Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

petrach
22. feb 2010

tanav já jsem si spomela ,jak jsem mela jet za malím nastoupit,vezla me tchyne,že dojede kolem 10 ráno a já od 8 lítala po balkone a vyhlížela,mela jsem tak desné nervy,i jsem to sem psala holkám..ješte to ráno..bylo to 2.4.2009..
určite musíš mít autosedačku-vajíčko..existují i zmenšující vložky,aby ti v tom nelítal,nebo stačí smotat 2 plínky a dat podél hlavičky..my meli tu vložky od známích..
no myslím že deku budete potřebovat určite..já mela teplejší kalhoty a bundičku..vel.50..máš i menší oblečky nakoupené? já brala na mimibazaru

susika Julinka má taky střevní chřipku,jako Zuzanka..my ji meli taky,všichni..je to hnus..tak 2 dny je opravdu zle a pak to ustoupí a muže ji bolet ješte bříško..
a jak se máš ty?? bylas na utz?

mispuli letí to desne rychle..jaky jste vybrali dortík? doufám,že budou fotečky..a chápu te teda dobře,vy už toho za sebou máte hrozne moc..Honzík to zvládnul na jedničku z hvezdičkou a vy s ním..

tinus konečne jsi sem kukla 😉 😀 chybí mi dobré zpravy..a že jich u vas ted bude..doufám že bude Alexek brzo v pořadku 🙂

mispuli
22. feb 2010

peto,to víš,že fotky budou 😉 😉

dostane dort tučńáka,objednávali jsme v cukrárně,já jsem na pečení levá a chybí mi výtvarný talent,kdybych bydlela někde blíž prahy,tak bych vzala dortík od holčiny z březnovek,dělá neskutečně nádherný dorty 🙂 🙂 ,ale bohužel to máme z ruky

tinuš taky na vás často myslím,uvidíš,těch dalších 22 včeliček uteče strašně rychle a za čas už na to budete jen vzpomínat jako na menší zlo 😉 😉

petrach
22. feb 2010

mispuli my taky dáváme pect,bud švagrové,nebo ted poslední dobou kamaradce,peče na zakázku..já max šlehačkoví dort 😀

bera28
22. feb 2010

Maatkka, tak jak sjte dopadly?? Jsem jak na trní.

Argousku, to je bezva vidět u Tebe 30tt 😉 Ještě 10 týdnů a máš hotovo 🙂

Táni, to věřím, že už se těšíte, až budete všichni doma pohromadě. Těch pár dní už uteče jako voda. A jak to čtu, tak bude mít Alexík ve velkých bratrech oporu 🙂

Mispuli, to to letí, co? POřádně foť, ať se mám nad čím rozplývat🙂

Susi, teda koukám, že ty nemoci řádí i na Slovensku. Přeji, ať to brzy přejde.

Tinus, už jen 22 injekcí, to je přeci paráda, ne?

Já jsem se teď vrátila ze dne otevřených dveří ve školce, kam chci dát sviště. Takže jsem se akorát ubezpečila, že jsem vybrala dobře. Mají skvělou ředitelku, jsou zaměřený na enviromentální výchovu, berou od 2,5 let, děti nejsou ve třídách podle věku, ale proházené a dokonce mají jednu třídu s integrovanými dětmi (DMO, ADHD) a jsou v ní i děti, které jsou třeba citlivější nebo zase naopak větší rošťáci. Jediný problém je, že pokud bych tam sviště hlásila až od 31.3. příštího roku, tak je velká pravděpodobnost, že už se tam nevejdou. Takže je přihlásím k prosinci nebo lednu. A do té doby je musím naučit chodit na záchod 😝

mispuli
22. feb 2010

Míšo tak takovou školku vám z duše závidím,přesně něco takovýho bych potřebovala na příští rok pro honzise 😉 ,schůzka s mým ředitelem ještě nebyla,žijeme ted olympiádou,tak to necháváme na potom,o zápisu do školky v místním plátku ani na stránkách města zatím nic,takpředpokládám,že bude v dubnu 😉 ,s učením na záchod jsme na tom stejně,taky to musíme přes léto zvládnout,snad bude míša tvárná 😀 😀 😀

