Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

vladimuraz
27. jan 2010

Mispuli, hračky moc hezký 😉 . V neděli by to šlo, ještě si písnem. Já taky koupila Kláře tady v sekáči karnevalový kostým, málem jsme se doma po... smíchy, když si to navlíkla, mrkni do alba 😀

Bera, hezký, musí to být legrace, když spolu děti blbnou 🙂

Klárka je konečně zdravá, ráno tedy ještě odsáváme rýmici, ale už je to dobrý, tak jsme se vypravily na kroužek. Velký přípravy, balení, vracení - tradičně zapomenuté maminky přezůvky.... a pak jsem se vytočila, páč mi nechytlo auto. Doufám, že nebudu bez aut až do jara, parkuju venku.... 😖 U nás bylo -17, jak jste na tom byly Vy? Padaly nějaké rekordy?

fajn
27. jan 2010

argousku zrovna dnes jsem si říkala jak se ti daří,tak to je super tak ještě chvilku vydrž a super zprávy.

Andulko Davídkovi k zítřejším narozeninám hodně zdraví ,štěstíčka a hodného brášku nebo ségru 😉 a spokojené rodiče a Didky velikánskou pusu 🙂

bera28
27. jan 2010

Tinus, jasnačko, to musíš Alexovi něco za odměnu koupit. A přibral ti teda naprosto luxusně.

Maatkka, já ty špagety přepůlím a pak se snažím je ještě trochu nasekat, ale stejně tam zůstávají i ty delší a s těma se vyřádí. Jo a kdybys viděla anetku včera u večeře - hrůza a nakonec to ještě vyblindila. Takže takhle asi u nás.

Vladi, teda prasátko je k sežrání 😀 😀

mispuli
27. jan 2010

vladi tak ten je fakt dobrej 😀 😀 😀 Pepina jak vyšitá 😀 😀 ,u nás ráno -19,venku jsme nebyli a už ani nepůjdeme

maatkka
27. jan 2010

mispuli nasla som ti toto - dufam ze pomoze 🙂 [url=http://ticker.kiga.sk/][img]http://ticker.kiga.sk/tickers/f3ljtobhin6hecrw.png[/img][/url]url]url]

fajn
27. jan 2010

vladi prasátko dobry.

tak u nás ráno -21 a teď je tady už zase -12,5 zima jak v ruskym filmu.

maatkka
27. jan 2010

😀 😀 😀 to prve si prosim nevsimaj 😀 to mi tam ostal moj chudnuci ticker z ineho fora 😝 😀

mispuli
27. jan 2010

matka díky,budu objednávat dětem písmenka na dveře a je to od vás ze slovenska,teprve jim musím napsat,který jsem vybrala a v jaký měně to budou chtít platit,mám obavy,že pokud v eurech,tak se mi to sice prodraží,protože to budu muset dělat přes spořku,ale co na plat,když mě se taaaak líbí 🙂

fajn
27. jan 2010

mispuli tak to zkus zaplatit přeš poštu tam je poplatek myslím 50kč

mispuli
27. jan 2010

zítra tam budu psát,co jsem vybrala,tak uvidím,co mi daj za nabídku 😉 ,budu si to pamatovat

petrach
27. jan 2010

argousku to mám radost,že jste v pořádku,fakt velkou..jen tak dál,že mimísek musí krasne odpočívat a ty taky 😉
vladi ten kostym je supéééééééééér 🙂
tinus určite to chce odmenu 😉 je to šikulka
mispuli ta tabulka se mi taky líbí..to pořídím taky

u nás byl rekord -18C 😝 ven se dnes vubec nedalo,byli jsme na besedu..
musím vám napsat,jak dnes manža nakupoval..vypravil se sám na nákup..do kaufu..takže dovezl rohlíky,zemáky a suroviny na zemakoví salát+ malemu banány 😀me čokoládu,Elišce nové boby,má je rozbité a ted to přijde...Šimonkovi k narozkám jsme se domluvili že mašinku..on ji dnes koupil,s vagonama,tratí,semaforem,stromečkama,houká,kouří a je na dalkové ovládaní 😀 😀
takže si ted hraje a sestavuje,pry skouší..tož tak..pry nekup to za tu cenu 😅 😝

tak ted mu musím koupit já neco,s čím si muže hrát dřív jak v první tříde 😝 😀

nanya
28. jan 2010

Ahojky.

