• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

10. februára 2017 
Mispuli, hračky moc hezký :wink: . V neděli by to šlo, ještě si písnem. Já taky koupila Kláře tady v sekáči karnevalový kostým, málem jsme se doma po... smíchy, když si to navlíkla, mrkni do alba :grinning:

Bera, hezký, musí to být legrace, když spolu děti blbnou :slight_smile:

Klárka je konečně zdravá, ráno tedy ještě odsáváme rýmici, ale už je to dobrý, tak jsme se vypravily na kroužek. Velký přípravy, balení, vracení - tradičně zapomenuté maminky přezůvky.... a pak jsem se vytočila, páč mi nechytlo auto. Doufám, že nebudu bez aut až do jara, parkuju venku.... :confounded: U nás bylo -17, jak jste na tom byly Vy? Padaly nějaké rekordy?
27. jan 2010 o 16:39  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
argousku zrovna dnes jsem si říkala jak se ti daří,tak to je super tak ještě chvilku vydrž a super zprávy.

Andulko Davídkovi k zítřejším narozeninám hodně zdraví ,štěstíčka a hodného brášku nebo ségru :wink: a spokojené rodiče a Didky velikánskou pusu :slight_smile:
27. jan 2010 o 16:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tinus, jasnačko, to musíš Alexovi něco za odměnu koupit. A přibral ti teda naprosto luxusně.

Maatkka, já ty špagety přepůlím a pak se snažím je ještě trochu nasekat, ale stejně tam zůstávají i ty delší a s těma se vyřádí. Jo a kdybys viděla anetku včera u večeře - hrůza a nakonec to ještě vyblindila. Takže takhle asi u nás.

Vladi, teda prasátko je k sežrání :grinning: :grinning:
27. jan 2010 o 16:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vladi tak ten je fakt dobrej :grinning: :grinning: :grinning: Pepina jak vyšitá :grinning: :grinning: ,u nás ráno -19,venku jsme nebyli a už ani nepůjdeme
27. jan 2010 o 16:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mispuli nasla som ti toto - dufam ze pomoze :slight_smile: [url=http://ticker.kiga.sk/][img]http://ticker.kiga.sk/tickers/f3ljtobhin6hecrw.png[/img][/url]url]url]
27. jan 2010 o 16:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vladi prasátko dobry.

tak u nás ráno -21 a teď je tady už zase -12,5 zima jak v ruskym filmu.
27. jan 2010 o 16:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:grinning: :grinning: :grinning: to prve si prosim nevsimaj :grinning: to mi tam ostal moj chudnuci ticker z ineho fora :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
27. jan 2010 o 17:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
matka díky,budu objednávat dětem písmenka na dveře a je to od vás ze slovenska,teprve jim musím napsat,který jsem vybrala a v jaký měně to budou chtít platit,mám obavy,že pokud v eurech,tak se mi to sice prodraží,protože to budu muset dělat přes spořku,ale co na plat,když mě se taaaak líbí :slight_smile:
27. jan 2010 o 17:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mispuli tak to zkus zaplatit přeš poštu tam je poplatek myslím 50kč
27. jan 2010 o 17:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zítra tam budu psát,co jsem vybrala,tak uvidím,co mi daj za nabídku :wink: ,budu si to pamatovat
27. jan 2010 o 17:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
argousku to mám radost,že jste v pořádku,fakt velkou..jen tak dál,že mimísek musí krasne odpočívat a ty taky :wink:
vladi ten kostym je supéééééééééér :slight_smile:
tinus určite to chce odmenu :wink: je to šikulka
mispuli ta tabulka se mi taky líbí..to pořídím taky

u nás byl rekord -18C :stuck_out_tongue_closed_eyes: ven se dnes vubec nedalo,byli jsme na besedu..
musím vám napsat,jak dnes manža nakupoval..vypravil se sám na nákup..do kaufu..takže dovezl rohlíky,zemáky a suroviny na zemakoví salát+ malemu banány :grinning:me čokoládu,Elišce nové boby,má je rozbité a ted to přijde...Šimonkovi k narozkám jsme se domluvili že mašinku..on ji dnes koupil,s vagonama,tratí,semaforem,stromečkama,houká,kouří a je na dalkové ovládaní :grinning: :grinning:
takže si ted hraje a sestavuje,pry skouší..tož tak..pry nekup to za tu cenu :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

tak ted mu musím koupit já neco,s čím si muže hrát dřív jak v první tříde :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
27. jan 2010 o 18:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojky.

