Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

tinuskaha
7. nov 2009

Adajar nevzdavaj odsavanie.MM je najlepsie ale to isto vies.Ja som odsavala 4 mesiace v nemocnici a aj ked sme prisli domov.Castejsia stimulacia prsnikov viac mlieka.Drzim ti palce. 🙂

adajar
7. nov 2009

tinuska no nevzdavam asi jsem moc tvrda palice nato to vzdat proste jsem za kazdou kapku rada. A jsem rada ze nato nejsem sama.

bera28
7. nov 2009

Teda Argousku, Adámek už je velký kluk. To jsem zírala, jak jsem ho dlouho neviděla🙂

maatkka
7. nov 2009

Jeeej argousek ty si dala znovu fotecky 🙂 Tak to teda je uz chlapisko 😀

argousek
7. nov 2009

díky holky 😀 😀 😀

bera28
7. nov 2009

Tak dneska mě zase svišťáci dostali - Anetka, jako správná multifunkční ženská, přišla s novinkou - postaví věž z kostek a na ní pak navlíká kroužky🙂 Si asi řekla, že po ní stejně pořád chci jedno nebo druhé, tak to bude dělat dohromady😀 A Kubajz se zlepšil ve vstávání, někdy vstane tak, že nakročí jednu nohu, na druhé klečí a z toho vstane. A taky už chodí za chodítkem jen s jednou rukou, v té druhé má bublifuk, to je teď hitovka🙂 Jo a ještě přišel na to, že když si zacpe prstama uši, tak neslyší. Takže si je zacpává, huláká tady a směje se tomu jako pako.
Jak se jinak daří při sobotě? Jak je Milo??
A Adajar, co Danýsek, lepší?

adajar
7. nov 2009

bera no navecer je to vzdy lepsi. Jako rymu ma aspon ze to je bez teplot.

Jinak ty jo to jsou sikulky ty tvoji broucci.

petrach
7. nov 2009

argi ja taky hledím jako puk 😅 Adamek je už tak velky a je ti hrozne podobny...nikdo by do nej neřekl že je tak brzo 🙂 maš nadherneho chlapáka 🙂

bero ješte z nich nešílíš v tomhle počasí? me už teda hrabe a hezky..malí spí tak 30 minut a pak jen ječí,steká se,pořad chce zabavu prcek..do toho Elin 😝 ja chci jaroooooo 😀

tinus jake vy davate příkrmy,ja pořad sonduju co mužem 😀 v utery jdeme k dr tak se musím poptat,ma ted apetit uplne hledím,sní celí banan a tvaří se že chce ješte 😀

adajar skus se vyspat,pokud je manža doma,tak ho zapoj,aspon na chvilku.. 😉

adajar
7. nov 2009

petrach sla jsem spat odpoledne a vnoci se u nej vystridame.

No me taky zima stve chci uz jaro taky.

bera28
7. nov 2009

Petrach, to si piš, že z nich šílím! Naštěstí byli teď 2 hoďky venku, tak jsem měla klid. Přítel s nima chodí za každého počasí (teda kromě lijáku🙂, tak mám aspoň trochu času nabrat síly na další očistec😀

adajar
7. nov 2009

holky tak jsem konecne pridala Fotky http://jdna.rajce.idnes.cz/Danysek_doma/ 😀 😀 😀

mila01
7. nov 2009

Ahoj 🙂 🙂

Argousku - teda ty už máš chlapáka,normálně mi spadla čelist,když jsem to album otevřela.A jste nádherná rodinka.Opravdu máš být na co pyšná. 🙂 🙂

Bera - je mi už líp,antibiotika zabrala,takže je to lepší.Navíc tchýně jinak nedala a odpoledne si vzala holky,mám si pro ně přijet zítra odpoledne,ale to já stejně nevydržim a dopo tam naklušu. 🙂 🙂 Kubík je šikulka - to jsou pokroky,co?Člověk to pak vidí den ode dne,jak strašně se zlepšujou.A bublifuk je u nás taky velký hit,pořád musíme dělat bublinky. 🙂 🙂

Petrach,Bera - přidávám se,taky už chci jaro,taky mi z nich šibe.Teď jsme měli takové horší období,Andrejka byla málo ve školce,Kája byla protivná kuli tomu zoubku a venku pořád pršelo,takže jsme se otravovali doma,taky jsem myslela,že mě z toho jebne.Snad to bude lepší.

