Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

simicak
7. jún 2010

dobre ranko,

Pavcik,ted konecne ctu. To je mi moc lito,ze mate doma takovy boj,ale krizi si fakt prosli urcite vsichni a krom toho ze mate krizi,tak mas na vic jeste Matyska co te do toho trapi. Proto je toho tak moc. A chlapi jsou chlapi,malo ktery doma pomaha. Segra s pritelem se snazili o dite 3roky,po 100 letechv nasi rodine to byl kluk...........nikdy neprebalil,nepomuze,nepohlida. Proste si vse musi delat sama a spolehat sama na sebe.
A ja bych koupila ten domecek na to kolo jak se zavesuje,zeptej se nato doktora,jeslti to je bezpecne,ale ja si myslim ze snad jo. A aspon muzes pak nekde vyrazit a dat si relax 😉
Nebo co se zeptat tchyne,jestli nepohlida jednou tydne? Bez hlidani to je na hovno,my nemame taky vubec nikoho,chuva ne pripada v uvahu,protoze manzel by deti nikomu nesveril. Takze kdyz bez deti,tak hlida jeden z nas tomu druhemu.
Doufam,ze bude zas lip. A to ze jste si rekli hnusne veci........nato se da nekdy zapomenout a jak psala mejr,tlustou caru a zacit znova,az se vam to doma trosku vice zklidni 😉

merj
7. jún 2010

Pavcik, to znam, vyraz nekam, ale kdy? proto jsme si udelali po "tluste care" "itinerar", kdy tam bylo videt, kdy bude mit zabavu jeden nebo druhy. A hold i z nekterych praci jsem slevila. Nezehlim vse a hned, ale vzdy mam 2-3 kusy vyzehlene v zasobe, kdyby bylo akutne zapotrebi. A cast praci si vzal na starost muz. Vecer myje nadobi, meleho koupe a uklada. A o vikendu uklizi pokojicek maleho a od zacatku s nim byl u toho maly, nejprve v lehatku a koukal a poslouchal, co se deje, a ted uz ma svoji uterku a snazi se taky "utirat" prach. A dvakrat tydne velky uklid, jsem rada, kdyz uklidim jednou tydne. neni tu nikdy spina, ale hold nacincane take ne. Mozna jeste jedna rada nesnaz se vse delat sama, protoze pokud to ten druhy nezkusi sam, ale ne jednou za cas, ale pravidelne, tak nedokaze praci ocenit. A plati, ze pokud si clovek sam neco nezaslouzi a tak si toho nevazi. Nesnaz se vse udelat, pak strhas jen sebe a nikdo to neoceni a bere se to jako samozrejmost. A hlavne se drz a nenic se potrebujes co nejvic sily pro Mateje, kdyz k vam byl osud tak nespravedlivy.

petrach
7. jún 2010

ahoj holky,

pavcik třebas te poteší že s tím uklidem to je u nás to samé co u vás,dřív mi to manža vyčítal opravdu často,ted už ne tak moc,ale ješte to občas slyším..přitom je to přesne jak píšeš,delám to sama,ted po večerech,at mám čas na deti..jenže to oni střílí,když už neví co by..mi to tak teda přijde..
a muj koníček..momentálne to je to,že on hlídá,když já pracuju..ale dojdu domu a opet přeberu péči o deti,koupám atd..max jim nachytá večeři..takže veř že je to i jinde tak jako u vás..já sem hodne zklidnila až ted,co malí začal delat pokroky,takže te chápu,jak ti ted je hnusne ☹
a ty veci co jste si řekli..ono to neuškodí pročistit vzduch..neboj ono se to zase srovná..Mátu má určite rád..hlavne ted nezustávej sama..
zaukoluj ho koupit ten vozík na kolo, a vraž mu ho,at jdou jezdit spolu..-at si to skusí hlídat
ješte me napadlo skusit si najít občasnou práci,jenže to asi nepujde,máte hodne kontrol a doktoru..
hlavne to dostan ze sebe,já občas řvu,to bys hledela..a hned je mi líp..

matka zoo byla paradní co? čoveče ty jsi čím dál hubenejší😉 k dr bych nešla pokud už malé nic není

bera to je šikulka s tema schodama,deti umí překvapit co, jen je nechat trošku samé..
denise jaká byla svadba????

my jsme v sobotu jeli s obema detma na pophotovost,mají střevní chřipku,z pátka na sobotu malí zvracel celou noc,má hiorečky..ted už do 38C,před tím i 39C..mají na to léky a dnes byl s nima manža sám u dr na kontrolu,tak pry to trvá i tyden,než se z toho dostanou..Elišce je už líp,ale malí to je hruza,unavený,nejí vubec nic,jen pije čaj a dávám Kulíška..
me už to chytlo taky,aby toho nebylo málo,proto jsem k dr s nima nejela 😝

maatkka
7. jún 2010

Peti to je mi luto ☹ Tie teploty boli teda sialene vysoke 😨 Nech ste co najskot v poriadku... Hlavne ze drobcek pije - to je fajn... Eliska to uz ma teda snad za sebou... No rychlo sa uzdravte!!!
Inak dakujem za kompliment 😀 ale teraz som pribrala asi 3kg a straaaaasne to vidno 😖 Akoby som nabrala 10... Som sa prestala hybat - ale uz sa to chyslam napravit 😉

ededik
7. jún 2010

Ahojte kočky, my by sme mali byť očkovaní proti TBC myslím, čo sa v pôrodnici kvôli váhe nestihlo. DR mi hovorila, že musia spraviť pľúcne vyšetrenie a potom zaočkovať. No u nás v nemocnici žiadne vyšetrenia nerobia, oni rovno očkujú, len naša obvodná musí potvrdiť, že je dcérka zdravá ....Nie je to trochu divné ??? Ako Vaše detičky znášali toto očkovanie ????

denisee
7. jún 2010

Bera: jo, jo na svatbě jsme nakonec byli 🙂 Vojta měl v sobotu ráno zase 39,1, ale po čípku mu to vždycky kleslo, tak mě mamka přemluvila, že se postaraj, tak jsme ho na 11h odvezli a na obřad dorazili 5minut před začátke, Vojtoví ten den naštěstí nestoupla přes 38, včera měl ještě večer 38 a dneska celý den 37. Ale vidím, na něm, že není ještě v pohodě.
Svatbu jsme si užili, všechno mě bolí, v neděli si zahráli tenis a petanque, ale asi jsem to pro změnu omarodila zas já. Tak uvidím co z toho bude 😒
Dnes jsme byli na kardiologii, tak srdíčko bije jak má, vše je v pořádku a za 2 roky další kontrola a máme přivést ukázat i sestřičku
😀
A vidím, že jsem nebyli nemocní sami ☹
Petrach: teda to je smůla, vždyť to není tak dávno co jste tu střevní chřipku měli celá rodina ☹ to musí být nepříjemný, ať jsou děti brzy fit.

Bera: Anetka má jedničku s hvězdičkou, je fakt šikovná!!!!!!!!!!Vojta se musí držet zdi nebo něčeho.

Holky nevím, už co jsem zpětna četla na co reagovat....

Pavcik: u nás je to taky věčnej boj....manžel je taky hodně aktivní co se týká sportu, ale i piva ☹ . U nás platilo, říct teď jdi udělej to nebo prostě oznámit já musím jít tam a tam, budeš hlídat, prostě na nic moc nepřipravovat nebo plánovat dopředu, pak to stejně nedopadlo. Co u nás je pravidlo, že každý večer pokud je ta možnost koupe. A teď nově, jsme se domluvili na jednom dni v týdnu, kdy mě nechá manžel aspoń do 9 ráno poležet a malýho obstará. Škoda, že je to až po 2 letech 😠
Jak píšou některé holky, pokroky se u dětí dostavily, až později, ale přece. Vám to také moc přeji.

