Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

andulka4
19. jan 2010

D má dětskou postelné velkou....a má tam tu zábranu
je úplně perfektní
http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/S598...

máme tu modrou

a toto na hračky......mají super sestavy
http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/8006...

denisee
19. jan 2010

Petrach: mně spíš právě taky dělá problém vymyslet co uvařit ☹ a dopoledne běhám kolem Vojty nebo on mě ani nenechá něco vařit, pořád chce koukat co tam dělám, kňourá atd.....a chci jít před obědem ven, tak ani není tak čas vařit. O té jídelně jsem už přemýšlela, taky to stojí kolem 50kč, výběr ze tří jídel, ale když tak, až budu těhotná a budu se muset už kvalitněji stravovat 🙂

Andulko: já mám vyhlídnutou tuhle

http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/S398... a k tomu je i stoleček:

http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/2007...
A trofast -schody-už máme taky , možná ještě nějakou komodu a nic víc se už asi nevejde.

denisee
19. jan 2010

nanya: taky jsem se pořád bála, že cvičíme blbě, ale ono se to prý vyloženě blbě cvičit nedá, stači ty body držet, mírný tlak a tím mozek stimuluješ. Co máte za cvik? dětem chvilku trvá než si na to zvyknou.
Jinak Vojta měl vyšší svalový napětí, takže on hlavu naopak zakláněl, až moc.

bera28
19. jan 2010

Andulko, tak to jsem pako - já to četla, že tam vaří bio 😀 😀
Ale v chuti je to fakt poznat, taky jsem tomu nevěřila, než jsem to vyzkoušela. Hlavně v době, kdy jsem prckům ještě nekořenila,tak ta bio zelenina byla fakt dobrá a ta obyč byla hmota bez chuti. Stejně jako třeba v zimě jsou rajčata bez chuti a vůbec mi nejedou, tak v létě bych se jich ujedla.
Nad tou postýlkou taky uvažuji. A tu sestavu na hračky jsem tam vůbec neviděla. Tak ještě že jsi to poslala, to je super věc!

Holky, já tady teď hodinu a půl lítala s metrem a měřila a zjistila jsem, že to bude nad lidské síly to sem změstnat. Zbyde tady jenom taková nudle uprostřed pokoje, jinak bude všechno zastavěné 😠 Ty dvě postýlky se skříní zaberou celou jednu stěnu. Na druhé straně máme takovou policovou sestavu, kde je dost úložného prostoru, ta tu jediná zůstane. I když to sem vůbec nebude ladit, protože je bílá a ostatní bude z borovice.
A vybrala jsem stropní světlo:
http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/0007...
A stolek se židlema:
http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/8747...

A koukaly jste na tohle:
http://www.tiny.cz/index.php?page=ref-detske-po...

Už jsem si sepsala, co všechno za ty dekorace objednám. Nějak tak barevně bych to chtěla mít. A hrozně jim závidím ten obrovský prostor.

denisee
19. jan 2010

Bera : to mi povídej, jestli budem mít dvě děti, bude to mazec. Každopádně pak půjdem do palandy. Jinak ta postýlka na kterou jsem dávala odkaz a ten stůl jsou z jedné série a je to kombinace dřevo s bílou, to by se vám mohlo hodit a je to levnější. A taky pořád lítám z metrem do pokoje pak k PC a VOjta chce samo měřit pořád všechno se mnou.
Jednu stěnu máme 3,60 a druhou 3.40 a přes jednu je ještě skoro celý okno 😝

bera28
19. jan 2010

Denisee, tak to já to prohlídnu přímo v prodejně. Pokud je to kombinace s bílou, tak to by bylo super.
Já stejně nechci zůstat do budoucna v Praze nebo aspoň ne tady v paneláku. Ale když sleduji ceny a možnosti, tak se mi protáčí panenky 😕 😕
Asi si v nejbližší době udělám výpravu do IKEY a do Hornbachu 😉 Já už bych aspoň vymalovala 🙂

