Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

maatkka
7. apr 2010

Pavciiiik ja znova nemam slov ale tentokrat od radosti 😀 😀 😀 😀 😀
Hrozitansky sa tesim s vami - taaaaak velmi moooc si to krpcek zasluzi... Verim ze uz bude len lepsie 😉
Napises nam podrobnosti? 🙂

maatkka
7. apr 2010

A tinuska aj s vami sa moc tesim 🙂 Ale to som vedela ze bude o.k. 😉 Vy ten cer. neuzivate dlhodobo tak to nemoze mat vedlajsie ucinky - my sme vybrali 70 injekcii...
A na co je ten druhy liek???

maatkka
7. apr 2010

A tinus gratulacia velka k bytu 😉 🙂

maatkka
7. apr 2010

No a Peti som rada ze uz je kyselinke 😀 lepsie 😀
A bera to muselo byt krasne s tym maskom v pusine - to som vzdy hotova z toho ako tie deti papaju papaju aj spinkaju az melu z posledneho a zaspia 😀

petrach
7. apr 2010

jé tinus tak vydíš,dnes je tu naprosto nádherne..jen vás čtu..tak vy už jdete na 4??? a nenapíšeš..s tou novou rhb to funguje jal má..mám desnou radost 🙂 a gratulace k bytečku..

tinuskaha
7. apr 2010

Peti na 4 je ked ho dam ja.on sam nie.ale ked ho dam tak sa udrzi potom sa zacne pohupovat a bum 😀 davam ho uz aj na nozky zatne pestea celou silou sa vyrovna a celu vahu da na nozicky a usmieva sa od ucha k uchu 😀 samozrejme ze ho musim drzat.
Trapi ma ze hracky sam nechyti neide po nich ked mu ukazem hracku zacne kopat z nozkami rucky dvihne ale radsej si ich da do pusy .inak si ju udrzi aj popozera a pohraje.
Mati ten liek sa vola Lucetat(nootropika)zistovala som na nete ze je horky a deti mozu z neho aj zvracat 😒 je este aj sirup marin q sirup doplnok vyzivy su nanho dobre ohlasy ale musim sa este informovat u dr.ze od kolkych rokov sa moze podavat.tu som sa docitala ze az od troch ale vidno po nom skor pokroky ako po lucetame.tak neviem

petrach
7. apr 2010

tinus ty ručičky musí asi víc rozcvičit,podle reakce co píšeš ji vníma a chce ji,jen ho neposlouchají ☹
doufám že mu najdou lepší variantu toho sirupu..to je desné,co všechno ti prckové musí prožít ☹

my meli s rukama taky problem,po 6 mesících cvíča to ustoupilo,ale dnes sem se na nej dívala a myslím,že to není v pohode,uvydím co na to neuroložka,už minule se jí to nezdalo,jen nevedela,jestli není zatnuty ze stresu 😒

maatkka
7. apr 2010

tinus to nootropikum je nieco ako ten sirup Encephabol co sme my uzivali v prestavkach medzi pichanim cerebr. tusim je to tiez nootropikum... uz ste sa rozbehli - verim ze vsetko vratanie ruciciek sa upravi...
no dobre babulky prisiel mm (bol cvicit) tak ja idem spinkat kedze poobede som si s Lili nelahla ale sa naliala kavou a teraz uz ledva drzim oci otvorene 😔 tak dobru noc 🙂

tanav
7. apr 2010

Ahojte,
už píšem druhýkrát, zmazala som si to. Som ja ale blbá. 😠 😠 😠

Pavčík, čítala som o dobrých výsledkoch z EEG. Gratulujem Vám obom. Matej je veľký bojovníček. Viem si predstaviť ako si trpela. Chválabohu je to za Vami.

Maatkka, nebud smutná, operácia určite dopadne výborne. Musí. Ja tomu verím.

Tinuška, zajtra Ti zavolám.

Nanya, dodatočne srdečne blahoželám Danielkovi k narodeninám a k pokrokom.

Vítam Olifcek, aj ja som tu nová.

Pozdravujem Beru, Mispuli a Peťku. Neviete čo nové Marcela s Didkou.

Sorbona, chlapci sú veľmi pekní.

A my dnes máme niejaký uplakaný deň. Alexíčkovi sa nič nepáči. Nevie spať. Iba na mojich rukách. Píšem jednou rukou.
Boli sme v poradni u detského lekára, ked mi konečne zaspal, tak som ho musela zobudiť. Má 3280 g.
Skola volá, pomaly sa ni treba začínať učiť, tak som zvedavá ako mi to pôjde a či to vôbec budem zvládať.
Som polepená z kontroly na neuro, čím bližšie ku kontrole, tým viacej.

pavcik
7. apr 2010

Ahoj holky,jj eeg dnes dopadlo dobře.
Šli jsme na něj hned ráno a sestřička co ho točila řekla jestli ho chci vidět. Tak na mě nastavila monitor a já i bez brýlí viděla ten rozdíl. Ale i tak jsem čekala na verdikt doktorky. No a ta přišla odpoledne mezi dveře s úsměvem že máme krásný eeg...víc nic. Takže super,je vidět že kortikojdy zabírají už takhle brzy po týdnu. Jinak Mates má 10,6kg 😀 a jak jsem objednala nextík z anglie tak mu asi 3věci nejsou,takový krásný lacláčový kraťasy a já mám z toho teď malér doma 😀

petrach
7. apr 2010

pavcik nádhera,fakt mám takovou radost,ani nevíš jakou..next prodáš a koupíš nový 😉 jaká to je velikost?

táni neboj se neura,nemáš proč..vždyt jste nemeli žádný nález,nemužeš čekat extra pokroky,když má Alexek gestačne teprve mesíc,je jako novorozene..musíš si počkat,teprve se začne rozkoukávat brouček 🙂
s tou školou te obdivuju,já bych to nedala a máš ješte domácnost a kluky a občas si psala že i firmu..jsi dobrá.. 🙂

nanya
7. apr 2010

Ahojky.

Zrovna jsem konečně uspala malého. Já ho snad do postýlky nedokopu dříve než o půl desáté. Ach jo. A to je už druhý den, co mi spí přes den jen 1x. Ale i tak prostě před půl desátou ne a nezabere 😒 . Spapal na večeři krásně 150g ovocného jogurtu, jsem čučela, jak puk, pak si ještě cucnul z prsa a pak to děsně dlouhé uspávání, které skončilo až teď 😝

maatkaa - já na tebe včera zapoměla reagovat. Nějak jsem to zabudla. Ale myslím na vás. Mám na mysli tu operaci, co ti pořád vrtá v hlavě. Neboj, vše dobře dopadne. Už, už, aby jste to měly za sebou. Moc vám držím palečky. Lilinka je tak šikovná, že tohle ji teda porazit vůůůůbec nemůže 😉

tinus - velká gratulace k pokrokům, jen tak dále. A neboj, za chviličku vezme i hračku, pořád nabízej a když tak mu ji vlož i do dlaně. Jednou to přijít musí. Nález nemáte vpořádku, tak jen vydržte. Držím palečky.

Peti - a copak to píšeš o ručičkách ty? Určitě si Šimonka moc všímáš a vidíš i to, co není 😨 Šimonek je taaaak šikovný, určitě je v pořádku.

tanav - zdravím. Malého třeba jen bolelo bříško, tak se chtěl nosit a cítit maminku. Nás takhle trápívaly prdíky a taky se chtěl moc nosit, v náručí byl jako andílek. Oni si to ti naši prďlkové dohánějí, to, co se nedonosili v bříšku, chcou donosit v náručí 😀 A z neurologie neměj strach, vše bude ok. Alexík je takový šikovníček a ještě moc maličký, ještě po něm toho nemůžete tolik chcít, jak píše Peťka, je to vlastně ještě novorozeně 🙂

pavcik - ještě jednou velkááááá gratulace k EEG.

petrach
7. apr 2010

nanya me by jeblo kdyby usínal Šíma tak pozde 😕 ale u Elišky to bylo normálne kolem 10-11 hodky a nic nepomohlo,ona se přemáhala a nechtela spát..musíš byt hrozne unavená 😒
víš on Šíma mel problém s rukou a i víc jsme na ni cvičili a posledne se dr neco nezdalo a ted nám fakt přijde že to lození brzdí ta ruka,on lezl dnes jako drak a pak se mu podlomí ruce a plazí..manža říká že v té ruce mu přijde že nemá tu sílu..no uvydíme..příští tyden máme neuroložku,tak se desím předem

