Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

kikimaruska
16. apr 2010

bera: no já to vždycky musím poslat té paní co ty stránky spravuje a ona to tam dodá, sama si to bohužel aktualizovat nemůžu. No a opravdě jsem se s nima o ničem neradilaa tak, protože jak jsem psala, vznikly až po narození Kubíka a já na to narazila když mu bylo 3/4 roku....takže jsem pokoukala co tam bylo, většinou se to ještě rozjíždělo a tak jsem právě napsala příběh...a muj byl myslím jako třetí....takže viceméně jsem se chtěla podílet na tom začátku, ale informace přímo pro mě tam pak už nebyly... A ted jak se rozjely Zrnka a Babyklokánci....tak to už je moc pěkné...ale taky pod záštitou Nedoklubka a taky sem v tom měla docela guláš, ještě že nám to tu péťa vysvětlila 🙂. Co se týče jídla, tak jsem tenkrát kontaktovala jednu pediatričku myslím na stránkách Hippu...a ta mi trochu poradila....jinak sem fakt něměla z čeho informace brát. náš dr.s nedonošenečkama zkušennosti neměl...takže to bylo takový zkus a uvidíš, ale hlavně mi pomohla ta kamarádka....tý jsem se ptala a občas ptám dodnes 🙂

leni96
16. apr 2010

Ahoj holky, všechny vás moc zdravím. Byla jsem v nemocnici a dnes mě konečně propustili alespoň na víkend domů, začal mě totiž zlobit tlak, měla jsem ho docela vysoký 140/100, teď mám 135/85 a užívám 2xdenně dopegyt. Chtěla jsem se zeptat jestli nemáte některá nějaký přírodní recept na snížení tlaku a nebo co by mi mohlo pomoct, nevíte? děkuju moc Lenka 😉 .

andulka4
16. apr 2010

Leni nic na to neznám ale vím že vyvolávají při vysokém tlaku nad 38+0tt porody
myslím že už se nemusíš stresovat.....ten týden jistě vydržíš 😉

leni96
16. apr 2010

andulko - jj vím, že mimi je už v pohodě kdyby něco, jen jsem si to chtěla pěkně užít a být hlavně doma v pohodě a do nemocnice jít už jen rodit 😅, ale nějak to už vydržím.
Taky ti ty týdny pěkně běží, tak držím palečky, ať je všechno v pořádku, měj se pěkně 😉 .

argousek
16. apr 2010

Leni to je fajn, že držíš, nedávno jsem na tebe myslela, že ses už dlouho neozvala. A co nějaká homeopatika??

andulka4
16. apr 2010

no já myslím že už je cokoli zbytečné a že pokud tlak neklesne porod vyvolají....mimi už je donošené a třeba u nás vyvolávají už od 38+0t podle toho jak mají volno-blbé je že musí být mamča v nemocnici a chodí na monitory

leni96
17. apr 2010

holky děkuju, tlak doma měřím a zatím se to docela drží v normě 🙂, miláčky mám venku, tak odpočívám a užívám si domova 😀 , zítra odpoledne zase návrat do nemocnice 😖

andulka4
17. apr 2010

Leničko hodně štěstí.....myslím na vás

petrach
17. apr 2010

leni bude další mimísek..já mela tlak vysoky u Elin a vyvolávali mi prod v 39+1tt..krásne se držíte..taky sis té nemocnice užila,ale ta odmena za to stojí..to víš i ty sama..pro tebe je to vlastne jako poprvé 🙂 každy porod uplne jiny..tak přeju at je rychlí,klidný a at se vám obema daří..doufám že nám napíšeš,jak se máte a že jste v pořadku..já na tebe taky myslela,ale tušila jsem že tam budeš ležet a říkalůa jsem si,že když se neozíváš,že jsi pořad 2v1 🙂

juli zapomela jsem odpovedet na ty probio kapky..už nedávám od 10 mesícu,co se víc hybá a je v pohode..jen ze začatku ho nadymalo pečivo,nedavej čerstvé..

