• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

10. februára 2017 
Ahoj holky.

Janičce moc gratuluju,konečně budou všichni pospolu.Snad se brzo ozve - ikdyž teď bude mít asi jiné starosti. :wink:

Wlladka - vítám tě tu.Já mám holčičku Karolínku,zítra jí budou 3 roky,je narozená 28+0tt,váha 1,26kg a 38cm.Rodila jsem v Mostě.Těch center je v republice více - právě Most,Ústí nad Labem,v Praze jsou tuším 2,myslím Ostrava - nevím to určitě,je jich 8 nebo 9.Máš pravdu,první dny jsou kritické,nám po porodu řekli,že nejkritičtějších bude orvních 48 hodin.Pak to také nebylo nic moc,ale postupně se to zlepšovalo.A kdy půjdete domu - to se uvidí,nám říkali půlka září a nakonec jsme byli doma už 3.8. :wink: Když Kája přibrala na 1.40kg,najednou se vše zlomilo,začala hodně přibírat,začlo se jí dařit a od té doby za dva týdny jsme byli doma. :slight_smile: Hlavně že se má Šimonek tak k světu.Kolik teď váží?

Holky musim si postěžovat,dnes mé milované autíčko neprošlo technickou ( 3 měsíce ječim na manžela,ať ho dá do kupy,že jedu na technickou,řekl mi,že auto je v cajku - dneska na mě vychrlili tolik závad,že mě omejvali ).Vůbec nevim,jak to teď udělám,auto nesmí na silnici,bydlíme na okrajovém sídlišti,nemám nakoupeno - nic.Zítra má Andrejka kroužek - ach jo,já chci svoje autíčko. :frowning2: :frowning2: :frowning2:

Ještě jsem vám chtěla napsat - dnes před třemi roky,přesně v poledne se mi natvrdo rozjel porod Karolínky,který už nešel zastavit.To je neskutečný,že už jsou to tři roky.
16. jún 2010 o 13:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
maatkka - teda Jůlinka má krásný ty oči - je to poprvé od té operace,co jí takle vidim - úúúúžasná holka. :wink:

No a culík samozřejmě taky. :grinning: :grinning:
16. jún 2010 o 13:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maatkka neonatologií jako takových je v ČR víc, ale tyto tři jsou "vyšší třídy" . Jsou to Jednotky intenzivní a resuscitační péče. Ostatní jsou snad "jen" JIP. Tak Brno asi ne, ale České Budějovice.
16. jún 2010 o 13:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mila01 Karolíne přeji vše nej nej k blížícím se narozeninám. Šimonek má dnes 1120 gramů. Zatím se nám to pořád tak nějak hýbe nahoru a dolů. Mě řekli, že tu budeme do termínu porodu +- týden. Termín jsem měla 12. srpna. To se nějak vydrží, jen když bude po tom všem maličký v pořádku :wink:
16. jún 2010 o 13:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mila01 Karolínka je moc pěkná holčička a Andrejka samozřejmě také. :wink: Ať se holčičkám daří i nadále, tak jako do teď. Jsou moc krásné.
16. jún 2010 o 13:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
wlladka: vítej mezi námi. Gratuluji k narození Šimonka, měly jsme skoro stejný termín porodu. Já 11.8.2008 a Vojta se narodil 26+3, 970g a 36cm v Č.Budějovicích 11.5.2008 :slight_smile: . Domů jsme šli cca 3 týdny před termínem porodu 22.7. s váhou 1992g.
Můžu se zaptat, jak ty tři týdny u Šimonka probíhaly, komplikace, operace atd. Jak dlouho jste byli na plic. ventilaci? Ležíš v nemocnici nebo za ním půjdeš , až později? Jestli ti to teda nevadí. Přeju, ať vše probíhá bez problémů a jdete brzy domů.
16. jún 2010 o 14:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,

tak uz je to 10 dni co sme s eluskou doma. caka nas kolotoc lekarov a bojim sa toho co najdu :frowning2: dufam, ze nic. malicka ma dva mesiace a mne pripada velmi sikovna, zdviha hlavicku, zacina dzavotat, je velmi ohybna a aktivna...tak dufam, ze to bude ok. uz mame 47cm a cca 2600g :grinning:

