Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

petrach
25. máj 2010

JO bero ta repoprtáž byla super natočená,škoda že tam toho nebylo víc a ta Danielka byla kouzelná holčička 🙂
Tinus nevís co Alexek od Táni???????????????????????????????????????????????????????????????

denisee
25. máj 2010

Holky, manžel než jel do práce zajel do lékarny pro tinkturu Novikov(zelená) ten tekutý obvaz, ale prý je volně neprodejná a řekla, ať namažem infadolanem to se mi nezdá. tAKŽE DODĚLÁM oběd a jedu ještě do jiný lékarny.
Vojta je dnes vzhůru od 5.15, tak mám toho už plný kecky. Večer jsem mu totiž nedala dudlík, aby to neměl na tý ráně, usnul celkem v poho, ale prostě ráno se po něm scháněl 😠 a už neusnul, pořád kňoural ☹

olifcek
25. máj 2010

dakujem....planujem s prikrom pockat do cca 7.5 mesiaca, kedy korigovane budeme mat 6...itak sa toho desim, pride mi to zlozite...co kedy dat, kolko toho...

zatial ked jeme, len sa diva, aj ked ju kojim a zacnem jest, tak ona prestane tahat a diva sa i 10 minut a rehuna sa 🙂

maatkka
25. máj 2010

Ahojte vsetky 🙂
tak ja sa konecne dostavam aj k pisaniu - chcela som uz davno len sme to mali teraz riadne nabite 🙂 Julinka mala v sobotu meninky tak sme oslavovali aj chodili po oslavach boli sme na grilovacke aj gulaske do toho mal mm futbalovy turnaj tak sme ho boli s Lilu povzbudzovat 😀 Bolo super 😉 Z Julie su vsetci uneseni (ako vzdy) 😀 😵 😀 Nosila ju na rukach aj polka futbaloveho muzstva 😀 Boli sme pozriet rodinu mm tak nam ju skoro nevratili 😀
Inak je uz aj ona riadny diablik 😀 Este pred nedavnom to bol taky bojko a teraz je k neudrzaniu 😀 Presne ako pisete Peti a Marus - beha lieta vymysla v kuse 🙂 robi bordel... Ale zase nemozem povedat ze neposlucha 😉

Vsimla som si ze ste riesili aj dudliky - to my sme riesit este ani nezacali. Ma "dudu" tiez len na spinkanie... A ockovanie - podla mna na tych zivych vakcinach nieco bude - nam ju "nechcela" dr. dat pred tym EEG a po tych horsich vysledkoch uz vobec nie... no a o TBC ockovani som tiez pocula ze uz nie je povinne tak my sa este poradime s dr. ale tiez by som jej ho nedavala asi...

Andulka uz som sa nevedela dockat fotiek 😉 Kraaasne babatko a fakt sa velmi podoba na bratceka 😵 😵 😵

Peti vy ako s usinkom? A drzim silno palce na chyrurgiu.

Bera tak ako pokracuje postelove spanie? Ja som si aj myslela ze to bude zo zaciatku tazke... u nas by to urcite prebiehalo teraz este velmi podobne - no a ked zaspinkavaju este spolu a v tom vyvadzani sa urcite "podporuju" 😉 asi potrva kym si trocha zvyknu. U nas sa uz viac krat z postielky nevyliezalo... nechapem ako to ten 1x dokazala...

Fajn budem sa len opakovat po babach ale Didka je uuuzasna - ta ko ani inak dopadnut nemohla 😉

Mila tak krasny zazitok s Andrejkynho vystupenia - isto bude krasny 😉 Sa mi vidi ze je nadana vo vsetkych smeroch - hudobnych tanecnych... 😉 😀

No a hlavne (nerada pisem tuto vetu ☹ ale) vitam nove maminky predcasniatok a zelam vela vela veeeela sil a este viac stastia nech vsetko dobre dopadne...
Baby vam uz super poradili - urcite vam moze pomoct precitat si tie pribehy predcasne narodenych deticiek a perfektna pomoc je aj ta knizka ktoru uz niekto radil Narodilo se predcasne.
Velmi drzim paste a gratulujem k babatkam!!!