petrach
7. apr 2010

naše nej slovo..mnam mnam..a k tomu pár fotek 😀

janicka.slunicko
8. apr 2010

Ahojik holky ,tíbrdo vy jste toho napisaly ,to ja vas vubec nestiham. Dopoledne nakupuji nebo vařím a po obede jezdim za prckama, mají se dobře u mě. Jsi chovam oba na střídačku,vždycky se u me uvelebej a spinkají,sestřička říka že když je mam tak nezlobej a nic nepipa. jsou to sluníčka. oba mají už přes kilo,tak říkam že se jim už začínají dšlat faldíky. 😀
V nedely si poprvé i choval tatka,tak byl také rad,ten když je vydí po týdnu tak říka jak vyrostly. Holky mejte se hezky a uživejte si ma byt hezké počasí.papa

bera28
8. apr 2010

Nanya, tak to tě teda obdivuji, že máš nervy na uspávání. Mně párkrát svišťáci usnuli až kolem deváté, a to už jsem z nich byla na budku. Aspoň večery chci mít jen pro sebe 🙂 Ale jinak jsou ve spaní ukázkoví - večer usnou v 19,30 a ráno vstávají tak okolo 7,30 hod. A ještě spí po obědě, tak hoďku až dvě. A vidíš, jak se Danýsek krásně rozbaštil.

Peti, šíma je fakt k zulíbání 😵 Takový festovní prďola 🙂

Jani, to to rychle ubíhá, co? Ani se nenaděješ a máš sluníčka doma. A kdy jsi vůbec měla mít termín porodu?

Holky, já jsem dnes ráno vzdělávala svišťáky. Měla jsem puštěnou TV a sledovala jsem přílet Baracka Obamy. A protože mu to trvalo nějak dlouho 😀 , tak jsem svišťákům povídala o letišti, letadlech, prezidentech, proč přiletěli a co tu budou dělat a bla bla bla. Kuba se chytil a vždycky když jsem řekla prezident, tak on doplnil Baak (Barack). No a pak jsem se zeptala kdo přiletěl, tak říká Peident Baak. A když Obama vystoupil z letadla, tak mu oba svišti mávali jak diví 😀 Tatínek mezitím pracoval vedle v pokoji a když přišel, tak se chci pochlubit, jak jsem je hezky vzdělala a říkám mu, ať se Kuby zeptá, kdo přiletěl. Tak se ho zeptal, načež Kuba odpověděl Ka (to jako Anetka), tak říkám, zeptej se ho ještě jednou. Opět: Kubo, kdo přiletěl? Kuba odpovídá: ptáci 🙂 🙂 Takže veškerá osvěta byla úplně na prd 😠 😠

olifcek
8. apr 2010

PETRACH, KRAAASNE BABO 😵

obdivujem ake ste silne, asi i to hodne prispieva k uspechom vasich babatiek...

pavcik
8. apr 2010

Ahoj děvčata 🙂 tak máme slíbeno že příští sobotu 17.4.nás pustí domůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůů 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

petrach
8. apr 2010

pavcik nádherááááááá 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
a jak teda ty léky,zabírají že jo? a už vám řekli co bude dál???

bera 😀 😀 😀 to je číslo,ten Kubíček..já se zase řežu 😀 😉
jani jsem ráda že se prckum daří..na nich je pznat každé deko,počkej na 1,40 kg to se mi malí zdál desne veliký 😉
olofcek dekuju 😉

bera28
8. apr 2010

Pavcik, to je bezvadná zpráva! 🙂 🙂 🙂

Holky, já se teď vrátila ze dvou školek. Dnes je tady zápis, teda vyzvedávají se přihlášky a za 14 dní se odevzdávají potvrzené. Nakonec jsme se rozhodli, že dáme přihlášku pro jistotu do dvou školek, ale jak jsem to dneska viděla, nevezmou nás ani do jedné 😖 😖 Dětí je fakt spousta. No ale třeba nad námi opět bude bdít nějaký strážý anděl a přeci jen to výjde. Jinak máme v záloze ještě jednu soukromou školku, tu půjdu ale okouknout až když se nezadaří. V pondělí jedu k pediatričce pro orazítkování a dohodnout očkování proti MMR. Už z toho mám hrůzu. Jo holky, nemáte některá děti pojištěné u OZP (207)?? Zajímalo by mě, jestli se příspěvek na očkování proti neštovicím vztahuje jen na samotnou vakcínu, nebo i na Priorix Tetra.

mispuli
8. apr 2010

bera beru tě jako vzdělávací faktor do naší rodiny 😀 😀 a kubajz je správnáckej,ví kdy má mluvit a kdy dělat "hloupýho" jjjjjja je fakt dobrej,když řekne,že přiletěly ptáci 😀 😀 ,co já bych za to dala,kdyby něco takovýho vypustila z úst Míša

venku je tak nádherně,krásný teploučko,H je u babi s dědou,my se s Mišákem dospaly po o a razíme za ním,tedy máme srazík uprostřed cesty v sokolovně má dneska akci Žďas boty,nebo jak se jmenujou,koukkala jsem,že tam maj obyčejný kožený botasky na sucháče za 300kč,tak je chci koupit H na Písek a na hřiště,aby neničil ty lepší,jak jsou tady ted dělaný všechny hřiště podle evropskejch norem,tak jsou všude ty kamínky a ty strašně špiněj 😖 😖

pavci to jsou super zprávy 🙂 🙂 🙂 🙂 ,kdyby byl smajlík s palcem nahoru,tak vám ho pošlu přes celou stránku

jo a spaní jsme na tom jako nanya,ale už jsme si celkem zvykli,Honzík většinou usíná u tatky v obýváku a já s míšou v ložnici,lae dřív jak v půl desátý většinou M neusne,ona jak spí odpoledne,většinou 2 hodky,tak se jí pak spát nechce 😖

jecidlo
8. apr 2010

pavcik: jsem moc rada, ze vam lecba zabira a snad bude jenom lip
Bera: 😀
petrach: Simonek je sikulka
nanya: ja u uspavani taky "kvetu" pomalu jim hodlam rusit odpoledni spani, protoze potrebuju mit aspon chvili pro sebe vecer, to budu radeji vstavat v 5 rano jako dneska 😝

my mame po kontrole na neurologii, Matej se hned sapal na pana doktora, on se sape na vsechny kde je aspon mala sance ze ho vezme na ruky, pak mu vlezl do supliku u stolu a zacal mu vyhazovat veci, tak to uz se panu doktorovi nelibilo 😀 ma 1* a muzeme si s nim pry delat co chceme 😎 no ale Maruska byla v pohode jak jsem prisli,ale jakmile se ji dotknul tak hystrak nejvetsi a neprestala nez jsme odesli, takze opet NIC nepredvedla, mela jsem pocit, ze mi nebude ani verit, ze uz stoji, btw, hlasime samostatne stani 😉 , ale kupodivu porad ne normalni sed....no ale nezdala se mu, ze pry ma ztuhle nozicky a ze podle neho bude "smatlat" no tak jsem se to pokusila zlehcit, ze ja jsem jako mala taky smatlala, tak me pan doktor docela zmrazil, ze jako jestli chci aby moje dite smatlalo tak prosim, ale jemu by se to teda nelibilo, ale ja jsem to jen tak placla.... 😕 no ale presto nas nikam neposlal, pry leze hezky a dal to musime nechat na ni, a ze kdyby do priste az bude vic stat a pokouset se chodit a bylo to spatne,t ak teprve pak nas posle.
Meli jme tu taky nadherne a zitra hlida tchyne HURAAA

nanya
8. apr 2010

Ahoj holky.
Tak se poslušně hlásíme. Dnes jsme byli asi po měsíci na rehabilitaci. Danielek se rehabilitační moc líbil, i když mi řekla, že to, že neleze, tak by mu odečetla ještě měsíc, říkala, že je tak se svými schopnostimi na 8 měsíců 😕 a to už si sám sedne, sedí bez držení, plazí se a na kolínkách je už od 1.3. 🤐 Prostě by podle ní a tabulek měl už lézt 😠 Ale co. Jsem ráda za to, co už umí, a myslím, že toho umí dost. Mě jen udivuje pořád to, že po mě nic nezopakuje, jako to pá pá, paci paci, nic. A přestal úplně mluvit. Říkal už tata, baba, det. A už měsíc ani slovíčko ☹ Na další kontrolu na rehab. jdeme až za měsíc 😉

petrach - myslím, že to s tou ručičkou u vás nebude takové žhavé, pokud už lozí, začne více, neboj. Tiše závidím. S tím usínáním u nás, já už jsem zvyklá, navíc chodíme s mm spát docela pozdě, tak nejdříve ve 12h 😀 Fotky krásné, Šimonek se vám fakt povedl, je to takový malý krasavec 😎

janicka.slunicko - je fajn, že si s dětmi užíváte a že tak krásně přibírají, teď už půjde vše rychle. Jak Danielek dosáhl váhy 1 kg, tak jsme to normálně oslavili. Mě se to zádlo už táááák hodně 😅 U nás tatínek nikdy nechoval, až mě to mrzelo, vymlouval se na to, že si ho užije až doma 😒

bera - já už to uspávání neřeším. Neusne prostě dříve než o půl desáté. Má to v té jeho makovičce prostě nějak zafixované. A to už fak spí jen 1x denně. Blbne tu na zemi a až vidím, že to má smysl ho uspat, tak jdu na to, pustím mu písničky z mobilu nebo pustím MTV a on většinou při jemném pohupování na rukou, usne, nenosím ho, sedím a on mi leží na rukou a na klíně. Zrovna u něj letí ta nová písnička od Lady Gagy, jemu se nejvíce líbí, jak tam v tom klipu mluví, to se vždycky směje, jako by tomu rozuměl, je to anglicky 😀 Dokonce mi tady odpoledne spal na gauči a ta písnička hrála a on se normoš u toho mluvení začal z toho spaní usmívat. On to prostě podvědomě asi vnímal 😀 Jinak tomu tvému vzdělávání se směju ještě teď 😀 😀 😀 Držím palečky, aby školka vyšla, alespoň jedna, nebo lépe obě a vy si mohli vybrat 😉 S pojišťovnou nepradím, máme RBP.

pavcik - jedna lepší zpráva za druhou, fakt super. Jen tak dáááál 😵

jecidlo - gratuluji k bezva výsledkům z neurologie 😉

maatkka
8. apr 2010

bera wahahaaa 😀 😀 😀 je vymakany krpcek - veeelmi rozumny 🙂
peti krasne fotky Simonko je na spapanie 😵
janicka a hned je svet zase krajsi ze? 😉
pavcik to je fakt supeeer - musel to byt riadny skok k lepsiemu ked vas uz aj pustia 😉
mispuli fakt je kraaasne...
aj my sme dnes boli dlllho vonku - sa obavam ze Julia podedila po ockovi rybarovi aj vztah k vode 😀 boli sme tu pri nasej najblizsej rieke a moooc sa jej to pacilo 🙂

mispuli
8. apr 2010

ahojky,tak máme botasky,jsem ráda,stejně jsem nějaký potřebovala sehnat,tak se mi to akorát ntrefilo do rány,pak jsme ještě byli u tchánovců na zahradě,děti se vyběhaly,míša vlezla ke králíkovi do králíkárny 😀 a přelezla nám bazén,naštěstí přes něj byla plachta,takže se plácala v ní,byl to mžik,prostě přehodila nohu a hups,tak jsem zkonstatovala,že jí na léto pořídím plavací vestičku a tu bude mít pernamentně na sobě,kdyby tam náhodou hupsla,tak aby se neutopila

nanya s tím,že po tobě neopakuje,z toho si nic nedělej,honzíék to taky nedělal a míša taky ne,prostě se jim nechce dělat na povel 😀 😀 a při tom vím,že to umí 😅

maatka krásný fotky,moooc vám to sluší

petrch na šimulovi tedy není vůbec poznat,že by byl nedonošenej

o Marcelce nevím nic,zítra jim písnu

a kde se toulá Mila?

nanya
8. apr 2010

maatkaa - nádherné fotky, moc vám to sluší 🙂

mispuli - já bych to opakování po něm ani nechtěla, připadá mi to jako hra na pejska a páníčka, ale každé dítě to většinou umí, aspoň něco, ale on nic, a jak píšeš, kdybych věděla, že to umí a jen se mu nechce, tak to kašlu, ale on nezopakoval nikdy NIC.

petrach
8. apr 2010

nanya tak teda nevím s tou rhb..to nevydela náš 😝 nesedí,leze jen když se mu chce..dnes před koupáním jsem ho dala na zem jen v plínce a koupali se totiž prvner spolu s Elin ve velké vane a máme dole kancelářsky koberec na chodbe a te n ho dřel,tak lezl jako drak..
já myslím že Danielek toho v roce umí víc než Šíma 😉 kdy máte neurologa? my příští tyden a už se toho desím 😒 ☹

jecidlo to jako že vás rok nechá v klidui a pak možná rhb jo??? to teda je síla..víš jak by se branila,není zvyklá a myslím že to už je hledání much 😒 naše neuroložka minule říkala,že na každem díteti neco najde..dokonce i me řekla kde já mám problém,jen podle sezení na židli 😀

matka nedá mi to napsat,ty jsi fakt kočka 😉 hrozne ti to sekne a zJulinky bude rybářka,jo? muj si malou braval,ale ted už ona moc nechce..

mispuli s bazenem je to starost,my ho v loni zrušili a letos dáme jen bazének.budeš muset hlídat jako ostříž..Míša je pekne aktivní,jak to tady čtu..připomíná mi Elišku když byla malá 😀

jecidlo
8. apr 2010

petrach:no abych pravdu rekla, tak jsem z toho na rozpacich, do zpravy nam napsal, ze ma hypertonii dk a tuzsi achylovku no dobre to bych brala je na ni porad videt, ze je pohybove pozadu, napsal ze je na 8-9 mesic!:(((, ale co nechapu je, ze mame cekat az jestli zacne chodit blbe nebo ne....ale ma to byt nejlepsi neurolog v Lbc, tak mu holt budu muset verit...ale zase byl spokojeny, ze zacala lezt a mame ju pry nechat at ukaze co umi sama, hlavne nic aktivne nedelat, ale asi se mu taky moc nelibilo, ze jeste nesedi...zkousela jsesm ju posadit pred ni a ona se opravdu neudrzi ☹

no a obdivuju vas co vam zacaly deti chodit pozdeji, uz mi ty poznamky zase zacinaji lezt krkem. Kazdy jeeee, ti jsou velici kolik jim je, reknu rok a kousek a kazdy tak to uz chodi ne?...NE!!!a jeste dlouho nebudou, aspon maruska ne...
I kdyz vim, ze je to vlastne prkotina...

merj
8. apr 2010

Ahojte a hezky vecer,

Pavcik, tak to je zprava dne. Verim, ze se ti dnes bude usinat o hodne lepe. Preji ti to.

Bera - koukam, ze jsme meli podobne vychovne ambice. Pres nas dnes pristavalo Air Force One. A male jsem rikala koukej tohle letadlo se jmenuje "...... wan" no a kdyz pri odpoledni litani na louce slo na pristani nejake letadlo, tak dnes neukazoval "to", ale "wan" . Takze take nula bodu.
Jinak my jsme u OZP, ale my jeste nemame ani zakladni ockovani. Takze s tim ti nepomohu.

janicka.slunicko, tak to je super, ze uz muzes oba klokankovat.

Kikimaruska, inspirovala jsi mne holinkami. Prosim Te, z ceho a jak je silna vnitrni "latka"?

Sorbona, spadla mi celist, kluci to berou pekne hopem. Mam pocit, ze to bylo nedavno, kdyz jsi sem zacala psat z nemocnice.

Holky, vubec se netrapte, ze prckove , jsou v necem " pozdeji". Proste potrebuji tu spravnou motivaci, jen si neumi rici jakou. a na vse maji jeste casu dost. Vim, ze jsme stresovane z rehabilitaci, neurologii a podobne. Ale vsechny deticky delaji fantasticke pokroky.

Hezky klidny vecer u nas se chystame uz naspani. Uz jen vykoupat mliko a spat. dobrou

merj
8. apr 2010

Jelico, ja u maleho rikam korikogavany vek a jsme od zacatku v pohode.
A s tim neurologem se netrap. Oni by obcas potrebovali odbornou pomoc sami. Nas maly spatne reaguje na hlas neurolozky, takze ze zacatku nam chtel napsat prasky na uklidneni, protoze, kdyz promluvila, tak maly dostaval amoky. To jsme odmitli a vyslechli jsme si neco o rodicich, kteri chteji zasahovat do lecby apod. (U jinych doktoru je naprosto v pohode.) a pri posledni prohlidce, kdyz zacal rvat, tak rekla" ze kdyby ona videla takovou otravnou zenskou, tak by rvala take".
Docela mne stve, kdyz doktori pisi zpravy, aniz by dite jim neco predvedlo a oni ho vidi jednou za 1/4 ci 1/2 roku na 10 minut. ¨
A s tim chozenim se doopravdy netrap. Meli jsme s kamaradkou rodit skoro na stejne.Ale ja porodila o tri mesice drive. No a nas maly zacal chodit v korigovanych 11 mesicich a jeji maly v 16 mesicich. A kdyz se ptala pediatricky, zda neni opozdeny, tak se na ni koukala, jak na silence. Obcas by si doopravdy lekari meli uvedomit, co rikaji a jak a jak nam to, po tom co mame za sebou muze ublizit. Bohuzel tech lekaru, ktere vysetreni neberou jak ne bezicim pasu, kde na konci vrazi rodici do ruky zpravu, je dost malo.