Taky mi nedá nereagovat.

Erika, já bych tedy nedokrmovala zatím ničím, než mlíčkem. Pokud jsem dobře pochopila, tak je malý narozen o 3 měsíce dříve, takže je mu pouze měsíc. Musíš ho tak brát i po stránce papání, ono i střívka, žaludek, prostě vše potřebuje svůj čas dozrát. To, že mu dáš mrkvičku, je sice hezké, ale ta obsahuje dušičnany a jeho žaludeček to neumí dobře strávit a dusičnany přeměnit na dusitany, takže proto se ti zdá, že ho to více zasytí, není to schopen pořádně natrávit a tak mu to trvá dýl. Každé předčasné zavádění příkmů je škodlivé. Příkrmy zvádět nejlépe až po ukončeném 6 měsíci věku, pro vás kalendářně až po 9 měsíci, u nedonošenců se má určitě korigovat, nemusí se to striktně dodržovat, tak třeba byste začali v 8 kalendářních s dokrmem. Jinak malý má teprve korigovaně 1 měsíc, to, že se ti budí po 3 hodinách, je úplně v pořádku a normální. Mě se malý budil někdy i co hodinu, někdy 2, max. co 3 v tomto věku. Čím je dítko starší, vydrží déle bez jídla. Navíc správně by papat co max. 3 hodiny měl, neboť si ještě neumí udržet hladinu cukru v krvi a musí ji jídlem doplňovat. Samozeřejmě je to tvoje dítě a záleží jen a jen na tobě, jak s ním naložíš. On je bohužel ještě moc malinký na to, aby mohl za sebe s činy zodpovídat. Od toho je tady máma a ta musí vědět, co je pro její dítě to nej. Na tvém místě bych se ještě pořádně poinfomovala, co a jak a jak s příkrmy hlavně u nedonošených dětí. Sama jsem to viděla na svém synovi, v jeho 3 měsících kalendářně, tudíž v 0 korigovaně, jsem mu dala na doporučení lékařky čaj, CHYBA, opravdu, byla to chyba, vše vyzvracel, zvracel celý den a vše, i moje mlíčko. Od té doby jsem mu ho nedala. Počkala jsem další 3 měsíce a znovu mu čaj dala, žádná reakce, nic se nestalo. Takže jsem sama viděla, že žaludek a střívka prostě potřebují svůj čas. No, snad jsem poradila a nenaštvala. Konečné rozhodnutí je na tobě. Jinak krupičku bych určitě nedávala, ta se i u donošených dětí doporučuje nejdříve od 1 roku života, od osmi měsíců se může podávat dětská kaše, nejlépe rýžová.

Sanym - jen pro opravu, lepek se může a má zavádět mezi 4 - 7 měsícem věku, u nedonošených určitě korigovat, je to nejlepší doba pro zavádění lepku, samozřejmě pro troškách, a ještě lepší, když maminka ještě kojí, pak je lepek lépe snášen. Toto info je z nových studií. Určitě se o tom dočteš na netu. Ale to jen tak pro zajímavost.

U nás nic nového, stále se nám nechce otáčet na bříško, ale stačí, abych se jej dotkla pod kolínkem, podotýkám, vůbec mu nepomůžu, a on se otočí. Tak nevím, jestli mu nedochází, že se může otáčet sám, nebo to bere jako podnět. Na bříšku už je rád, vydrží i hodinu, rotuje dokola.... Ale sám se otočit, to ani za boha. Prostě s tím přestal... :angry: :pensive:
28. jan 2010 o 09:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bera, pavcik a maatkka, prosím vás, je mi to trapné, ale přidala jsem si vás na FB, ale bohužel vás nerozeznám podole jména a příjmení, mohly byste mi prosím napsat do IP jméno a příjmení? Děkuji :sweat_smile:
28. jan 2010 o 09:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Nanya...já v tom mám taky bordel :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
28. jan 2010 o 09:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pavcik - jsem moc ráda, že v tom nejsem sama. Mě fakt bylo trapně vás o to žádat. Ale jinak vůbec nevím, kdo je kdo :grinning:
28. jan 2010 o 09:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nanya, áno tie štúdie poznám, ja som tých 7 mesiacov myslela konkrétne u Erikinho bábätka (čiže korigované štyri), inak čo sa týka zavádzania príkrmov, máš úplnú pravdu. Ale naozaj je to na každej mamke. :wink:
28. jan 2010 o 09:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sanym - to mě nenapadlo, že jsi to už korigovala k eriččinému mimi. :grinning:
28. jan 2010 o 09:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojky,

