Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

zabka85
6. júl 2010

@elkacka nwvím to přesně není to měřený ale mohla mít po narození kolem 4 cm.

@laulinka moje malá byla ve sterjném týdnu a neměla ani 800g ale bohužel nemáme zkušenost s kyslíkem ale kdyby se tu ted někdy ukázala kmoor tak se jí zeptej ty byly dlouho.Držím palečky 🙂

@simicak Tuším o čem mluvíš takhle se chová naše neuroložka a jdeme tam 12. tak sem zvědavá ale asi jí už nedám v klidu 🙂 A zánět nezávidím měla sem jednou pořádnej a už bych nechtěla. ☹

@nanya Jak s chlamidiemi nevím ale já byla na revizy ve 13 tt a nic moc.Ale je fakt že mám taky dost známích co krvácely na začátku nebo během a donosily zdravý kulíšky.Držím sestře palce

nanya
6. júl 2010

Ahoj holky. Tak se sestrou to vypadá bledě, HCG klesá rapidně, ale nevědí, kde zárodek je, tak čekají, že se rozkrvácí a samo to odejde, jinak uspat a revize břicha ☹ Držte prosím palečky, aby to aspoň, když už to muselo dopadnout takto, samo odešlo 😔 Pokaždé mi sestra děsně brečí do telefonu a já jí nemám, jak pomoci 😢 😢 😢
zabka - bohužel, sestra ani moc nekrvácela, jen špinila, už by měla být cca +- 4 tt a nikde nic, prostě nevědí, kde se vajíčko uhnízdilo, teď jen doufám, že to dopadne dobře, po tak dlouhém snažení a dopadne to takto 😢 Jinak k té trombofilii, já ji teda nemám, byla jsem na genetice a tam mi brali krev, bojím se jí proto, neboť jsem se dočetla, že je to v překladu vyšší srážlivost krve a já měla v těhu špatně vyživující placentu, prostě k malému nešel dostatečně kyslík a živiny a toto se stále prohlubovalo, až by se zadusil, už tak zaostával a nerostl, nepřibíral, prostě v bříšku strádal, navíc placenta vůbec nefungovala tak, jak měla, aji plodovou vodu jsem měla zkalenou, a na netu jsem přišla na to, že právě trombofilie může ucpávat cévy v placentě či co, tak jsem si myslela, že to je tím, že proto jsem porodila dříve. Ale tím to nejspíš teda nebylo, tak teď se bojím mít druhé mimi, aby se to neopakovalo a případ mé sestry mě meště utvrzuje v tom, že Danielek bude nejspíš jedináček ☹
maatkaa - 😀 jsem tě špatně pochopila, v tomto jsme teda na 100% stejné 😅

petrach
6. júl 2010

Nanya já mám trombofilii a rodila jsem předčase díky infekci..takže tím to byt nemusí..navíc jsem mela pozitivní ptrotilátky Anti K a Anti C..po porodu mi řekl primář že kdyby byl malí v termínu tak by nemel šanci žadnou..takže občas to zlé je k nečemu dobré..i když znovu zažít to teda nechci..na hematologii mi pak řekla dr že by mu museli v tehu menit přes pupečník celou krev..

sestry je mi líto..je toho ted moc..taky to máme čerstve v rodine.. ☹
holky ale nevzdávejte to,jste mladé..ješte budete mít detí..opravdu..

simicak
6. júl 2010

nanya,to me mrzi se sestrou a modlim se at to odejde samo!!!! Ja jsem mela zamlkly ve 3 mesici tehu a odeslo to samo. taky jsem zacala spinit,pak vic krvacet a do dvou dnu se to rozjelo a hotovo.
S tim druhym u tebe chapu,ale zas kamaradce prestala placenta vyzivovat,mimco umrelo a ted maji druhe,zdravou holcicku,ja zacala s placenty krvacet a treba u Veru jsem vubec zadne problemy nemela. Kazde tehu je uplne jine. Ale verim,ze se bojis. Ja jsem rada,ze mam doma ddve zaby a nemusim se tim stresovat.I kdyz po tom potratu jsem se taky desne bala.
Moje segra se snazili o mimco 4 roky,pak otehu a doktor idiot ji to zadupal,celou dobu ji rikal,ze ma cystu,uz v dobe kdy se snazili a jak bbyla ve 3mesici tehu,tak zjistili,ze to neni cysta,o mimco prisla a jeste k tomu meli podezreni na nador,takze musela na operacci hned 4dny po revizi. TEd nevim jak se ta nemoc jmenuje,ale uz nikdy v zivote nesmi mit mensturaci,bere nato prasky nejake a kdyz bude chtit druhe,tak je vysadi a musi hned otehotnet. TAkze taky komplikovane. Nastesti zmenila doktora a ta ji tak pomohla,ze otehu hned dva mesice po potratu 🙂 Proste ji dala nejake hormony,rekla kdy ma presne ovulace a sup napoprve to bylo!!!! Tak preji tve sestre moc stesti pri druhem snazeni 😉

sorbona13
6. júl 2010

Ahoj holky, přišla jsem se zase za vámi podívat, jak se máte?

U nás máme první antibiotika, Honzík dostal min. týden ve středu teploty a měl vysoké CRP, zítra jdeme na kontrolu, tak už snad bude zdravý, Kubík to zatím nechytl...jinak už asi 3 měsíce oba stojí, 2 měsíce obchází nábytek, občas stojí i samostatně, umí paci paci, pápá, jak dělá kočička (či či), jak dělá kapr (mlaskání pusou), postaví 3 kostky na sebe a v knížce ukáží krtečka a zajíčka a vůbec je s nima hrozná sranda. V srpnu jdeme zase na neurologii a psychologii, taky máte před každou kontrolou na neurol. takové nervy? Ani nevím proč, ale já mám vždycky strach, že jim na něco přijdou ....

zabka85
6. júl 2010

@nanya Tak stejné příznaky plus vysoký krevní tlak a říká se tomu Preeklampsie.Tak sem rodila já malá byla o cca dva týdny váhově menčí.Jinak taky sem chtěla druhý ale preeklampsie plus těžká tromboza po porodu nejdřív mi řelki že tak za 5 let mužu začít uvažovat a za sedm otehotnět ted je změna nedoporučují vůbec.Prý je velké riziko že bych umřela i s dítětem ještě než by se vůbec narodilo.Jo a dělali mi taky genetiku a nic jen nějaký vitamíny celoživotně a vrozený visoký cholesterol.

vladimuraz
6. júl 2010

Ahoj holky, já se jdu taky přihlásit, že žiju 😉 Všechny moc zdravím, vůbec nevím, na co reagovat, diskuze se docela rozjela 🙂 U nás nic nového, Klárka hodně zlobí (Susika, buď v pohodě, je to fakt normální 😝 ), já jsem nervní, mrzutá velryba. Přibrala jsem jen 10 kg teď už 2 měsíce nic, přesto mně všechno tlačí, špatně spím... no, je to nezvyklé 🙂 .
Jinak pořád někde lítáme, minulý týden jsme malovali a stěhovali pokoje (měnili ložnici s dětským pokojem), máme všude binec a já tradičně nic nestíhám 😀 Posílám pár fotek velryby a mláděte (ta první je z akce s Michalem z Kouzelné školky a další z pouti- všechno tento víkend) :

Koukám, že tu víc dětí marodí, přejeme všem brzské uzdravení, v takovém vedru, co bylo, je to k vzteku. Děti jsou při nemoci mrzuté normálně a ještě když je takhle...

Nanya, držím palce, aby to sestře dopadlo co nejlépe, tzn.aby aspoň nemusela na revizi. Ale kdyby to bylo mimoděložní, tak tam určitě funguje nějaký zákon schválnosti a samo to neodejde. Já byla poprvé těhotná po 2. umělém opl. ve svých 32.letech, měla jsem pak normální MS a pak se teprve náhodou zjistilo, že jsem těhotná, ale mimoděložně. Při MS jsem myla okna, každý den zalévala konví zahrádku a nic, těhu drželo a revize spojená s odstraněním vejcovodu mně neminula... Ale jak píšou holky, sestra je určitě ještě mladá a až se do pořádku, mimi přijde cobydup. Ona tomu i ta revize nakonec může trochu pomoct. Jo, jinak Ty jsi na Danielka hrozně náročná, je to normální šikovný klouček, každé dítě nechce dělat opičky, když to po něm chceš, Klárka taky taková byla. Neuroložka po nás v roce chtěla 20 slov, to jsem se docela smála, Klára začala mluvit mnohem později, ale teď pusu nezavře a mně z ní třeští hlava. Neboj, dočkáš se.

Laulinka, vítej mezi námi. Na kyslíku jsou ze začátku všechny děti, třeba jen na C-papu, ale jsou. Někdo začne dýchat sám brzy, jiný později, Moje Klárka nedostala injekce na dozrání plic, byla na kyslíku 2 měsíce, neboj se, až se malý dostane z toho zápalu, bude to na dobré cestě.

Petraguerra, moc jsem na Matěje dneska myslela, doufám, že jste dopadli v rámci možností dobře!!!!!

Elkacka, chodidlo jsem neměřila, ale malá nosila oblečky, co šije kamarádka na panenku Chou-chou, ta je i stejně velká jako nedonošeňátka (nějakých 36 cm), tak jí změř nožku, bude to stejné 😉

Jdu do hajan, zítra přijede Bera s dětmi, tak abych byla fit. Večer hodím nějaké fotky, jak tady s Klárkou řádili. Zatím se mějte, pa V.

petraguerra
6. júl 2010

Ahoj holky hlasim uspesny navrat ze spitalu 🙂 Matej to zvladl dobre,ale to,ze ho uspi a ja si uziju par hodin klidu.....velke sneni.Sice ho uspali,ale vse trvalo asi 40min.+potom byl pekne hnusnej,ale vylet zpet na detsky pres celou nemocnici to zpravil 🙂 Domu nas pustili az v 17.30 kdy byl malej plne v kondici a zase radil jak cerna ruka!!!!! 😒Hlad je nejlepsi kuchar a tak jedl jak inteligent.Vubec mu nevadilo vzit si toust do ruky.Zastavili jsme se i u physio a potkali jsme tam comunity nurse-to bylo super ta ho videla pred rokem naposledy.Tez jsem se tam seznamila s jednou holcinou maji kluka 7let ,ale uplne nepohyblivej,nemluvi,...proste to co predpovidali nam.Rikala,ze se narodil mel pres 4kg-byl tedy velikej i ted a ze vubec nevi proc je takovej nic v tehotenstvi nezjistili.A ani ted nevi co mu vlastne je.Jinak by to byl peknej kluk.Jo a malymu nakonec st acila jen maska pekne drzel 🙂jak ho uspavali.

Simicak hlavni je,ze ted mala uz pribira-ne vsechny deti jsou pazrave co jsou drive i kdyz spousta jich to rychle dozene.Viki preci ma chut k jidlu a z toho,ze ti nerekla jen pozitiva si nic nedelej,pro me je to vzdy lepsi-vim,ze se malymu budou vic venovat.Vis jak to tady chodi.....

Laulinka z nas si tedy priklad neber,ale byli jsme s kyslikem 20mes.Matej mel jeste horsi nez je zapal plic mel plisen-houbu.Za to dnes skoro ani nezakasle.Urcite to malej zvladne-dej mu cas.Tyhle deti te nauci trpelivosti 🙂

Nanya je me moc lito segry,kez by mela aspon jedno doma to by byla trosku utecha,ale lepsi prijit o mimco ted pokud by bylo nezdrave,nebo postizene.To,ze Danielek nemava-malej taky ne ted uz obcas ale jen pokud se mu chce.

Elkacka muj malej mel po narozeni nohu asi2cm,tak od 3-4cm pokud budes plest.

petraguerra
6. júl 2010

Vladimura vypadas mooc pekne ja mam bricho jako ty a to nejsem tehotna 😕 K larka je asi nastejno stara s Matyskem vid-je moc hezka.Ja tak zavidim tem vasim detem ty kukadla malej ma mrnavy po me 😒

mispuli
6. júl 2010

Vladi koukám,že jste byli v mladý Vožici na Michalovi,my kdybysme jeli k našim a ne oni sem,tak jsme to měli v plánu taky a sluší ti to moc i ta barva na vlasech 😉 a pozdravuj Míšu a svišťáky

petrach
7. júl 2010

Petí suúper že jste to tak dobře zvládli 🙂 myslela jsem na vás..Elin byvala po narkoze taky číslo..nekteré detzi po ní hrozne vyvádí..a jaké máte vysleky,víte už neco??

Vladi pry velryba 😉 malé bříško a jinak hubenour..moc vám to sluší holky..popzdravuj beru a teším se na fotky se svištátky 🙂

vladimuraz
7. júl 2010

Holky, já jsem fakt nějaká přiblblá, samozřejmě jsem nic nevyfotila, zapomněla jsem foťák doma. Bera Vás moc pozdravuje a fotky vloží sama, až se za týden vrátí 🙂

Petraguerra, zvládli jste to krásně, tak hlavně aby všechno dobře dopadlo. Jinak děkujeme za komplimenty, mně se zas moc líbí Matěj, nevím, co máš proti jeho očím, má je krásné. Já mám slabost pro tyhle snědé typy s hnědýma očima, Matěj bude jednou nádherný chlap. Já i manžel jsem jako malí byli blond, ale pak to přešlo v takovou tu myší barvu, takže Klára má velkou šanci, že to bude probíhat stejně a bude vyhazovat majlant za barvení jako maminka 😝

Petrach, co Vy, už jste zdraví?

Já mám od zítřka leháro, Klárka jede s tatínkem stanovat, už se těším na pár dní klidu 😉

petrach
7. júl 2010

vlasdi jo už je celkem v pohode..dobíráme ATB ,zítra jede s tatkou k dr na kontrolu..prozmenu mu roste zub,tak je mrzutý a potřebuje pořad pozornost,furt me kouše..

tvuj manža je jako ten muj..už byli letos taky pod stan..tak si to užij a pořadne si odpočin..né že budeš uklízet...!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀jako všechny ženské..stejne jak budeš v porodce,tak to doma nepoznáš,tak se nevzrušuj a odpočívej..

maatkka
7. júl 2010

Ahojte
Petrag tesim sa ze ste to vsetko tak super zvladli 😉 a este viac sa budem tesit z dobrych vysledkov!!! 🙂 Povedali vam kedy budu???
Vladi teeeda 😵 brusko krasne 🙂 Trosku aj zavidim 🙂 aj ten paradny tt. Zanedlho mate miminkooo!!!!!! 😵 😵 😵 A super ze mas par dni len pre seba - to si treba este riadne uzit 🙂 😉 🙂

argousek
7. júl 2010

Ahojte holčiny 😀

simicak zánět nezávidím. Mně pomohlo mýdlo lactacyd a bavlněné kalhotky, jak píše nanya

nanya hodně síly ségře ať to zmákne, držím pěsti, aby to dobře dopadlo 😉

petraguerra držím palečky ať jsou výsledky v pořádku 😉

vladi krásné fotky, krásné bříško, já jsem měla navrch 13kg 😉 Ke konci už mi dost netekly ruce a už jsem se nemohla porodu dočkat, až se konečně budu moc normálně ohnout a zavázat si tkaničky nebo obléknout ponožky 😀
Krásné tt, máme pěknou statistiku s těmy týdny, že 😉 Je to dobrý příklad pro ostatní, že se to dá zmáknout 😉

Laulinka Adámek byl tři dny na plicním ventilátoru a 60 dní v inkubátoru na kyslíku. Adámkovi se z něho nějak nechtělo, dokonce nás strašili, že půjde domů s kyslíkem. Naštěstí to zvládnul a nakonec se z toho dostal 😉

argousek
7. júl 2010

Jinak my jsme byli dnes na dvouměsíční kontrole a máme 5825g 61cm a vše oki

Dnes byl Adámek s taťkou na výletě autobusem. No umíte si to představit, zážitek největší 😀 😀 😀
Adámka musím moc pochválit, protože je úplně odplenkovanej. V poslední době měl v noci pořád suchou plenu, tak jsem přestala dávat a jsme už týden na suchu, tak snad mu to vydrží. Jinak se začal pěkně rozpovídávat, někdy je to docela legrace 😀 😀 😀 No a taky už konečně začal jezdit na odrážedle, do teď ho to moc nebavilo, tak jsme se dočkali 😝

maatkka
8. júl 2010

Argousek gratulujem ku vsetkym tym dobrym spravam 🙂
U nas z odplienkovavanim nic nove... Lilinka posedi na nocniku aj na zachode ale nic tam nespravi. Ked je bez plienky tak aj niekolko hodin necika a akonahle jej ju dam vycika sa...
Ale inak ju musim pochvalit 🙂 nielen ze spinka kazdy den cca 3 hodiny a v noci takych 12 hodin - ale ked sa rano zobudi a mne sa este nechce vstat vylezie si z postielky otvori kos s hrackami a pri mne sa hra a "cita si" (nahlas 😀 ) aj hodinu. Ked je mm v robote a nevidi ho pri mne v posteli len sa ma pride spytat "Kde je ocko?" odpoviem a hra sa dalej 😵
A ked mame pustenu v tv nejaku hudobnu stanicu uz pri prvych tonoch (skor ako ja 😀 ) pozna svoje oblubene pesnicky 😀 Ma na kazdu nejaku "prezyvku" 😀 a tancuje na ne o 106 😵

maatkka
8. júl 2010

Vcera sme mali s mm dokonca rozhovor o druhom babatku 😵 Ma novu "zamienku" na zacatie takychto hovorov 😀 Ma dve nove kerky - hviezdy - v jednej ma napis JULIA... a druhu ma ZATIAL! 😀 prazdnu... Tak sa ma pytal kedy si bude moct dat dokoncit tetovanie?!?!? 😀 😀 😀 (chcel by tam samozrejme meno druheho dietata)...

petrach
8. júl 2010

Jématka to má krásné 😉 tak už začni plánovat..Julinka bude pomáhat,zuvydíš že jak je hodná,v tehu bude v pohode.. 🙂

argousek
8. júl 2010

jéé maatka to je roztomilý 😀 a co když budete mít dvojčata, kam si to dá vytetovat?

maatkka
8. júl 2010

argousek 😀 😀 😀 😀 😀 nooo tak to trosku nedomyslel 😀 😀 😀 😀 😀

maatkka
8. júl 2010

babyyy ani neviete ako by som aj chcela (zacat planovat) ale na to sa este stale az moooc bojim...

petraguerra
8. júl 2010

Ahoj holky.Vcera jsem ani na netu nebyla-totalne ko z uterka.Vysledky by meli byt do 3-4tydnu,tak cekame......Jinak Mates mel akorat zutery na stredu nejake nocni mury,protoze rval jako tur a porad koukal na okno,my tady mame pomerne brzy videt rano a byl kousek poodhrnutej zaves-tak nevim jestli mu to neco pripominalo z nemocnice?Ja si myslim,ze tady mel min.tyden nejakou astralni navstevu-ten se radoval vejskal a porad koukal na stejny misto-tohle jsem jeste u nej nevidela. 😕 😕 😕

Matka ja ty tvoje obavy uplne chapu,ale s tvym chlapem by jsem to klidne ryskla znova.On je fakt vybornej partner a tata.Kdyby F.byl stejnej tak by jsem s druhym vubec nevahala-ale nam to uplne 100%neklape,tak k cemu dalsi dite.Vypada to ,ze v budoucnu budu sama tak lepsi je se starat o jedno dite nez o dve. 😉 Myslim ,ze Lilinka na tom az tak uplne spatne nebyla-a navic je opravdu mooooc sikovna.Urcite te budou vic hlidat v dalsim tehotenstvi a pokud jses jinak zdrava..... 🙂 😵 😀 Ja mam napr.hodne vysoky tlak ,kdyz me to zjistili asi 6let zpet tak byl224/164,proto mam obavu,ze zase by jsem rodila drive i kdyz s leky mam tlak predpisovy 110/80.

Argousek Adamek to je sikulka ,ze uz je bez plen 🙂 Malej porad plinky ma a vubec nevidim zadnou zmenu,na nocniku ani dlouho nevydrzi 😒 Odrazedlo ho taky nebavi.Stepanek krasne roste .-to je vaha panecku!!!!

Peti to je porad neco jak jsou ty deti dve vid-tak at ma Simonek brzy zoubky vsechny a ty klidek 🙂

vladimuraz
8. júl 2010

Petrach, Klárka je taky mrzutá, rostou jí teprve ty poslední stoličky a hrozně se to táhne, zatím má venku 3, ale vždycky jen tu jednu špičku, myslím, že bude kňourat ještě dlouho. Dneska slavnostně odjeli stanovat, doufám, že to ve zdraví přežije, jeli 3 tatínci a 6 dětí. Klára mi ještě před odjezdem říkala: nebuď smutná, mamčo, máš tu Elišku (pes) 🙂 .
Já intenzivně odpočívám, ale fakt intenzivně, z gauče jsem dneska skoro nevstala 😀

Jinak včera to setkání s Berou a dětmi bylo super, svišťáci jsou boží, krásně povídají, byli všichni 3 hodní, Klára jim dokonce bez řečí půjčovala hračky, páč jsem jí řekla, že jinak nepojede na stanování 😝 No, bez řečí ne, ale aspoň jim je nebrala, ale "to je moje" jsem slyšela často. Klárka dostala od Bery domino, tak hned včera s taťkou hráli, moc se jí to líbilo.

Argoušku, Štěpánka už je kousek, to je paráda, jak roste. A co Adámek, ještě tolik žárlí? Jinak je to šikula, K. má na noc plínky pořád, sice už se 3 měsíce nepočurávala, ale zas se k tomu z neznámých důvodů vrátila. Kolikrát se v noci i vzbudí na čůrání, ale ráno je stejně trochu mokrá. Odrážedlo u nás letos frčí, loni ještě moc ne, ale letos bez něj Klárka nedá ránu, projela tak i celou ZOO, aspoň nezdržovala 🙂
Týdny máme krásné, to jo, tak snad se ostatní monomaminky inspirují. Já se teda nezastavila celé těhotenství, takže jsem důkazem, že to jde i se starším a navíc hyperaktivním dítětem na krku 😉 I když přiznávám, že to bylo a je díky tomu zvracení pro mně hrozné. Je to naposled, tak už to snad přežiju 😝 Ale nebudu předbíhat, ještě mi pár týdnů chybí.

Maatkka, tak tohle už neukecáš 😀 . Pokud tedy nepřesvědčíš manžela, že si tam má nechat vytetovat Tvé jméno. Ale to spíš ať si ještě jednu hvězdičku nechá přidělat 😉

mila01
8. júl 2010

Ahoj holky - jdu vás jen v rychlosti pozdravit,než padnu do postele. 😉 Rychle jsem prolítla jen poslední stránku,tak se omlouvám,že nebudu moc reagovat.U nás na plno běží prázdniny - zahrada,koupačka,výlety a podobně,takže nemám vůbec čas - ale příští týden to bude lepší,holky budou na týden u babičky.Ale budu za nima jezdit.Měla jsem tu teď na týden ségru,takže jsem vás zanedbávala. 😅 😕

Vladi - jsem ráda,že jsi tu zpátky.Ty týdny jsou suoer,ještě 5 a máme tu nového kloučka.Děkuji za recept na tiramisu,měla jsem s ním takový úspěch,že jsem ho minulý víkend musela dělat znovu.Už ho umím zpaměti a rozhodně se bude dělat často. 😀
S tim počůráváním jsme na tom byli stejně,i jsem to tady psala holkám - Kája byla dost dlouho bez plen a najednou se začala v noci počůrávat.Jednou týdně,pak dvakrát a nakonec skorem děnně.Tak jsem stáhla igelit,koupila plíny a vrátili jsme se na plenkování.Během asi 14 dnů se to upravilo a jsme zase bez počůrávání.Nevím,jestli byla nastydlá nebo něco - já to u ní moc nepoznám,rýmu a kašel má pořád - je to alergik.

Petraguera - je mi líto,když čtu,že máš doma problémy.Neběděla jsem to.Snad se to upraví a nezůstaneš sama,jak píšeš a třeba se dostanete i k druhému mimískovi.A pokud ne,přijde určitě ten pravý - my teď něco podobného řešili celý týden se sestrou,čeká jí rozvod po 21letém manželství,tak jsme to jejich partnerství probírali ze všech stran - ale dospěli jsme k jedinému - když nedokážou být šťastný spolu,musí to zkusit každý sám.

Mattka - tetování je zajímavý a výmluvný. 😀 😀 Už jsme si na tohle téma spolu psali,můj názor znáš.Ještě bych rok počkala a pak šla do toho.Podívej na holky - Janinka,Andulka,Lenka,Vladimuraz,Argoušek - snad jsem na nějakou nezapomněla - taky to dokážeš. 🙂 😉

argousek
8. júl 2010

petraguerra Adámka to odrážedlo taky vůbec nezajímalo, maximálně ho povodil. Nechala jsem ho ale v obýváku, aby ho měl stále na očích. On na něj jednou sednul povozil se a dál ho to nezajímalo. Pak to ještě párkrát zkusil, spadnul, zradil se a zase chvíli stálo v koutě. No a až teď se na něm z ničeho nic rozjezdil.
No a s těma plenkama jsem moc ráda, protože neurolog říkal, že jak bude v noci bez plen, tak že je to znakem toho, že ten nervový systém dozrál.
No a Adámek ještě žárlí, ale je to lepší. Ale to kojení, to ho zlobí, vadí mu asi ten úzkej kontakt, jakej se Štěpánem při tom mám a on nemůže. Jinak se snažím v každé volné chvilce věnovat jemu, aby se necítil šizenej. No musí se s tím srovnat, doteď to bylo jen o něm a teď vidí, že je tu taky někdo jinej. Každopádně jsem ráda, že jsme sourozence pořídili. I pro nás je to dobře, vidíme teď Adámka trochu jinak. Zrovna nedávno jsme se o tom s manželem bavili, že nám přišel Adámek pořád malej a křehkej a teď když už máme Štěpána, tak jsme si uvědomili, že už je to velkej samostatnej kluk.

maatka ono to přijde samo, já jsem také pořád tvrdila, že druhé ani náhodou. Pak jsme si ale řekli, že jestli tak teď, že později by jsme do toho už nešli. Nechtěli jsme mít dva jedináčky a to když je větší věkový rozdíl, tak by to tak bylo. Důležitý je taky partner, jak píše petraguerra, já jsem na něj docela spoléhala, že mně podrží a nakonec absolutně jsem věřila tomu, že to dopadne dobře, jinou variantu jsem se snažila si nepřipouštět 😉

simicak
9. júl 2010

Dobre ranko.
my dnes vstavali po 4 tak ulne tady zdecham. Ten satan maly vstava driv a driv 🙄 Taky vas nejak zanedbavam,ale docitam docitam. Ja chodim s Vikousem na ruzne skupiny pro jeji vek,moc se ji tam libi. A dnes jedem na vikend ke kamaradce do nedele,tak bude bugr,ma stejne stare deti,ale pekne hajzliky divocaky. Tak to bude cvokarna.

Maatka,tetoani supr. Tehu se neboj,kazde je jine. Zajdi si na gyndu,zeptej se na vsechno a klidne do toho praskni. Uz jsi dva roky od porodu,malickou mas zdravou sikulku a 3roky je idealni rozdil!!!!!! I kdyz me se to rika,kdyz uz mam dve a Vikous byla ta posledni!!

Petraquerra,tak to mas blbe doma. Ale vypadas s tim docela uz smirena,tak krizi asi mate dlouho,co? Musim ti napsat to cislo at muzem podrbat poradne!!!!!! A treba to druhe budes mit s nekym jinym,tim pravym,jak psala Mila.

mila,to je mi lito sestry. Po 21letech,byli teda spolu krasne dlouho!!!! Zrovna ted o vikendu budem resit od kamosky jejich krizi. Ji uz manzel nepritahuje,leze na nervy......chudak,nevi co delat. Spi spolu tak 4x rocne. Se divim,ze maji deti 😖

Argousku,u nas to byl opak,Veru zacla zarlit az jak se Viki zacla pohybovat okolo a brat ji hracky,jidlo a vsechno. Predtim to docela slo. TEd se porad tlucou vzajemne nebo spis teda po sobe jeci a me uz v sedm rano drnci v hlave. A teda ne jenom Verunka,Vikous je taky pekna zaskvara!!!!!!!

argousek
9. júl 2010

simicak no to mi ani neříkej, třeba se to pak ještě zhorší 😝 No jsem zvědavá 😒 Moje mamka mi taky říkala, že nechtěla dělat rozdíly mezi mnou a bráchou a já žárlila jak blázen 😅

mila01
9. júl 2010

Dobré ranko.
Simi - u nás se také vstává brzo - Karolína vstává kolem 6,ale dnes si pospala a vstávala až v 7.15.Ale pro změnu vstávala krátce po 6 Andrejka ☹ 😠 ,takže zas nic. 😀 😀 To se nemůžou dohodnout?

Argoušek - je to fakt těžký,taky se snažím nedělat rozdíly,ale myslim si,že si to taky jednou od holek vyslechnu. 😀 Já byla nejmladší ze tří holek,ségry jsou ode mě starší o 7 a 8 let a rozdíly se u nás dělali.Ale třeba tchýně se také snažila nedělat rozdíly a manžel když vzpomíná na dětství,tak rozdíly cítí - ségra byla rozmazlovaná a protěžovaná.Teda podle něj,ona to cítí možná jinak.

U nás už je vedro hned teď po ránu.Přemýšlim,jestli zůstat zalezlá,nebo vyrazit do krámu.Ještě nevim,jestli nám přijede taťka,tak to se pak blbě plánuje nákup,když nevim,co bude. 😠

wampirek55
9. júl 2010

ahoj dievcata. mam na vas jednu taku otazku. Kamaratka vcera porodila malu princeznicku, bola v 6.mes. tehotenstva.
Dnes za mnou bol jej manzel, ci mu neniem poradit ako ma teraz vybavit matersku kam vlastne zajst a s akymi papiermi. Ja mu v tomto moc poradit neviem lebo syncek sa mi narodil uz ked som bola na MD. inak bola normalne zamestnana , len cele tehotenstvo bola na rizikovom. tak vas prosim o radu, nech im mozem byt aspon trochu napomocna dakujem