Taky mi nedá nereagovat.

Erika, já bych tedy nedokrmovala zatím ničím, než mlíčkem. Pokud jsem dobře pochopila, tak je malý narozen o 3 měsíce dříve, takže je mu pouze měsíc. Musíš ho tak brát i po stránce papání, ono i střívka, žaludek, prostě vše potřebuje svůj čas dozrát. To, že mu dáš mrkvičku, je sice hezké, ale ta obsahuje dušičnany a jeho žaludeček to neumí dobře strávit a dusičnany přeměnit na dusitany, takže proto se ti zdá, že ho to více zasytí, není to schopen pořádně natrávit a tak mu to trvá dýl. Každé předčasné zavádění příkmů je škodlivé. Příkrmy zvádět nejlépe až po ukončeném 6 měsíci věku, pro vás kalendářně až po 9 měsíci, u nedonošenců se má určitě korigovat, nemusí se to striktně dodržovat, tak třeba byste začali v 8 kalendářních s dokrmem. Jinak malý má teprve korigovaně 1 měsíc, to, že se ti budí po 3 hodinách, je úplně v pořádku a normální. Mě se malý budil někdy i co hodinu, někdy 2, max. co 3 v tomto věku. Čím je dítko starší, vydrží déle bez jídla. Navíc správně by papat co max. 3 hodiny měl, neboť si ještě neumí udržet hladinu cukru v krvi a musí ji jídlem doplňovat. Samozeřejmě je to tvoje dítě a záleží jen a jen na tobě, jak s ním naložíš. On je bohužel ještě moc malinký na to, aby mohl za sebe s činy zodpovídat. Od toho je tady máma a ta musí vědět, co je pro její dítě to nej. Na tvém místě bych se ještě pořádně poinfomovala, co a jak a jak s příkrmy hlavně u nedonošených dětí. Sama jsem to viděla na svém synovi, v jeho 3 měsících kalendářně, tudíž v 0 korigovaně, jsem mu dala na doporučení lékařky čaj, CHYBA, opravdu, byla to chyba, vše vyzvracel, zvracel celý den a vše, i moje mlíčko. Od té doby jsem mu ho nedala. Počkala jsem další 3 měsíce a znovu mu čaj dala, žádná reakce, nic se nestalo. Takže jsem sama viděla, že žaludek a střívka prostě potřebují svůj čas. No, snad jsem poradila a nenaštvala. Konečné rozhodnutí je na tobě. Jinak krupičku bych určitě nedávala, ta se i u donošených dětí doporučuje nejdříve od 1 roku života, od osmi měsíců se může podávat dětská kaše, nejlépe rýžová.

Sanym - jen pro opravu, lepek se může a má zavádět mezi 4 - 7 měsícem věku, u nedonošených určitě korigovat, je to nejlepší doba pro zavádění lepku, samozřejmě pro troškách, a ještě lepší, když maminka ještě kojí, pak je lepek lépe snášen. Toto info je z nových studií. Určitě se o tom dočteš na netu. Ale to jen tak pro zajímavost.

U nás nic nového, stále se nám nechce otáčet na bříško, ale stačí, abych se jej dotkla pod kolínkem, podotýkám, vůbec mu nepomůžu, a on se otočí. Tak nevím, jestli mu nedochází, že se může otáčet sám, nebo to bere jako podnět. Na bříšku už je rád, vydrží i hodinu, rotuje dokola.... Ale sám se otočit, to ani za boha. Prostě s tím přestal... 😠 😔

nanya
28. jan 2010

bera, pavcik a maatkka, prosím vás, je mi to trapné, ale přidala jsem si vás na FB, ale bohužel vás nerozeznám podole jména a příjmení, mohly byste mi prosím napsat do IP jméno a příjmení? Děkuji 😅