pavcik všechno nejlepší k narozeninám :wink: hlavne zdraví a štestí

s tema příkrmama si myslím to samé,ale nechci to rozvádet,pokud už je maminka rozhodnutá dávat,tak stejne bude a my to nezmeníme..
krupici nedáváme ješte ani my..od 8 mesicu piškoty v jidle..kaše detské,nejvíc ryžové..jsem taky opatrná,nač mu delat zaklady na nemoci..když i tak mu chutná,nic mu nechybí..

já vás na FB poznám..podle fotek :wink: jen nanyu tam nemám :confused: me taky nepoznáte? mám psát IP?
28. jan 2010 o 09:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Pavcik pripajam sa vsetko naj naj naj :wink:
28. jan 2010 o 10:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Peti, už si tě na FB do přátel přidávám :dizzy_face:
28. jan 2010 o 10:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dievcence tu krupicu som sa pytala mojej detskej sestry a co sa tyka polievky a aj maTu polievku uz papa od troch mesiacov ska kuracieho a zemiackov tak to nam zas doporucil detsky lekar a aj gastroenterolog.Lezali sme v nemocnici na novy rok a ona tam bola jeho osetrujuca lekarka.Tu polievku papa od troch mesiacov a keby sa to nemohlo tak by mi ju lekary nedoporucili a vsetci vedia ze je predcasnik.Vychoblali ho v Trencianskej nemocnici a to velmi dobre tak preco by som im nemala doverovat.Aj k neurologovi chodim do TN a tiez len preto lebo je to uznavany odbornik.A na predcasne tiez chodim do TN a je tam byvala primarka detskeho.Aj v Blave bola lekarka prekvapena z toho ze ako pekne ho v TN vychoblali.Jemu dobre travy a lubi sa napapat ze v papani ho mam brat ako 4 mesacneho-
28. jan 2010 o 10:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pavcik taky vše nejlepší a ať ti malej dělá jenom radost.

A Davídkovi ještě jednou vše nejlepší.

Příkrmy no comennt ,když to tak mamina chce tak ať to dělá. Nám v gastru říkala dr. že piškoty a kremáky od roku a já jsem s polívkama začala když měla didka skoro rok takže korigovaně tak 7-8 měsíc.
28. jan 2010 o 10:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Holky děkuju :slight_smile: :grinning: :wink: :sunglasses: :sweat_smile: :dizzy_face:
28. jan 2010 o 10:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
s Mišákem na klíně se přidáváme ke všem gratulacím :grinning: :grinning:
28. jan 2010 o 10:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pavcik, asik jsem něco prošvihla, takže se taky přidávám ke gratulacím holek, vše nej nej a zase nej :slight_smile:

erika - jak jsem psala, záleží na tobě. My ti jen napsaly svůj názor. Takže tak......
28. jan 2010 o 10:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
erika já vím že to myslíš dobře..já bych dr taky veřila..není to nic proti tobe..já hledala i na netu hodne ohledne jídla a fakt se píše korigovat aspon o pulku..zaleží na tobe a malém,nikdi te tu nechce naštvat,to opravdu ne.. :wink: píšeme jen naše skušenosti..

Davídkovi všechno nej nej nej.. :wink:
nanya mám te tam :grinning:
28. jan 2010 o 10:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Holky ja mam tiez problem na FB.ktora je ktora :unamused:
28. jan 2010 o 10:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
holky a kde máme milua kikimarusku?
28. jan 2010 o 10:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
maruška není ted ani na Fb a mila už vubec..dyt psala že pc už mají doma nové..a víc holek tu ted není..
28. jan 2010 o 10:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok