Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

fajn
23. júl 2010

@vladimuraz no to se mi snad nikdy nestane. Zrovna dnes mám náladu na bodu mrazu,venku pro nic za nic chytla nerva a nešlo to ničím uklidnit tak jak jsem sní došla za branku tak jsem ji umyla studenou vodou a hned na to šla do sprchy a to bylo 17,15a byla v pyžamu . Nemluvím na ni protože když ju vidím tak bych ju darovala někomu za odvoz.
Já když jsem v těhu četla ty debilní články o tom jak si to těhotenství užívají jak sexují atd. tak bych je kopla do prd.... Věřím že to může být super ,ségra má 3 děcka a všechny těhu dělala jak magor a já když jsem vzala vysavač tak jsem druhej den jela s krvácením k dr. a do nemocnice.
jo a dnes mě ještě jedna pipka od nás na hřišti tak vytočila že jsem se skoro neudržela. Diana chtěla chodit po okraju pískoviště a ona povídá ..nejde ti to normálně a ještě chceš chodit takhle... no vřelo to ve mě hrozně chtěla jsem ji říct že ten tvůj kluk zase ve 3 letech neřekne ani ň a taky se mu neposmívám ale uklidňuju ju že se časem rozmluví.
Tak jsem si postěžovala a jdu si dát jednu plzeň na balkon neboť tady je 27°a venku aspoň fouká asi už jde ta studená fronta

argousek
23. júl 2010

Tak u nás už leje 😉
pavcik v Klimkovicích se ti bude určo líbit, jsou tam hrozně hodný sestry a doktoři a prostředí je taky moc pěkný. Kdyby jste tam cvičili s fyzioterapeutkou, co jí mám v albíčku, jak tam s ní Adámek cvičí, tak jí řekni, že jí Adámek moc pozdravuje a ať ti dá email, že ten, co mi dala mi nefunguje, že bych jí poslala nějaké fotky 😉 A jinak že Adámek už chodí perfektně ze schodů a do schodů 😀

vladimuraz
23. júl 2010

@fajn, a třeba ségra by si Didku na pár dní nevzala? Já jsem si hrozně odpočinula, když byl manžel s Klárkou stanovat. Ona odjížděla naprosto zpruzená, protivná, ukňouraná, rostly jí ty poslední stoličky - a vrátila se úplně jiná, je teď celkem v pohodě. Sice neposlouchá, odmlouvá, ale aspoň nekňučí, to mi snad vadilo nejvíc.
Ta ženská z hřiště je na ránu, tyhle ženský přežily zřejmě amputaci mozku, když si neuvědomí, že takovými kecy můžou ublížit. Ach jo, to zas člověku dodá, viď ☹
Tady už asi 2 hodiny prší, ale bouřky nejsou, i když je předpovídali.

merj
23. júl 2010

@vladimuraz Vladi, od te doby uz ze tri mych spoluzacek jsou babicky. Tenkrat vykladali jak si poridili deti ve 20 je super a ve 40 budou jeste plne sily budou cestovat a poznavat svet, mit cas na zabavu a konicky. Ted se nam ta 40 blizi a jsou to strhane zenske, ktere na cestovani a sve konicky nemaji zajem, cas a ve finale ani finance, protoze ve vetsine sponzoruji sve deti a vnoucata.

@fajn teda to pivo je zaslouzene. Obcas bych tyhle lidi "lincovala" pred nastoupenym davem pro vzstrahu vsem, kteri jsou premoudreli a jen druhym ublizuji.
A kdyz pises, jak jeji chlapecek ve trech jeste nemluvi, musim vam jak jsme tady pekne vsechny "postizene" . Kdyz jsme byli ted na chalupe, tak jsme zasli i na odpoledni posezeni k sousedum. Maji tam 8-mesicniho chlapecka, ktery jeste neleze. A zrovna to tam rozebirali, jak je pediatricka steresuje, ze s tim budou muset neco delat. A pridavali se dalsi sousede, ci dite kdy a jak pozde zaclo delat a jak je dnes super. A ve finale take prisel na pretres nas maly, protoze tam byl druhe nejmensi dite (pro vsechny tam je mu 1 rok a 3/4 - korigovany vek). A kdyz se doslo k tomu, ze nas maly se v 8 mesicich stavel, tak jsem byla ta spatna matka, ktera ma na dite prilis vysoke naroky ... Kdyz vidi, jak nas naplni stestim, kazdy pokrok nasich deticek a jak oni si nedokazi vazit toho, ze jejich dite je v pohode, jen hold potrebuje trochu pomoci, tak mi bylo z toho zle. Hold se budu opakovat , kdo neprozije nepochopi a nedokaze si vazit ☹

vladimuraz
23. júl 2010

@merj, každopádně z toho vycházejí nejlíp ta vnoučata, mají mladé, aktivní babičky a dědečky, kteří se o ně v pohodě postarají, vezmou je na výlety, dovolené, zasponzorují kroužky... O tom se našim dětem bude jen zdát 🙂 I když třeba budeme taky v pohodě, kdo ví. Já to beru z mého pohledu, kdy se taťka ani nedožil důchodu, rakovinu mu zjistili pár dní potom, co jsme přišly s Klárkou z nemocnice, neužil si svoje první vnouče, nestihl nic. Byl z toho hrozně smutnej.

petraguerra
23. júl 2010

Ja tedy muzu jen dodat,ze spousta spoluzacek taky uz maji decka velike a ted si trebas poridily jeste jedno-tak holt maji ty starosti s detma taky porad i v dobe kdy my jsme si litaly a uzivaly si co se dalo 🙂 Tady tedy maji deti hodne brzy snad 90%holek do 21let.... 😕

Pavcik at je chlapum lip a vse v klidu pobalis a Matyskovi pomuzou lazne-moc ti to preju 😉

Fajn co to bylo za kravu!?Vsak bozi mlyny melou pomalu ale jiste taky na ni dojde.Ja kdyz se malej narodil byli mu asi 3dny tak naproti byla v inkubatoru donosena holcicka -Brazilka.Ta jeji mama pribehla k mymu inkubatoru a tak hnusne se zeptala co to je?Jsem rekla.ze to je ne co ,ale je to muj syn a ze se narodil o moc drive a ze si na nej pockam,az vyroste.Jediny stesti jsem mela,ze jsem se s tim pres noc vyrovnala,protoze stat se to o den driv tak by me to zabilo.Taky jsem ji rekla ,at se podiva na jeji malou ktera byla ve 40tydnu a proc ji nema u sebe,protoze ma taky problemy samozrejme tak muj malej na to ma pravo byt takovej jakej je a ze je to hrdina !😵 Ze mu verim,ze vsechno zvladne.Fakt jsou nekteri kreteni .......Ja jsem tedy v tehotenstvi chodila do prace tady me nikdo doma nenechal delala jsem 9hod a taky jsem to potom odskakala.

Merj To mas pravdu my jsme vdecny za vsechno co ti nasi kluci a holky dokazou!

Vladimura vis,ze mame jit do duchodu v 70 letech taky budes sponzorovat vnoucata neboj 🙂 😉

vladimuraz
24. júl 2010

@petraguerra , já spíš myslela, abych se toho dožila, jestli bude Klárka chvátat jako já... 🙂 🙂 🙂

simicak
24. júl 2010

Ahoj holky,my dnes mame doma tichou domacnost a asi i zitra 🙄 jeste,ze uz sel chlap do prace a zitra bude spat mezi no cnima,tak mi to ani tak nevadi.
Verunka byla dnes v Judu,uplne maso. Celou hodinu behali,klikovali,sklapovacky,salta...........chudak mala. To se ji teda docela libilo,ale jak doslo na to,ze s ni kluci meli mrsknout pres rameno na zinenku,tak chudak byla vydesena,tak jsm eji asi pul hodky premlouvali. Nakonec jsem ji dotlacila at to zkusi a zjistla,ze to neboli. Samozrejme ji nehazeli pres rameno,ale tak opatrne. No chce jit i priste,tak jsem zvedava. Zatim se mi k tomu moc nehodi,ona je spis nato tanceni,ale me se moc libi,ze tam ziska duveru v sebe,bude prudernejsi a treba se jednou bude u met i branit,kdyby potrebovala. Tak to zkusime pres leto a pak uvidime. Trenerka rikala,ze byla moc sikovna. Je to pro starsi deti,tak byla nejmensi a jeste k tomu holcicka a jela celou hodinu jak drak.
A Vikule si dneska z kuchne pritlacila takovy ten maly stupinek aby mohla vylezt na gauc lip 😀 To je mura chytra 😀 😀 Taky rika docela pekne papa,papat a pak kdyz se schovava,tak rika neco jak kde je,docela tomu jde rozumnet a pak jeste kdyz leze ze sedacky,tak ji vzdycky rikame..........Jak se leze dolu?? Ona se otoci a jde po nohach a rika taaaaak ( to ma od nas,bo ji to tak vzdycky rikame ) takze se snazi fakt slova hodne opakovat.

petraguerra
24. júl 2010

Simicak proste typicka zenska-ty maji daleko mrstnejsi jazycky a jsou jasne chytrejsi to preci vsechny vime 😉 Tak to byla Verunka statecna na judu,urcite ji to na skodu nebude jednou bude moct nekoho trebas pekne vyridit kdyby neco.Moje sestrenka chodila na judo taky a jeji brachy vyridila taky po par mesicich s nima svihla o zem +oni jsou o 3 a 6let starsi.Pamatuji se,ze tenkrat buleli-dostali od holky 🙂 Preju,at se zase brzy bavite s manzelem,my obcas tichou taky mame.

Vladi neboj dozijes se-hlavne,aby to bylo ve zdravi a clovek jim nebyl spis na obtiz toho se bojim ja.

Jinak k tomu telisku-docela dost krvacim pockam do stredy a jestli to nejak nepolevy tak jdu k doktorce.Ja na to nejsem zvykla.Nikdy jsem to moc silne nemela+taky hoooodne nepravidelne,ale alespon se cistim tj.fajn.Od porodu jsem to mela asi 6krat-pulrocni intervaly 🙂

simicak
24. júl 2010

Peto tak to teda zavidim,,asi 6x 😵 😵 Tak pak rekni,jak dopadnes u dok.,ale tusim,ze ti reknou,ze to je normalni a ani to nezkontrouji 🙄
No ja doufam,ze se Veru chytne,ona je docela takove bojacna,ji to mele na hube - fakt zenske jsou vsechny stejne - ale ta trenerka rikala,ze jo. Oni tam byli vsichni pokrocili a ona nevedela co se bude dit,tak byla docela nervnozni. Ted se uz asi nebude tak bat.
My si ted s R.lezem na nervy,hlavne byl doma a jsem prisla a bordel. Sice uvaril,ale mohl aspon poklidit,tak jsem ho zdupala a bylo 😝
Jak s tou sockou? Uz se vam ozvali nebo kdy dostanete nejake vyrozumeni?
Fuuuuj,ted se mmi rozplipal monitor dechu - Viki vstala a sla na druhou stranu postele,mam infarkt!!!!!!!!!!! Uz to teda nepouzivam,ale my v tom mame zabudovanou chuvicku,tak jem to proto zapla,uz to nebudu zapinat a vyndam to z te madracky. Stejne to mame i v noci uz vyple.

kmoor
24. júl 2010

nazdar ženy!
jsem se po měsíci dostala k vám, abych sdělila aspoň ve zkratce, co se s námi dělo...příspěvky opravdu číst nebudu, páč to bych tu strávila asi celou noc 😀
takže 28.6. jsme nastoupili do ústí do nemocnice, kde by se popř. provedl i zákrok, pokud by to situace vyžádala..a taky že jo..z plánowaného týdne jsme tam byli skoro tři...
takže po sérii vyšetření (rtg, mr a oční), nám bylo řečeno, že Honzík půjde na operaci, páč shunt není na svém místě ... fakt jsem měla "radost", tentokrát jsem to i obrečela...zákrok trval cca dvě hodiny se vším všudy...pro malého jsem si šla skoro až na sál a byl přesunut na intermediární péči..tam strávil dva dny...pak nás o5 přesunuli na dětské oddělení a společný pokoj...malej byl úžasnej, ještě ten den po operaci večer už byl v takový pohodě, jakoby se vůbec nic nedělo...a jak jsem se bála nejvíc ventilátoru, tak to bylo zbytečné...ale měli jsme zas jiné komplikace...díky tropům a sauně místo pokoje měl Honzík zvýšené teploty, takže nás domů hned nepustili, že by to klidně mohl být zánět mozkových blan, že to radši budou hlídat...teda ale byla jsem dost zklamaná z pooperační péče ze strany neurochirurgů ... malému se udělalo pod ránou depo (místo, které se plnilo mokem) a nechtělo zmizet, ani se stlačit, punkce nepomáhali, nakonec ani tkáňové lepidlo...řešili to zdlouhavě, zbytečně času se promrhalo a nakonec padlo rozhodnutí reoperovat a znovu revize...to už jsem šla do mrákot...nakonec nás pustili i s depem domů, že revizi dělat nebudou z důvod neúměrného zvýšení rizika infekce shuntu (takhle přesně je to ve zprávě)...takže jsme od minulého čtvrtka doma, depo pomalinku ustupuje, v pondělí máme kontrolu na neurologii a za týden kontrolu na neurochirurgii...
Honzík je zlatíčko, pokrok máme psychického rázu, už se krásně směje, sleduje hračky, strká věci do pusy, chňape po hračkách...
z hlediska motorického je to horší, páč jsme nemohli cvičit a trošku víc, než by měla, narostla hlava, takže přestal pást koníčky, na ruce se vůbec nezvedne, celkově mi připadá trošku ochablý, někdy křečovitý a začal hrozně šilhat..ale cvičíme trošku jinou sestavu, takže rehabilitace strašně pomáhá...

to jsou asi tak nejdůležitější body, které jsem chtěla napsat...pokud mě ještě něco napadne nebo vás něco zajímalo, klidně se zeptejte 😉

petraguerra
24. júl 2010

Ahoj Kmoor to je super,ze uz jste doma a jak jste to tam vsechno zvladli.Hlavne,ze to nebyl ten zanet moz.blan.Urcite se mu to zase za par tydnu vstreba.Urcite by jsem bulela taky,kdyby sel malej zase na nejakou operaci,hlavne,ze je vse v poradku a doufam,ze to tak i zustane na dlouho. 😉 Dej Honzikovi pusinku i za nas ze Skotska.Taky se chechta na hlas?Nas malej jo a porad-jiny deti se tolik nesmejou jako on.

Simicak to si pis,ze je me jasny,ze se nic dit nebude-byla jsem tam kvuli tomu uz nekolikrat-jako,ze to nemam a bylo to normalni.Stejne s chlupama hned jak to zacalo-tak nic extra nevidela...a ted uz vidi a cumi.To telisko me tez zavadela GP-prakticky dr.na cokoli 🙂 Jeste,ze jsem tam nesla s tim zubem co me malej vyrazil 100%by vytahla vrtacku 😕

petrach
24. júl 2010

@kmoor hlavne že už jste doma spolu..Honzík je stejne desne šikovný..vem nás po takové operaci..asi by jsme se spamatovávali daleko dyl..takže to že je ochablejší je podle me v pořadku..musí se dát do kupy..ale top že jde mentálne to teda je pokrok a užasná správa...náš malí toho v 6 mesících asi víc neumel..moc přeju at jsou vysledky už jen v pořadku!!!!!!!!!!!!!!!

Pavcik teda tatka má hnusné choroby 🙄 to musí i bolet 😝 na lázne se teš..když víš že pomužou,tak to vydržíš..a snad tam budeš mít net a budeš psát,jak se Vím daří..nebo aspon občas smskou..

Fajn Andrej si léto aspon užije 🙂
nechtela by sis k nám udelat vylet? klidne i na noc,myslím,že by jsme si rozumeli..

Merj já mela Šímu ve 32 letech..holky klídek..zase nemáme pocit,že nám neco uteklo..já teda si užila až moooc a doufám že deti nebudou po me..to bych asi nezvládla v puberte

Simi teda vy jste pořád tak akční..náhodou ten tvuj aspon uvaří.. 😉

kmoor
24. júl 2010

jo ještě jsem zapomněla! Honzíkovi je korigovaně 3,5 měsíce (normálně skoro 7) a měří 63cm a váží teď už přes 6,15kg...a nahlas ještě ne, stačí že tu pusu vytlemí dokořán a usměje se celým xichtem jako sluníčko 😀

petraguerra
24. júl 2010

To ma vahu uplne super Kmoor,nas malej se taky nejdrive jen usmival a potom to slo-porad chechot neco reknes ,udelas-me se to strasne libi je fakt srandovni!Ted se tlemi u tv fakt chape legraci uz davno.Jak pise Peta myslim taky ,ze Matej toho snad ani tolik jako Honzik v jeho veku neumel.

Peto to F.si taky vari sam ja varim jen obcas,protoze driv jsem se honila a on to potom jen rozvrtal a sklebil se u toho.Tak na nej kaslu,at si vari-aspon je mu vzacnejsi kdyz uvarim ja a uz min keca okolo. 😎

petrach
24. júl 2010

asi ho pošlu-toho mého- na vychovu k Simči 😀 😀 bo už si připadám občas jako stroj na práci 😝
Petí dnes jsem si na Te spomela,byla jsem na pečivo v pekárne a to vedro tam..a to se venku ochladilo..já totiž v pekárne prodávalůa taky před svadbou a i občas musela péct,když nebylo lidí..

petrach
24. júl 2010

@kmoor teda ta míra je dobrá..my meli v roce 39cm a ted pry 71cm..musím ho pomeřit sama...a ješte k veku..ješte k tomu korigování musíš vzít,že má komplikace s tím šuntem,takže v dobe kdy není uplne v pohode,mít pokroky bohužel nemuže...takže mi přijde fakt dost dost šikovný brouček..fotečka by nebyla???

simicak
25. júl 2010

Kmor,teda to jste si uzili! Hlavne ze jste uz doma 😉 My v 3.5m taky nic jineho snad nedelali. Navic pokroky se neocekavaji v takove situci. My byli ve stejnem veku jak je Honzik ted v nemocnici s bronchytidou a me hned fyzio rikala,at s ni nic nedelam,necekam pokroky at ji dam cas na zotaveni par tydnu nez nabere silu a chut a ze s ni ani cvicit nemam. Ale neboj,on to maly dozene,my byi dlouho nemocni s pruduskama a pak jak odjeli do ceska,tak tam prestala kaslat a behem mesice zacala po 4 a vstavat u nabytku,papat.........fyzio pak cumela jak jsme se vratili. Vsechno jsme dohnali behem par tydnu a Honzik taky dozene az mu bude uplne dobre 😉

Petraguerra 😀 😀 Gp jsou bohove 😀 Tady to teda Gp nezavadi,ale jdes na kliniku planovaneho rodicovstvi,kde ti doporuci co je pro tebe nejlepsi a zavedou to - ale beztak tam praujou Gp,ja tam nebyla 😀 Hele,ale zas jsou ty teliska zadara,v cr to je pekne drahe!!!!!
Pak dej vedet jak s tou sockou!

Petrach,ze jsme akcni?? Muj manzel si porad mysli,ze sedim doma a prd delam,protoze tu je borde. Co chce se dvei detmi,ja uklizim denne a taky na gymnastiku a judo mi zabere jen cesta tam hodku a pul,pak tam tvrdnem hodinu a pak zpatky a pul dne v riti............by si mel zkusit materskou - debil.

Vikous mi prave ze zeme vylezla na stul a z neho splha na sedacku a sup na okno a rikam ji bez dolu a ona mi reka nene nene 😀

simicak
25. júl 2010

kmor a mate teda uzanse miry!!!!!!!!! To my meli v roce!!!

petrach
25. júl 2010

simi to je teda číslo 😀 Šíma naštestí nedošáhne a nevyleze,jak je malí..asi máme vysoko na nej pohovku..a jsem teda ráda..už občas skouší sám kručky,ale na chuzi to není..akorát z toho mám desnou radost 🙂

holky tady ty telíska jsou desne drahé..to co já bych chtela stojí 7 tisíc..takže ho holt mít nebudu no 😝

simicak
25. júl 2010

Peto ja to taky ani nechapu jak tam vyleze,ona ma stul i sedacku vysokou po jeji prsa!!!!! Na sedacku to jde jasne lip,to se pritahne a je to mekke,ten stul ale nechapu. Ona se na nej tak dlouho skrabala at tam vyteznoslavne vylezla.
To je Sima teda sikula 😵 😵 To bude urcite na konci leta litat jak drak!!!!
To je mazec,tady je veskera antikoncepce zdarma - prasky,naplasti,implantaty,injekce a i teliska!!!! A stejne tu je nejvetsi porodnost u pubertaku v evrope 🙄

petraguerra
25. júl 2010

Peto my tam extra vedro nemame,pecou prez noc,ale mame tam tepla jidla a u toho se me dela spatne pokud je horko.

Simicak to si mysli vsichni a pokud hlida tata tak prez pokoj ani neprojdes kolik bordelu tam malej vytaha-a F.ani nenapadne se ohnout a uklidit to.Drive jsem mela doma uklizeno skoro porad a ted co malej lita a kramuje-jsem za sluzku .Zjedny strany sbiram z druhy on vyhazuje-kolotoc kazdy den .... 😒A taky jsem lina a je bordel.Idioti.