petraguerra
7. jún 2010

Simicak vsechno nejlepsi Vikince k narozeninam,at porad pokracuje ve svych uspesich a dela vam radost! 😵

Pavcik ja na uklid uz nejsem tak zhava,dokud Matej nechodil a lezl mela jsem tady porad uklizeno,ted-za hodinu nevidis zadny rozdil-je to tady jako po bombe. ☹Ja chodim kazdy den na tri hodiny do prace a vratim se do totalniho chaosu.F.necha malyho delat co chce jen kdyz ma klid.Pavcik vsechno dozene neboj se nic.Hlavne za par let to ani nikoho nebude zajimat kdy zacal sedet nebo lezt nebo chodit.A v zivote se jeste nabeha,az te to bude mrzet 🙂 🙂

bera28
7. jún 2010

Simi, tak Vikince ještě jednou krásné narozky🙂

merj, hezky jsi to napsala, mohla bys z fleku dělat v manželské poradně (to myslím vážně jako kompliment😉

Pavcik, ale to je super nápad, koupit vozík za kolo 😉 A bezpečný určitě je, vždyť v něm mohou jezdit i novorozenci (má speciální vložku pro miminka), tak proč by v něm nemohl jezdit Mates. Vždyť hlavičku udrží, ne? Navíc tady máš možnosti na ježdění - Prokopáč (v týdnu naprosto ideální, nikde nikdo), na brusle s ním můžeš taky vyrazit okolo rybníka, pak rádi taky jezdíme směr Červený Újezd, tam jsou taky prima cesty. Na chlapa se vybodni a zajistri si teď nějaký svůj program, on mezitím vychladne.
A jezdíte s Matesem na tu hipoterapii?? Nebo vám jí ještě nepovolili? Co vím, tak dr. Straňák jí vřele doporučuje a dokonce mi loni nabízel, že jestli s prckama budu chtít chodit, ať si zjistím, zda jí proplácí pojišťovna (bohužel ne 😒), že by na ní napsal poukaz.

Peti, teda to je pech - střevní chřipka. Tak ať už je to pryč. Z ní mám já hrůzu, neboť si nedokážu představit, co by po ní zbylo ze svišťů (asi už jen kosti).

Denisee, to teda musela být divočina ta svatba 😀 Tak se brzy vykurýruj. A Vojtík měl nějaké problémy se srdíčkem??? To jsem nevěděla. Hlavně že je to v pořádku!!!! A s tou sestřičkou byste se teda měli snažit 😵
No kdybys viděla Kubu při chůzi do schodů - když jde sám, tak se drží oběma rukama zábradlí a jde bokem. Někdy mám pocit, že by to nejradši vzal po čtyrech 😀 A z Anetky mám radost, je fakt šikovná. Já se jí ani nesnažím v těch kaskadérských kouscích nějak omezovat, spíš jí jen jistím, aby se nezabila. Dneska viděla jak se asi 10letá holka houpe na houpačce vestoje, tak to hned musela prubnout. A fakt to zvládla, a to jsem jí postupně docela dost rozhoupala. Ono to pak motivuje i Kubu, i když se jí ani náhodou nevyrovná. Dneska třeba obcházeli pískoviště po takovém tom dřevěném ochozu a Kubajz chtěl seskočit do písku, místo toho žuchnul na záda vedle pískoviště do trávy, nohy nahoře, hlavu taky, ruce opřený o lokty, protože on nesnáší když leží v trávě nebo písku /je to takový estét 😀 ). Do toho začal fňukat, pořád tam takhle ležel a houkal na mě. Jenže to bylo tak komické, že jsem dostala záchvat smíchu a místo toho, abych mu šla pomoct (teda ono nebylo proč mu pomáhat), tak jsem se řezela, až mi tekly slzy. No ostatní maminy na mě koukaly jak na nejhorší matku pod slunce. Jenže já vím, že Kubula má už ty jeho pády vychytaný a fakt se mu nic nestalo.

To počasí je parádní, co? Tak snad nám dlouho vydrží. Mějte se zatím fajn.

bera28
8. jún 2010

Dobré ráno holky 🙂
Tak jsem teď 20 minut telefonovala s alergologem ohledně výsledků krve Anetky a vše má naprosto v pořádku. Tak jsem moooc ráda. Dělali jí krevní obraz, imunitu (i tu má v normě, žádnou sníženou), alergie na ovoce, zeleninu, vejce, mouku,... celiakii, atd. a vše naprosto negativní. takže ode dneška můžeme postupně zkoušet dávat bílý jogurt. Tak nám, prosím, držte palce, ať to zase neskončí kakáním a zvracením.

A krásný den všem 😎

merj
8. jún 2010

Ahojte a slunecny den,
a i u nas je slunecno. Ted jsme volali Dr. a bakterie z briska maleho je pryc 😀 a i pres dietu jsme uz zpet na puvodni vaze.

Bero, my jogurty zavadeli vic jak pul roku a na 3x nez je maly zacal tolerovat a testy na potraviny mate negativni. Ale nektere deti maji citlivejsi streva a bohuzel nektere maji negativni krevni testy, ale alergici na potraviny jsou ☹ . Preji uspesne zavadeni a at Anetce chutna a nezlobi ji to.

petrach
8. jún 2010

ahoj holky,krásné ráno 🙂

Vikince přejeme všechno nejlepší k 1 narozeninám..opoždene.já vív--hlavne at je zdravá a hoodne štastná v živote a delá vám samou radost 😉

edededik v tom já neporadím,na nás to dr ješte neskoušela..jen tu živou vakcínu a s tím ted bojujem,já mu ji nechci dát..

denise vaši jsou fakt super,že si vzali Vojtíka i nemocnýho..klobouk dolu 😉 a mohli jste si užít tu svadbu..
tak to u nás nehrozí,já byla včera troska a manža říkal tchyni,jestli když mi dnes bude zas tak zle,zustane doma a pohlídá..no jsem s nima sama..teda je mi líp,to jo,ale dobře né..

merj,bero dnes samé dobré zpravy po ránu 🙂 🙂 🙂
naš prcek už v noci byl bez teplot,tak taky snad dobrá zpráva...ale s jídlem bída a des..už vás holky chápu..když s tím denne bojujete
je toho v ulici moc,sousedka 3 roky už to má po druhé a pry to vypadá na kapačky..tak jsem ráda že prcek aspon pije..a peru pořad a přeslíkám..už to ani nežehlím,bez tak to má max na hodku..

maatkka
8. jún 2010

Ahojte
pripajam sa tiez dodatocne k u gratulacii Vikinke k narodeninkam... nech je hlavne zdravucka a stastnaaa 😵
Dobre spravy ma velmi potesili - bera merj - no super!!! 😉
Bera tie tvoje deti su fakt kaskaderi a veeelmi sikovni - na niektore tie ich kusky by som si ani ja netrufla 😀
Peti to je mi luto ze nemas nikoho kto by ti pomohol ked je ti zle 🙄 Nech sa das rychlo dokopy lebo to je fakt hrozne starat sa o chore dietatko ked sama ledva stojis na nohach... 😔 To ze Simonko teraz nepapa je uplne logicke - chudiatko male 😔 ale je fakt super ze pije - to je (po tych nasich skusenostiach s infuziami) moja nocna mora... Je dobre ze uz mate aspon po teplotach - uz bude urcite len lepsie...

maatkka
8. jún 2010

A @ededik este k tomu TBC som chcela... Nas ked prepustali z porodnice tak nam do spravy napisali aj - Nekalmetizovana (tzn. nema cokovanie TBC) pre nesplnenie vahovych kriterii (do 6 tyzdnov musi mat babo nad 2kg inak sa neockuje). No a ze zaockovat po vykonani vsetkych zakladnych ockovani a po kontrole v plucnej ambulancii... My sme este ockovanie TBC nedostali prave preto ze nemame este vsetky povinne ockovania (mame prave posunute to MMR - osypky mumps rubeola). No ale som pocula ze uz toto ockovanie (proti tuberkuloze) ma byt nepovinne takze ho nakoniec mozno ani nedostaneme. Inak tie reakcie som citala tiez kadejake od takych ze ani nevedeli ze dietatko bolo zaockovane az po kadejake hnisanie behanie po plucnom vytlacanie... ono treba byt s tym opatrni preto ze je to "zive" ockovanie. Inak super to tu pred nedavnom zhrnula kikimaruska - tu starostlivost po ockovani TBC keby sa ti chcelo tak si to mozes niekolko stran dozadu pohladat... ale to vsetko by ti po ockovani mala vlastne povedat aj dr. Tak drzim palce nech ste s co najmensou reakciou 😉

nanya
8. jún 2010

Ahoj holky.

Hlásím se po dlouuuuhéééé době. I když dočteno mám vše průběžně poctivě.
Všem marodkům přeji brzské uzdravení.
My jsme taky marodi, já asi angína, ale bez teplot, malý dlouho odolával, ale asi už to chytil ode mě, 3 dny už kýchá o sto šest, předevčírem v noci už nemohl vůbec přes hleny v noci dýchat a dneska už aji kucká, chjoo a manžel měl 3 dny střevní chřipku, dneska už je lepší, ale pořád to není ono, tak jen doufám, že to od něj nechytne malý. Včera jsem se byla podívat u dr., od kdy mají dovču a zrovna tam nebyl žádný pacoš a dr. se nudila, tak mi malého prohlídla, když jsem jí říkala, že já jsem nemocná a on už soplíkuje, nic na něm neshledala, průdušky zatím ťuk ťuk čisté, ale dneska už kašle jak tuberák, tak snad nám to tam na ně nesedlo ☹
Jinak se musíme pochlubit, máme 73 cm a už capkáme nějakou dobu kolem nábytku. Pro beru, cca +- týden od 11 měsíců korigovaně. Ještě to není stoprocentní chození, ale dostane se vesměs všude, kam potřebuje.
Jinak žádné nové zprávičky u nás nejsou, jen mě pořád trápí, že 28. tento měsíc už by byl Danielkovi roček a on pořád nezamává a nic nezopakuje ☹ Už si začínám myslet, že je hloupý, nebo se mu jen nechce? Vím, že je to asi prkotina, ale už se v tom šťourá i manžel a babička, jakto, že ještě nic..... ?! Když se ho zeptám, jestli chce papat, hned ví, oč jde, ale že by např. na jídlo sám řekl ham nebo tak něco, to ani náhodou ☹

merj
8. jún 2010

Tak rano jsem nestacila zareagovat na vse. Maly ted usnul a ja mam chvili klidu.

Petrach, vy si ty nemoci uzivate 😝 tak doufam, ze maly je na tom lepsi a ty a Eliska jste uz jste v pohode. A vsechny dalsi nemoce odhanejte a na devre dejte velkou ceduli "nemocem vstup zakazan" 😉

Denisee, doufam, ze Vojtikovi je uz lepe. A vy si muzete uzivat hezkeho pocasi. Kdy vlastne budete mit vysledky Vojtikovych vyteru?

Nanya, ze Danielek neopakuje a nemava, to neznamena ze je hloupy, Kazdy dite se vyviji individualne a neni mu ani rok, tak bud tezce v pohode. A hlavne ho do niceho nenutte. Nektre deti jedou pekne postupne, tak jak je to v "tabulkach" a druhe se tvari, ze to delat nebudou a pak to umi "ze dne na den". A ti nasi extremisti si to delaji uplne jak chteji, ver, ze jabych tech prikladu s nasim malym mohla dat hafo. Snad chodite na nejake kontroly na neurologii a do poradny a ze by dva lekari prehlidli, ze se neco spatneho deje, to moc pravdepodobne neni. Takze klid a manzela a babi posli do haje 😉 nervovani jsi si uzila dost, tak to te chteji zhavit, abys nevysla ze cviku 😀 Uzivej si Danielka a raduj se, jak vse zvlada.

julianna78
8. jún 2010

Ahojky 🙂
Po dlhej dobe,čítat som čítala,ale reagovat nestihla a už som polku zabudla.
Nezabudla som však na Viki prajeme všetko naj naj naj a nech Vám aj nadalej robí radost a je taká strááášna šikulka jak doteraz.Zvládla ten rok perfektne 🙂
Bera,Merj tiež gratulujem k super správam od doktorov,U nás nič extra nové akurát už máme 7300g už je to aspon nad 7kg.malá začína riešit postavenie v priestore,ale zatial končia pokusy na držke.
Nanya bud v poho malá tiež nič extra nevie akurát povie mnam mnam ked jej chutí,ham ham ked je hladná,ešte vie baba a tam nám končí slovná zásoba.Vie urobit pápá,tapi tapi,dá eskimácku aj normálnu pusu a teraz ju učím indiána.Vela toho nevie a ani to neriešim.
Všetkým marodom prajem skoré uzdravenie

denisee
8. jún 2010

Holky to dusno mě asi zabije 😒 já dostala rýmu, celý tělo mě bolí a Vojta už to má taky plus trochu kašel. Takže Petrach vím, jak je to náročný se starat, když je ti blbě ☹ , takže zítra nejdem na cvíčo a ve čtvrtek na plavání 😠

Bera: moc gratuluji k super zprávám z alergologie!!!!
Merj: taky gratulace k dobrým výsledkům!
Vojta si dneska rozeseknul obočí ☹ , ohýbal se na zem pro hračku a přitom se bouchnul o roh postele, teklo mu z toho krve...na šití jsme nakonec nejeli, včera se nám zas rozbilo auto,ale myslím, že to není ani třeba.
Na výsledky stěrů a krve si budu volat v pátek.

argousek
8. jún 2010
argousek
8. jún 2010

ededik my jsme také očkovaní proti TBC nebyli a doktorka mi řekla, že už to není povinné, tak jak chceme. Raději ho naočkovat dáme, prý nejdřív udělají test, jestli už se náhodou někdy s TBC nesetkal a nemá protilátky, to by se neočkovalo a pokud ne tak by se naočkoval. Musí být hotové základní očkování 🙂

pavcik jak to psali holky, každá jsme si tady podobnou krizi prožili. Určitě to překonáte a ustojíte to.

nanya Adámek taky začal dělat papa a paci paci dost dlouho, už si to přesně nepamatuju. Možná v roce a půl, takže si nedělej starosti, on to dožene.

marodi brzy se uzdravte 😉

Jinak holky já už jsem tady celkem šílená. Adámek je hodnej, ale jakmile začnu kojit, tak to nesnese. Se vším hází, mlátí, křičí. Hrůza. Taky se mi stalo, že jsem kojila v obýváku a on byl v ložnici. Pak na mně volal manžel ať se jdu podívat, co tam provedl. Tak se podržte, posral se Štěpánovi do deky a jak od toho byl omatlanej, tak se nám vyválel v peřinách 🙄 No děs. Štěpán je hodnej, ale někdy si otočí den a noc, tak se moc nevyspím, protože se chce nosit 😝 Takže se přes den nevyspím, to mám Adámka a v noci burcuje Štěpán 😅

simicak
8. jún 2010

Ahoj holky,
tak vy mate krasne a nam prsi. Ale nevadi,ja ty horka nemusim a stejne se mi nechce ani lozit do parku,tak jsme si radsi schrupli odpo na dve hodky 😵 😵

argousku,nojo,vypada to,ze maly zarli. Moje neter,je jedinacek a ta je zas tak zuriva,ze kdyz ji segra nastve,tak si strci prst do krku a poblije se a jak byla mladsi,tak ji kadila treba doprostred obyvaku. Zkus treba malemu taky nabidnout prso,mozna si nebude pak pripadat odstrcene,ze nedostava vsechno 😉 Tak to udelala kamaradka a zabralo to ( kojit se starsi bracha nastesti nechtel )

Bera,gratuluji k vyledkum z alergologie a drzim palce s jogurtama. 😉

Julianna,vzdyt to vubec nevadi!!! Plno donosenych nemluvi dlouho,ja nemuvila vubec do 3 let a nasi uz me brali k doktorovi,jeslti nejsem nema nebo neco a pak zjistili,ze jsem byla jen lina . No a zacla jsem rovnou ve vetach,ale do trech let vubec nic!!! A ze mi to ted mele 😀
Vikule vypada,ze bude ukecana jak segra,takze na me vola mamamamama,na tatinka dededede ( dedy) a uz asi 2 mesice mavame,umi dat high five,zacina delat paci paci ( ale to jak se ji chce ) a jeste umi na dance zacit tancit. Vsechno naucil manzel 🙂
JInak teda vsem marodu at je lip.

Peto,tak hlavne ze to nemate tak hrozne a male uz je lip. My to meli pred odletem do ceska,nastesti viki to jedina nedostala,drzela jesm doma silenou karantenu.

Tak snad jsem na nikoho nezapomnela. My jdem zitra na vazeni,tak jsem fakt zvedava,jestli ma nase vykrmovani uspech. Kasel se nam lepsi,take steroidy zabiraji,a vypada to ze nam rostou desate zuby,prootze jsme opruzeni a kadiime snad 10x za den.

simicak
8. jún 2010

CISTENI ZUBU- holky,jak jste to delali,kdyz byli mali??? Ja moc necistim,ale bojim se,ze se ji zkazi,kdyz uz ma skoro vsechny predni. Kdy jste zacli pravidelne rano vecer???

argousek
8. jún 2010
argousek
8. jún 2010

simicak já jsem koupila dětskou pastu orajel, oni to prodávají s takovým náprstkem na prst jako kartáčkem. Ze začátku jsem čistila jen večer po koupání 😉

bera28
8. jún 2010

Ahoj holky,
merj, tak gratulace ke zbavení se bakterie 😉 My jsme jogurty zkoušeli od roku věku a vždycky to dopadlo blbě 😒 Ale teď byla Aneta od února bez jakýchkoliv mléčných výrobků, ani žádný Nutrilon atd., tak uvidím. Dneska zatím dobrý, šupla jsem jí tak 50g choceňského s přesnídávkou a jak dlabala 🙂

Peti, tak hlavně že bez teploty. Za chvíli se ti taky rozpapá, neboj. Ale u vás to teda řádí 😒

Nanya, do tabulky doplním, Matěj je šikula 🙂 🙂 Ať se brzy zbavíte chorob. A s tím co dělá, nedělá se netrap. Až se mu bude chtít, tak začne. A rozhodně to nebude dělat na povel. Čím víc po něm budeš něco chtít, tak tím to může být horší - teda tak to bylo okolo roku věku u nás. Tak jsem se na všechno vykašlala a od té doby si jedou svišti podle svého a myslím, že docela úspěšně. Něco umí líp jak stejně staré donošené děti, něco zase hůř (třeba skákání na trampolíně, to tam blbnou, ale jak se snožmo skáče asi nikdy nepochopí 😠)

Argousku, tohle že je měsíční miminko?? 😀 😀 😀 Takhle vypadali svišti tak v půl roce.
Teda to jste museli mít z Adámka "radost". A nešlo by ho vždycky v době kojení někam nenápadně odvelet, aby ho zabavil někdo jiný?? To je fakt zvláštní, že mu vadí jen to kojení 😕 😕

Denisee, tady večer teď parádně sprchlo, vzduch se krásně vyčistil, ale přes den hrůza. A to jsme měli i plavčo, takže vcelku osvěžení, ovšem než jsme dorazili domů, tak ze mně teklo 😝 Ale furt lepší, než ty zimy minulý týden. Koukejte se oba vymarodit. A koukám, že Vojtík je taky takový otlučenec jako svišti.

kockoska
8. jún 2010

ahojda chcela by som sa pridat do tabulky (ak mozem) mozte ma nanu nasmerovat?

petrach
9. jún 2010

kockoska tabulku upravuje bera,stačí jí poslat jméno,tyden narození a pak se přidávají pokroky 😉

nanya úpříbuzní to moc řeší,co umí a co né..at jsou rádi že je Danielek tak šikovný jak je..spousta maminek by s tebou menila..proste když má praci s vyvojem telesným,se mu nechce učit hříčky..dejte mu čas a vubec to nesleduj..je šikulka 🙂

juli gratuluju k překročení mety na váze 😉 a teda malá to valí..už nás předbehla..musíš byt desne pyšná,na to co dokázala za ten rok 🙂

denise jo vím jak ti je..me je blbe jak už dlouho né,doplko jsem spala s malím,ted jim nutne vařím,ale jen pangasie,zeleninu a ryži,nic pracného a jsem hotová..malí opet spí..už je konečner bez prujmu,ale tak unavený,že je mi do breku..nechce ani lozit,jen sedí a polehává..natahuje ruce že se chce nosit atd..

doufám že se dáte brzo dohromady a to vedro je fakt hnusnéé 😝 já teda radši tu zimu co byla,než tohle 😠

argí to je bobíšek... 🙂 🙂 a Adámek žarlí,nemáš to lehké,ono se lehce řekne neco vymyslet,ale ono není moc co..tatka v praci,domácnost a deti dají zabrat..leda si s ním promluvit,vymyslet nejakou činost u kojení..kámoška četla

maatkka
9. jún 2010

Ahojte
Simi my sme asi tak do roka ked este nemala Lili vela zubkov pouzivali tiez len ten "naprstok" vzdy vecer po kupkani...
Od roka uz umyvame zubky normalne tou detskou kefkou (je na nej ze od 6 mesiacov - co nam sa o zubkoch vtedy este ani nesnivalo 😀 ). Snazim sa vzdy rano po ranajkach a vecer pred spanim - ale casto je to este pred tym poslednym pitim mlieka lebo pri tom sa tak skudni a potom rychlo zaspi a keby som jej az po nom umyvala zuby tak sa zase preberie (neviem ci to vadi)...
Inak to vzdy robime tak ze najskor ja poriadne a potom ona este dobru chvilku "drhne" a obhryza kefku 😀
Argousek deticky su krasne - ozajstni chlapi 😉
S tou ziarlivostou je to teda na prd... Snad si rychlo zvykne a prejde ho to... 😒
Peti denisee rychlo sa vyliecte!!! A deticky samozrejme tiez... len je mi to luto ze vy nemozte riadne oddychovat a vylezat to ☹

kockoska
9. jún 2010

a ako sa k nej dostanem k nahliadnutiu? Alebo to ma tam musi ona pridat? Neviem ake udaje jej mam poslat. Ale skusim

kockoska
9. jún 2010

uz som objavila 😅
dakujem

mila01
9. jún 2010

Ahoj holky - člověk tu pár dní není a nestíhá dočíst. 😀 😀 😀

Postřehla jsem tam nějaké narozky - moc moc gratulujem,také ke všem pokrokům a marodům přejem brzké uzdravení - a bohužel se k nim přidáváme.Už 3 týdny mě bolí v krku,dneska jsem šla k doktorovi a mám atb,naštěstí je to také bez teplot,takže stejně funguju normálně.Kája má obligátní kašel - to bysme ani nebyli my,kdyby ho neměla a je zrovna s babí a dědou na chatě - včera si jí odvezli,pojedu pro ní zítra odpo nebo v pátek dopo.Andrejka dneska trávila celé odpoledne v bazénu s druhým dědou,musím se pochlubit,že když u ní stojí,tak už plave bez rukávků.Já na ně koukala z chládku zpod pergolou - nedělá mi to sluníčko dobře.

Jinak u nás to pěkně hřmí,asi něco přijde.

Tak se hlavně brzo uzdravte - vy i dětičky,dnes jsem četla v blesku dlouhodobou předpověď a vypadá to moc dobře. 🙂 🙂