sorbona13
22. feb 2010

Ahoj holky, moc se omlouvám, že vás zanedbávám, přišla jsem s novými zprávami z dnešní prohlídky na neurologii, psychologii a RHB. Všichni byli z kluků úplně vyřízení. Vyvíjí se krásně a jsou dokonce napřed oproti korigovanému věku Přeskočili jeden vývojový krok a rovnou se začali plazit, Honzík se už staví na kolínka, RHB z toho byla úplně paf. Jenom se ještě nezvedají vysoko na ručičky, prý až na to přijdou, tak rovnou polezou.

bera: naučit sviště na záchod po tom všem, co jsi s nimi dokázala už pro tebe bude hračka 😉

vladimuraz
22. feb 2010

Ahoj holky, tak zas na chvilku nakukuju, jsem hrozně rozlámaná z toho ležení. Ale je mi pořád stejně hrozně, nemoc nějak nechce ustoupit. Klárka je na tom stejně, ale ta na rozdíl ode mně neleží...

Mispuli, tý jo, Vy už budete slavit 6 let, to to letí....

Bera, školka zní super... my tu máme taky jednu, kde jsou děti různého věku, ale já z toho mám strach, aby ty větší Klárku nějak nešikanovali, přece jen je na tom pohybově hůř... taky slovník od nich přinese vytříbenej 😀

Sorbona, super, kluci jsou šikulové!!!

Tanav, Petrach, já nevím, jaký máte kočárky, ale třeba ten můj je certifikovaný i na převoz v korbičce, korbička má i pás 🙂 . Tak mrkni do papírů od kočárku, Táňo, do vajíčka Alexík zapadne, že nebude ani vidět 😉

Maatkka, co nového????

tanav
23. feb 2010

Ahojte,
tak sa hlásim,že včera sme boli spolu necelé dve hodinky. Máme 1950 g. Mladý pán ani len očičká neotvoril.
Spinkal taký dôležitý. Sestrička mi ho vybrala do deky, bez periny na ruky. Tak sme sa túlili, hladkali, pusinkovali, ale mladý pán spinkal. Sem tam, akože otvoril očká, ale ťažký bufet.

Vladi, v tom vajíčku sa mi zdá, že sa mi Alexík stratí, ale korbička nemá pás. Máme rovnaký kočiarik ako Petra,
X- lander XA. Pás má iba vajíčko.

maatkka
23. feb 2010

Ahojte tak u nas nic nove ☹ 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢
V noci znova zvracala... asi z bezlaktozoveho mlieka ktore nam vcera poradila dr. - vypila z neho v spanku na 3x po 100ml = 3deci (nic ine v spanku nechce a ani to mlieko nechce ked je hore).
Skoro cely vcerajsok prespala - dnes je mrzutejsia ale uz nie je taka apaticka - hra sa.
Vcera nam dokopy nic nepovedali (nebola tam ani nasa dr. len nejaka zastupujuca) - videlo ju uz asi 7 dr. a kazdy omiela stale to iste dookola ako jej mame davat pit a co jej mame davat jest a ze by sa to malo do 24 hodin zlepsit - to nam rozpravaju uz 9 dni... Nikto nam vlastne nepovedal co jej je nemame ziadne lieky (len ten hylak) ja neviem ci cakaju ze sa to nejakym zazrakom zo dna na den strati alebo co. Behame do nemocnice kazdy den ako de..li a stale nas strasia tymi infuziami - neviem co by sa nimi asi tak vyriesilo - zase by nam ich dali a s poucenim ako jej davat jest a pit by nas pustili domov (ak by sme tam zase nico nechytili!!!)
Za 9 dni zjedla mozno 3 banany 2 rozky 3 piskoty a denne vypije cca 3 deci tekutin ale ani hlt dobrovolne sama od seba...

tanav
23. feb 2010

Ahoj Maatkka,
ani nevieš ako by som Ti pomohla, keby to bolo v mojich silách. Nenapadá ma nič, čím by som Ti mohla
poradiť. Nepamätám sa na niejaké podobné problémy u mojich chlapcov. Myslím si, že keď aspoň trochu niečo vypije a malinko spapá, tak by sa nemala dehydrovať. Dcérka mojej tety, keď bola dehydrovaná tak mala
na jazýčku biely povlak.

susika
23. feb 2010

ahojte.
maatkka-to je hrozné..mi to pripadá ako u nas na rizikovom, ked nevedeli,č o so mnou, ked som čakala malú už ten psoledný týžden, ked sa zistilo, že bábo nerastie. som normálne videla, ako keby nevedeli, čo so mnou, len tie isté vyšetrenia dokoliečka...ale vďaka jendemu dokinovi ktorý naordinoval prevoz mi malá žije...a som sa len teraz od jednej maminy dozvedela, že dostal poražku, že už nerobí.....len neviem, ako na tom je....a kedy sa to stalo.....

matkka-držím palce, nech už niečo zistia...ma napadlo, z čoho jej ty davaš piť?mala mi nikdy nechcela sirup na kašel. ale teraz sme mali jeden a bol tam taký kalištek a sa jej to z neho ratalo, tak aj včera som jej rozdrobila tabletku s čajikom do neho a vypila to na ex....aj minule, ked nič nechcela cez den piť, tak cucala z neho....že skus vyskušať niečo iné ako hrnček alebo flašku....inak ja som sa hrozne namordovala aj so striekačkou, ked mi nechela piť...hrúúúúza

malá sa už včera poobede vyspala a ked sa zobudila, pýtala si papať, hm, dostala len suchý rožok,a le zjedla hned polovicu a čajik pila hned na deci....už nevracala..večer som jej dala ešte tu tabletku, čo dokina predpísala a aj dnes ráno, len neviem, ao dlho jej ich mám davať...dnes už som jej dala aj tyčinky, tak bola celá šťastná, že ich može papať aj ked tu nie je návšteva🙂)aj celozrnné guličky..síce čokoladové, ale ona ich zasa tolko nezje,a by velmi uškodili...ten prípravok an pitie mi dnes už moc nechce, čo sa bojím, lebo musím od nej dostať tekutiny..v noci o tretej ma zobudila, že je hladná,t ak len čajik dostala, papať necela nič, chcelo sa jej spať...pochopila, že mliečko nemože, ale stačí jej , že dostane čajik z tej mliečkovej flašky🙂)) tak uvidíme...dnes zvladla an ranajky banán a hryzak rožka...nemala by som, ale musím vybehnuť s nou do obchdou nejaké rožky a chlebík nakupiť, lebo už dochadzaju a nemám koho poslať, ked som s nou sama...

na ´to sono idem až na budúci týžden.kázal mi prísť o tri týždne...to potom by som mala byť 6ttaj 4 dni, ked som boal naposledy som bola 3tt+4..tak som zvedavá....dufajme, že uvidíme srdiečko, inak sa mu tam zložím asi psychicky....ak bude všetko OK, dostanem thu knižku a už budem oficiálne tehulka.....ozaj, ako to oznámiť zamestnávatelovi? a kedy?nastupiť by som mala 30.7....sa bojím, kedže mi pri malje robili vela neprijemnosti...aj keby mi hned dá MD 8 týždnov skor, aj tak tam zvyšujú nejaké 2 týždne..mám tam síce ešte zostalých 11 dní dovolenky, ale potom to kuskovať na dovču a PN pár dní..sa mi to zdá blbosť...povodne som chcela otehotnieť v sepembri, to by sa krásne stihalo..hold, osud to chcel inak.....

sanym
23. feb 2010

maatkka, ešte mi napadlo, či malej vyšetrili stolicu inak už fakt neviem čo poradiť. Je mi to ľúto. ☹

bera28
23. feb 2010

Mispuli, a Míša ti chodí na nočník? U nás jsem to totiž ještě nezkoušela. takže nejdřív nás čekají nočníky a pak záchod 😝 Teď jsem je aspoň naučila říkat "kakal", když udělají bobek, ale třeba dneska oba vyřvávali "kakal" a přitom nic nebylo. A navíc se po sobě hrozně opičí, takže když přebaluji jednoho, příjde druhý, zahlásí kakal, abych přebalila taky 🙂
Jo a ještě se mi v té školce líbí, že hrají na flétnu, to hrozně baví Kubu. Vyštrachal flétničku ještě po mě a vyhrává každý den 🙂

Sorbonko, to je ohromné povzbuzení pro ostatní maminky nedonošenců. Prostě pokud se prcek narodí takto brzy a nemá žádné nestandardní poporodní komplikace, tak se vyvíjí jako donošené dítě. Kluci jsou prostě pašáci. Úplně vidím Straňáka, jak byl nadšený 🙂 Stačilo mi, jak se rozplýval nad Anetkou,když viděl, že umí i couvat. A kdyby jí viděl teď, to by čučel ještě víc - umí stát na jedné noze.
Moc ti přeji, že nemáš s klukama žádné starosti, je to supeeeeeer.
No já si s tím záchodem nejsem nějak moc jistá, protože jak víš to, co je pro ostatní děti normální (jídlo, pití,...) tak u nás je horor 😠

Vladi, tak hezky všechno lážo plážo, ať je ti aspoň v rámci možností dobře. Já nemám strach, že by ve školce třeba Kubajze nějak šikanovali, protože by si to s každým vyřídila ručně Anetka 😀 Je neskutečné, jak na sobě ti dva visí. Hlavně teda Kubajz na Anetě, to je pořád "Ka" - on jí totiž tak říká.

Tanav, máš IP.

Maatkka, to je mi líto ☹ A dělali Lilince nějaká vyšetření - krev, stolice,..?? Už to pro tebe musí být hrozně deprimující a zdlouhavé. Co vyzkoušet třeba kukuřičné křipky, ty jsou takové nenáročné na jídlo, tak třeba by je baštila.

Susika, hlavně že je líp. Držím palce na UZ a pak se hned zahlaš, ať máme potvrzenu další těhulku.

mispuli
23. feb 2010

bera chodí a nechodí,občas ji posadím,když si myslím,že by se jí mohlo chtít,občas tam vydrží sedět a něco udělá,ale z větší části spíš nee,čekám na lepší počasí a nechám ji doma běhat v teplákách,aby mi nenastydla,jenže ona nehlásí vůbec nic a je schopná se mi během 20 minut 4x počurat,to pak rve tepláky i kalhotky dolů,a pak třeba hodku nečurá vůbec,honzík ten se vždycky chytal mezi nohama,tak jsme tušili,že k něčemu dojde,ale ona nic 😒 😒

že jsou dvojčata na sobě závislí,vím od nejlepší kámošky,taky má 3 ,5 roku starý raubíře a je to přesně jako u vás a spíš visí tomášek na ádě,než ona na něm 😉 ,jo a ještě já si myslím,že nemusí umět hned na záchod,že ve školce mívaj i nočníky a teprve časem to ty děti odkoukaj,ale možná je to jinak

maatka,honzík,když byl malinkej,tak chytil nějakýho takovýhleho vira,skončili jsme tenkrát v nemocnici,i když ne na kapačkách,ale dávali mu pak přesnídávku a piškoty,taky banán a do čaje glukopur

sorbon to je super,tak si dál užívejte

vladi v táboře budeme na víkend od 5.3.,tak bysme se mohly konečně sejít,pokud ti bude líp 😉

fajn
24. feb 2010

ahojte holky,
sorbonko veliká gratulace,kluci jsou fakt šikovní ale to ty víš sama moc dobře. 🙂

Matka a jak dnes u vás? Myslím že když vypije i 3 dcl za den tak je to dobry,Didina normálně vypije i když není nemocná tak 500ml a to už je fakt zázrak.