chcem sa spytat, nasli aj niektorej z vas na neurologii nalez na mozocku u vasho dietatka???myslim cysticky a pod...
16. jún 2010 o 15:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mila dakujem :slight_smile: aj ked toto su prave take fotky ze na nich pozera trosku do strany tak to az tak nevidno... ale trosku vidno :grinning:
wlladka aj ty mas krasne deticky :dizzy_face: a Simonko je nadherny :dizzy_face: joooj to uz ani nie je pravda ze aj Lilu bola taka malicka :grinning:
16. jún 2010 o 15:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
irsina detto :wink: Elinka je krasnucka :dizzy_face: blahozelam k navratu domov :slight_smile:
a vy ste mali nejaku neurologicku diagnozu? ci preco sa pytas?
16. jún 2010 o 15:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maatkka ked sme boli v nemocnici tak mi povedali ze malicka ma cysticky na mozocku , nalez 2 stupna a na to desat dni ked uz sme boli doma a sli sme na kontrolu tak cysticky boli vstrebane a 22.juna ideme na kontrolne sono hlavicky... ale aj tak sa strasne bojim hlavne DMO, kedy sa da diagnostikovat DMO??? s eluskou cvicime a cvicime vojtovku...

a to nehovorim ze malickej sa objavil hemangion na nosteku... :frowning2:

@wlladka gratulujem k malickemu. neboj sa zvladnete to. ja som bola v nemocnici 2 mesiace s malou a uz sme 10 dni doma :grinning: :wink:
16. jún 2010 o 15:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj holky,vítám nově příchozí a zdravím stálice :wink: :wink:

Mila to je strašně hezkej zvyk s tím pasováním do 1.třídy,to tady u nás nemáme,tady jdou děti na úřad,tam maj nějaký pásmo a dostanou něco od starosty,s tím kornoutem,mám pocit,že to tady nikdy zvykem nebylo,ale je to převzatý z německa,musím přiznat,že se mi to moc nelíbí,my šli s taškou na zádech a pí učitelce nesli kytku :wink:
16. jún 2010 o 15:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jeee mispuli ahoooj rada ta "vidim" :wink: :grinning:
irsina tak s cystami neviem ale uz som o tom pocula ze sa zvyknu vstrebavat. mam pocit ze niektora z bab tu ma podobnu skusenost... tak sa mozno vyjadri :wink:
my sme mali krvacanie do mozgu... a aj ja sa bojim stale... :frowning2:
16. jún 2010 o 15:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denisee První dny byl Šimonek na plicní ventilaci, do toho měl streptokokovou infekci v plicích. Až zázračně rychle se z toho dostal. Je to moc velký bojovník! :wink:
Operaci naštěstí žádnou nepotřeboval. V nemocnici ležím s ním. jinak mám větší podrobnosti v albíčku.
To jste šli domů docela brzy, tady koluje, že domů pouštějí až s váhou 2200G. tak to jsem zvědavá, kdy se dostaneme domů my. :fearful:
16. jún 2010 o 17:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
wlladka,tak vitej mezi nama a gratuluji k Simonkovi :wink:
S tim propustenim se to jen tak rika,aby te pripravili na nejhorsi,nam taky rikali ze v termin porodu a musi mit urciou vahu a nakonec jsme sli skoro mesic pred terminem a vahu jsme uplne taky nesplnovali. Proste jak bude Simonek dobre papat,bude zdravy tak jdete huraaa domu :wink:

maatka,no kocka to je :dizzy_face:

mila,tak s autem pekne na prd,budes muset na nakupy na bruslich :stuck_out_tongue_closed_eyes: My auto nemame a vsude to slapu,hruza,uplne to nesnasim,pak ze jsem takova podvyziva,denne snad nachodim 5km :rolling_eyes:

Ja dneska chtela znicit deti,tak jse jeli do velkeho parku dke je potucek.......Veru upne znicena,ja taky a viki tady dela bugr.
JO a meli dneska kontrolu,tak krev porad malo D a rentgeny dopadly dobre,tak huraaa.
No nic koncim bo ta mura jak uz vyleze i na gauc tak me tady stipe a k tomu desne smrdi,tak jdu prebalit :rolling_eyes:
16. jún 2010 o 18:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@simicak tak to je jedna z lepších zpráv,co jsem za poslední dobu zaznamenala. Samozřejmě by se nesměli dostavit žádné komplikace. Snad nám nic cestu nezkříží. Dnes nám na pokoj strčili "matku" kuřačku a to nesnesitelný smrad. Nevím, jak to tu vydržím. Už jsem si stěžovala, ale asi to nebude k ničemu. Kdyby alespoň použila spray, ale ona jen otevřela tašku a začala vybalovat a v tu ránu byl pokoj plný neskutečného smradu. Ach jo. ještě tohle nám to tu bude znepříjemňovat :frowning2: :confounded:
16. jún 2010 o 18:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
... a děkuji za gratulace k Šimonkovi :slight_smile: je to naše zlatíčko :dizzy_face:
16. jún 2010 o 18:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no supr dotaz mám malou Karolínku rozenou ve 28tt a vážila 780g memčí problém byl ale ustáli sme to. je nám 5,5měsíců korigovaně jinak 8.malá si dlabe nohy a otáčí se na bříško,žvatlá trochu.což zatím by zhruba znamenalo že je trochu dál než na 6 měsíci.Jen doufám že se nám nezasekne.Taky by mě zajímalo jak to bylo v tomhle věku u ostatních...:slight_smile:
16. jún 2010 o 18:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Teda vy jste toho zase stačily napsat :slight_smile:

Tak předně vítám na světě nová miminka a přeji, ať zdárně rostou a dohánějí své vrstevníky.

Janičce teď začne teprve pořádná hoňka s sprckama doma. Tak doufám, že nám aspoň napíše nějaké novinky.

Milo, no krásně jste si to museli včera užít :slight_smile: :slight_smile: Máš obě holky moc hezké a šikovné:slight_smile: A s tím kornoutem, jak jste tady psaly, tak to mně osobně se vůbec nelíbí :stuck_out_tongue_closed_eyes: Já bych to udělala jako za nás - tašku na záda, že jsme přes ní ani nebyli vidět a do ruky kytku.
A co budeš teda dělat s autíčkem?? Myslíš, že se vyplatí to opravovat? To je teda pech:unamused:
A Káje k zítřejším narozkám vše nej, nej, nej.

Petraquerra, s tím školstvím u nás máš pravdu. Sice jsme se za našich mladých let :slight_smile: museli šrotit data jak magoři, ale kdyby se stejné věci učily poněkud zábavnější formou, tak já jsem pro, aby měly děti všeobecný přehled. I přesto, že třeba údaje o bitvě na Bílé Hoře po mě od základky nikdo nechtěl :grinning: Ale zase na VŠ jsem dost těžila z informací z gymplu, a to jsem šla studovat až po několika letech od maturity. A je pravda, že teď už opravdu děti neumí ani pořádně malou násobilku a ostatní informace si najdou na internetu :confounded:

Fajn, nedepkuj kvůli schodům :wink: Vždyť Didka je sama o sobě zázrak, a tak má právo být v něčem pozadu. Zato její vyřídilce se tady nevyrovná nikdo :grinning: To cvičení zní dobře.

Maatkka, no fešanda to je :dizzy_face:

Irsina, Kuba měl krvácení do mozku 1. st, následně cysty, které se mu během 6 týdnů od propuštění nejprve zmenšily na polovinu a poté úplně zhojily. Tehdy měl naposledy dělané sono mozku a eeg, a protože nález byl naprosto normální, tak už ho dále nijak nesledovali. Každopádně jsme poctivě cvičili Vojtovku, a to do roku a půl korig. Tehdy začal chodit, tak jsme přešli na cvičení na balonu a teď už necvičíme nic. No vlastně s nimi oběma chodím od cca půl roku na plavání dětí, a to taky pomáhá.

Simi, tak pokud rtg dobrý, tak paráda!! A ten vitamín se taky zlepší, však to nejsou antibiotika, aby to šlo ze dne na den :wink:

Zabka, v mém albu máme tabulku všech nedonošenečků tady z diskuze, tam se můžeš podívat na motorický vývoj. Ale upřímně, neporovnávej, každé dítě je jiné. Důležité je, že jde kupředu a nestagnuje! Já taky porovnávala jak magor, hlavně teda Anetu s Kubou a doktoři už ze mně šíleli :slight_smile:

Holky, co chystáte za letní dovču?? Potřebuji nějaký tip na moře. Zbývá nám volných 14 dní v srpnu, tak řeším, jestli vyrazíme všichni nebo mě napadla včera úžasná myšlenka - vyrazím sama a svišti budou doma s tatínkem. Tak mi držte palce, ať se zadaří.
16. jún 2010 o 18:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj holky :slight_smile:
Zdravím nové maminky a teda vôbec ma neteší,že sa stále pribúdajú prckovia...nie vzlom :slight_smile: Mohli radšej ešte pekne čučat v brušku.
My sme dnes boli na ročnej ko u očnej všetko ok a tá občas zvečšená zrenička vraj je asi dedičná,ale očká má v poriadku.Možno bude krátkozraká,ale nevedela jej dobre zmerat očká.Urobila parádny cirkus krpana.Bola tam mamina z dvojičkami teraz ich pustili vážia 3kilá a 2m a boli strááášne prtaví,ked sme tam mi boli na ko po prepusteni tak malá mala 1900g a mne vtedy prišla taká velká ani pravda nie je ako ten čas ubehol.Dnes sme kupili druhé topky za mesiac jej narástla noha o číslo...ked to takto pôjde dalej zbankrotujem na topánkach.
Mila Karolínke všetko naj naj k zajtrajším narodkám :slight_smile:
Maatka Lili je zlatunká s copíkom a mne sa tiež zdá že očká sú dobré,čo si dávala fotky predtým tak bolo vidiet jak utekajú,ale teraz nie a má ich krááásne modré.
Bera tá dovča bez svištov znie dobre,len či ti prejde u tatku :grinning: Držím palce
16. jún 2010 o 20:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj Bera to by jsem ti ze srdce prala,aby jsi vyrazila sama.Ja byla v tom lednu na tyden bez malyho a uplne jsem si to uzila :dizzy_face: Fakt to je oraz,hlavne,kdyz vis,ze je o decka dobre postarano.

Matka Lilinka ma spravnou stetku :slight_smile:

Zabka ja si nepamatuji co Matej delal v 8mesicich,ale urcite toho moc nebylo.Byl o 3mes.drive a domu sel po 5mes.Myslim,ze na to co mel za sebou,ale jede uplne paradne i kdyz je i dnes o moc pozadu s vyvojem.Kazdy dite je jiny a ma jinou minulost,tak tezko posuzovat .Tvoje mala je urcite sikulka a jednou bude,az prijde cas delat uplne vsechno jako jiny deti-nekdy driv a nekdy dele. :dizzy_face: :slight_smile: :wink:

Wlladka malej Simonek je nadherne miminko a moc sikovny kluk.Tak ,at si ho brzy neses domu a zadne zbytecne komplikace a zdrzovani :slight_smile:

Mila snad se to nejak vyvrbi s tim autem,zejmena nakupy s detma a bez auta-to je na prd.

Irsina to je pocit vid,kdyz uz mas malou doma,ja jsem z toho byla uplne nadsena.Konecne ten klid a zadny dojizdeni mezi nemocnici a domu.At Elinka pekne s tvoji peci prospiva a roste.
:wink:
16. jún 2010 o 20:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Bera - moc držím palečky,máš to hezky vymyšlené - jsem zvědavá,jestli to projde. :grinning: :grinning:

Juliana - gratuluji k oční kontrole.S tou krátkozrakostí si nic nedělej,nám jí naměřili také,řekli,že na příští kontrole za půl roku jí předepíšou brýle - no a když jí měřili znovu,bylo vše ok.Prý asi selhal přístroj. :confused: :sweat_smile: :confused: No nevim,myslim si,že je to tím,že oni pořádně nespolupracují a vše může být jinak.

Holky dík za ty reakce na ten kornout - mě se to také nelíbí,jen jsem jí nechtěla o nic ošidit jen proto,že já na to mám takový názor.Jsem ráda,že nejsem sama. :wink: :wink:

Jo a s tim autem - já vim,že je to jen nepříjemnost,ale strašně mě to vytočilo - můj manžel je totiž automechanik.Tři měsíce ječim,ať se na to mrkne,celou dobu mě přesvědčuje,že auto je ok,že projde.Když jsem mu to dneska volala,tak mi řekl - fakt,jo?A jak to?Štve mě to,všechno leží na mě a když mu to řeknu,akorát se naštve.Tak a teď jsem si pěkně ulevila. :grinning: :grinning:

Zabka - pokud to není moc osobní,můžu se zeptat,jaké pocity jsi měla z ležení v Mostě?Já tam měla pár problémů se sestrama,ale ne u dětí ( ikdyž tam taky byli některé nepříjemné - nedokázali pochopit,že mám doma 3leté dítě a musim aspoň občas za ním,že 10týdnů bez mámy je prostě moc ),ale hlavně na šestinedělí.A to jsem měla štěstí,že jsem celou dobu ležela na 2lůžáku se super spolubojovnicí.
Jo a k tvému dotazu - holky mají pravdu,ať neporovnáváš,každé dítě je jiné.Naše Kája například v 8 měsících ležela na zádech,občas se otočila na bok a asi 2x na bříško - ale zjistila,že je to fuška,tak toho nechala.To bylo vše.Ona hodně rychle přibírala a navíc bylo hooodně líná ( to se teď už říct nedá ).No a podívej - teď lítá od rána do večera,jezdí na motorce,na kole,už nác přemlouvá na brusle - v zimě začne pomalu s lyžema.
:wink:

Simicak - já jsem taky podvýživa,175cm,56kilo. :grinning: :grinning: A gratuluju k rengenům. :wink:

wladdka - děkuji za chválu holek - uplně se tady pýřim :grinning: :grinning: .Jsou to moje sluníčka.A teda řekla bych,že Šimonek docela přibírá.Neboj,každým dekem se to bude zlepšovat.Čím má víc,tím lépe dokáže dýchat,tím lépe začne jíst a půjde to nahoru.Také jsme bojovali o každé deko - pak se to zlomilo a šlo to.
16. jún 2010 o 20:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Bera: taky bych chtěla k moři i s Vojtou, ale přiznám se, že si taky pohrávám s myšlenkou jestli nevyrazit jen sama :slight_smile:

wlladka: tady v Č.Budějovicích se pouští s váhou 1900g, ze začátku přibíraj děti každý den, ale když jsem pak zkoušeli víc kojit okolo1700g, tak ta váha šla nahoru pomaleji, ale přesně jak píše Simicak, pokud jsou bezproblémů a dobře papaj, můžete jít domů. Jinak taky jsem na pár dnů měli hroznou spolubydlící, mladou , která navíc měla nějaké střevní problémy a tak celkově s ní byly problémy, tak jsme se bály, že nás nakazí...a jela domů, ona to i sama chtěla, už několikrát od miminka odešla.
16. jún 2010 o 20:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
v Písku pouští při 2400g,ale taky jsme šli o chvilku dřív,když se narodila Míša tak jsem šla po týdnu domů,doktoři věděli,že máme doma Honzíka,tak mě tam nedrželi,ba právě naopak,k jezdila jsme tam každej den,vozila mlíko a k Míše šla na 5 dní než nás pouštěli domů

jinak samostatný moře schvaluju a závidím,pokud vám to vyjde,my si loni takhle užili ten Rhodos a bylo to super,letos nás čekají 4 dny v Paříži,takže moře letos společné s dětma a opět naše oblíbené Lignano v Itálii

Bera víš kam já bych docela jela třeba i sama,do nějakých maďarských lázní,ty vyhřejvaný a termální bazény,to bych si fakt užila :slight_smile:
16. jún 2010 o 21:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak jsem aktualizovala tabulku a doplnila nové přírůstky.

Juli, parádní zpráva z očního:wink:

Milo, tak je to vždycky - kovářova kobyla chodí bosa :confounded: To by mě teda vytočilo taky!
A jak plánujete oslavu narozek??

Denisee, člověk si fakt potřebuje odpočinout a načerpat nové síly, co?

Tak jsem už chlapovi oznámila, že buď teda poletíme mvšichni nebo jen já nsama, a to najednou začal, že dětem moře udělá dobře, tak proč bych chtěla jet jen já sama. No a když mu řeknu, že si chci od nich orazit, tak to nechápe :confounded: Joooo, to bude ještě zajímavé. A taky mi řekl, že proč teda nejedu ještě s nějakou kámoškou, která by mi s dětma pomohla. On je fakt mimoň!!!! Každej žhavej na ty dva predátory.
16. jún 2010 o 21:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mispuli, no to je taky super nápad ty lázně. To jdu prozkoumat. A to teda rozhodně bez svišťů.
16. jún 2010 o 21:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bera28 už víš,kdy budete tady u nás na jihu,abysme naplánovali nějakej ten srazík v Táboře,já už si s tím Maďrskem pohrávám dost dlouho,není to tak daleko a nechá se to sehnat i docela dobře peněžně
16. jún 2010 o 21:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Bera - oslavu?Asi to bude zajímavý - ráno odvedu děti k babičce ( bydlí asi 3 km od nás,autem jsem tam za minutku,ale budeme muset pěšky),pojedu autobusem do města ( cca 25min.),vyzvednu dorta,poběžim do krámu,nakoupim na oslavu,pojedu s těma taškama a dortem busem zpátky,připravím oslavu /pokud toho dorta někomu nevyklopím na hlavu - inteligentně mám dvojpatrák,který se nedá ani zavřít do krabice a převáží se otevřený :grinning: /- chuťovky,chlebíčky atd.,původně jsme měli mít oslavu venku na zahradě,ale má se dost ochladit,tak zůstanem v baráku,pak se pohádám s holkama,protože budou chtít zůstat u babičky,takže poběžim domu pro věci ( ráno to nepoberu - mám totiž na tu oslavu vše doma,včetně dárků,chtěla jsem to tam navést až v pátek dopo,kdy jsou holky ve školce ),pak jim to tam musim odnést a v neděli to zase budu vše stěhovat zpátky.Do toho,pokud přijede manžílek,tak bude lítat okolo auta - budou ho na laně tahat do opravy,doufám,že se zůčastní aspoň oslavy.

To teda jestli nepřijede tchán,pokud přijede - beru mu auto a je to. :angry: :angry: ( chudák )

Zrovna jsem dozdobila dorta na zítřek - Kája ho ponese do školky,dělaj tam oslavy,dám tam učitelce foťák a pak vám sem hodim fotečku.

Bera - bojuj o samostatné moře - ono ani taťkovi neuškodí být se svišťákama sám.
16. jún 2010 o 21:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Bera to se manzelovi nediv-ma urcite nahnano.Frana taky vyskakoval a ,kdyz jsem se rozhodla ze jedu a sama pekne koukal :astonished: :confounded: On byl dvakrat v Portugalu co je malej na svete a poprve dokonce jel,kdyz nam den predtim rekli,jestli ho chceme odpojit ,a ze urcite stejne brzy umre.Byt to obracene-ja by jsem neodjela....Potom z toho meli doktori hlavu v pejru,protoze nevedeli,ze odlita pryc a ja jsem tady uplne sama.Preju ti to moc potrebujes si oddychnout.

Ja jsem po porodu mela svuj pokoj,nic jsem za to neplatila-proste luxus.Nevim ani proc asi pocitali s tim ,ze to u me moc dobre nedopadne.Hlavne na me byli vsichni opravdu hodni-vubec si nemuzu stezovat.Ve Skotsku pousteli od 1800g stabilni deti,ktere dobre papali.Moje kamaradka sla domu s malou v 1800g,ale potom mala prestala pit a byla dlouho se sondou+do ted ma problemy s jidlem.
16. jún 2010 o 21:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj holky jdu vas pozdravit. Nejak nestiham mam doma maleho sikovneho certika http://www.youtube.com/watch?v=v0EvWaMqDj0 pro ty kdo chce videt. Ted jsme si prosli 6. nemoci v tech vedrech k tomu zuby rostou takze docela dobry. jEN ted nikam nesmime.

Wlladka koukala jsem jak mas krasneho syna prejeme Šimonkovi at je brzo s tebou doma.

16. jún 2010 o 23:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zabka85 nech to na svoji princezne ona vi nejlip co chce delat nebo nechce. Neda se srovnavat ani donosene deti se nemuzou mezi sebou porovnavat kazde ma svoje tempo A dela vse jak chce a potrebuje. :wink:
16. jún 2010 o 23:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok