Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

petrach
5. aug 2010

ješte neco..Mátysek je tak krásný kluk Peti 🙂 🙂 🙂 a s tema klávesama aby ses nedivila..a taky gratuluju k pokrokum,i když jdou pomalu,je hlavní že jsou... 😉

argousek
5. aug 2010

Ahojte holčinky 😀
tak kloučci spí, tak honem ještě peču bublaninu, to bude zítra dobrá snídaně 😉

Jinak k nám taky zítra dorazí naši, mamka má v sobotu tu padesátku, tak tady budou do neděle. Naložila jsem maso na zítřejší grilování, ale nevím, zítra hlásí déšť a ochlazení, tak jestli to nakonec nebudu dělat v troubě.

merj to je mi líto ☹ ☹ ☹

bera to je teda Kuba nezmar, taky bych se bála, že bude mít Adámek reakci.

petrach tak to ve zdraví přežij 😉 My jdeme s Adámkem na oční na podzim, tak jsem na to taky zvědavá. Já jsem nosila brýle jako malá a pak se mi to zlepšilo a už je nemám, ale teď vidím zase hůř, tak se tam taky budu muset objednat, ale kdo ví kdy 😒

maatka tak ještě to druhé mimi a užiješ si dudání až až 😉 😉 😉

simicak užijte si to s vašima 😉 Jinak já jak jsem byla v nemocnici na tom rizikovým těhotenství, tak jsem tam nechala snad 2500,- No tak alespoň, že to zrušili pro děti a ty neplatí. Protože my jsme byli s Adámkem pořád po doktorech, tak jsme pořád někde cálovali.

Adámek má taky vztekací období, dost se prosazuje, dneska mi utekl na procházce, tak jsem musela zabrzdit kočár a letět za ním a když jsem ho doběhla, tak jsem ho tak seřezala, že měl chudák úplně červenej zadek, tak plakal jak želva, ale pak se dušoval, že už neuteče, tak jsem zvědavá, jak si to bude pamatovat. Jinak holky huráááá Štěpánek už dudá dudála, tak vám pak vložím foto

argousek
5. aug 2010
petrach
5. aug 2010

Agrí to je brouček a dudan mu sluší.. 😉 Áda má super káru.. 🙂

holky Šíma mi dnes udelal tááákovou radost..byla jsem odpo v práci a když jsem přišla,šla jsem za nima do pokojíku,...a on si hrál u stolku ve stoje..když me uvydel,tak proste ŠEL za mnou..přešel pokojík,jak kdyby to delal bežne..a pak se mu to ták líbilo,že pochodoval pořad..od postele ke zdi,nebo mezi náma..i padal,ale i tak jsme s manžou sedeli,hubu dokořán a hledeli v nemém užasu..proste jsme to nečekali,nemel žádnou snahu o chuzi..jen za ruce..a po tom všem co máme za sebou,je to neco tak krásného..vy me chápe že jo?
no hned jsme posílali video z mobilu všem babičkám a lidem co stáli za námi..
a jsem tak desne štastná..jako už dlouho né..ani tchyni se nepodařilo me vytočit 😀

argousek
6. aug 2010

jééé petrach to je tak krásná zpráva po ránu, úplně mně to vaše štěstíčko dojalo, tak to je ten nejkrásnější dárek taťkovi k těm pětatřicátinám, viď 😉 😉 😉

petraguerra
6. aug 2010

Dobre rano devcata,Peti co to tu ctu za uzasnou novinku gratuluju k chuzi-my jsme to meli stejne porad nic jen s opoprou a potom to zaclo.....Preji mnoho probehanych kilometru,kolik je Simovi korigovane?Sikulka jeden 🙂

Argousek fotky krasny ani se nedivim,ze jsi Adamka sezezala,oni ti nasi kluci moc nepremysli o tom co se muze stat ja za Matejem litam taky.Minule me utekl takovej kus nez jsem zamkla dvere,jenze tady ho prastit nemuzu hned by volali socialku...... 😒