maatkka
25. máj 2010

Aaa zabudla som na fotky 🙂
S ocinkom na turnaji a ked sa nam uz nechcelo fandit 🙂 tak chvilu na hojdackach 🙂

maatkka
25. máj 2010

A este v meninovom darceku (obleceni s menom) 🙂 ...
s bratrancom Dankom...
a doma na hojdacke 🙂

tinuskaha
25. máj 2010

Ahojte ja len na skok.
S Tanou som volala v sobotu maly uz sa ma lepsie pekne zacal aj papat a v piatok by ich mali pustit domov tak dufam ze to tak aj bude.Vsetky vas pozdravuje 🙂

simicak
25. máj 2010

Teda tady toho je,doctu pozdeji.

my se ted vratili z nemocnice - fyzio uz Viki nechce videt,prootze jsmem teda uplne perfektni ( korigovane 10mesic ),jen ze se me kdyz tak priste na neco zepta nebo kdyby byl problem,ale ze uz s ni nemaji co delat.
Pediatr,brali hodne krve na testy,kvuli te vahy,taky moc a jeste jdem na nejake stery,aby vyloucili ruzne nemoce. Ale rikala,ze si nemysli,ze by to bylo neco vazneho.
Zavolala mi dietologa,tak jsem jeste mela schuzku s nim a ten rikal,ze ta vaha neni fakt spatna,ale ze se musi hlidat,dostali jsme sunar spec. tak ted budem mit sunar zadarmo,je tam vic vitaminu apod. Budem dostavat 500l na den,mala vypije jen 250l.,ale pry pro jisttotu. Tak uz mam doma na dva tyny sunar nafasovany.
jo a taky teda mame detske astma,tak jsme zpatky na kortikoidech,protoze zas hrozne kasle a to je vsechno asi. Byla jsem tam od 9-13hod.,fakt mazec,jsem dlouho cekala na toho dietologa.
Dalsi schuzku mame cca za mesic s dietologem a pediatr na kontrolu te vahy

petraguerra
25. máj 2010

Bera ja si pamatuju,ze my jsme doma vecer take vzdycky radili,az nam museli sezerat p..... .Tve deti asi nebudou vyjimky 🙂 Jak jsme tam zustali sami to bylo vzdycky show zvlaste,kdyz prijel bratranek on byl hyperaktivni ,dyslektik a dysgrafik ten mel napadu....!!!!!! 😀 😀 😀 Decka z toho vyrostou ...

Matkaa Lilince to moc slusi v te ruzove soupravicce,nedivim se,ze sla na fotbale z ruky do ruky 🙂

Simicak my mame nutricia infatrini od narozeni a tez zdarma,ja uz se snazim malyho naucit na jine napoje,ale toho mlika nam vypije nejvic.On ma jen jednu ledvinu tak pit potrebuje-ta druha prestala rust po plisni kterou prodelal na nedonosencich.Uvidis co ti poradi ten dietolog ,mozna je mala drobnejsi kvuli tomu astmatu.

petrach
25. máj 2010

Matka moc to Lilince sluší..v té ružové 😉 a ty oblečení se jménem to je bomba..máíš ji zase nastrojenou jako princeznu 🙂

Simi teda ty sis užívala po doktorech 😝 ale zprávy neseš dobré,co dobré,krásné 🙂 🙂 i s tím sunarem to je super,tady se platí všechno plne,tohle máte hoklky fakt super v zdravotnictví..tady nemoc stojí desné prachy.. 😝

Peti kdy\ž malí pije mlíko a chutá,tak to je dobře..mám v tom živiny atd..s tou ledvinou je mi to moc líto,to jsem nevedela ☹ ale Matysek to zvládl skvele..ten start mel opravdu hodne težky a dnes je z nej krásný kluk 🙂

Matka my jdem zítra k dokltorce na kontrolu..malí je v pohode s uchem,až se divím,už mu z tohop i tekl hnmis,takže asi to prasklo..akorát brzo stává..dnes 4.30 a už neusnul..

