářů. Stejně je to kničwmu

adajar
12. okt 2009

fajn uz nebrecim. A jinak jste me uklidnili vy ze ne jen me se to stalo. Ono nejhorsi bylo ze prednama krmila sestra kolegu a ten se zacal dusit prvni a i ho museli odsavat pac ho nedala hlavou dolu. Ale pak hned nato me a v tu chvilku jsem vedela co a jak, ale potom jsem se rozklepala a vecer rozbrecela a dolehlo to na me vsechno i ten potrat predtim proste vsechno. Ale to uz byl Danysek odemne kdyz mam jeho u sebe je mi uzasne.
A jinak chapu jak se radujes z jakeho koliv pokroku ikdyz malickosti ja to tak mam taky a budu mit.

Jinak jsi me rozesmala s tou pipinkou. 😀 😀 a GRATULUJI Didce k dalsimu pokroku.

andraa
12. okt 2009

adajar: mě říkala psycholožka, která se mnou mluvila ještě před porodem, že vybrečet se je dobré, protože to uvolňuje a dostaneš to ven a to je důležité. Nemá se nic držet v sobě, potom to vede k různým problémům. A taky jsem se setkala teď v nemocnici s maminkou, která ochrnula, protože si všechny problémy s tím, že nemohla otěhotnět nechávala pro sebe. Takže myslím, že to že člověk brečí je správné, a mě to třeba uvolňuje a pak je mi o moc lépe a cítím se silnější

adajar
12. okt 2009

andraa s tebou mluvila psycholozka??? Ty jo semnou jen sestricky a tak no a hodne manzel.

andraa
12. okt 2009

adajar mluvila v Olomouci v nemocnici den předtím než mě přijali do nemocnice. Ale mě to moc nepomáhá mluvit s cizí osobou, spíš s přítelem a hlavně mi pomáhá to brečení. Nerada se o něčem bavím. Taky mi hodně pomáhá psát si s vámi, protože vím, že jsme na stejné lodi. Chtěla jsem se zeptat, jestli jíš normálně a nebo máš nějaké speciální jídla? Bojím se jíst různé potraviny, aby se to pak neprojevilo na malém. Myslím třeba luštěniny, zelí a teď mě nic jiného nenapadá.

adajar
12. okt 2009

andraa me rewkli sestricky at nepiju dzusy ovocne a ovoce aromaticke kvuli alergiim a lusteniny a nadymave veci no. Me to pomaha prave taky tady. No nic jdu cvicit koupat a krmit zatim .

andraa
12. okt 2009

díky, tak to pěkně zvládněte a pak se ozvi co nového

petrach
12. okt 2009

fajn s tema tkaničkama..Elin to umí od letošního jara 😀 chtela mi pry udelat radost,když jsem byla v nemocnici,takže Dianka ma moře času..do školůky jsem davala botasky zalepovací 😉 a ted se snaží zavazovat,ale taky ješte bojuje
a radost mamekažda z dalších pokroku a moooc gratuluju..ješte me překvapilo to puzzle,to nam taky moc nešlo

adajar to je jak v kasarnách..od 24-6 volno 😀 jsou to galeje co? nevyspaná,unavená a furt nekdo chodí a otravuje..uklizečky,dr a sestry 😉

andraa je lepší se nekterych jidel vyvarovat,myslím hodne nadymavích..jinak nam třeba čerstve pečivo nevadilo,ze začatku mají male davky,tak mi řekla dr,že to tak neva..

andraa
12. okt 2009

no já si to myslím, že raději nějaká jídla nebudu, ale třeba dnes měli na oběd segeďák a ten já mám strašně ráda, ale nedala jsem si ho i když mi tekly sliny, jak ho jedla mamka, ale co bych pro miláčka neudělala