Ja jsem dnes vypotrebovala balik vlozek za noc-nejak moc krvacim zda se me?!Uz nebudu mit ani zadny spodary pomalu vse zasrate. 😠 Ted jsem si lehla a F.taky myslela jsem,ze hlida Mateje.Vstanu koukam kde je malej protoze ho v pokoji slysim a nevidim -samozrejme na okne i prez ty zabrany co jsem tam postavila.Rikam F.chtela by jsem videt jak hlidas,kdyz tu nejsem..... 😕 A dalsi nemila zprava kterou jsem se prave dozvedela-moji kamaradce umrel manzel 35let,prvniho mela kretena a ted hodnyho klapalo jim to a umre......

petraguerra
25. júl 2010

Ja ani nevedela,ze je to v cr tak drahe?To taky koukam.S tou porodnosti mas uplne pravdu-co jsem videla na nedonosencich nektere maminky tem nebylo ani 15!A spousta pod dvacet i tri ctyri deti-kazdy rok jedno.Jedni meli 6deti a bylo jim 26let!

k1802
25. júl 2010

petraguera ja som mala podobnu neprijemnu skusenost.Jedna sestricka si priviedla na oddelenie JIS svoju mamu ta sa pozerala na deti do inkub. akurat som bola pri malickej ona sa pozrela na moju malu a povedala toto este niekedy bude človek?O svojich pocitoch ani nebudem pisat.Ludska hlupost nema hranic.Dobre vedela na akom oddeleni jej dcera pracuje a neviem co tam vlastne hladala.Chodia tam ako do zoo.Verim,ze sa jej to v zivote vrati.

kmoor
25. júl 2010

Ahoj holky! měla jsem dneska rande se žabkou85, taxme trochu fotili a tady máte našeho cipíska... 🙂

petraguerra
25. júl 2010

Kmoor tak takhle se na tebe Honzik smeje!Ten je k sezrani-opravdu moc hezkej kluk 🙂

argousek
25. júl 2010

smíšek 😀 😀 😀

kikimaruska
25. júl 2010

Ahooojky holky. Tak se hládíme , jsme domaaa. Na dovče bylo pěkně, ale vedro na padnutí a komárů jak králíků, jsme vyzkoušeli snad většinu repelentního všehosi co prodávaj . Kubíkovi se u moře mooc líbilo, nestíhám vás ted dočíst, peru a peru,uklízím a probrala sem fotky, jsem , fotící maniak.
Snad je vše v pořádku a nemáme žádné marůdky a šikulínum velkou pusu. Jo a Jakoubkum vše nej...
Tak zatím pa pa pa aaž bude volněji dočtu a dám fotinky, hlavně na FB,.tak zatím,dobrou....

simicak
26. júl 2010

Dobre ranko,
holky,ja dneska zazdila vyroci svatby 😅 Manzel prisel s kytkou,dortou a kremy,jsem byla chvili zmatena a pak ze jestli vim ktereho je................no jasne ze nevim,kdyz nepracuji a vedt to nemusim!!!! Tak musim taky neco koupit,chudak,ja na vsechno vzdycky zapomenu.
Ja tu vcera mela kakmosku s detma,tak z bytu kulnicka na drivi behem hodiny,ale pomluvili jsme si aspon chlapy a pokecali ja bylo na dovce,se zrovna vratili. Tak jsem rada,zas k ni pojedem na vikend na poradne drby. Za chvili letim s Veru na gymnastiku a venku hnusne,ale neva.

Kmor,no krasnyyyyyyy 😵 😵 😵 😵 😵

k1802 my zijem v Uk a tady jsou inkubatory prikryte pokryvkou,jak kvuli svetla tak aby chranili soukrommi rodicum. Takze se na miminka nikdo nesmi divat.. Ja nastesti mela dobrou zkusenost,kdyz jsme byli na pokoji s vetsi holcickou,co byla jen o 2 tydny driv a meli tam na navsteve babicku,tak se me zeptali jstli se muzou podivat,jsem mela malou na sobe a reagoali dobre,ze je moc krasnaaa a malicka.

kiki....tak vitam zpatky,tesim se na fotecky!! Vlezl ti maly do more? Nase Verunka nikdy,ta se ho boji 😖

simicak
26. júl 2010

A jeste pecka!!!!!!!!!!!
Jak nam delali ty odbery,jak jsem tady stresovala a nakonec nedostatek vitaminu D,tak ted jsem dostala dopis z kontroly a problem nebyl jak s tim D,ale mela v jatre vysokou hladinu neceho,nevim co to je a ani potom radsi patrat nechci,hladina bya 4000 ted ji to padlo na 1000 a jeste to ma hodne padnout,tak nechci ani vedet,kolikrat ji vyssi mela a doktori jsou kokoti nejvetsi idioti debilni,prootoze mi to nikdo nerek!!!!!!!!!!!!! No hlavne ze ji ta hladina klesa a snad to nenadelalo zadnou paseku v jatre. Asi se fakt mrknu co to je