Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

fajn
21. jan 2010

jo bera bude hůř. Jak začnou rozvazovat tak tatínek se dozví i to co nemá. Já jsem jednou jela do města a když jsem se vrátila tak bylo ustláno,tak jsem se zeptala kdo u nás byl a můj chlap že nikdo a Didka že paní .Tak nakonec to opravdu byla paní,tak manžel rychle než dojela tak ustlal,protože máme postela v obýváku 🙂

andulka4
21. jan 2010

Bero jojo manželovi taky dneska říkala že školku nám víc jak doporučuje 😀 hlavně že si my odpočineme 😝

bera28
21. jan 2010

Fajn, ještě že nestlal až poté, co paní odešla 😀 😀

Andulko, já už vidím, jak stejně budou víc doma, než ve školce. Ale i za těch pár dní klidu to stojí 😵 A taky se chystáš na zápis teď na jaře, co? Ještě mám na tebe jeden dotaz - nemáte náhodou pod tu Davídkovu postýlku i úložný šuplík?? Na internetu jsem ho nenašla, ale mám pocit, že když jsem kdysi byla v IKEE, tak ho tam pod jednou postýlkou měli.

merj
21. jan 2010

Tinus,vse nej nej nejlepsi Alexovi.

Bera, zrovna delam pro muze seznam na zitra na nakup do ikeii a narazila jsem na tohle http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/1012...

andulka4
21. jan 2010

Bero nééé mě hodo školky ještě nevemou.....až v září 2011
teď od září by ho vzali jenm pokud by měl narozeniny záží-prosinec ale on je v lednu 😉

jo a šuplíky tam nejsou ale koupila jsem takové červenomodré látkové boby.....přímo pod tu postel se vlezou dva a máme tam peřiny a hračky co ho nezajímají

andulka4
21. jan 2010

je to toto a po vánocích to bylo za 99kč
pod tu postel to padne perfektně
http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/2010...

tinuskaha
21. jan 2010

Juliana Merj dakujeme krasne

denisee
21. jan 2010

Bera: dětičky, taky pěkně perlí 😀 já teda zatím taky poctivě 1x denně ty 2 cviky cvičím, to se ještě dá.
A gratuluji ke schválení školky 🙂
Já jsem dneska fakt chcíplá a mnažel jede na víkend na nějaký oslavy k nim domů. Tak možná budu u našich.
Holky Vojta už začal hlásit kakání, ale vždycky, až po tom co to udělá 🙂

Alexovi, přeji všechno nejlepší k narozeninám, hodně zdravíčka a radosti 😉

Andulka: gratulace k RHB, ale není to zvláštní, že teď už je zas všechno OK, myslíš, že tak rychle zabraly ty balanční podložky? nebo co jsi nakonec Davídkovi koupila. Díky.

tinuskaha
21. jan 2010

Aj tebe Denisee🙂)a vsetkym co si este spomenu 😉

bera28
21. jan 2010

Merj, díky. To jsem taky objevila, ale je to jen pod tu dětskou malou postýlku.

Andulko, díky za tip! Já si vždycky vzpomenu s nákupem s křížkem po funuse a pak to mám za plnou cenu 😠
My musíme k zápisu už teď v dubnu, přestože by svišťáci měli oficiálně nastoupit až v březnu příští rok. Taky se může stát, že je z důvodu přeplněnosti nevezmou. Jinak si ale stejně budeme muset platit ty dvě místa po celou dobu, než nastoupí 😖

Denisee, Vojtík je dobrej!

andulka4
21. jan 2010

ALEXÍKOVI VŠE NEJ, NEJ, NEJ....

DENISE...to nás předtím poslala neuroložka ale na tu já moc nedám
tedka jsme byli u rhb lékařky.....vede rehabilitační stacionář v Ostravě-ta je víc fundovaný než naše neuroloýka z malého města která viděla nedonošence tak z vrtulníku 😀

jinak jojo dále máme dělat balanční cviky, chodit po kamíncích, nenechávat ho moc sedět at se hýbe(což nehrozí) pevná obuv, atd

ve zprávě má napsáno že má jen jemně přetížené vnitřní strany chodidel, lehkou hypotonii celého těla ale že plně odpovídá svém biologickému věku a slušná modelace nožní klenby

dělám mu raději legrační dráhy ať se přirozeně hýbe bež abych ho nutila balancovat na míči

julianna78
21. jan 2010

Bera chcem sa ta spýtat,ked ste leteli na dovču odovzdávala si kočík s kuframi pri chekine,alebo si s ním mohla až k lietadlu a tam dala letuške?Lebo ked treba odovzdat tak musím kúpit transport bag sa bojím,že by ho polámali.