simicak
25. máj 2010

petraquerra- my dostali SMA high protein tusim. Astmatem to asi nebude,pres zimu mela akut.bronch.byla v ne mocnici,pak chronic. bronch,dve chest inf. a nabirala porad. Dok.si mysli,ze to bude asi tim,ze je aktivni a vse spali a diet.rikal,ze nektere deti nepribiraji tak moc,ze bude treba mensi a ze taky muze ji to stat ted a pak zas naskocit. No hlavne mame davat tucne jidla a kaloricke,tak fakt vykrmuju.
Vy teda mate tech doktoru,uz vas asi taky znaji v nemocnici,co? Ja znam snad celou a to tam nechodim az tak moc casto.
Jinak my pravve mliko moc nepijem,jen rano a pak vecer a ke svacine a to po troskach,jinak pije caj nebo dzus. Tak jse op acni nez vy. Ale dostali jsme krabicovy sunar,takze ho nemusim ani delat,jen to preliju hotove do lahve,tak parada!!!

petrach,bobek maly,mi nejak utelko ze jste byl nemocni?? My vstavame kazdy den 4.45,tak horor a ted blbe spi i v noci bo mame hrozny kasel,tak fakt zdecham. Ale dneska usla taky kolem 4 a porad spi,asi ji ta nemocnice zmohla bobka

jecidlo
26. máj 2010

ahojte zdravime, ja jsem porad slamena vdova, tatka je porad v cudu, a vypada to, ze bude takhle pryc casto, no aspon budeme bohati 😀 resp, utahneme dluhy 😝 jenze minule kdyz prijel, tak Maruska se od nej dva dny nehla a kdyz odjel, tak jeste tyden kazde rano kdyz jsme sli k jeho pokoji nebo kdyz bouchly dvere tak hned TATA TATA, tak je mi z toho trochu smutno.
Jo a koukam kolik je tu fanynek hokeje, ja byla u sestry v Budejicich, tak jsem si rikala, ze to bude dobry cas jet domu, ze budou vsichni fandit, no chyba lavky. 30 km pred prahou uz jsme jeli krokem, samozrejme se oba v tu chvili vzbudili a zacali jecet, vydrzela jsem to pres Prahu a pak jsem muselli mit pauzu na parkovisti, kde jsem je nechala v aute vyradit ale stejne pak nespali a knourali, takze cesta temer 4 hodiny, a finale jak to dopadlo jsem se stejne dozvedela az rano.

Petrach: my ted taky mame jit na ty spalnicky,ale meli jsme virozu, horecky a ted jsou porad zahleneny a usopleny, tak chci pockat az budou uplne zdravi, skoro z toho ockovani mam strach:( a moc gratuluju SImonkovi k prvnim kruckum i kdyz jeste s oporou

Bera: hlasim, ze nam muzes zapsat 13m korigovane Maruska obchazeni nabytku a Matej samostatna chuze, chodi uz asi 10 dni a je to fakt nadherne, uz chapu proc jste se tady z tech prvnich krucku tak rozplyvaly

No a drzte mi palce, tchyne jaksi nema cas, takze za chvili s nema obema vyrazim na nakup do Globusu vazne nevm uplne presne jak to technicky provedu, ale nic jineho mi nezbyva nemame nic k jidlu nemam pro ne mliko ani plinky a pro psa zradlo, tak snad to klapne. Snad mi z toho kosiku nevyskocijou.
Mejte se krasne 😵

olifcek
26. máj 2010

@simicak a kolko vazi?

petrach
26. máj 2010

ahoj holky,
jecidlo gratuluju Mátovi k chuzi 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 a plne te chápu,to koukáš pořad a nemužeš se nabažit 😉
a Marušce samozřejme taky!!!!!!!!!!!!!§ za chvíli ho bude honit po svych taky..
holky já shánela info o tom očkování a fakt se má řídit podle toho,jak je díte neurologicky..pry na nedonošeneckém radí odkládat co to jde..naše dr se chce radit s neuroložkou,asi si o me myslí své,ale proste si myslím,že 6 mesícu to počká..jsme ed stejne nemocní,opert zánet v uchu,prozmenu levém ☹ a přitom je prcek tak hodný..jo a váží bez 5dkg 9kg 😉

jecidlo je smutno bez tatky,a té práce a na vše sama..dej vedet jak dopadl nákup 😉

mila01
26. máj 2010

Ahoj holky.

Ječidlo - gratuluju k chození. 😀 😀 😀

Holky já vám to musim napsat - před chvílí jsem volala do Motola,jestli už mají konečně ty výsledky vyšetření ( byli jsme 14.dubna ).Byla jsem z toho pěkně na nervi,protože ty první dvě vyšetření ( před rokem a před dvěma ) byli špatný,ale tentokrát je to poprvé objektivní,protože malá opravdu ležela a ani se nehla - a NA OBOU OČÍCH JE NORMÁLNÍ NÁLEZ.Já jsem šťastná jak blecha - normálně tu bulim.Znamená to,že nepůjde ani na to vyšetření pod narkozu.Já se fakt zbláznim radostí.Běžim pro ně do školky,musim jí dát pusinku.

petraguerra
26. máj 2010

Mila to je super zprava a ty jsou vzdy vitane!!! 😵 😉 Urcite musis byt blahem bez sebe.

Simicak urcite to mala s tou vahou dozene brzy.

Jecidlo take gratuluji k chozeni-decka jsou super sikovni 🙂 Ja byla take hotova z Matesovo chuze,ale to jsem si pockala 21mesicu od narozeni.

Petro hlavne,ze mu ta druha ledvina funguje jak ma to me tesi nejvic.Simonek si to tedy s tema ouskama dava a vahu ma krasnou.Asi neciti tu bolest jako jiny deti-ja to vidim u Matese.Toho malo co boli a ani nerve, kdyz se mu neco stane-odreniny,spalenej prst porad vari a saha na kamna...atd.

argousek
26. máj 2010

mila gratuluju 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 to jsou skvělý zprávy, těším se s tebou 😉

jecidlo taky gratuluju k chození, to budeš mít teda pěkný hoňky až se ti venku oba rozběhnou 😀 No a s tím že je taťka pryč to bude ještě horší, jak jim bude přibývat rozum ☹ no a nebo si na to postupně zvyknou a budou to tak brát 😒 Uvidíš

petrach s tím očkováním s tebou souhlasím, náš neurolog nám taky říkal, že očkování odkládat, co to jde. Taky jsme to tak dělali a nic nám neuteklo, už má kromě tuberkulózy všechno. Není kam spěchat 😉

Jinak u nás dneska byly z té rané péče, tak jsme zase všechno probraly. Docela mně zase uklidnily, že Adámka dlouho neviděly a jen ho chválily jaké pokroky udělal. Řekli mi, abych se tomu pedagogickýmu asistentovi nebránila, kdyby mu ho odklepli, že by to bylo jen dobře. Že by mu sestavili učební plán, co musí umět než půjde do školy a ten asistent by to s ním všechno trénoval, aby byl na školu pak připravenej. Tak z toho mám docela dobrej pocit, tak nás musím objednat do toho speciálně pedagogickýho centra, tam ho vyšetří a na základě toho se rozhodne, jestli toho asistenta dostane nebo ne.

mila01
26. máj 2010

Holky díky. 🙂 🙂

Petrach - mrzí mě ty ouška - to mu je píchali?Nebo má jen kapičky?Užili jsme si píchání uší u Andrejky - je to hrozný.Jak jsi psala o tom,že má zánět stř.ucha a přitom má očkovanej prevenar - tak to očkování tomu nezabrání.Doktorka mi to vysvětlovala a také jsme to tu probírali na jedné diskusi,nevím jak přesně se jmenovala,prevenar zabrání tomu,když už ten zánět je,aby nepřerostl v něco většího,neudělal se třeba zánět mozkových blan atp a aby to nemělo trvalé následky.Ale před tou nemocí tě to neuchrání - teda malýho. ☹ ☹ Snad už bude dobře.