Bera školka vypadá suprově a záchod neřeš hlavně že budou umět do nočníku. Didina nikdy nočník neměla .Máme to menší prkýnko co se dá na záchod a chodí tam ,teď už jenom kakat 😀 jinak chodí na velkou dírku jak sama říká. Ve školce stejně mají takovy pidi záchůdky tam je stejně všechno pidi.

Peti a jak je tobě líp?
Vladi a co ty jak ty se cítíš?
Susika taky se těším až ti do nicku naskočí ty týdny oficiálně,ale to si budu muset počkat až se vrátíme.
Holky já nemám vůbec nic nachystany a to jedem za týden ☹ já se těším a zároveň když si na to vzpomenu tak se ve mně všechno sevře. Teď je toho nějak moc na mě Andrea na lyžáku,zítra zubař ,pak je tady ples tak chodím pomáhat,ještě musím na sociálku nahlásit ty lázně ,něco nakoupit ,v pátek ještě s Didkou k dr. a v úterý vyřezávat s Andreou znamínko a ve středu už tradááááááááááá. No ale pak se budu flákat a bude mi to chybět ten šrumec. Doufám že už bude pěkně aspoň tak jak včera. Už nám vylezly tulipány jak slezl sníh tak už jsou venku. Tak snad to jaro je za dveřma

fajn
24. feb 2010

jej zapoměla jsem na tanav ,ale vy už jste jednou nohou doma viď 🙂

Nikaveru a co Nikolka jak se ji daří? Zvládá to mlíčko tolerovat nebo ještě zlobí bříško?

petrach
24. feb 2010

sorbonko supééér,jsou to hrozne šikovní kluci.. 🙂 🙂 to sis oddechla co??
matka jak je dneska Lilince???? pekne ji to vzalo,jak jsem četla,chudatko..ozvi se
tanav kdy jdeš za Alexkem,dneska???? a je dobře že spinká,dohání všechno ve spánku a zesilí..
fajn a bude tam net? asi ne co? to by byla škoda..a určite už bude krásne a odpočineš si a doma si uvedomí,co v tobe mají ..aspon na chvilku..

my jsme byli včera u dr s malím na odbery,drželi jsme ho s manžou oba,já nohy,manža hlavu,jsem ho tam poslala a jak u toho hulákal,tak tatka objevil prvníhio zubany..já na neho čekám už 4 mesíce a on si ho našel jen tak 😕 😀

tanav
24. feb 2010

Ahojte,
idem dnes k Alexovi, večer Vám napíšem váhu. Včera mal neurológa, USG mozgu v poriadku, v mozgových komorách bezvýznamné pseudocystičky, ktoré by vraj našli aj riadne donoseným deťom. Očičká v poriadku.
Neurológ nedoporučuje stimulovať ešte mozog cvičením. Všetky reflexky sú zatiaľ v poriadku.
Čaká nás veľmi dlhá cesta, veď to viete najlepšie. Tak na jednej strane sa teším aj s tých pokrokov a na druhej strane mám veľké obavy a strach.

petrach
24. feb 2010

tanav dyt to jsou ty nej nej zpravy 🙂 😉 😉
vladi a bylas u dr? máš nejaké leky..musíš to fakt vyležet,není to sranda,pomáhá ti nekdo s Klarkou?
susika určite tam srdíčko bude,moc moc ti to přeju a pak dlouhych 40tt 🙂 a jsem ráda že je Zuzance už líp

tanav
24. feb 2010

Peti, neviem čo si mám o tom myslieť, aby sme bez toho cvičenia niečo nezanedbali. Myslím si, že necvičíme zatiaľ iba do najbližšej kontroly.

fajn
24. feb 2010

tanav vždyť to jsou úplně ty nejlepší zprávy. Ta dlouhá cesta vás čeká ale nebude těžká uvidíš že to zvládne dobře. Supeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

tanav
24. feb 2010

Fajn, Peti ďakujem Vám za podporu, a že sa tešíte so mnou.

