Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

petraguerra
1. máj 2010

Mispuli je super ,ze to spravil jeden steh.Mates na sebe strhnul komodu na ktery stala TV stalo se to v unoru a ma na cele slic.Kazdy spravny chlap ma mit jizvu tak je videt,ze on spravnej chlap bude 😉To jen pro pripad kdyby meli vase slecny zajem 😀

bera28
1. máj 2010

Peti, to se mi líbí takové tradice na vesničkách - poutě atd. K nám jezdí každý rok cirkus, ale to není nic pro sviště.Zato takové houpajdy a kolotoče, to ano🙂

K tomu cvičení Vojtovkou - do roka je nejúčinnější, ale to neznamená, že se nemá cvičit dál. Když je to třeba, tak se prostě cvičí. Synovec vojtí už osmý rok a ještě dlouho bude. Výhled je, že by se měl na nohy postavit tak ve 12letech. Ono t není jen o pohybu, my jsme třeba cvičili i na polykání, dýchání,...
Tinus, pokud jde vývoj ku předu, tak je to super. Hold to bude trvat déle, ale to přeci nic neznamená 😉

Pavcik a Mispuli, o krizích mi povídejte 😒 U nás už je druhý rok. Se mi nedivte, že už chci do práce, potřebuji být opět nezávislá a pak to chci nějak řešit. teď se mi do toho nechce. Jsem hold pohodlná.
Mispuli, teeeda, to jsem se lekla. Ještě že stačil jeden steh. Uffff.

Andulko, já mám s kolama následující plán: v létě, až budeme v Dobronicích, tak si od někoho půjčím first bike a chci to sviště naučit na něm. Loni tam totiž byla známá, co má dva kluky - 3 a 5 let. No a ten tříletý naprosto perfektně jezdil na kole, bez přídavných koleček. tak říkala, že ho naučili nejprve na first biku a pak když vlezl na kolo, tak prostě už uměl držet stabilitu a začal hned jezdit. Každopádně kola ještě letos pořizovat nebudeme, musíme se nejprve zbavit kočáru, protože už bychom se se vším do auta nevešli 😠 No a kolo s přídavnýma kolečkama nechci vůbec, protože když vidím, jak jsou na něm děti pokroucený, protože vždycy jedno kolo drhne o zem, tak to se mi fakt nezdá dobrý. A co si pamatuji, tak Mila kupovala nedávno kolo pro Káju, tak kdyby se ozvala, tak by mohla přidat nějaké zkušenosti.

Simi, hned jak jsem četla o tvém balení-nebalení, tak jsem se musela smát😀 Jako minule, co? 🙂 Víš co příště zkus na babu úřednici? Řekni jí, že kdyby se líp učila, tak tam nemusela sedět. To já říkám pokaždé, když natrefím na nějakou babiznu (nejvíc na poště). Vždycky sklapnou. To miluju, pořád jenom hudrujou a přitom tam jsou po lidi 😠

Argousku, ty jsi šikula jak jsi rychle našla ty odkazy. Jak je to první video na míči, tak to je část cvičení, které jsem dělala s Kubou. To je na udržení stability a fakt super.

Petraquerra, nechtěla bys také zapsat do tabulky našich nedonošenečků?? Pokud ano, pošli mi potřebné údaje do IP. Určitě by to bylo zase další povzbuzení pro mamky, které čekají na jakýkoliv pokrok. Tabulka je u mě v albu "seznam nedonošenečků"

bera28
1. máj 2010

Čučím, jak jsme se zase rozepsala 😕

argousek
1. máj 2010

bera jojo já si to pamatuju, protože mně tenkrát ten příspěvek siravky dost zaujal, taky jsem tam hledala pod Early intervention a našlo to taky dost věcí. Třeba tam učili kloučka pít z brčka, to mě taky zaujalo. Alespoň jsem klidnější, že nejsme jediný exoti, co neumí pít 😀

tinuskaha
1. máj 2010

Bera nam by tiez trebalo nejaky cvik na polykani.ked zacne jest je to v pohode ale ke konci uz stravu drzi v puse pozera kade tade.Mam pocit akokeby zabudol ze ma v puse a treba to prehltnut.Ja uz neviem niekedy sa mi zda ze jeden den je to skvele aj s papanim aj s cvicenim ale dalsi ani papat a ak tak len trosku ani pit ani cvicit ☹
.