bera28
21. jan 2010

Juli, s kočárkem můžeš až úplně k letadlu a ještě máš přednost 😉 Tam ho složíš a dáš chlapíkovi, který ho šupne do zavazadlového prostoru. Nicméně pak si ho (většinou) vyzvedáváš až u zavazadel, ne hned při výstupu. Takže jsme vezli děti na tom vozíku na zavazadla 🙂 Kočár transport kupodivu vydržel. Když jsem viděla jak s těmi zavazadly zacházejí, tak se doooost divím 😕

mispuli
22. jan 2010

bera já taky musím s mišákem k zápisu už letos a taky by měla jít až v březnu za rok

bera28
22. jan 2010

Mispuli, a kdy je u vás termín zápisu? A máš už vybranou školku? Tady v Praze je hrozný nápor na místa, tak jsem fakt zvědavá. Sice máme v okolí fakt hodně školek, ale taky hodně dětí 🙂 No fakt jsem zvědavá, jestli je vezmou, když mají nastoupit až příští rok.

mispuli
22. jan 2010

bera to my jsem v pohodě,máme tady jen dvě školky,do jedný je nátřesk a tam ji stejně dát nechci,tu druhou mám téměř vedle práce,kdy je zápis nevím,ale vzhledem k tomu,že je to ta školka,kam bych chtěla i toho honzíka a že si budu chtít dát s ředitelkou tu schůzku,tak to asi vyřeším taky už tam,ale mám pocit,že zápis bejvá někdy přelom březen duben

petrach
22. jan 2010

😉 ahoj holky,

Davídkovi gratulace ke k.o. 😉
Juli vy už se plazíte 😕 tedaaa to je super
Dianka opet nezklamala 😀 co na to ten deda?
tinus vypiš se,fakt to pomuže...my to všechny známe..meli jste to hrozne težké..až budeš mít splín,spomen si na Dianku 😉 Alex to dožene 🙂 tak se drž

holky ty jo,řešíte už školku..nás ted čeká zapis do školy,už se moc teším,ješte máme kupovat aktovku..

maatkka
22. jan 2010

peti aj Eliska sa tesi ? asi ano vacsina deti sa tesi do skoly tak nech jej to vydrzi 😉 a tebe potom prajem pevne nervy nad domacimi ulohami 😉
ty brdo ja si vobec neviem ani predstavit ze Julia pojde do skolky - myslim ze mi to potom bude trvat dlhsie si na to zvyknut ako jej 🙂 neviem si predstavit byt potom v praci a sustredit sa na robotu ved budem myslienkami stale len pri nej...
inak ked ste riesili detske izby - ja budem schopna jej dat postielku do inej miestnosti ako do tej kde spime my asi tak v jej 18... rokoch nie mesiacoch 😀 😀 😀
niekedy mam uz aj vycitky ze jej tym skodim ze som na nej taka zavyslacka ale nech ved je este malicka a na nej to nastastie nezanechava ziadne nasledky 😀 je celkom samostatna ani jej nevadi ked ju necham s mm alebo starkou samu

julianna78
22. jan 2010

Ahoj 🙂
Bera dakujem.Asi teda kúpim tú transport tašku sa fakt bojím,že ho dolámu.Pár kufrov nám už pekne doriadili.
Petrach, ale je to také divné plazenie rýpe hlavou do položky 🙂
Kedy ste začali dávat detskám olovrant?

petrach
22. jan 2010

matka Eliška s námi spala v ložnici do 4 let 😉 a vubec mi to nevadilo,samozřejme ve své posteli..já bych ji taky nedala..a nebylo ani kam,než jsme dostaveli,meli jsme 2+1 😉
a Šimonka dřív jak ve 2 letech určite nedám..vyhovuje nám to oboum a díte je radši v noci v místnosti s nekym jiným,než samo..vyhodou jsou dvojčata,nebo starší sourozenec,to se tam necítí osamele..

Eliška se teší..a já moc ne..to budou boje,je ted hodne hubatá a já občas rozdychávám a pak stejne řvu 😝
juli olovrant je svačina??? 😅 malí mel obed a odpo ovoce a ted asi 14 dní ma dopoledne jogurt s ovocem,nebo piškotem

jecidlo
22. jan 2010

pro lepsi naladu🙂

https://www.youtube.com/watch?v=xJKQpiMQT_s

jinak vas moc zdravime a porad nestihame🙂
na rehabce nam rekla ze chodit nemusime, ze je moc sikovna, uplne jsem cumela jak perlila, sice po 4 poradne moc nlkeze, zacala si ale uz zkouset sedat a rikala, ze do roka korigovane bude urcite aj stat, ze mam byt klidna. Asi mela tehdy u neurologa spatnej den.