andulka4
24. feb 2010

Tanav blahopřeju

Fajn prosím tě jak jsi vydržela furt ležet na té posteli se špalkama? mě se úplně tlačí žaludek nahoru a nepracují střeva 😒

tanav
24. feb 2010

Andulka ďakujem aj Tebe.

petrach
24. feb 2010

tanav znám deti cop vubec necvičili 😉 a možná vám dají neco pozdejc,jen pro jistotu,kdyby neco mel,tak už by to našli,to si bud jistá..je to super 🙂

andulko ležíš pořad? a co Davídek?

vladimuraz
24. feb 2010

Ahoj holky, zdravím všechny. Minule jsem si to odklikla moc brzy a pak nám spadl net, tak jsem šla do pelíšku, aniž bych se vykecala. U nás nic nového, obě jsme chcíplé, já teda víc, choroba se mně drží jak klíště, ale vyčetla jsem v chytré knížce, že je to normální, že se v těhu tělo s nemocí hůř vyrovnává, tak jsem v klidu 😖 Manžel hodně pomáhá s Klárkou, jelikož ta se nemocná samozřejmě necítí, dneska šel na kroužek a pak jí hodí k mamce, protože jako na potvoru máme tento týden 2x divadlo. Tak doufám, že tam chytnu ještě něco navíc. Půl roku jsme za kulturou nebyli (pokud nepočítám to jedno kino) a teď si to ani neužiju, když tam budu pořád frkat. Ale hlavně abych udržela žaludek na uzdě 🙂 , hlásím rekord, o víkendu jsem nezvracela (ale v pondělí to zdatně dohnala 😝 ). Včera mně vyděsil doktor, byla jsem minulý týden podruhé na krvi kvůli genetice, říkal, že mi bude volat jen pokud budou výsledky špatné- a včera volal, aby mi sdělil, že je všechno v pořádku, ale přesto mně žene na tu plodovku, lékař z centra genetiky to prý důrazně doporučil. To centrum, kam bych na to měla jít, je soukromé, já četla, že ten zákrok stojí pojišťovnu kolem 60 000,- Kč, takže si myslím, že jde i o kšeft. Jsem zatím rozhodnutá nejít.

Tanav, neboj, hlavně žádný stres, kdyby se jim zdálo něco špatně, neboj, že by Ti to neřekli. Všechno bude v pořádku, podívej se na děti kolem a raduj se z dobrých Alexových výsledků!!! Klárka třeba neměla očka v pořádku hodně dlouho, na operaci to nebylo, ale jezdily jsme k očnímu asi půl roku, než se ta očka dovyvinula. Já se toho vyšetření vždycky bála, protože mi jí vrátili pokaždé zmordovanou, uřvanou a otlačenou od přístroje, jednou dokonce s natrženým koutkem, no hnus. Vidíš, čemu všemu Vy se vyhnete 😉

Maatkka, trvá to dlouho, viď? Tak snad se to už zlomí, moc na Vás myslím !!!!

Bera, tak to je super, že má Kubík bodyguarda, to abych Kláře tak nějakého našla 🙂 . Klárka by teoreticky měla chodit s dvěma páry dvojčat od mých kamarádek, ale všechny 4 děti jsou příšerně bojácné a uřvané, takže tam se zastání rozhodně nedočká 😖

Fajn, Ty máš teda ještě aktivit do odjezdu, ale už se Ti to krátí. Já myslím, že tam internet bude, ten je dneska všude. Aspoň nám písneš, jak tam lenošíš 😉 No, ona Tě Didka asi moc nenechá, ale stejně - měsíc bez úklidu, praní, žehlení, vaření - není to krása? 🙂
U Vás už slezl sníh, jo? Tady jsou pořád haldy a na zahradě souvislá vrstva 30 cm vysoká, naší fenu zebe bříško, tak vymyslela zlepšovák - chodí čůrat tchánovcům na terasu. To se na jaře zapotím, než to vydrhnu... bych jí zabila občas.

Susika, držím palce, aby bylo všechno v pořádku, ale i kdyby srdíčko ještě nebylo, tak neztrácej hlavu 😉 Já ho teda měla vidět až někdy v 8.tt.