bera28
1. máj 2010

Argousku, vidíš, to mě nenapadlo takhle pohledat. A s tím pitím rozhodně nejste jediní exoti. Ti moji zase do brčka furt dělají bubliny, to je ba 🙂 A nebo jebaví brčko kousat. Ale přitom vím, že oba se z něj napít umí, jenom prostě nechtějí. Vědí, jak maminku vytočit k nepříčetnosti 😀

tinus, tak to je přesně Anetka - ta když má v puse jídlo a něco jí zaujme, tak úplně přestane kousat a polykat. To pak do ní šťouchám prstem (do tváře teda🙂, aby si uvědomila, že se jí a nezírá okolo 🙂 🙂

petrach
1. máj 2010

Mispuli tak to je Míša fakt dobrá,že držela bez umrtvení..to já sama by\ch řvala..je zlatíčko..chce to odmenu..
Argi díky..na tom balonu nám to ukazovala i rhb a budu v tom pokračovat,mám balon koupený novy a za 4 dny po tom co nám to rhb doporučila nám ukončili vojtovku 😀 a koupili jsme rhb balon,ten nejdražší 😝

Tinus me tak napadlo,žádalas o ten příspevek na péči o Alexe??? určite na nej máte nárok,tak toho využij za včasu..myslím že pavčik žadali,tak se jí poptej,nebo zavolej na rannou péči,,tam ti poradí s tímhle i s motivací,cvičením,pujčují pomucky..určite to je i na slovensku..

ješte prosba,nekdu tu před vánocema daval odkaz na ty pomucky na rozvoj dovedností..neco jako na tom videu třebas ty vkladací kolíčky..chtela bych neco koupit malému,at cvičíme prstíky..nevím jestli to nebyla mispuli..

a ješte kočky tehulky,..Leni,Argi..co tak porodit ? 😀 holky vy už přenášíte 🙂 vám to budou nakonec vyvolávat,uvydíte že jooo 😉

jo bero na kolo teda máte hoodne času..ted max odrážedlo..vím od známích,že nekteré deti se třebas naučí ve 2,5 letech jezdit,jenže je uhlídat a korigovat není sranda..jsou to ješte trdla..to bych taky řešila tím odrážedlem bez šlapek,ale né každé díte je přeborník..naše Elin kolo mela s tema přídavnyma kolečkama a zbavila se jich hodne pozde..mela radši kolobežku,než kolo..

andulka4
2. máj 2010

Beruš já mu chci taky koupit to kolo odrážedlo
na normálním kole jsme to teďka zkoušeli a byla celkem prča 😀 Pěkně na něj nasedne a vysedne z něj (je vysoký 94cm) ale to je tak všechno 😀 😀 😀 šlapat nožkama jaksi nechápe

tak kolo odložíme na příští rok a letos pořídíme něco jako je ten First Bike-myslím že s tou výškou 94cm na to sice dosáhne ale asi tak tak-no uvidíme

u toho FB je dobré že tam můžeš koupit ten adaptér na snížení sedla ale ty prachy 😒

argousek
2. máj 2010

bera to Adámek vůbec nechápe, že to musí nasát tím brčkem, fouká do toho 😒 No a s hrnečkem je to u nás to samý, on to krásně umí, když chce, ale když nechce tak se šprajcne a ne, pořád mi nosí lžíci a chce lžící. Se picnu, až bude velkej a budu mu to vyprávět, tak mi to nebude věřit 😅

petrach jojo už to taky tak vidím, že budu nakonec přenášet, čekám pořád nějaký příznaky a ono nic. Ale musím říct, že se teď momentálně cítím z celýho těhotenství nejlíp. Otoky už povolily a až na to břicho bych ani nevěděla, že jsem těhotná 😀

simicak
2. máj 2010

Dobre ranko,

s temi koly,Veru sedela poprve v cesku a ma 3.5 roku a hned jela jak drak,ze preletela pres riditka,mela ale ted pridavne kolecka. Takze mi budem kolo kupovat ted a az se nauci poradne ridit,brzdit,tak ty kolecka pak sundam-nejak na to nespecham.

Tinus s tim jidlem,to dela i viki,dokonce se mi uz stalo,ze jeak se vzbudila,tak vyplivla kus masa,je jak krecek 😀 Schovava si asi na horsi casy nebo co. Ja si myslim,ze to je normalni u vsech deti,ze nekdy maji dobre dny a pak blbe,je to vlastne tak i u dospelych. MOje segra vecne cumela do blba a to u jidla u vsecho a je donosena 😉 Viki taky nekde toho sni ze cumim a pak zase neji. Drzim palecky s tim cvicenim!!

argousku,tak to jsem zvedava ajk se vratime,jestli uz budes porozena nebo ne 🙂
Vsem tehullkam krasny porod a zdrave miminka a hlavne rychly porod! 😉

NO nic,jdu se nasnidat,dat si kafe,,umyt se a balit ty kufry at me tady chlap nenecha. HLasi 3 dny privaloe deste,ale nastesti i nejaky ten pekny den. Viki porad prujem a osypana,ale manzel zmenil avivaz,tak to snad bude tim,lprotoze to ma jen na casti tela a prujem jsou asi zuby. Takze jeste manza musi do lekarny pro jistotu napoj proti dehydrataci kdyby neco. Se mi zda ze ji rostou ty spicaky a asi rostou zase vsecchny najednou. Ale uz byla rano vesela,tak uvidime. Ona snad v roce bude mit uz vsechny zuby nebo co.

Jo a k tem krizim jeste,jsme meli v cesku sraz s holkama ze zakladky a vsechny zijou uz oddelene,nebo maji milence,nesnasi svoje chlapy a kamoska z Uk taky ted meli krizi ze se malem rozvedla a my taky. Je to asi tim pocasim nebo co 😖

Peto a my jsme z Birminghamu,bydlime na kraji a zaroven kousek od centra. Taky mate doma jak v jeskyni????? A jak se ti libi ve Skotsku a jak dlouho tam jste?

mispuli
2. máj 2010

ahoj holky,noc v pohodě 😉 😉 ,míša to nese statečně,jen jí to určitě svědí,protože si šahá na tu náplast,kterou to má přelepený,jinak už zase řádí v ložnici,tak snad si nic neudělá

odrážedlo jmse chtěli taky,jenže znáte to,proč kupovat něco tak drahýho a ještě bez šlapek,přitom našemáma by mu to k svátku klidně koupila,ale prej je někde starý malý kolo po neteři,tak prej z něj sundaj šlapky,jenže skutek utek,asi to budu muset popohnat

já musím přiznat,že my tyhle krizovky taky nemíváme moc často,ale občas je to logické vyústění,prostě mě štve,že chlapi chtěj strašně děti,a když už jsou,tak je stejně skoro veškerá starost na nás,občas bych prostě potřebovala slyšet,že jsem dobrá,že to zvládám,že chápe,že to s nima není jednoduchý,když jsem s nima skoro celej den sama,ale to asi znáte všechny,že jo 😉 😉

simi štastnou cestu a třeba se jednou předpověd taky nevydaří 😉 😉 😉

peto já vyrostla taky v bytovce na menším sídlišti,kousek od baráku jsme měli železniční trat a za ní už krásnou přírodu,krásnou louku,kopec,rokli a hned řeka,co my se tam naběhali a nahráli si,nasánkovali,pořád jsme byli venku,dneska je louka zastavená barákama,kus kopce taky,docela frekventovaná silnice,ze železnice je koridor,no prostě si vůbec nedokážu představit pustit tam dítě samotný ☹ ☹

mispuli
2. máj 2010

jo ještě k tomu šití,doktorka říkala,že se takhle malý děti dobře hojí,takže tam možná nic mít nebude,jak jsme říkala Fr.,že jí možná zůstanou věrší jjizvy po škrábancích od Honzise,než tady z toho stehu,ale uvidíme,my původně chtěli,na radu kamaráda,nějaký lepidlo,co se používá místo šití,ale jak to měla trošku trhlý i do strany,jakoby do skoby,tak říkala,že s tím lepidlem by se to mohlo rozšklebit,kdežto ten stýžek to stáhne 😉 😉

Petrague,Vojtí je taky dobrej kaskadér 🙂 🙂

tinuskaha
2. máj 2010

Mispuli Misa je statocna.
Holky vojtovka to iste ako vcera ☹ ☹

simicak
2. máj 2010

tinus,nesmutni,treba to bude zitra lepsi nebo pozitri 🙂

mispuli,ja ani netusila ze nejake lepidlo existuje 😨 Ale je stejne borka,ja jsem dospela a rict mi ze mi to neumrtvi,tak si to doma asi slepim sekundakem teda 😀

Normalne ja uz sbalena,za dve hodky mame v yrazet a manzel usnul s Viki a maji pulnoc-pak kdo je brzda 🙄

Takse teda loucim a vypinam se-dalsi odvykacka 😀

bera28
2. máj 2010

Peti, tak na odkaz na pomůcky pro rozvoj dovedností si nevzpomínám ☹ Ale mám uložený jeden link na mototrické a didakctické hračky. Tady je:
http://www.olymptoy.cz/motoricke-hracky/cz/c-978/
http://www.olymptoy.cz/didakticke-hracky/cz/c-1...

Andulko, já si taky myslím, stejně jako Petrach, že na kolo je letos ještě brzy. Já bych ty dva rarachy stejně neuhlídala a ten first bike bude, teda aspoň podle mě, perfektní. Taky ho teda nehodlám kupovat, vždyť to máme všechno 2x, to fakt neeee 😝 Já tady na něm vídám docela dost dětí, takových prcků jako svišti a jde jim to bezvadně. Taky je pravda, že by šlo zkusit sundat šlapky u kola, jak píše mispuli, ale tam je myslím velký rozdíl i ve váze. Ten FB je neskutečně lehounký, normálně se dá nosit jedním prstem. No a kolo je samozřejmě těžší, takže i pro dítě bude složitější ho ukočírovat.

Argousku, to se krásně čte, že je ti dobře a konečně si ten závěr užíváš 😵 😵 😵 Jj, taky si říkám, co asi svišti povědí na historky ze svého mládí 🙂 🙂

Mispuli, tak to je Míša statečná holka!! No víš, u nás není problém v tom, že by chlap o děti nepečoval, to on se zase stará (přeci jen to byl on, kdo se radoval z dvojčat 🙂 , dokonce i před ostatníma říká, že je to záhul být na mateřské, a že před ženskýma smeká atd. U nás je problém v tom, že když nastane veeeelmi krizová situace, tak k tomu máme každý naprosto odlišný přístup 😠 A navíc on nedokáže vyjadřovat pozitivní emoce, většinou jen ty negativní 😒 A protože jsme vlastně žádnou pořádnou krizí do porodu dvojčat neprošli, tak jsme si to hold otestovali až pak. Což byl prů..r jak Brno. Já rozhodně nejsem tak naivní, abych si myslela, že chlapa předělám. Právě proto ale vím, že s někým takovým nechci strávit svojí budoucnost. Je to sice blbý, ale je to tak.

Simi, už jsi asi pryč, ale to neva - UŽIJTE SI TO!!!!!