Matka my uz taky dudla nemame zakazala jsem to hlavne Franciscovi,on mu ho cpal porad a maej ho ani nikdy nejak moc nevyzadoval.Ted si uz nestrka tolik veci do pusy jako to delal,to rikaly i ty doktorky jak tady v utery byly.Uz holt mame velky deti-zadny miminka 😉

Simicak tak jak vasi meli dobrou cestu?Jak privitali holky-urcite koukali jaky mas sikulky! 🙂Jak jste to vyresili s nabytkem uz stojite?

maatkka
6. aug 2010

PET TO JE TAAAK SUPER SPRAVA!!! Jasne ze ta chapem a velmi sa tesim s vami 😵 😵 😵 😵 😵

pavcik
6. aug 2010

Ahoj holky.....hlásím se z lázní

ale nejdřív velká gratulace Šímovi...to je prostě dokonalá bomba bombastická 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 mám radost

No a ted rychle k lázním. Jsme teda v těch Klimkovicích. Cesta trvala tak 3,5h....skoro ihned jsme měli jodobromovou koupel. Ta se Matesovi tak líbila a uvolnila ho,že se prostě do tý vody vykakal 😀 pak byl oběd a ted už si válíme šunky na pokoji.Máme ho celý pro sebe a je hezký. Zítra máme myslím bazén. Ted razíme s taťkou ven a za hoďku je večeře.

Tak se zatím mějte a já se určo zase na vás juknu 🙂

argousek
6. aug 2010

pavcik tak ať se vám tam líbí, to asi už víte, že o víkendu od pátku do neděle tam s vámi taťka může být na pokoji. Už si nepamatuji, jestli se za to něco připlácí. Musíš to nahlásit pokojské a ta ti dá povlečení 😉

argousek
6. aug 2010

jo a na jídlo tam s vámi nemůže, ale my jsme se vždycky s Áďou najedli a šli jsme s manželem do té budovy A, co je pro dospělé a tam je restaurace za celkem přijatelný ceny a docela dobře tam vaří 😉

pavcik
6. aug 2010

Taťku už na pokoji máme,platili jsme asi 230,- za dvě noci. Povlečení už tu i bylo. No a i na jídlo tam s námi dneska byl,ale od zítra bude chodit do áčka. Tady za to chtěli bez možnosti výběru za snídani 100,- za oběd 120,- a večeři totéž. Tak kuba řikal že si dojde do restauračky a bude si moci vybrat.
Zítra ráno máme půl hoďky bazén. Jako někdo řikal že Jánky jsou mnohem větší jak Klimkovice,ale mě i tak přijde tenhle dětský pavilon B plný lidí,hlavně větších puberťáckých dětí. Tak si teda nedovedu představit Jánky 😀 Jinak je tu tolik postižených dětí,kteří jsou na tom hůř jak my,že je mi až stydno co tu dělám ☹
Zítra se chceme jet kouknou do Ostravy,tak jsem zvědavá co je tam zajímavého 🙂
Tak se zatím holky mějte

simicak
6. aug 2010

Ahojja ani nedocitala moc.

Petrach,tak to velke gratulace!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Toje borec 😵 😵 😵 😵 😵 😉

Nasi dorazili v pohode,dneska manza skladal od rana do vecera,ale uz je slozene. UPlne kraaaaaaasneeeeeee a postel je uplne bozi. Pak pristi tyden nafotim ten detsky,obyvak a postel a hodim. Jeste nam teda chybi jedna skrin o obyvaku,teda spis takova knihova a pak dekorace,ale neva.
Tak letim,tady je bitka o pocitac

bera28
6. aug 2010

Ahoj holčiny, tak jsem vás dočetla a odpovídám:

Simi, u nás se teď bude nově platit 100 Kč za pobyt v nemocnici za den, škrtla se položka na receptu, ale platí se za celý recept, levné léky se budou hradit, nebudou na recept. Zase na druhou stranu musí sehnat někde peníze na těžce nemocné, což mi příjde rozumné. Já jsem v těhu vychytala to nejhorší, co jsem mohla - zavedly poplatky, snížili mateřskou, atd., a když jsem porodila, tak to postupně rušili a zase zvedali. A na dvojčata mám jen jeden rodičák, takže to vychází 3800 na dítě. Jo a taky ruší prorodné, resp. bude jen na první dítě, a to snad ještě jen do 2,4 násobku minima. Já se přiznám, že mi vůbec nesedí levicová politika a jejich neuskutečnitelné sliby, takže mi tyto změny pravicové vlády zas tak nevadí. A ekonomiku VB a Česka snad vůbec srovnávat nelze, to jste na tom milionkrát líp 😉
A když je ta postel tak božííí, tak jí hned s manžou prubnete, ne? 😀

Maatkka, zítra se zeptám na to očkování a dám vědět. A vůbec nevadí, že se tak vypisuješ, já si ráda počtu 😉 🙂

Peti, tak obrovská gratulace!!!! A koukej mi napsat, jaký věk mám uvést do tabulky pokroků. Jinak Kubajz žádnou reakci na štípnutí nemá. Oni ho tady už i loni poštípaly vosy, to jich tu bylo víc jak komárů. Akorát chvíli řve, namažu to Fenistilem a je klid. Anetu tady štípla včela v červenci do paty a taky dobrý. A grilovačka bude určitě suprová, uvidíš, že si jí nakonec užiješ. Teda a manža má teprve 35 let? 😕 😕 To je mlaďoch 🙂 🙂

Argousku, vždyť se ti za chvíli Štépa nevejde do kočárku 😀 😀 A pěkně dudá 🙂 Užijte si také oslavu!

Tady nic nového, dva dny bylo krásně a dneska zase střídavě prší a je tu děsivý vlhko 😝 Jo a strašně se zvedla voda, takže jestli se někdo chystáte na Lužnici, tak ani náhodou. To stoupá co hodinu. Chataři si už připravují pytle s pískem, tak snad to bude v poho. Včera jsme nakonec vzali sviště na večerní karneval, šli za vodní záchranáře 🙂 🙂 Navlíkli jsme jim záchranné vesty, do ruky dali pádla a za soubou táhli origoš záchranný kruh. 🙂 Vypadali jak dvě paka, ale evidentně se jim to líbilo. Nicméně v dohlednéí době už je ponocovat nenechám, protože šli spát okolo půl desáté a ráno jsme je nemohli dostat z postele 😖 Celé dopoledně byl Kuba na facku, řval a řval a vtekal se, než jsem mu přinesla oběd, tak usnul. Pak se zase vztekal stylem - "přebalit, Kubíček se počůral, převlíknout kalhoty, jsou mokrý a vyprat..." Fakt byl na přetrhnutí 😠
Jinak já mám už pěknou ponorku, přeci jen už 5 týdnů jsem 24 hodin s chlaepm a svištěma a leze mi to na mozek. Momentálně máme tichou domácnost, protože chlap odmítá mít na starost sviště, abych mohla na dovču 😠 Oni totiž zase minulýb týden perlili - jedli jen 2x denně - ráno a večer. No a on prostě nechce vzít zodpovědnost, co kdyby mu taky takhle stávkovali, to by prostě nezvládl. Každopádně jestli neodletím, tak se obávám, že mi rupne v bedně, 1. září nacpu sviště do školky a rovnou na celý den a šup do práce na plný úvazek. To on prostě nechápe'! Jo a švagrová se tu stavovala a zvala mě na neděli na golf do Bechyně. Chlap by musel hlídat jen dopoledne, ale prý nemůže, protože tady má něco na organizaci. Fakt už mě to s..e!!!! Takže zase budu dřepět tady se svištěma. No tak už končím s lamentací, ale vážně bych teď nejradši od těch tří někam hooooodně daleko zdrhla.

Ale na závěr dobrá zpráva - Vlaďka už je s Hynečkem doma 😵 😵 😵

petrach
6. aug 2010

bero ani nevíš jak Te chápu 😒 já ted dala Elin na prdel..večer co večer delá sceny jako malá,že má jít spát..když na me po 17 té zavolala ze schodište mami,tak jsem už vytekla..pořad dokola den co den..

jé tak třebas se Vladka ozve,ale než se zajedou,asi né..to je super
Simi tak si vašich užijte..a pak nafot ten nábtek,je mi jasné,.že ted čas nemáš..

argousek
6. aug 2010

pavcik to se zajeďte podívat do mini uni, tady je odkaz http://virtualniprohlidky.cz/virtualni-prohlidk... , to se mi líbilo nejvíc 😉 Jinak jsme byli taky v Kopřivnici, tam je výstava aut Tatra, to by se manželovi mohlo líbit 😉
Jinak jak píšeš, člověk tam najednou zjistí, že na tom není tak blbě a je moc vděčnej za to, co má. Ale dají se tam poznat moc fajn lidi, třeba si tam s nějakou maminou sedneš, pak to líp utíká 😉

bera jojo už se nám pomalu nevejde do kočáru, teď měl na tříměsíční prohlídce 63cm a 6500g. Doufám, že začne brzo chodit, protože nevím, kdo se s ním bude nosit 😀 😀 😀

pavcik
7. aug 2010

Ahoj,
tak dnes jsme měli 20 min bazén kde jsem si dělala s malým co jsem chtěla,nikdo mi nijak neřekl jak s nim mám zacházet,tak mám z toho takovej divnej pocit,že to k ničemu nebylo 😒
Dnes jsme teda byli v tom mini uni a ve sklepě strašidel,bylo to pěkný. Jen jsme to výstaviště hledali dosti dlouho a zajeli jsme i do stodolní 😀 aniž by to byl záměr 😀
Zítra nemáme žádnou proceduru a taťka nám odjíždí ☹ to bude divný bez něj ☹
Jsem v rádiu slyšela jak všude prší a jsou zase nehorázní povodně 😒 tady teda dopolko bylo hnusně ale vyčasilo se to.
Po lázních chceme jet ještě do Chorvatska,mátě nějaký tip????

argousek
7. aug 2010

jojo pavcik to máš pravdu, že ti instruktoři na tom plavání nijak nedirigujou, jak máš plavat, taky jsme si plavali jak jsme chtěli. Ale když jsme se tam trochu okoukali a s těma sestrama dali do řeči, tak jsem se i vyptala co a jak a oni poradili, jak plavat. Jinak tam byla taková jedna hodná sestra taková na krátko a s brýlema, měla nás jen na bazén, tak té se zkus vyptat. Jojo s tím taťkou nezávidím, já jsem taky docela závislák a mooooooc se mi stejskalo, ale uvidíš, že se ani nenaděješ a zachvíli budete doma, hlavně aby to Matýskovi pomohlo 😉

petraguerra
7. aug 2010

Ahojte holky.Ja dnes volno a normalne nic nedelam -cumim na cesky filmy 😝 Jen jsem uvarila nadobi tam mam jeste ze vcera 😒 Ozval se me ten z ty socialky Simco tak asi nas zase doporuci do Home Startu,jen doufam,ze prijdou vic nez jednou tydne ,ale aspon dvakrat.Predtim chodila jednou tydne na dve hodiny-coz nam tedy taky extra nepomohlo,hlavne chodila rano v 10hod,coz bylo uplne na hovnouse-litala jsem predtim jako posuk. 😒

Pavcik urcite se brzy zajedes a budete tam mit program tak sre vam po tatkovi az tak styskat nebude.Najdes si nejakou kamaradku a bude.

Bera ja by jsem kolikrat taky emigrovala,ale ta zodpovednost me neda!Ted jak jses s manzelem cele dny to musi byt uplna ponorka!My jsme spolu byli kdysi na dovce na Shetlandach a malem jsme se tam zabili-uz se me s nim nikam nechce.Ted nas v rijnu pozval zase na Shetlandy,ale me se uz nechce jet 😕
O tom zdravotnictvi tady-oni sice daji ledascos zadarmo,ale jinak zlaty cechy!Doktori tedy nic moc-nejradeji,aby jsi chodila jen do lekarny,tez nenapisou nic vic nez musi....Ja litam uz od narozeniMateje k dr ,ze me rostou vousy,kdyz to zacalo nic nedelali a ted se trikrat tydne musim holit-jsou to idioti,resi problem ,az kdyz se stim uz neda nic delat.Mam totalne rozhozeny hormony.21.7.,me dali telisko-porad krvacim a nic se nedeje-pristi tyden tam jdu zase,kdyz zatlacim tece ze me krev curkem i po nohou-to je parada.Endokrinologa pres stitnou zlazu tady nemam a telisko me davala obvodacka-obvodni lekar je tady na vsechno,krom zubu.V CR tedy taky doktori zabili manzela moji kamaradky 35let,jinak zdravej nechali ho umrit na otravu krve,rekli,ze je zfetovanej,dali ho na psychiatrii prikurtovali k posteli....Tak si clovek nevybere. ☹

vladimuraz
8. aug 2010

Ahoj holky, zdravím všechny. Tak dneska už to snad dopíšu, vždycky jsem něco napsala, odešla kojit a Klára mi to shodila - ona vždycky říká, že jde poslat esemesku a všechno odkliká 😀
Dočteno nemám, ale všem moc děkuju za gratulace a to i na FB 😉
Ale od začátku. Já jsem nakonec pár dní před porodem získala ten operační protokol z minulého porodu a hned bylo jasné, že normálně rodit nebudu, do té doby ze mně dělali pomalu hysterku, že nechci rodit a když jsem přinesla ten papír, měla jsem termín na císaře asi za minutu. Když si představím, co se mohlo stát, kdybych si ten papír nesehnala, leze mi mráz po zádech. Nakonec i oni sami koukali, měla jsem dělohu přirostlou k břišní stěně a ještě nějakou zdeformovanou, normálně bych nikdy neporodila. Termín na operaci jsem dostala na příští úterý, tak jsem si říkala, že je to docela odvaha naplánovat porod na 40.tt někomu, kdo předtím rodil ve 28.tt... 😀 Samozřejmě, že to nevyšlo, v neděli ráno odtekla voda, tak jsem si vzala tašku a jela. Nakonec stejně proběhlo všechno tak, jak jsem chtěla - měla jsem císaře v epidurálu, takže jsem malého hned viděla a celkově ten stav potom byl lepší, já jsem po narkóze vždycky hrozně ospalá a přiblblá. Byla jsem překvapená z váhy, protože mi pořád říkali, že to bude prcek a taky to břicho jsem skoro žádné neměla, ty fotky, jak jsem vkládala, jsou focené pár dní před porodem. A pak už to šlo všechno hrozně rychle, malého mi nosili na přikládání, třetí den jsem ho dostala na pokoj a starej se... Musím říct, že to bylo docela děsný, já mám to břicho rozřízlé od pupíku dolů, takže vlastně přeřízlé všechny břišní svaly, bolí to jak prase. No a pátý den ráno v 8. hodin už jsme jeli domů, takže jsem tam byla jen o 1 den dýl než po normálním porodu.
Hyneček je zlatíčko, hodně spí, večer kolem 22. hodiny otevře oči a má akci, v noci občas kojíme i po hodině. Zatím to jde, je víkend, máme doma taťku, takže Klárku zabaví, ale pak to bude děs. Budu muset dát kolem malého nějaký elektrický ohradník, protože ona za ním pořád leze do postýlky, rve mu dudlík, je vůbec celá nějaká akční a to byla před porodem pár týdnů strašně hodná. Teď je jak z vajec, včera už jsem jí musela seřezat, jak zlobila. Ale z malého je nadšená, pořád o něm mluví, ohlazuje ho, pusinkuje, snad se nám žárlení vyhne.

Jak říkám, nemám dočteno, jen jsem zaregistrovala Šimonkovy pokroky, @petrach, moc gratuluju, je to super.
A taky bohužel @bera28 depku, Beroušku držím palce, ať to manžel přehodnotí a můžeš vypadnout !!!!!

kmoor
8. aug 2010

ahoj holky, zas po dlouhý době wám chci napsat, ale waruju předem, kdo nemá silnej žaludek, ať to radši nečte...
taxme byli s malým tři týdny doma...a wčera jsme wolali rztu! od rána kňoural, taxem ho chtěla pochowat, že ho asi bolí bříško,jenže mi přestal dýchat. holky, do mě wjela takowá panika! no hrůza! začla jsem ječet a wolat swýho starýho, malýho položila na postel a začla dáwat umělý dýchání. Honza mezitím wolal 155 a dispečerka mu říkala, co mám dělat, takže jsem ještě dáwala i masáž srdce. malej párkrát zalapal po dechu a zas nic. když přijela sanita, byl w bezwědomí, ale srdíčko tlouklo. hned nasadili kyslík a dali ho na monitor a že nás přewezou do warů do nemocnice a pak wrtulníkem někam transportujou. když jsem dr. řekla, že má hydrocefalus, tak říkal, že je tam očiwidně nitrolební hypertenze, která už tlačí na dýchací centrum. takže ho we warech stabilizowali, napíchli na kapačky, a na transport wrtulníkem zaintubowali. a přewoz do ústí. já musela po wlastní ose, wynerwowaná, zmoklá, bez jídla, pití, no wypadala jsem jak strašidlo, jsem po 3h dorazila do ústí, kde byl přijatej na jip, ale w tu chwíli už na sále. a poslali mě domů!!!!! 😲 že jsem úplně zbytečná, a až budem moct jít na pokoj, že mi daj wědět...super, jsem řekla, obrečela to a jela k bráchowi. wečer jsem ještě wolala do nemocnice, tak mi primář řekl, že shunt byl celý nějaký nefunkční, tak ho celý wyměnili. dneska je už prej lepší a zkusí ho přes den odpojit z wentilátoru, jestli bude dýchat sám, a mám si wečer zawolat. jsem se ptala, jestli ho můžu widět, a oni mě k němu nepustí, že prej je w umělým spánku, ať si wečer zawolám. takže dneska jedu domů ☹
holky, nikomu bych nepřála tak hrozný zážitky, jako máme my, ale já fakt moc doufám, že se tomu jednou budu smát, kéž by to byla prawda, jinak skončím w blázinci, páč tohle už je fakt moc, a pokaždý, když to wypadá nadějně, taxe to pos...
no jen w rychlosti jsem wám to tady popsala, ale dám wědět brzo, jak na tom malej je....

maatkka
8. aug 2010

Ahojte
v prvom rade Vladi maly je prekrasny!!!!!!!!!! 😵 😵 😵 Az mi oci slzia 🙂 ake mate obrovske stastie doma 😵 Este raz moooc gratulujem a vela vela zdravicka 🙂 Som velmi rada ze si sa uz ozvala 🙂

Bera ja celkom nerozumiem ako moze tm odmietnut mat deti na starodti - ved su to tak isto ako tvoje aj jeho deti... tak ako mas ty zodpovednost ma aj on... ci? 😕 To akoby si sa ty odmietala o nich starat kym on je niekde... Tiez by som ti velmi priala aby ti to s tou dovolenkou vyslo... ako som uz pisala bolo by to super pre teba ale v konecnom dosledku pre vas vsetkych... Sa ho normalne spytaj ci chce mat doma spokojnu zenu alebo vynervovanu... Ze si to "odnesie" aj on aj deti ked nebudes v pohode.
Inak u nas su tiez take dni ze Lilu papa 2x denne - medzitym sice aspon UM - ale je to na nervy... Napr. vcera: rano len UM nic ine nechcela (no raz si odhryzla zo satocky a vyplula) - taketo "ranajky" su uplne bezne... na desiatu vzdy zje jogurt s presnidavkou (1. jedlo)... ked sa zobudi nikdy jest nechce len UM... potom "obeduje" (v uvodzovkach preto lebo je vtedy cas uz pomaly na veceru) aj to vacsinou len jeden chod (2. jedlo)... potom uz casto nic nechce len pred spanim UM...
Ona je taky mliekofil UM vypije hocikedy ale ked jej ho nedam aby vyhladla tak radsej neje nic... Nastastie sa to aspon strieda s takymi dnami ked papa ukazkovo 😉

Argousek super fotky. Maly je ako babika 😵 a Adamko ma super karu!!! 🙂

Petra uzivaj nicnerobenie 😉 dufam ze ti vydrzi co najdlhsie... To tvoje krvacanie mi uz ale zacina robit starosti 😨

maatkka
8. aug 2010

kmoor !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😢 😲 😢 😲 😢 😲 😢 😲 😢 😲 😢 😲 😢 😲 😢 😲 😢 😢 😢 😢 😢 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Neviem co na toto napisat 😢 moja drz sa!!!!! NECH JE DROBCEKOVI RYCHLO DOBRE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Veeeeeeeeeeeeelmi na vas myslim a budem!!!

vladimuraz
8. aug 2010

@kmoor, držte se - oba, ty psychicky, Honzík fyzicky!!! Moc na Vás myslíme!!!

petraguerra
8. aug 2010

Ahoj Kmoor urcite se musis citit strasne,at je Honzikovi brzy lepe a vse se da do poradku tak jak ma!!!!Je to tedy strasne co jsi si vcera prozila,ale hlavne,ze jste to zvladli a malej je v tech nejlepsich rukou ted.At te k malemu brzy pusti a mas sveho trpaslicka brzo u sebe.Drz se myslim na vas,at to dobre skonci.....

Matka mas naprostou pravdu,ze chlapi si mysli,ze dite patri k zensky a ta se musi starat a pokud jde o ne tak to se cukaji.Ja jsem si v lednu tez prosadila tyden v CR,malej byl v UK s tatou.Musim rict,ze F.taky pekne cumel,kdyz videl ,ze chci jet sama-porad rikal muzes jet taky jestli chces a potom byl vyjukanej.Myslim,ze neveril,ze odjedu 😵 Me se po nich ani nestyskalo a fakt jsem si to doma uzila-a te energie co jsem mela.Uplne vidim jak me oba vysavaji-to je fakt nepomer.....Krvaceni dnes lepsi,ale neraduji se predcasne,uz to dvakrat vypadalo nadejne....Taky me to stve....

Vladi malej je opravdu nadhernej klucik-ta velikost a vlasky! 😵 😵 😵 A jak se krasne usmiva-smudlicek. 😵 To se s tebou taky moc neparali po cisari,ja byla po cisari 10dni v nemocnici a maleho jsem u sebe nemela.Tak z Klarky je takova chuva,snad ji to vydrzi i nadale a zarleni se vam opravdu vyhne.Myslim si,ze holky to zvladaji lip,preci jen to budou jednou maminky....Kluci ty chteji ,at se okolo nich porad vsechno toci-uz od malicka....

dera
8. aug 2010

Ahojte, malá sa nám narodila v 27 tt s váhou 870 gramov, 35 cm. Tiež sme preskákali kadečo... videli a počuli...
KMOOR - držím malémi palčeky, u nás v BB sme videli bábätko tiež s niečim podobným, ale malo aj choré srdiečko. Bolo úplne fialovučké, keď ho priviezli. Ale deti sú veľkí bojovníci a aj toto to zvládlo a bolo riadne čiperné. 😵 Držím všetkym maminkám palce a ich deťom dvojnásobne. Nech rastú v zdraví do krásy...