Andulko, vydrž, odměna bude sladká !!! 😉

Mispuli, určitě se domluvíme, nejlíp je mi po ránu, večery stále nezvládám...

andulka4
24. feb 2010

Peti malého mám u našich a každý den jsem tam od 11-18.00
doma spím pěkně vklidu na té vyvýšené posteli a přes den u našich polehávám
ven nechodím a když si sním hraju tak u toho stejně ležíme 😉

včera jsem ale třeba celý den proležela doma sama a dneska to samé
odpoledne jdu na 3d utz nahrávku

pavcik
24. feb 2010

ahoj holky...
tak dnes dostal Matěj první prevenar,tak jsem zvědavá na reakci.
Ale docela mě zase dostalo že Stranák napsal do zprávy DMO a tak jsem se ptala mudra proč a on že vlastně Matěj opravdu má DMO ale nějakou lehkou formu ☹ já s ještě pamatuju jak jednou doktor řikal že to vypadá dobře že to nemá a najednou tohle. Takže jsem z toho zase rozhozená.
Jinak máme napsaný lázně,tak to příští týden dám potvrdit Straňákovi a snad už se to nějak rozjede ku předu.

Jinak se chci zeptat na váš názor...je to první možnost být o víkendu sama,přítel by odjel s Matýskem na hory na chalupu,kde nás čekají známí kteří Matýska milují a chtějí ho pučovat a hlídat a úplně nám ho rvou z ruky 😀 . Já bych měla o zábavu postaráno,uklid atd atd. Ale za prvé se cítím jak ta nejhorší matka co by malýho nechala samotnýho,potom by se mi stýskalo a to dost. Ale zase bych se poprvé měla možnost pořádně prospat a v klidu od začátku do konce udělat jarní úklid,nakoupit,navařit,dožehlit 4 koše prádla atd.
Co si o tom myslíte??? Není to zralý na mě poslat sociálku kdybych nechala chlapy samotný? 🙂 🙂

andulka4
24. feb 2010

Pavcik přejeme malému vše nej k svátku 😀
jinak dělej jak myslíš a cítíš ty, od nikoho požehnání nepotřebuješ

pro mne by to bylo nemyslitelné

bera28
24. feb 2010

Fajn, to budeš mít teda hoňku, ale jak píše Vladi, pak takovou dobu bez domácích prací, to bude žůžo🙂
Tady včera pršelo, ale je krásně teplo. Ale ten hnus všude na zemi - hovňousové po psech, vajgly, kamínky, zbytky sněhu 😝 😝 Než to zmizí, tak musím se svištěma jezdit jenom v kočárku 😒

Vladi, a na co jdete do divadla? Dej nějaký tip. A neboj, kdyžtak si vezmi blicí pytlík, ten to jistí. Já v těhu jezdila pro jistotu s dvěma igelitkama v kabelce 🙂 Užij si kulturu a ať už jsi brzy fit. Tu plodovku nevím, nevím. Já bych se do toho asi nepouštěla, pokud jsou výsledky OK. Spíš bych šla na ten genetický UTZ.

Andulko, vydrž ležet, vyplatí se to. A hezké pokoukáčníčko dnes přeji.

Pavcik, cvičením se dají dělat s DMO zázraky. Zkus kontaktovat Ranou péči, je tady ve Stodůlkách, mohli by k vám chodit a pomoct s motivací. Pokud se ti nepodaří sehnat kontakt, tak se zkusím podívat, měla jsem na ně vizitku. Tak dej pak vědět.
No a já bych teda brala možnost zbavit se svišťů na víkend všema deseti😀 Poprvé jsem je šoupla k našim na týden, když jsme je měli doma 3,5 měsíce. Dostala jsem střevní chřipku, zrušila jsem kojení a odlifrovala je, abych se vymarodila a odpočinula. Pokud víš, že se zvládnou o něj postarat, tak proč ne. A hlavně tam bude mít taťku, takže klíííídek 😉
Jo a všechno neeeeej k svátku.