Holky, já se řežu - jsem si dneska přečetla v časopisu naší městské části, že nám budou dělat v tom jednom rybníku vodotrysky 😀 😀 Oni ho minulý týden vypustili, tak jsem špekulovala proč a teď o tom píšou. Jo a budou tryskat v určitých interval, ne nepřetržitě. Učiněná Křižíkova fontána 😀 😀 To maj prachy na blbiny...

petrach
2. máj 2010

ahoj holky,
tinus bude to chtít jen upravit cvik,uvydíš..vubec to nehrot,dej mu čas...

simi krásnou dovču a vyhybej se uředníkum,at zase neco neplatíš 😉 a pak doufám dodáš fotečky

mispuli tak to o tom lepidlu taky nevím,ty jo to jsou veci..s tím kolem to tak udelali znamí,mají pidi kolo,oddelali šlapky a malí drandí na tom,budou mu 3 a naučilů se za 3 dny držet stabilitu..ale jak které díte..

argi už se to chystá,jak se ti ulevilo 😉 já už se teším..jen doufám že na nás pak budeš mít čas občas napsat

já tady mám babičku 80ti letou a řádí jak černá ruka 😝 😀 furt neco delat a vše delám blbe a už teču 😝
i malí ji brblá,když na nej furt hučí co muže a co né..sice neví co ona mu říká,ale slyší ten ton a sem se musela chlámat,jak po ní spustil taky,tolik vyrazu že je ani neznám..bránit se umí 😀

petrach
2. máj 2010

bero díky,už to mám uložené..babí si myslí že tu uklízím 😀 a já jsem na netu 😉

mispuli
2. máj 2010

Peto,tohle je taky moc hezký http://www.mimiaukce.cz/aukce.php?id=5364562

janicka.slunicko
2. máj 2010

Ahojik holky,jak jste oslavily čarodejnice,mi na chate,tak super. Z chaty jezdila jsem za prckama,jsou strašně hodný Ríša vydrží u mě dve a pul hodky a pak si chovam Valinku ta také takhle vydrží dlouho u mě,je to super,jsem pak uplně rozlamaná s toho sezení,ale co človek neuděla pro děti,jinak Ríša ma dve kilča. Dneska aspon bylo trošku lépe,vždycky to vedro to je zahul. Mejte se papa

andulka4
2. máj 2010

Beruš no u kola postraní kolečka a šlapátka když odstraním tak sice dosáhne na zem ale jen na špičkách takže to asi jako odrážedlo nebude dobré

jinak máš pravdu já ho neuhlídám ani na ENDURU jak jezdí rychle tak mám strach i na odrážedle.....nedovedu si představit ho nahánět s kočárem

petraguerra
2. máj 2010

Ahoj Bera poslala jsem ti udaje o Matesovi do tabulky,snad je tam vse co potrebujes.U nas pocasi dnes nic moc,byli jsme doma cely den.Mates je prave ve vane tak musim letet.

petrach
2. máj 2010

jani on už Ríša važí 2 kg 😅 😕 ty joo me to fakt uniklo,že má tak krásnou váhu a jak se mu daří po operaci???
jsi dobrá 5 hodin klokánkovat..já sedela kolem 2,5 hodky s malím a pak me bolela desne záda...deláš opravdu to nej nej pro prcky..mají super mámu 🙂

peti tady prší spíéš v noci,je chladnej,ale venku se dá...ale zítra už hlasí taky hnusne přes den.. 😝

petrach
2. máj 2010

bero,argi..holky nevíte náhodou kde se dá najít seznam lidí,co delají kyneziologii?? pátrala jsem i v diskuzích,ale v tom odklazu tady na MK to není..díky

argousek
3. máj 2010

petrach jestli to dohledám, tak ti pošlu oficiální seznam kineziologů, kteří to dělají a měli by to umět. Já osobně si nejsem jistá, jestli nám to pomohlo. Je sice pravda, že mně třeba konkrétně prý taky odblokovala proti předčasným porodům, ale říkala, že do 17. týdne se budu stresovat a pak to bude pohoda, ale jelikož jsem si měsíc poležela v nemocnici, tak to zas tak velká pohoda nebyla. Zase na druhou stranu žádné vážné komplikace během těhotenství jsem taky neměla. Adámka odblokovala na to, aby si nedával předměty těsně před oči, ale ještě teď to dělá. Není to sice zas tak často, ale dělá to ještě pořád. Takže já konkrétně za sebe nemůžu říct, že jsem si jistá, že nám to pomohlo. Každopádně tím nic neztratíš, maximálně pár stovek. Já už bych tam asi ale nešla 😒

argousek
3. máj 2010

jo a pokud se o tom chceš dozvědět víc, tak to taky můžeš hledat pod heslem metoda ONE BRAIN

gucz
3. máj 2010

ahojte
andulka pozerám, že chceš pre Davídka odrážadlo, tak teraz majú mať v Tescu odrážadlo ako bicykielko bez šlapiek. U nás stojí 39,9€. Rozmýšľam nad ním pre Lauriku, bicyklo má, ale tiež nechce šľapať, na odrážadle lieta ako drak, no je jej už malé

tinuskaha
3. máj 2010

Ahojte vojtovka zase bez uspechu.
Dnes sme boli na pediatrii po dalsiu injekciu.Dnes tam Alex urobil divadlo Reval a reval no strasne.Dala som ho zvazit tak od 23.4.pribral 200g.Ja uz neviem raz pribera raz stoji ale dr.ma aspon objednala na to gastro tak ideme teraz vo stvrtok.Potom dam vediet ako sme dopadli.
K tym injekciam asi pred vyse tyzdnom co sme zacali brat dalsie davky som si vsimla ze ked sa Alex otoci na bok tak strasne prepne uplne napne nozicky a puci sa je az cerveny ☹ ☹nerobi to stale ale napr.dnes som sa nato v noci zobudila bol nabok nohy napnute ☹ ☹ vravela som to dnes dr.a povedala ze ona by tie injekcie aspon na 2 tyzdne stopla a ked to bude pretrvavat konzultovat to s neurologom ☹ ☹ takze tak skoro sa asi dalsieho pokroku nedockame 😔 ☹ ☹

bera28
3. máj 2010

Janicko, teeeeeda Ríša už je pěkný macíček🙂 A už víš, kdy bys měla k dětem nastoupit??

Peti, já ti zkusím nějaký seznam kineziologů najít, až svišti po obědě usnou. Nejlepší je jít k někomu o kom víš, že je fakt dobrý. nejlépe na doporučení někoho známého. Já byla u dvou, a ta první byla naprosto děsná!!! Sice už to bylo asi před 10lety, ale vím, že stále ještě kinezku dělá 😒 No a ta druhá, na kterou jsem měla kontakt od kámošky, tak ta byla perfektní. Ta vlastně pomohla Anetce a od ní byly i ty Bachovky.

Gucz, tuším že u nás toto odrážedlo v Tescu stojí 999 Kč.

Tinus, a já jsem asi zapomněla, ale jakou má neuro diagnozu Alexík?? "Jenom" hypertonii nebo něco dalšího?? Super je, že se podařilo vyjednat dřív to gastro!! To budu držet pěsti.

My teď dorazili z očkování Priorix Tetra. Tak už to máme za sebou a teď jen čekat na reakce. Anetka byla úžasná, ani nezabrečela, narozdíl od Kubajze, který řval i když ho sestra měřila. No a když jsme odcházeli, tak pořád běhala k sestřičce s hláškou: eště, eště, eště chci🙂 Ale přijeli jsme domů a koukám, Aneta má na ruce pěknou bouli😒 Tak zkusím napsat do diskuze o reakcích na toto očkování, jestli to měl někdo jiný taky a kdy to zmizelo.
Tak zatím pa, jdu nakrmit divou zvěř a dát je spát.

argousek
3. máj 2010

tak holky já byla dnes na kontrole u doktora a pořád nic, zavřená a čípek nezkrácený. Přitom mi včera odešla hlenová zátka a měla jsem poslíčky a nic. Ráno zase dobrý. Doktor dělal váhový odhad a malej má 3630g. Musím vám říct, že začínám mít trochu obavy, už bych to měla ráda za sebou. Neumím si představit, že s mojí postavou budu rodit tak velký dítě 😅

mispuli
3. máj 2010

ted akorát mluví v sama doma o kolech pro děti