fajn
8. aug 2010

@kmoor no to je hrůza ,nevím co bych dělala já na tvém místě já bych se asi sesypala. Držte se oba a ať už je malej v pohodě.
@vladimuraz gratulace veliká. Hyneček je slaďoučkej
@dera vítej mezi náma a hodně zdravíčka přejem
@bera28 no já když začnu vyhrožovat že odjedu někam aspoň na týden tak můj chlap že jo ale s Dianou 🙂 ale to by nebyl odpočinek.Včera mi říkala že když byla v břichu tak že tam byl nějakej provázek tak nevím jestli si to pamatuje 😀
Peti a jak dopadla grilovačka ? Manželovi vše nej tiše mu závidím ty roky ah jo

merj
8. aug 2010

Ahojte,
holky diky uz jsem to nejak rozdychala.
@petraguerra Super fotky a uz ty doktory u vas nejak umodri at mas pokoj. Jinak musim s tebou souhlait, ze v CR je v bezplatnem zdravotnictvim nam toho mnohem vice dostupneho. Ikdyz vsude jsou jen lidi a ikdyz se obcas tvari jako pani bozi, tak to stoji za ....

@petrach blahopreji k chozeni a uzij si to ted 😉 jeste budes rada vzpominat na lezeci obdobi 😀 Zacinas mit doma skoro dospelaka

@vladimuraz Hynecek je doopravdy nadherny. Moc si uzivejte vase stesti. a ty se brzy zahoj. Asi te ted oba tvoji rarasci poradne prozenou.

@kmoor Uf holka zlata drz se. Je to silene a uprimne nevim, jak bych to zvlada. Rozum Ti asi rika musim vydrzet Honzicek mne bude potrebovat, ale srdicko musi mit asi v hrozne bolesti. At se co nejdrive dozvis nejakou povzbudivou zpravu a hlavne at jsi co nejdrive u maleho. Drz se

@bera28 doufam, ze vas voda neodnesla a jedine co si vzala sebou, tak vzdorovitost tveho muze. Obcas to tem nasim chlapum spina jinak nez potrebujeme my ☹

denisee
8. aug 2010

Holky, tak se cca po měsíci hlásím. Nedočítám jsem na netu u kamarádky, kde jsme na víkend s Vojtíkem.
Moc gratuluji Šimonkovi k prvním samostatným krůčkům!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mám strašnou radost!!! 🙂
Vladi: blahopřeji ke krásnému chlapečkovi.
Kmor: doufám, že už bude jen líp a líp, musel to být otřesný zážitek, vůbec si to nedokážu představit, čím jste si prošli ☹
My se máme krásně,ještě budeme mimo Budějice asi do 24.8. a pak se zase rychle připojím.
Zdraví Denisa a Vojtík 😉

argousek
8. aug 2010

kmoor to je fakt strašný, nedovedu si to vůbec představit a to že tě za ním nechtěli pustit, tak to bych se nedala, je to tvoje dítě máš na to právo ☹ Jinak držíme palečky straaaašně moc, aby se z toho malej brzy vyhrabal a byl s vámi brzy doma

vladi ten je táááák krásnej, blahopřeju 😀

dera vítej 😉

petrach
8. aug 2010

kmor teda to je šílené...Honzík to zvládne,ten je bojovník,to přece víš..ale je toho na vás vážne už moc,pořad nemáte klid od starostí..ted je hlavní,aby se mu začlo zase dařit a aby ho mohli odpojit z ventilátoru..božátku,me je to vážne desne líto..a tebe taky,pořad žiješ v té hruze a strachu o nej..ješte sis pořadne od porodu neoddechla..já si pamatuju tu šílenou hruzu a strach a ty ho máš skoro pořad..doufám že vás k nemu brzo pustí,pozdravuj ho a řekni že mu veříme a posíláme sílu... ☹ a ty se drž,jak jen to pujde..moc moc na vás budu myslet a jak už jsem se zase dávno nemodlila,tak dnes to udelám..