andulka4
19. jan 2010

holky D má pokoj 2,5 na 3,8m
no děsná nudlička

ale myslím že jim to na hraní stačit bude a pak jim uděláme pořádný pokoj místo naší ložnice
já mám právě tu modrou postel a modrý stolek a židle

tu sestavu jsem v ikei kupovala ve slevě za 1400kč

pavcik
19. jan 2010

nanya: mýmu Matějovi je ted korigovaně půl rok a vůbec nevydrží na bříšku,když jo tak sotva minutu a hnedle začne řvát. Dnes jsem to řešila s rehabilitační a ta mi to vysvětlila tak,že u něj je to tím že nezapojuje správně ruce aby se o ně opíral a proto ho to tak rozčiluje. Hlavně ta levá ruka. Takže to u nás probíhá tak,že v půl roce akorát leží a nic víc. Žádný otáčení,prostě nic.
Ale jinak nás na rhb docela chválili ale nijak extra mě to netěší,protože ho chválí každý týden a tak si myslím že není moc z čeho ale že mě jen motivují abych měla sílu a trpělivost cvičit dál. Jako jediný pokrok vidím v levé ruce že už není pořád tak v křeči ale sem tam se někdy náhodně pootevře, toť vše.
Takže asi tak 😒 ale řeknu vám,že už je pro mě docela vyčerpávající každý týden jezdit do Podolí na rhb. Jednak ta cesta je úmorná..většinou chodim od metra celou cestu pěšky,páč se nemínim doprošovat lidí aby mi pomohli s kočárem a to samý zpět cesta na metro a za druhý si pokaždý připomenu celý příběh Matějova příchodu na svět a jak to celou dobu probíhalo a jak vlastně máma byla v nemocini,vnuka neviděla a umřela. Po cestě si občas i pobrečim 😔 Úplně se z toho dostanu až definitivně přestaneme chodit do Podolí což si tak rok minimálně počkám 😠

erika160669
20. jan 2010

Petka 035 Ci budes mat NUTRILON HA na recept to zalezi od lekara ci Ti ho napise.Aj ja mam predcasnika narodeneho v 29 tyzdni a moj lekar mi ho predpisuje.A sam povedal ze to zalezi na kekaroch.

pavcik
20. jan 2010

já měla na předpis od lékaře nutrilon nenatal 0 který běžně v lékárně neseženeš,tím pádem byl zlevněn o 100,- a stál nějakých 250,- ale od nutrilon 1 už se to nepíše a kupuju se to bez receptu

petrach
20. jan 2010

bera ten odkaz na popkojíčky je super,teda ty pokojíky 😉 ale bude to asi pekne drahé co?

pavcik naše rhb nás taky chvalí pokaždé..ale kdyby byl problem,tak asi nechválí ne? to by si dala pozor,to mi veř..
jen si asi taky počkáš na pokroky,znám to moc dobře..holt ti kluci jsou fakt línejší..
s tím Podolím to je blbé,že Ti to delá tak zle,to na psychiku moc nepřidá..tak se drž,bude líp,uvydíš 😉
jen co začne svítit sluníčko,bude veselejc 😉

erika 160669 vítej mezi námi..gratuluji k chlapečkovi 🙂 koukám že už jste doma

holky dnes v sama doma má pry byt o jogurtech pro deti..

erika160669
20. jan 2010

Ja mam na recept aj zahustovadlo NUTRITON.Vidis to naozaj zalezi len od lekara.Dakujem za privitanie.Ano uz sme od 1.12.doma.Prve tri tyzdne boli velmi tazke.A 1.1.sme isli do nemocnice a tam mu zistili alergiu na laktozu.Inak je velmi sikovny.Aspon kazdy lekar kde chodime si ho chvali.

maatkka
20. jan 2010

babule budte rady ze vas chvalia - ja si tiez myslim petrach ze keby sa im nieco nezdalo tak su s chvalou opatrnejsi - ja musim zase spomenut sesternicinu dcerku ktorej na rehabilitaciach po narodeni "predpovedali" ze chodit nebude a zacala uz nieco po korigovanom roku 😉
Julinka zo zaciatku lezanie na brusku neznasala - uz v nemocnici ked ju museli polohovat sa na brusku stale vzpierala a jedine vtedy plakla... sestricky mi za to stale nadavali ale ja som ju vzdy pretocila lebo mi jej bolo luto... ale hned ako sa nauclila pretacat (v korig. 4,5 mesiaci) zase nechcela byt na chrbatiku len na brusku... a to nas nepochvalili skoro nikdy - az ked nas vyradovali aj to brali ako samozrejmost ze "ved bolo na case"... 😠
denisee ja s varenim neporadim... u nas vari mm - ked nestiha tak prinesie nieco z ich jedalne v praci - aj napr. 2 rozne jedla a mame 2 dni pokoj. ja varim len ked je ozaj stav nudze aj to len tak spagety rybie prsty ryzoto nejake polotovary... len take jednoduche 🙂 dost casto si prinesieme nieco od mamy alebo od svokry lebo ony varia kazdy den.
nooo ale teraz kedze dietujem 😀 tak si mm vari vacsinou len pre seba lebo ja take jedla ako by jedol on (veeela masa na vsetky sposoby vyprazany syr...) teraz nejem 😝
ale Lilinke varim ja - kazdy druhy den na dva dni - a ked nestiham mame v zasobe kupovane - to by tiez jedla najradsej 🙄
peti ozaj a tebe ako ide dieta??? 😀 ja idem od februara - znova po vyse 2 rokoch - chodit na aerobik tak sa tesim 🙂

pavcik
20. jan 2010

Taky vítám Eriku...🙂

Jinak jdeme příští týden s Matýskem na vítání občánků 😎 😀

bera28
20. jan 2010

Andulko, tak to jsme na tom rozměrama podobně 😒 A to jsi teda měla dobrý kup, takhle levně nakoupit 😉

Pavcik, právě kvůli tomu věčnýmui cestování na RHB v Podolí jsme si už v porodnici vyjednali RHB v Motole. Tak to mám autem 5 minut. To věřím, že je to opruz tam pořád jezdit.

Erika, vítej. Napiš něco víc o prďouskovi.

Maatka, to ti přeji ten aerobik. Člověk se aspoň odreaguje, co?!

Holky, já jsem včera, teda vlastně už dneska, vymýšlela pokojíček až do 1,00 hod. A vymyslela jsem úplně všechno. Dvířka té bílé policové sestavy polepím foliemi d-c-fix odstín borovice a tak to bude ladit (snad🙂 i s tím zbytkem. Tak mě to celé nadchlo, že bych začala nejradši už dnes 😵 Jenže dneska zrovnám nemám nikoho, kdo by prcky pohlídal a lítat s nima po IKEE a Hornbachu se mi teda fakt nechce.
Holky a máte v pokojíčku koberec? U nás je ta místnost na sever, takže dost studená, tak si říkám, že jim tam nechám ten, co už tam máme. Ale zase nevím kvůli prachu. Jinde koberec není a vím, že jak teď jsou pořád v obýváku na zemi, tak je to pěkně studený 😒 Co myslíte??

pavcik
20. jan 2010

Bera: tak to já bych zase Podolí neopustila. Mám je tam ráda. Jen to cestování mě vysiluje. A do Motola bych nešla už jen proto,že mi tam umřela mamina. Stačí mi jet okolo motola a zase mám vše před očima.

Jo pokojíček,taky plánujeme. Zatim z tý místnosti máme slušný skladiště a to fakt že dost slušně velký 😀 ale nejdřív musíme upravit sklep,věci ze skladiště roztřídit do beden a popsat co kde je abych to pak nepřehrabovala a můžem začít. Do pokojíku dám určitě koberec,máme ho v obýváku i v ložnici. A je fakt znát že tu místnost to odhluční a samozřejmě zateplý.
Akorát přemýšlím co na zdi. Chtěla bych mu na ně něco hezkýho namalovat dle něaký šablony...něco jako 3D přírodu s travičkou a stromy a asi naší chalupu a a na druhý straně dětský motivy jako Pů a tak.Ale aby to zase nebylo moc přeplácaný. Ale u dětskýho pokojíku je to asi jedno a za nějakou dobu se to stejně změní. Nebo to udělat jen s modrou barvou nebo vzorovanou tapetou???? no nevim,ale mám ještě čas popřemýšlet 🙂

