Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

petrach
11. jan 2010

Leni holka drž se,vše se zklidní,jen budeš muset mít klid a odpočívat...ono je to težké,když je doma další díte,o tom vím své,hlavne nebreč..skus to vydžet,psichika delá hrozne moc...
pořád lepší ležet 2v1 a dočkat se porodu v termínu,než rodit dřív..moc na tebe myslím a posílám energii tobe i mrnouskovi..

Andulko ty tohle vubec nestahuj na sebe,jsi v pohode a budeš v pohode 🙂

holky hrozne moc vám fandím,bude to dobrý!!!!!!!!!!!!!!!!

merj jo jo dlouho ses neukázala..dovolená je super nápad,zasloužíte si ji všichni tři 😉
mispuli,bero krásné fotky..mám vás v oblíbených 🙂

fajn v lete si udeláme vylet,na tu vaši princeznu se přijedem podívat...ona má tak chytrou hlavu,to je užasné,veř že ta se v živote nestratí...a máš velkou pravdu,hlavne že chodí,mluví,je zdravá 🙂

denise já byt tebou jdu i k jiné rhb..jen se poptat..ta vaše je asi chytřejší než neurolog či co 😠
poslouchej co říká neurolog a na ni kašli..kolikrat vam dala cvičit,to me fakt zajímá..my nelezem a máme už jen 2x..já myslím že to je pekná fanatička..fajn to napsala naprosto přesne.. 😉

adajar Šimula mel taky lepší jednu stranu,i jsme na ni víc vojtili a ted už je o.k...jen jak cvičíme cvik na sezení,tak mu zas jedna strana jde huř..

matka já mela v jednu chvíli taky slzy..u sama doma..bude to celí tyden

denisee
11. jan 2010

petrach: chtěla nám nechat 2x, ale když mě viděla, tak se jí mě asi zželilo a řekla, ať teda zkusíme jen 1x.

merj
11. jan 2010

denisee, diky

jankabambulka
11. jan 2010

bera-hej mám,e rovnako "staré" dvojčatká . nie nenarodili sa na termín. boli v predtermíne o skoro 2m ale mali docela dobré miery nato , že prišli na svet skôr. Miško 2150g a 47cm a katuša 2310 a 45cm ale teraz to majú prehodené. miško je väčší o 10cm a 3kg ale jeho sme ešte do nedávna kŕmili pripútaného a nasilu otvárali pusinku - i ke´d sa to nesmie ale on by bol jedol len jogurty a mliečko a katka presný opak všetko okrem mlieka a hlavne aby to bolo stále 😀 bez prestávok, max. keď ide na nočník

petrach
11. jan 2010

janka jé tobe jsem zapomela odepsat,promin,bylo toho tu moc..
kili tu vubec nechodí ☹ nejak přestala..skus ješte IP..já myslím že to čte 😉

fajn ale už ví 😉 tatka bude opravovat a ty začni konečne sepisovat ty moudra,na tom ješte vydeláte 😀

pavcik
11. jan 2010

bera: hezoučký fotečky 🙂 tak už vim kde bydlíš 🙂 a taky jsem viděla že máte takovej ten rhb stůl???? ten musel být mastnej ale zase se na něm dobře cvičilo,co??? já doma hledám místa pořád a bud na sedačce,na lince,přebalováku,stolu...no všude 😀

petrach
11. jan 2010

ješte denise...já to fakt nechápu,tu vašui rhb,jak muže chtít 2x???? jiná by vas vyřadila..holt má s vás body 😒

pavcik my jsme si nechali udelat na stul u čalouníka takovou podložku..je to polistiren potaženy koženkou,30cm vysoky,at se nehrbím a je super..
jinak stul pry jde vyřídit na socialce,holky poradí

bera28
12. jan 2010

Janka, tak to bili prckové pořádní macíčci, když se narodili. Tak ať ti dělají jen samou radost.

Pavcik, ten stůl jsem vyřídila na úřadě na sociálce. Poradila mi Denisee 😉 Do IP Ti napíši postup a za kým konkrétně máš jít. Ale myslím, že můžeš žádat až po roce věku dítěte.

Denisee, takové odreagování je někdy potřeba.

bera28
12. jan 2010

Janka - byli ne "bili" 😝

pavcik
12. jan 2010

a jak to až po roce, vždyt to je potom na palici to,že už se to tolik nevyplatí jako kdyby to používal od ted. No to je jedno,nám rok už bude v dubnu.

denisee
12. jan 2010

pavcik: mě to poradila rehabka a nevztahovalo se to na věk dítě, právě jsem i litovala, že mi to poradila, až asi po půl roce. Ale jak už jsem psala cvičit musíme dál, takže ho stále využijem 😒
Už jsme se těšili, že ho dáme do sklepa a uděláme Vojtovi konečně pokojíček. 😠

pavcik
12. jan 2010

já myslela že se ten stůl vrací,ne??? přece ti na zbytek života nenechaj věc za třicet tisíc?

petrach
12. jan 2010

denise ona vát to cvíčo píše jen kvuli tomu stolu 😠 fakt že jooo 😝
dnes budu zase kukat na sama doma,tak snad me Šimonek nechá se dívat..dnes je extremne hodný 😅

pavcik
12. jan 2010

tak já jdu za chvíli na rhb tak se jí zkusim na ten stůl zeptat a popřípadě bych zítra zašla na tu sociálku

maatkka
12. jan 2010

petrach ja som na to sd dnes zabudla 😨 bolo tam nieco zaujimave???
inak mna vcera celkom prekvapil ten graf - porovnanie ake vysledky dosahuju jednotlive staty v pomere k vynalozenym financiam... ja som vedela ze CR je na spicke v neonatologii ale ma prekvapilo to ze napr. USA vynaklada ovela viac financnych prostriedkov na neonat. a vysledky maju asi 2x horsie...
vcera som si skusala najst aj ten chat s tym dr. Nahlovskym ci ako sa volal ale nasla som len tu psychologicku...

denisee
12. jan 2010

Petrach: kvůli tomu stolu to myslím není.

Pavcik: na sociálce mi řekli, že i když ho už nebudem potřebovat, musíš ten stůl mít po dobu 5 let, třeba ve sklepě a pak už si s ním můžeš dělat co chceš.

Na Sama doma jsem koukala, probírali tam kojení nedonošených dětí a rošťepy. Ale dá se to zpětně pustit na stránkách ceskatelevize.cz

petrach
12. jan 2010

denise já vím že né 😉 ale to tak vypadá..
jsem zvedavá zítra na to Nedoklubko..dejí se tam ted divné veci..jako ten novy projekt mámy pro mámy..že maminy co mají doma nedonošenátko,vyrobí dáreček tem,co se jim narodilo..jako je to sice hezké,ale co jim to pomuže? pomohlo by jim třeba znát příbehy jinych maminek,vydet fotky atd..

matka melo byt to byt na strankách sama doma..mese líbí ten napasd z Tabora,setkávaní maminek s předčasnátky v baby klubu 😉

denisee
12. jan 2010

Holky: sice to není aktuální, ale už hledám na netu cyklosedačku pro Vojtu. Jaké používáte vy? Rozmýšlím mezi Hamax a polisport Wallaby.

bera28
12. jan 2010

Denisee, tak my jsme rozmýšleli stejně jako ty - Hamax nebo Polisport. A nakonec jsem byla zkouknout v obchodě obě a Hamaxu jsme zavrhli, protože se mi tam nelíbila a ani mi nepřišla pohodlné. Tak jsme zakoupili Wallaby polohovací a je super. Navíc jsem předtím ještě zjistila, že Polisport vyrábí cyklosedačky pro Author a ta se nám moc líbila (nechali jsme si jí předvést i vyzkoušet v prodejně Authoru). Jenže Authoří vyšla o 1 000 Kč dráž, než Polisport bez zn. Author koupený na internetu. A fakt spokojenost, prckové v ní už v létě jezdili a super.

Pavcik, s tím stolem to je tak, jak píše Denisee. Klíďo ho můžeš po těch 5letech střelit, ale netuším, kdo by si ho koupil. Leda někdo do nějakého fitcentra jako masážní stůl.

Peti, když jsme u Nedoklubka, tak něco tak hroznýho jako báby odtamtud jsem dlouho nezažila. Když jsme měli největší trable s jídlem a prťata byli po nemocnicích, tak jsem k nim volala a ta ženská mi začala vyprávět, že její syn jí ve dvou letech jen 2 kolínka k obědu, tak ať to řešením. To byla její jediná rada. A ještě předtím, když se sviši narodili, tak jsem se dívala na stránka a příběhy tam byly dost neaktuální a žádné srovnání nebo jaký byl vývoj těch dětí v budoucnu, žádné kontakty na diskuse mamin atd. Takže pro mě je Nedoklubko naprosto mimo 😝 😝 😝

denisee
12. jan 2010

bera : tak to jsem ráda, díky za info. Mně se u Polisportu líbí víc, že je dítě víc chráněno z boku, popř. proti pádu.

Nedoklubko: tam jsem akorát přečetla ty jejich brožůrky to bylo docela fajn, ale jinak mi to taky přijde dost neaktuální, ani ty diskuse tam moc nejedou.

Vojta se dneska poprvé vykakal do nočníku, byl z toho trochu vyvalenej víc než já 😀 no a pak po spaní tam šel zase a já si něco šla zatím dělat a pak slyším eé a když přiběhnu tak už stál a čůránky vylíval na koberec.

sorbona13
12. jan 2010

Ahoj holky, musím si zase poztěžovat na naší doktorku. Ráno mi volá, že nám teda ten prevenar píchne, ale že má jenom 13ti valentní (ten nový), protože ten náš, co pro nás měla objednaný a který nám proplatila pojišťovna, dala někomu jinému. Takže jsem oblíkla oba kluky, ometla auto a s očima na stopkách vyrazila k doktorce. Tam jsem je oba svlíkla a přinesla do ordinace, doktorka ani nevylezla a sestra se ptá, kdy jsme očkovali tu hexu, tak jí říkám, že min. týden v pondělí a ona na to, že teda ten prevenar naočkujeme až příští týden, že se musí po očkování 14 dní čekat 😠 Fakt to nechápu, přitom se prevenar standardně očkuje dohromady s hexou 😒 Takže jsem zase obě děti oblíkla za šílenýho řevu, dotáhla je do auta a jela domů 😖

maartinkaa
12. jan 2010

sorbona, no mna by piclo 😝
nas dneska ockovali hexa+prevenar

maatkka
12. jan 2010

sorbona no tak to teda potesi 😠 ta moze aj slak trafit s takej dr. ... 🙄
denisee to je super!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ty brdo ten je ale sikovnyyyyyyy!!!!!!!!!!!!!!! 😵 my sme to so serblikom este ani neskusili ale hned zajtra ho po vasom vzore vytahujem 😉 keby sa mi do nho vy...toto tak asi odpadnem od radosti 😀 a Vojtik uz nejako upozornuje ked sa mu chce... alebo tak? ja mam pocit ze Lili si to este ani neuvedomuje... ale zo srandy zajtra vyskusame 🙂 si ma navnadila 😀

bera28
12. jan 2010

Denisee, no paráda! Hezky to trénujte a pak mi dáte tipy, jak na to 🙂 Nechávám to na léto, to budou lítat s nahatým zadkem 😀
Taky by mě zajímalo, jak si o to řekne, že chce čůrat nebo kakat?
Holky starších dětí, poradíte?

petrach
12. jan 2010

holky jsem ráda že ten pocit z nedoklubka nemám jen já....ted delají pekne podrazy na holky z BC...pár maminek rozjelo takoví projekt..ZRNKA...pomoc potřebným,sbírky atd..jen z vlastní iniciativy,mám letáček v albu..a jednou častí toho projektu jsou..Baby Klokánci...skupina maminek nedonošenych detí,vytiskli letačky,udelali sbírky na porodnice..jsou už angažovaní i dr..ted je sbírka na odsavačky,bude brožurka do porodnic s příbehama..proste fakt pomoc kobnkretním maminkám..a Nedoklubko je chtelo pod sebe,protože se jim holt daří komunikace s lidmi..a když nechteli,tak začlli nechutné veci..
nezlobte se že to píšu,ale me to tak šte 😠 me taky nepomohli,když jsem volala a psala maily,bylo mi doporučeno at si přečtu pár příbehu,tot vše...

holky na BC jednají přímo s maminkou,delají srazy,mailují..uplne jiny přístup..a Nedoklubko tvrdí že 2 organizace tu byt nemužou,že na to nemají školení psychologa atd..akorat nevím,co jim to školení pomohlo 😠
nejde jim o maminky,ale o zvyditelnení nedonošenosti..což nám matkám nepomuže 😝

tak jsem se vypsala 😀 a ted...
Vojtíšek je šikulkááá velikááá...no jo no sice to rozlil,ale to už je vedlejší,nemuže vše umet hned..gratuluju 🙂

sorbono od te dr utíkej pryč..po tydnu se očkovat muže,nám očkovala naraz obe vakcíny a nechápu,jak muže vaši vakcínu dat nekomu jinému 😕

mispuli
12. jan 2010

bera já tedy neporadím,míša nočník ignoruje,jediný co by chtěla je šlapat do něj,ale sedět tam nee,intenzivně začneme po narozkách,on je problém,že jí pořád rostou zuby a ona u toho srajdí a honzík pořád nechtěl,ač chodil doma v teplákách,několikrát denně jsme převlíkali,pořád jsem prala a nakonec ho to naučili v krtečkovi,bylo jich tam víc dětiček,pravidelně je posazovali,jak chtěl jeden,tak posadili i ostatní,no a on na to časem přišel 😉

sorbona to bych něco mudr.řekla a jaktože naočkovala váš prevenar někomu jinýmu ☹ ☹

jinak ze sledování sama doma,mám pocit,že tam zatím neřekli nic,co bysme nevěděly nebo nezjistily,ale zase rozumím tomu,že to dá spoustu informací těm novým nebo nastávajícím maminkám,je dobře,že se o tom mluví,na nedoklubko jsem se taky podívala,nejdřív jsem měla nutkání poslat tam svůj příběh,ale pak jsem si to rozmyslela,nějak se mi nechce vzpomínat 😒 a docela mě mrzí,že tam nejsou třeba mailový adresy těch maminek,co tam ty příběhy psaly

fajn
12. jan 2010

ahoj
tak si myslím jak mispule že tam zatím nic zásadního neřekli. Když jsem potřebovala před 5-ti lety informace tak fakt nic nebylo. Spoustu věcí mi řekla paní z rané péče a zbytek jsem se musela sama pokus omyl. Taky jsem chtěla do nedoklubka napsat,ale pak nějak šel čas a já jsem narazila na MK a tady jsem skoro dva roky. I tady to najít jsem to našla omylem,prostě jsem hledala opět něco o nedonošencích a bylo.
Jak tam ten dr. mluvil že i psychologa tak mně nikdo nic nenabídl ani neřekl. Na JIPce když jsem potřebovala tak dr. řekl vše a potom primářka která se oni starala tak ta někdy byla pro mě ten kdo mi naslouchal. Pak hodně sestřičky ,ale na intermediálu nic moc tam už to berou že je to děcko za vodou.
Jsem ráda že už to mám za sebou a že jsem tady mohla aspoň některým předat věci o kterých jsem sama nevěděla. Třeba jak naučit děcko kousat kousky to byl u Didky velikananánskej problém. Denise a Vojtíkovi zase děkuju za to krmení ,vždycky se zeptá jestli jsu šťastná a jestli jsem to napsala 😅
Myslím si kdyby nás tam pozvaly tak jim tam řeknem víc jak ten doktor a to by teprve viděli co toho víme a umíme 😀 😀 😀
sorbono tak dr. bych poslala do pr........
Bera s nočníkem to nějak došla samo,ale těch prohrčenejch kalhotek,punčocháčů a tepláků těch bylo. 😀
Didce to trvalo řekla bych asi 4 měsíce,ale na noc taky ještě má sice se třeba teď nepočůrala 57 dní ale v neděli byla durch,ale to jsem si myslela že bude protože před spaním vypila sklenici šťávy.
Už jsem ji říkala že zbytek plínek dáme tady jednomu miminku a ona že jenom jednu že ona chce taky 😀 ,mám jich tam v balíku posledních 10 a pak už kupovat nebudu ,dám ji tam velky plínky pod stary lidi když jsou ležáci mám je ještě po dědovi když dělal pod sebe. Mám jich dva balíky tak může hrčet až do jara.
Vojtíškovi přejem spoustu hovňousů do nočníku

denisee
12. jan 2010

Holky: Vojtu jsem zkusila na nočník posadit kolem jeho korig.roku, když se uměl konečně sám posadit, ale nechtěl na něm za boha sedět, začal hrozně brečet a až asi před 14 dny se to zlomilo, najednou mu tam sedět nevadilo.
Posazuju ho, když ho jdu přebalit a někdy něco udělá jindy ne. Většinou si u toho hraje s hračkou. Někdy si zaplácá na plínu a řekne eé, buď tam je nebo není 🙂 on, ale eeé říká i čůrání. 🙂
Taky to, ale s tím vysazováním nehrotíme.

maartinkaa
13. jan 2010

ahoj dievcata, tak my sme vcera boli na hexu+prevenar, ako som uz vcera spominala a reakciu nemame zasa chvalabohu 🙂 vazime 6800g a vraj uz mame papat aj piskoty a jogurty, sa mi to zda skoro 😒
citam, ze uz nocnikujete, tak nech sa vam to dari, najlepsie to bude v lete, ked miminka budu moct chodit hole 😵

petka: mas krasnu fotku v pase 😉

fajn: ta tvoja didka nema chybu, aspon sa nenudis-je zlata 😉

petrach
13. jan 2010

marti já piškot dala v 6 mesících korigovane,jogurt v 8 korigovane...já si jedu podle sebe a dr jen řeknu že mu to nedám 😀 jogurty jsem začla pomalu,sem,tam..ješte ted je nemá každy den,musí si telo zvyknout,mel z toho prujem..ted už si zvyknul..
já bych to klukum teda ješte nedavala,pokud Ti tak krasne přibírají😉 max obídek..zeleninu,brambory..pak pomalu přidat maso..my až po mesíci v 7 kalendářních jsme dali maso..a v 8 mesících kalendařních ovoce na svačinu..
to mel doted..2x denne příkrm,3x mlíko..kaše nechce,radši mlíko,tak jen občas a ted pomalu začínám davat rano ten jogurt 😉

a super že nemáte reakci,šikulky veliké 🙂 🙂 🙂

jinak mate holky pravdu,že toho víme hodne,me neřekli taky nic noveho..my co to máme prožité,tak jsme už poučené..proto tu jsme,aby jsme si pomohli navzájem a taky druhym maminkám,co jsou v tom čerstve 🙂