pavcik
28. jan 2010

Nanya...já v tom mám taky bordel 😀 😀 😀 😀 😀

nanya
28. jan 2010

pavcik - jsem moc ráda, že v tom nejsem sama. Mě fakt bylo trapně vás o to žádat. Ale jinak vůbec nevím, kdo je kdo 😀

sanym
28. jan 2010

nanya, áno tie štúdie poznám, ja som tých 7 mesiacov myslela konkrétne u Erikinho bábätka (čiže korigované štyri), inak čo sa týka zavádzania príkrmov, máš úplnú pravdu. Ale naozaj je to na každej mamke. 😉

nanya
28. jan 2010

sanym - to mě nenapadlo, že jsi to už korigovala k eriččinému mimi. 😀

petrach
28. jan 2010

Ahojky,

pavcik všechno nejlepší k narozeninám 😉 hlavne zdraví a štestí

s tema příkrmama si myslím to samé,ale nechci to rozvádet,pokud už je maminka rozhodnutá dávat,tak stejne bude a my to nezmeníme..
krupici nedáváme ješte ani my..od 8 mesicu piškoty v jidle..kaše detské,nejvíc ryžové..jsem taky opatrná,nač mu delat zaklady na nemoci..když i tak mu chutná,nic mu nechybí..

já vás na FB poznám..podle fotek 😉 jen nanyu tam nemám 😕 me taky nepoznáte? mám psát IP?

tinuskaha
28. jan 2010

Pavcik pripajam sa vsetko naj naj naj 😉

nanya
28. jan 2010

Peti, už si tě na FB do přátel přidávám 😵

erika160669
28. jan 2010

Dievcence tu krupicu som sa pytala mojej detskej sestry a co sa tyka polievky a aj maTu polievku uz papa od troch mesiacov ska kuracieho a zemiackov tak to nam zas doporucil detsky lekar a aj gastroenterolog.Lezali sme v nemocnici na novy rok a ona tam bola jeho osetrujuca lekarka.Tu polievku papa od troch mesiacov a keby sa to nemohlo tak by mi ju lekary nedoporucili a vsetci vedia ze je predcasnik.Vychoblali ho v Trencianskej nemocnici a to velmi dobre tak preco by som im nemala doverovat.Aj k neurologovi chodim do TN a tiez len preto lebo je to uznavany odbornik.A na predcasne tiez chodim do TN a je tam byvala primarka detskeho.Aj v Blave bola lekarka prekvapena z toho ze ako pekne ho v TN vychoblali.Jemu dobre travy a lubi sa napapat ze v papani ho mam brat ako 4 mesacneho-

fajn
28. jan 2010

pavcik taky vše nejlepší a ať ti malej dělá jenom radost.

A Davídkovi ještě jednou vše nejlepší.

Příkrmy no comennt ,když to tak mamina chce tak ať to dělá. Nám v gastru říkala dr. že piškoty a kremáky od roku a já jsem s polívkama začala když měla didka skoro rok takže korigovaně tak 7-8 měsíc.

pavcik
28. jan 2010

Holky děkuju 🙂 😀 😉 😎 😅 😵

mispuli
28. jan 2010

s Mišákem na klíně se přidáváme ke všem gratulacím 😀 😀

nanya
28. jan 2010

pavcik, asik jsem něco prošvihla, takže se taky přidávám ke gratulacím holek, vše nej nej a zase nej 🙂

erika - jak jsem psala, záleží na tobě. My ti jen napsaly svůj názor. Takže tak......

petrach
28. jan 2010

erika já vím že to myslíš dobře..já bych dr taky veřila..není to nic proti tobe..já hledala i na netu hodne ohledne jídla a fakt se píše korigovat aspon o pulku..zaleží na tobe a malém,nikdi te tu nechce naštvat,to opravdu ne.. 😉 píšeme jen naše skušenosti..

Davídkovi všechno nej nej nej.. 😉
nanya mám te tam 😀

tinuskaha
28. jan 2010

Holky ja mam tiez problem na FB.ktora je ktora 😒

fajn
28. jan 2010

holky a kde máme milua kikimarusku?

petrach
28. jan 2010

maruška není ted ani na Fb a mila už vubec..dyt psala že pc už mají doma nové..a víc holek tu ted není..