mispuli
20. jan 2010

bera mě to taky chytlo,taky jsem přemejšlela,my musíme z toho pokojíčku vyhodit skřín,v který naše věci,pořídit nějakou do ložnice,franta říká,že by s tím neměl problém,všechny ty věci by vzal a vyházel,stejně je nenosím,ale zase jsou to slušnější věci,co jsem nosila do práce a já pořád ještě věřím,že zhubnu a vejdu se aspon do některých z nich 😝 😝 😝 😝 😝 ,my máme tu místnost na západ,koberce nemáme nikde,všude dlažbu nebo plovoučku,ale tam jim budu chtít dát na zem nějakej ten dětskej asi s motivem města nebo něco takovýho http://www.eurokosik.cz/detsky-koberec-stavba-d... , http://www.eurokosik.cz/hraci-koberec-mesto-s-p..., http://www.eurokosik.cz/detsky-koberec-panak-pu...

pavci s tím vítáním mi připomínáš nás,taky jsme byli až skoro v 9 měsících a stejně tam byl tenkrát nejmenší 😉

erika160669
20. jan 2010

Co Vam napisem o mojom malom nezbednikovi?Vazil iba 1060g a meral 36cm.Teraz vazi 4750g a meria 55cm.Rad lezka tiez na brusku ale v noci sa tak spat nema ale on tak spi najradsej.Ked snim uz niet rady tak ho uspim v kociku.Ale nemusim ho tam kolisavat aj tak je tam najradsej.Tiez cvicime Vojtovu.Pytala som sa aj neurologa do rehabilitacneho centra do Dunajskej Luznej ale on povedal ze maly to ani nebude potrebovat.Teraz zacal len vidiet a pouzivat pravu ruku tak ze ju dava do ust ale lavu nie.Papa za dvoch.Uz mu davam zeleninove polievky a na vecer Nutrilonovu kasu.

petrach
20. jan 2010

erika tak to krasne přibírá.. 🙂 jejda to jsou krásné míry..naš malí mel ve 28tt 1280g a 38cm..
s tím spaním na bříšku..určite používáš monitor dechu ne?? ten ho pohlídá..zase když se tak líp vyspí 😉
s tím vysledkem u neurologa to je super,to jsou krásné zpravy..moc gratuluju..vojtit musíme všichni,ale časem mín a mín 😉

matkaa radši se neptej 😕 😝 dnes delá manža pravou svíčkovou 😝 co pak to jde si nedat? 😅 a když si spomenu na tu cenu toho masa 😝 málem me kleplo,když to bral..zrovna 2 kg..a já se tak snažím neutracet 😝

pavcik ted jsou fakt užasné tapetové nálepky,i velké velikosti..já uýž bych chtela Elišce předelat pokojík taky,jenže to manža nepřežije,má ho 2 rok 😝 ale stejne sem pak dáme maleho a Eliška pujde do přízemí..takže pak budeme menit 😉

mispuli
20. jan 2010

erika moje obě děti milovaly ležení a spaní na bříšku a od malička tak doma usínaly,tedy nejdřív jsem je dávala na bok,ale brzo byly schopní usnout jen na břiše

at vám dělá malej jen a jen radost 😉

erika160669
20. jan 2010

Dakujem Vam velmi pekne.Samozrejme mame monitor ale ja tomu moc neverim.Mne maly skoro v nemocnici na rukach zomrel.Tri sestricky ho ratovali a az kyslik ho vratil spat.Mala som tu svokru prve tri tyzdne tri krat mu zachranila zivot.Uz je to chvala bohu lepsie. kym zacne monitor hukat je to dlha doba a potom co?Toho sa bojim

deina
20. jan 2010

Andulka, no toto, len pekne oddychuj. Drzim palce, nech to dotiahnes aspon do 38tt. 😉

maatkka
20. jan 2010

Baby neviem ci to pojde ale ak hej kratucke videa ako sme sa dnes boli sankovat 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=hv_f-2SPtW4


https://www.youtube.com/watch?v=dPpRQ-7pfnI
petrach
20. jan 2010

erika me to udelal jednou v úporodnici u jídla je to hrozný zažitek..moc přweju at už ho nazažiješ..mojí kamaradce to malí taky delal častejc..jsou to hrozné nervy 😒

matka jdu na to.. 😉

petrach
20. jan 2010

Juli už tak krasne šlapká 🙂

julianna78
20. jan 2010

Ahojky 🙂
Hmmm Peti tak k tebe na véču by som dnes šla.Zbožnujem sviečkovu s knedlíkmi a brusnicami.
Ja mám dnes radost boli sme na KO v rizikovej
Neurologička napísala do správy dobre komponované drobné dieta neustále v pohybe 🙂 Vojta,PM a gessel predšie jak korig.vek.
Vraj je teraz na 7mesiacov.Neviete čo je PM a gessel?
Akurát antropologička nebola spokojná malá je mrnous má len 6kg a 64cm mám dávat nutrične bohatú stravu.čo jej má dat slaninu?papá krásne vždy všetko zje,ale aj hned spáli.
Ahoj Erika vy ste teda velikááánsky.Mne nutrilon nepredpisuje len keby som mala papier od alergologa.Kamoške predpisujú a alergik nie je.Závisí to od lekára

petrach
20. jan 2010

juli PM je psycho motorika...a mooooc gratuluju 😉 a že je drobná,s tím nic nenadeláš,mužeš to do ní rvat jak chceš..hlavní že jí ne? ona to časem dožene 😉

julianna78
20. jan 2010

Peti dakujem a gessel bude asi tiež niečo s motorikou,že?
Osobne si myslím nech je hmotnost ten najväčší problém,hlavne že je zdravá a krásne napreduje.
Ona mi celú noc prespí ale dr.dnes povedala nech ju budím v noci na krmenie,ale asi to nebudem robit zas celý režim potom v prd...
Dala som jej zase kúsky chleba a krásne papá.Kolko toho chleba dávaš Šimimu?

petrach
20. jan 2010

Juli zatím jen trošku,chci začít jako přílohu ke svačine,on by dal daleko víc..já bych ji teda nebudila,když má reřim,tak proč ji ho nabourávat..skus nabízet častejc přes den..ale pokud má byt drobek,tak to nepomuže..a bud rada za tech 6 kg...znám holčičku a ta to nemá v roce,má daleko daleko mín..

fajn
20. jan 2010

juli naše je taky malá ale hlavně že je v pohodě. Já už bych ju taky nebudila,pokud ji to stačí tak co.
Vítám novou maminku a ať je Palko šikulín a nestraší tě moc.
Peti a co Šimula už se snaží víc na 4 nebo se mu ještě nechce?Já jsem dnes K O odvážela jsem sníh ze dvora co nám spadl ze střechy z dílny a nemůžu se vzpamatovat. Ráno jsem ještě byla s Didkou na procházce v lese bylo nádherně ,po měsíci svítilo sluníčko a v tom lese ten sníh to je nádhera. Prostě balzám na mou dušičku. Včera jsem říkala ségře co udělala Didka a ona mě slyšela a říká .. A musíš to říkat každymu!..Jo a včera než jsem pověsila její kombinézu a uklidila boty když jsme došly z venku tak někteří vyšli po schodech nahoru. A já jsem vyletěla a ona už byla nahoře a volá ..to zíráš co a nešla jsem jak kočička a jak lidi 😀
Teď jsem ju učila že když se nebude vztekat tak ji věci půjdou líp že se stane kouzlo a určitě ji to půjde. Vyslíkala se na koupání a přišla a povídá představ si že to funguje já jsem se nevztekala a stalo se kouzlo
Jo a ještě mi u oběda dávala rýžu do pusy (ale jenom 1 lžičku) a povídá mi ..a řekni DĚKUJU 😀