bera napiš nám sezení 11 mesícu..už sedí jako hříbek,bez držení 😉

mispuli
18. apr 2010

Valince k dnešnímu svátku přejeme jen to nejlepší astále lepší zprávičky a brzký odchod domů z nemocnice 😉

fajn
18. apr 2010

i já se přidávám z přáním toho nejlepšího a už jenom dobře papkat a přibírat a honem domů.

holky já bych ty lázně potřebovala teď sama pro sebe. Nemůžu se srovnat s prádlem pořád peru žehlím,včera tady byla tchýně ale já šla dělat na zahradu,dnes jsem posekla jednu zahradu a můj chlap spal .Pak došel a prej kdo to posekal tak jsem mu řekla že jsem pozvala králíky a ti to sežrali 😀

petrach
18. apr 2010

Valince taky přejeme všechno nejlepší,hlavne hodne pevné zdraví,at se jí daří líp a líp a brzo šupajdí i s bráškou za maminkou a tatínkem domu.. 🙂

Fajn já bych jela s Tebou a hned 😀
holky já dnes byla s manžou jezdit autem.. 😕 😅 😉 a pry to nebylo tak hrozné..rano jsem jezdila max 50satkou a ted odpo už i 70 km v h..ale po rovine a nebyl provoz..chci strašne ten strach překonat a jezdit

k1802
18. apr 2010

Ahojte vsetky,konecne som sa tu dostala,mam totiz hrozne malo casu,ale ked sa najde velmi rada citam vase prispevky.hlavne tvoje fajn,su velmi vtipne🙂

petrach
18. apr 2010

taj jsem Ti k1802 skukla fotečky a malá je krásná princeznička..a mooc šikovná..řekla bych že jsou naše deti narozené jen pár dní od sebe 😉

vladimuraz
18. apr 2010

Peti, když budeš jezdit 70-kou,tak máš největší šanci, že Tě nějaký rychlík sejme 😉 . Musíš jezdit, to se nezapomíná, za chvíli to bude dobré. Já jsem jednou šíleně bourala, auto začínalo až u přístrojovky, a druhý den jsem si na cestu domů půjčila auto od kamaráda, protože jsem věděla, že jak nezačnu hned, tak už nezačnu. Jednou jsem vyrazila s kamarádkou na dovču, řídila jsem celých 900 km, to je docela dobrá škola 🙂

Připojujeme se ke gratulacím Valince, přejeme s Klárkou hlavně hodně zdraví, to potřebuje ze všeho nejvíc!!!

Jinak zdravím všechny po docela náročném víkendu, jdu do hajan, jsem úúúplně hin.

andulka4
18. apr 2010

Peti já neřidím už víc jak 12let
vždy si co rok dám nějakou kondiční jízdu ale to je tak všechno--už mě to se... že nejezdím hlavně teďka

petrach
18. apr 2010

vladi to je málo 😕 na me až moc 😀 manža mi říkal..pry když dáš tech 90,tak te nikdo nepředjede..jenže to já nedám..možná časem..
vladi a jak je? fotky super,Klárinka je paradnice,moc jí to sluší 🙂

petrach
18. apr 2010

Andul přesne jako já..my toho máme hodne společného ne?
já mela i ty opakovací jizdy,pry jezdím v pohode a tím to skončilo..občas do práce jsem to dala,jenže to je tady v míste a jezdila jsem ráno na 4 hodky,to je nikde nikdo a odpo jsem to přejela..všichni mi říkají,že to chce jen jezdit,že to překonám a me už štve,jak furt musím říkat manžovi,ho to taky nebaví po kamaradkách a k našim sice jezdí,ale takhle bych mohla častejc..

vladimuraz
18. apr 2010

Peti, devadesátka dobrá, to je akorát 😉 , to dáš, neboj.
Mně je teď docela dobře, ze začátku týdne mi hodně tvrdlo to břicho, pak to naštěstí přešlo. Ještěže tak, od čtvrtka jsem se nezastavila, byli jsme samá návštěva, kamarádky s dětmi, vždycky na celý den... měla jsem toho dost, ale bylo to moc fajn. Dneska byl u nás "Pohádkový den", spousta divadel a atrakcí pro děti, Klárku to ještě moc nezajímalo, bylo to spíš pro větší, ale skákací hrad a houpačky nezklamaly 🙂 . Byla tam paní, která malovala dětem na obličeje zvířátka a Klárka hrozně chtěla být kocour Mikeš, viz fotka 😀

vladimuraz
18. apr 2010

Hodím sem fotku omšelého prince, ať se taky pobavíte 😝 Snad to bude trochu vidět.

vladimuraz
18. apr 2010

Hmmm, tak není, pardon 😀

bera28
18. apr 2010

Zdravím po víkendu 😉

Tak Lenku už tu asi nezastihnu, ale už to má za pár. Určitě se nám příště ozve s prckem.

Peti, do tabulky doplním. A s tím ježděním, si vzpomínám, že ze mě občas kvetl instruktor v autoškole, protože jsem jezdila jak šnek. A nechtělo se mi řadit na vyšší stupeň, páč jsem měla utkvělou představu, že když přeřadím, tak se auto samo rozjede ještě rychleji 😀 Ale Vladi má pravdu, chce to jen jezdit, jezdit, jezdit. Prostě trénink. Peti ty to zvládneš!! A opředstav si, jak pak budeš moct podnikat výlety. Vždyť je to super, naložíš děti a vyrážíte 😉 Já to miluju 🙂

K1802 moc pěkné fotečky!

Vladi, no jestli jsou fotky z víkendu, tak byl sice náročný, ale určitě i pěkný. Klárka vypadá moooc spokojeně.

mispuli
18. apr 2010

vladi vy jste byli na pohádkách?My chtěli jít taky,ale děti jsou ještě furt nachcípaný a přišlo mi,že tam strašně fouká,a taky asi bylo hodně lidí,co? A navíc,Honzise princezny a princové neberou a Míšu bych musela všude nahánět,chtěla jsme ti brnknout včera,když jsme jeli ke známejm na zahradu kolem vás,ale zapomněla jsme doma telefon

My byli s Františkem v sobotu poprvý na inlinech,bylo to super,i když povrch jsem cítila,jak mi to drnčí pod nohama a spadla jsme jen jednou 😀 😀 ,ale fakt mě to moc bavilo,akorát mě dneska bolí v krku a spouští se i rýma,zítra přijede mamča,v úterý odpoledne je pohřeb,tak aby pohlídala

s tím ježděním,já bych taky jezdit chtěla,ale já zase nemám autí,máme jen služební a manžela dlouho v práci 😖 😖

petrach
18. apr 2010

mispuli to jste dobří a teda manža jezdí s tebou..to je super..ten muj jezdí jen autem 😀 možná by zvládl kolo ,ale žadné trate 😉

vladi tak ted radši víc odpočívej,nic nepřehánej..vždyt víš 😉

andulka4
18. apr 2010

já mám s řízení panickou hruzu....nestíhám pedály, blinkry, a ještě značky......natož auta kolem mě 😀

štve mě ale že mne to omezuje

fajn
19. apr 2010

krásné slunečné ráno.

Katko choď častějc ,malá je krásná a vše zvládnete.

Řízení je u mě taky tak že až když jsem musela s didkou tak manžel odmítal jezdit s náma protože to bylo třeba do týdne 3x. Teď jsem ráda že na něm nejsem závislá,akorát nejedu tak kdo to neznám musím to mít aspoň jednou s někým projety jinak bych dojela asi do nevím kam.

mispuli
19. apr 2010

Peto,to my jsme takový sportovní blázni,já vždycky dělala sport závodně,Franta spíš laicky,ale žádnej sport mu není cizí,dokud nebyly děti,tak jsme hodně jezdili na kolech,první rok,co jsem si pořídila kolo, jsme za prázdniny najezdili skoro 800 km,když byl jenom Honzis,tak jsme o prázdninách taky jezdili,v sedačce se mu líbilo,ale ted už to bude problém,jak s kolem tak s bruslema,protože Míšu sice můžeme vzít do sedačky,ale H na kole neumí,tak co s ním a na bruslích neumí ani jeden z nich,takže bude,me muset dát vždycky děti na zahradu na hlídání a pojedeme se projet,ale to musí občas tatka přijít z práce dřív jak v 18 hodin 😅 😅 😕 😕

vladimuraz
19. apr 2010

Mispuli, ano, byli jsme na těch pohádkách, bylo to tam fajn, pro každou věkovou kategorii něco. Byly tam i takové výtvarné dílničky, to by pro Honzíka bylo, Klárka si tam vzala nějaká dřevěná zvířátk a vymalovala je, všechny atrakce byly zdarma, jen ta dřevěná zvířata byla za 10,- Kč, což je taky skoro zadara 🙂 . Já se omlouvám, že jsem se Ti neozvala, nebyla jsem na netu a vzkaz našla pozdě, my jsme měli od čtvrtka naplánovanou snad každou minutu, takže jsem stejně nemohla. Příště se určitě sejdem, písni, až pojedete. Přežij tenhle týden ve zdraví (hlavně psychickém) a ať už je líp!!!

kikimaruska
19. apr 2010

Ahoj holky...
Zpětně přejeme všechno nejlepší valince k svátku a hodně zdravíčka...
My celý víkend pracovali na zahradě, skoro se nezastavili...hrabání, tahání větví po kácení...ale už je to téměř hotové. Kubík chtěl pořád nosit velký hrábě, tak jsme mu koupili menší....ale ne ne, ty si hodil do písku a stejně nám bral ty veliký a pochodoval s nima po zahradě. Já už pomalu plánuju dortíka a věci na oslavu, ale přesuneme ji až o týden dýl, jelikož nám njak vubec nevychází penízky...tak abychom si to mohli plně užít. Ted od neděle do středy jedem totiž s holkama z regionu na tu dovolenku, naše první za dva roky (já a Kubík). Tak jsem zvědavá jak to budem zvládat v cizím prostředí, na pokoj budem ještě s dvěma maminkama a dětičkama...ale snad bude hezky, se nemůžu dočkat.

Jinak holky těhulky držte se a zatím vše pa pa 🙂

bera28
19. apr 2010

Peti, tak sezení do tabulky doplněno.

Kiki, a kam na dovču razíte?? Určitě to bude bezva, navíc má prý být krásné počasí.

Mispuli, u nás je spotovní blázen chlap 🙂 Ten sportuje každý den, bez pohybu by fakt nevydržel (a pak bych já zase nevydržela s ním 😀 Mně baví kola, plavčo, koně, petanque, joga 🙂 Zato nesnáším "běhací" sporty jako třeba tenis, to jsem hrála naposledy před 3 lety a mysela jsem, že zdechnu 😝 Ale v létě sportujeme taky pořád. Už se hrozně těším do jižních Čech na kola.

A kdepak se nám toulá Maatkka???

A Pavcik se taky neukázala, od té doby, co jsou doma.
Tak šup sem, holky.

Já jsem si dneska udělala zkrášlovací den - strávila jsem 4,5 hodiny v kosmeticko-kadeřnickém salonu. Jsem tam šla tak odhodlaná, ať mi udělají nějakou razantní změnu a nic. Ale aspoň jsem si odpočinula. Pak jsem si prošla v centru obchůdky a jela domů. Babička si chválila sviště jací byli hodní a krásně papali. Jenže oni se tak přecpali oběda, že odmítli svačit.
Tak všem hezký zbytek dne.