Alexovi vsechno nej

Musim letet jezdu za segrou do Budejic sama autem s tem dvema, jenom doufam, ze budou hezky spat, minule jsem Marusku musela utesovat kdesi na parkovisti nic moc.

julianna78
22. jan 2010

Myslím,že ano 🙂 Málá ma dopoludnia ovocie plus piškot,teraz už dva dni ovsené vločky s ovocím/máme priberaciu kúru/ a neviem kedy sa začína dávat poobede napr.jogurt.
Inak som si dnes čítala správu od antropologičky a ona ju brala ako 6,5mes.korigovane a malá má len 5 a 3t.

mispuli
22. jan 2010

tak jsme byli u zápisu,nakonec to bylo v pohodě,Honzík řek jak se jmenuje,jak se jmenuje ségra,odříkal básničku a pak přestal spolupracovat,bylo tam moc věcí okolo,co ho rozptylovaly,ale jak říkala kolegyně u který jsme byli.oproti tomu,co si ho pamatuje se hodně sklidnil,ale že je mu pořád špatně rozumět,což my víme 😉

no a pak jsem mluvila s tou kamarádkou,tak se jí to asi taky trochu rozleželo v hlavě a řekla nám nějaký možnosti,no mluvila jsem i s ředitelem ,ale jen na chodbě a dohodli jsme se na schůzce po vysvědčení,tak uvidíme,možná nám vyjdou vstříc 😉

my máme míšu taky u sebe v ložnici,honzise jsme tam měli do 3 let 😉 ,aůle mišáka bych chtěla po druhej narozkách vedle

bera28
22. jan 2010

Holky, co já vím, tak jsem spala s naima v pokoji taky strašně dlouho, ale pak mě nemohli odtamtud dostat 😅

Mispuli, tak vidíš jak jste to hezky zvládli. A to by bylo, aby vám nevyšli vstříc. Držím palce.

Jecidlo, tak hezkou cestu! Jsou to teda pěkní smíškové, ti tvoji macíčci 😀

Odpol jsem byla v IKEE a nakonec jsem vybrala ty postýlky a stolek se židličkami, které tady ukazovala Denisee. Teď mají ještě stolek a židle o 50 Kč levnější. Ale ty světla na zeď a strop bylo dost hrozný, tak musím shánět jiné. A taky už jsem si koupila zelenou a modrou tonovací barvu 🙂

tinuskaha
22. jan 2010

Ahojte,baby uz mozem davat malemu ovsene vlocky?
ake?on totiz nema ani jeden zubok a musim vsetko mixovat.Ked ma v puse vasci kusok hned ho vypluje.mozte dat aj nejaky dobry tip s ovsenyma vlockami 😉 dakujem

julianna78
22. jan 2010

Tinuska ovsene vločky sa môžu od 7mes.Ja ich zalejem vriacou vodou,nechám 15min napučat,pridám banán,struhané jablko a pomixujem.Malej to strašne chutí.
Ja som tiež velmi dlho spala s našimi.Dodnes ked je manža na služobke neviem spat sama a stahujem sa k našim.
My máme tiež detskú z ikei bielu,najprv som chcela tú farebnú,ale tá ma strašne malé skrine aj komodu.

mispuli
22. jan 2010

my tedy máme tuhle postýlku http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/S398... na ní spí honzis,ale právě bych pro něj chtěla tamtu pořádnou a na tuhle půjde míša 😉

petrach
22. jan 2010

tak čtu jak je Honzík šikovný..a v te škole to bude ješte lepší,uvydíš..ono to chce fakt jen čas 😉
jecidlo to jsou usmáté prdolky 🙂 a gratulace velikááá k vyřazení 🙂 🙂 tak vydíš jak jste to suprove zvládli

denisee
22. jan 2010

Bera: takže ve skutečnosti vypadají postýlky i stolek dobře?????A jakou si koupila matraci?
Mispuli: napiš taky zkušenosti s postýlkou a matrací. Díky

mispuli
22. jan 2010

denisee:postýlka super,jsme s ní moc spokojený a matraci jsme koupili nějakou úplně obyčejnou,co tam do mí tenkrát měli,myslím,že dneska už budou mít větší výběr než před 4 rokama,když jsme ji pořizovali my 😉 ,hlavně mi vyhovovalo,že ta postýlka má zábranu,pořád jsem mělastrach,aby nespadnul z postele dolů