Ječidlo - proč máte taťku pryč?Jezdí za prací?My tohle bohužel známe,manžel začal jezdit,když bylo Andrejce 8 měsíců a jezdí kamionem stále.Většinou jezdí domu na víkendy,ale dost často se stane,že nepřijede.A nikdy až do pátku nevíme,jestli přijede nebo ne,takže když se v neděli loučí s holkama,nikdy neví na jak dlouho.A Argoušek má pravdu - děti si zvyknou - holkám už to ani nepřijde,že je taťka pryč.Hodně si o tom s nima povídám,že neodjíždí od nás,že musí kuli korunkám,aby je vydělal a docela to vzaly.Ale je to na palici - člověk je na všechno sám. ☹ Drž se.

Argoušku - já zrovna včera probírala s učitelkou ve školce Káju,protože ta mi každý den hlásí,kolikrát ve školce brečela,tak jsem šla za učitelkou.Zjistila jsem,že je to trochu jinak,ona tam nebrečí,ale vzteká se kuli ségře - má totiž pocit,že je tam Andrejka pro ní a když si všímá ostatních kamarádek,tak se může Kája zvencnout.No,to si bude muset zvyknout.Jinak mi učitelka řikala,že je velmi šikovná,že intelektem,šikovností,pohyblivostí a hlavně mluvením strčí do kapsy o rok starší děti,ale že je to tajtrlík,když zjistí,že má diváky,tak je to děsněj šašek a komediant a děsnej komandér - že staví všechny do latě. 😀 😀 Máme také 2 učitelky,které se střídají - raní od 6 do 13,odpoledni od 9 do 15.15,nebo tak nějak,ve třídě je 28 dětí.Myslim si,že je to hodně o přístupu těch učitelek,ale pokud ti to doporučujou,tak bych se nebránila.Hlavně ať je do školy v pohodě. 🙂

petrach
26. máj 2010

milo nádherná zpráva!!!!!!!!!!!!! 🙂 🙂 🙂 vím jak ses toho bála,tak vydíš..mám radost s tebou 🙂

argousku pokud to Adamkovi pomuže tak mají z té péče pravdu..me se jen nezdá,že by to nezvládali.chtejí si ulevit od práce..myslím učitelky..jak se má Štepánek?? kolik ted váží??

peti to máš pravdu,s tou ledvinou..hlavne at je zdraví a čilí jako doted..a ta chuze u maleho v 21 mesících je podle me taky bomba,když vemeš jak dlouho mel brouček kyslík,tak pak se rozjel velice rychle🙂

milo malemu uši kapu,nepíchali jsme a doufám že ani nebudem..toho jsem si užila u Elišky až až..mela i zavedené pod narkozou trubičky v uších,píchali jsme asi 20x a víckrát a meli už z toho strach..

olifcek
26. máj 2010

milo super x;o)

petrach vidis? a nam neurologicka ockovanie odklepla x;o( nastastie sme nemali ziadnu zlu reakciu...

tanav
27. máj 2010

Ahojky,
všetkých Vás srdečne pozdravujeme. Včera cez obed sme sa s Alexíkom vrátili z liečebne. Doberáme ešte ATB.
Alexík dostal zápal pľúc spôsobený vírusmi. V utorok 11.5. nebolo ešte nič počuť, do večera sa mu zvýšila teplota, tak som v utorok 12.5. volala primára do Šrobárovho ústavu detskej tuberkulózy a respiračných chorôb v Dolnom Smokovci.
Zobral nás na oddelenie na pozorovanie a do večera z toho bola obojstranná bronchopneumónia. Alexík bol na kyslíku okuliarikmi 6 dní, dostával ATB vnútrožilovo a fyziologický roztok. Zvládal to dobre, no ja nie veľmi.
Chválabohu neschudol, naspäť začal pekne papkať, usmieva sa, niečo si gangorí, narába so sebou. Chce sa mi akokeby otáčať na bok. Lekári boli spokojní, že liečba rýchlo zaučinkovala. Nemám Vás dočítané. Mala som notebook so sebou, ale bez pripojenia na internet, takže som nepísala.

Všetkých Vás veľmi pozdravujeme a dúfam, že sa na nás už prestane lepiť smola. ☹ ☹ ☹

mila01
27. máj 2010

Tanav - vítej zpátky.moc jsme na tebe mysleli.Virový zápal plic je prevít - má strašně rychlý nástup - my tenkrát také jeden den u doktorky,poslech čistý,druhý den jsem běžela znovu,že se mi to nezdálo a už to tam bylo a pádili jsme do nemocnice.Ale výhoda zase je,že rychle zabíraj léky.To jste si teda užili,je mi to moc líto.Hlavní je,že to Alexík dobře zvládnul a rychle se z toho oklepal.Přesně jak píšeš - náročnější je to pro rodiče.Držím palce,ať už je jen dobře. 🙂 😉

Dneska mám holky naposledy obě ve školce,od zítra bude Kája 2 týdny doma,tak zas bude po klidu. 😀 😀 Musim toho ještě využít - koupila jsem si vakuový pytle,vyházela jim skříně,tak jdu vysávat. 😉

Krásný den všem. 😉

olifcek
27. máj 2010

@tanav juj, ja bych asi preplakala kazdy den x;o((( ma to po ockovani, alebo? ako si spozorovala, ze sa cosi deje?

maatkka
27. máj 2010

Dobre ranko dievcata 🙂
A tu same dobre spravy... 🙂
Tani musel to byt des v tej nemocnici - to ti teda verim ☹ Ako super ze uz ste doma a v poriadku!!! 😉 🙂
Mila to je pre teba asi ta najkrajsia sprava co??? 😉 🙂 🙂 🙂 Tak uz je Karolinka fakt v uuuuuuplnom poriadecku 😀 😀 😀 To je skveleee 🙂
Simi tiez skvele spravicky 🙂 ale to nam predsa bolo jasne ved Viki je sikovnica sikovnaaa 😉 Tak nech vam este testy dobre dopadnu - ale jasne ze dopadnu 😀
Jecidlo gratulacia ku krocikom - neozves sa casto ale ked uz tak so spravami co fakt stoja za to! 😀
Petraquerra cim viac tvojich prispevkov citam tym vacsi mate moj obdiv co vsetko a hlavne ako paradne ste uz zvladli... ste naozaj uuuzasniii 🙂
Peti tie uska ma velmi mrzia ☹ ale aspon ze ho to nejako neboli zlatinko male... Uz sa to urcite bude len lepsit... A co ta chyrurgicka ko? Odlozena? No a to ocko asi fakt suvisi s neurologickym stavom (preto u nas to kontrolne EEG)... a preto sa ho ja taaaaaak bojim
Oficek ale Petka riesi teraz "zive" ockovanie (mmr) a to ste vy este urcite nedostali - neboj 😉
Bera a vy sa nam kade tulate? 😀
Tak sa idem pomaly "pripojit" k mile s vacsim upratovanim... Zanedlho berie mm Lilu von nech mam na to volne pole posobnosti 😅

fajn
27. máj 2010

tanav vítej zpět. To je dobře že to malej tak dobře zvládl. Vím jaké to je když jsem byla s Didkou první rok skoro pořád v nemocnici.Myslela jsem že se zblázním,ale pak jak začala být silnější a větší tak i ty nemoce zvládala líp. Nás ta nemoc vždycky hodila pohybově zpátky,tak je fakt dobře že je malej takovej šikovníček.
Jecidlo tak si užívej a kochej krůčkama 🙂 až budou oba ťapat tak to bude mazec
Peti ať ty ouška zvládnete přiměřeně v pohodě
Matka a co Lilinka? Moc ji to sluší na těch fotkách.

mila01
27. máj 2010

Holky,chcete se zasmát?Tak jsem stihla ještě holičku,když jsem sama - sedla jsem si tam a řikám - prostříhat,hlavně ne sestříhat,abych to mohla mít do culíku,když běhám kolem dětí a nechat délku,jen ufiknout konečky.Tak to mám o 10cm kratší,totálně sestříhaný,takže culík jde jen z vlasů vzadu a ofina mi trčí dopředu - takže buď jí budu sponkovat,nebo si odpo koupím čelenku ( teď jsem si zatim půjčila od holek ). No bomba - že sem tam lezla.Jo a ještě mi to přes půl hodiny foukala,dělala mi tam šíííílený vlny - já vylezla ven a slejvák jak blázen - deštník jsem samozřejmě neměla. 😀 😀 😀 - tak to jen tak pro pobavení. 😉 😉

argousek
27. máj 2010

mila tak to byla nějaká šikovná kadeřnice 😀 tak až tam příště půjdeš, tak jí řekni ať si vyndá špunty z uší, aby slyšela, jak to chceš ostříhat 😀 😀 😀

tanav jsem ráda, že jste už doma. Snad už jste si to vybrali a budete jen a jen zdraví.