Holky,blíží se prosinec a Kája má nástup do školky.Já jsem tak zvědavá,jak to zvládne a mám z toho trochu strach.Ikdyž mám výhodu,že to nemusím hrotit,tím,že jsem nevzala tu práci a Vojtovi se zlepšily pracovní podmínky,tak jsem doma a můžeme kdykoli přestat,ale chci to zkusit.Bude chodit na těch 5 dní do měsíce,ale budu jí dávat jen na dopoledne,od 8 do 12,ikdyž by mohla na celý den,zdá se mi to moc.

mila01
7. nov 2009

Adajar - fotky jsem zkoukla,malý je také úžasný.Ty spací polohy mě dostávaj - ty mimískové tak nádherně spinkaj,s těma ručičkama nahoru.Dokonce mi takle často spí i Andrejka a té už bude v únoru 6let.Je to fakt krásný rošťáček a velký šikulka. 😉 😉

adajar
7. nov 2009

mila jo jo ty polohy jsou uzasny. 😀 😀 😀 Fakt ti to dela i ted supoer.

maartinkaa
7. nov 2009

adajar, krasne fotky 😉 😉 😉 aj ja som nejake aktualne foto pridala, mozete pozriet/ moji chlopi/ 😀 😀 😀 😀

adajar
7. nov 2009

maarti podivam se hned.

petrach
7. nov 2009

adajar vám to tak sluší 🙂 🙂 to je nádhera 🙂 ..a teda ty jsi takové mláde 😀 myslela jsem že jsi starší 😉
krásná rodinka a Danysek jen kvete 🙂

marti k tobe jsem už kolikrat kukala jestli máš nejaké nové fotky..ty křtiny byli krasné a to prase bylo to nej 😀 to nám teda chybelo,my meli kotel guláše,vařil se celou noc.. 😀
moc vám to sluší a kluci už taky pekne porostli 🙂 😉

milo uvydíš,když to nepujde tak ji necháš doma,ale zas ty s ní hodne chodíš mezi lidi,tak bude určite v pohode 😉

adajar
7. nov 2009

petrach jojo jsem mlada mam 24 let. 😀 😀

adajar
7. nov 2009

maartinka ty jsi tak krasna zenska. A jinak mas nadherne deti vsechny uplne koukam.

bera28
7. nov 2009

Teda holky, vy máte tak užasný tlusťoučký budulínky. Normálně vám je závidím🙂 To ty moje vyžlata když pohladím, tak jim pod tričkem rovnou spočítám žebra☹
Marti, jak píše Ptrech, prase bylo supeeeeer😀 Kluci jsou teda fešáci, všichni🙂
Milo, však je dobře, že zkusí Kája školku. A pro tebe je taky bezva, že nejste ničím tlačeni, prostě půjde půjde, nepůjde, nepůjde🙂

adajar
7. nov 2009

bera no nastesti uz nepocitame. Ale neboj oni to dozenou

argousek
7. nov 2009

maartinkaa to jsou teda chlapáci, jste krásná rodina 😀 Ty křtiny to je krásnej zážitek, viď My jsme taky Adámka pokřtili a druhé určitě taky dáme 😉

adajar Adámek taky takhle spí doteď 😀

petrach však Šimonek už je taky chlapák, ani se nenadějete a budete už taky slavit první rok. Hrozně to letí, přijde mi to jako včera, když si přišla na koníka.

mila já myslím, že se tam bude Káje líbit, však si říkala, že je tam jak ryba ve vodě 😀 A máte dobré, jak tady píšou holky, že nejste ničím tlačení, buď to půjde nebo ne 😉

A kde se toulá fajn?? Snad nepeče už vánoční cukroví 😀

petrach
7. nov 2009

fajn určite slaví 😀 cpe se dobrotama a nepošle 😀

jsou tady ti kluci všichni takoví kulatí 😀 i s Maruškou teda,ta by mi dala 😀 jde vydet že se jim daří..

mila01
7. nov 2009

maartinkka - teda ty máš doma chlapů 😀 😀 ,to se jen tak nevidí.To by ti náš taťka záviděl - on to má naopak 😀 😀

adajar - jé,ty se máš,mě je přsně o 10 víc.Ach jo.

Petrach - Šimonek je taky pěkné faldíkovaté miminko - určitě se neztratí 😉

Bera - já měla tak kulaťoučká miminka - Andrejka měla v 6měsících 10 kilo,Kája měla v roce 11kilo a teď hlavně Andrejce počítám žebra.Ono se to všechno strašně mění.Já byla tak tlusťoučké miminko a už na základce mi vyhrožovali ozdravovnou,jestli nepřiberu a i teď mám pří výšce 175cm 56kg.Oni přiberou,uvidíš - a když ne,krásní jsou i tak. 😉 😉 😉

mila01
7. nov 2009

holky já se musim pochlubit - od 4 do 8 jsem ležela a dřímala,v 8 jsem vstala a vyžehlila uplně všechno prádlo,co jsem měla - dva koše.Jsem na sebe fakt hrdá 😀 😀

fajn
8. nov 2009

tak já nic nepeču ani jsem se ničím necpala ☹ Dostala jsem střevní virózu a pros... jsem se až do neděle. Holky já jsem myslela že jsou to moje poslední hodiny. Takže z dobrot nebylo nic. Dnes jsem nemohla ani rohlík namazat Didce jak se mi zvedal žaludek

mila01
8. nov 2009

Ježiš Fajn,co se ti to přihodilo?Tak to je mi tě líto - střevní viroza je peklo.Moc ti přeju,ať je ti brzo líp.Drž se.

Já jsem právě zabalila 4 dárky,co už mám pro Vojtu na vánoce a za chvíli pojedu za holkama.Venku je pro změnu opět hnusně,tak jsem přes net objednala lístky do divadla a ve 3 pojedem s Andrejkou na Bajaju.Aspoň se trochu zabaví.Hodíme se do gala. 😀 😀 😀

petrach
8. nov 2009

fajn je to je mi líto,kdes to chytla prosím te? nechají te aspon ležet.ono se ani víc asi neda co? tak at je brzo líp

milo u nas svítí 😉 akorat ted musím vařit,jen nevím teda kdy..prcek je zas desne příjemny,ted jsem ho dala spát ,tak aspon chvilku kdyby zabral..nevím co s ním ted je,pořad se steká,brečí 😒
užijte si divadlo,to bych brala taky 🙂

maatkka
8. nov 2009

fajn aj mne je to luto. nech uz je rychlo lepsie. prajem skore uzdravenie. drz sa.
ja mam dnes tiez inac na nic den. mala sopli a to sme mali ist zajtra na ten prevenar... aspon som ju naucila ako tak smrkat. buchla si hlavu tak ze ma na cielku malu modrinku - a to som sedela 10 cm od nej - pristupila si jednu nohavicu druhou nohou a spadla 😢
mm nie je doma - isiel do BA a pride az vecer - a ja som z toho hotova. a to je len rano...

k1802
8. nov 2009

Ahojte dievčata,ja mam dievčatko narodene v 24tt.Teraz ma korigovane 5 mes zda sa mi nejaka ticha sem tam nejake slabučke aa-ee ale inak nič nemate niektora podobnu skusenost.Pozdravujem fajn.