petrach tak ať máte ouška dobrý 😉 Jinak Štěpán je hrozně hodnej, akorát si začal vymýšlet a když je vzhůru, tak chce pořád nosit. Kolik váží nevím, on si pije dobře, tak jsem váhu nepořizovala a k doktorce jdeme až příští týden v pátek, tak uvidíme. Každopádně tady byla doktorka minulý týden a zvážila mu 3990g, za týden co jsme přišli z porodnice si přibral 240g, tak byla spokojená. Holky já se dívala Adámkovi do deníčku a ten měl 3950g v 6. měsících. 😅

andulka4
27. máj 2010

Ahoj holky, nestíhám.... nestíhám tak jen podávám info
malá přibrala od porodu za 14dní 600g takže má 3400g-no nádhera

přidávám nějaké foto a musím pochválit Davídka pořát mi pomáhá a říká "mám tě lád Katuško" 😀

denisee
27. máj 2010

Holky, nestíhám dočítat 🙂
Jecidlo: gratulace k chůzi a obcházení!!!!!
Mila: spadl kámen ze srdce viď. A já se teď chodím stříhat do učňovského střediska, vzala jsem tam poprvé i Vojtu na stříhání . Já za 130 a V za 30Kč a velká spokojenost 🙂
Tanav: jsem ráda, že jste už OK 😉
Maatkka: Lili je nádherná a stále tak usměvavá holčička!

Asi jsem už bez dudlíku, doufám 🙂 . Jak si Vojta sedřel tu bradu, tak jsem mu na noc nechtěla nechat dudlíka, aby ho neměl v tý ráně a dneska je 4 den bez něj. Ale první dny večer hůř usínal i po obědě a ráno dřív stával. Teď vypadá, že si začíná zvykat.

maatkka
27. máj 2010

Taaak ja mam na dneska "gruntovania" 😀 dost... pokracovanie zajtra.
Fajn dakujem za pochvalu a ty kedy pridas tie slubene fotecky? 🙂 Ked sa pytas na Lilinku tak ani neviem co napisat 😀 Stazovat sa na nu urcite nemozem (je to moj pokladiiik - smejinko ako pise denisee 😵) iba ak... vsetci sa uz vypytuju ci ma este plienky tak som ju vcera skusala posadit na nocnik... posedi tam ale nic nespravi a ked sa po hociakej dlhej dobe postavi tak sa za chvilu vycika mimo - mam pocit ze ju to nebudem vediet "naucit"... neviem vobec ako na to 😒 Inak je zlata samozrejme cim dalej rozumnejsia sikovnejsia a ukecanejsia 🙂 No a mame uz 12,5 kg 🙂
Mila 😀 😀 😀 😀 😀 Inak ja som tiez malokedy uplne spokojna s kadernickou... Chodim vacsinou do kadernictva do OC Duben lebo to mam najblizsie a so vsetkym som spokojna (so strihanim aj s tym ake pouzivaju pripravky) len mi to tiez vacsinou tak vyfukaju a ja pridem domov chytim zehlicku a vyzehlim do hladka a ich polhodinova robota je fuc 🙂 No a tiez si teraz nechavam dorast ofinu - takze aj u mna to celenky istia 😉
Andulka na tie fotky sa neda napisat nic ine len kraaaaasne 😵 Aka je Katuska sneducka 🙂 a Davidkovi tusim zblondaveli vlasky nie?
Denisee tak to sa Vojtik rychlo vzdal dudlika - dufam ze aj u nas to raz pojde tak hladko 🙂 A aj tebe dakujem za pochvalu 🙂