Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

argousek
22. aug 2010

No však si myslím, malá je nádherná 😉 😀

adajar
22. aug 2010
bera28
22. aug 2010

Tak jsme zpátky doma.
Petrach, to srovnání jsi napsala výstižně 😀 😀 😀 I když dnes výjiměčně mě švagrová spíš potěšila, než naštvala. prohlásila totiž, že jestli okamžitě odletím někam bez dětí, tak vidí, že to blbě skončí 🙂 🙂 Takže tam hustila do toho mýho chlapa (jejího bráchy), ať se vzpamatuje a děti si ten týden na starost vezme. I když Aneta se tam teda zase předvedla, z polívky vyndavala i kousky nasekané petrželky, že to jíst nebude. fakt je magor, teď odmítá veškeré věci, které by musela kousat. A když už si je do pusy vezme, tak je rovnou polkne, začne se dávit a skončí. Fakt pošuk. taky jsem tam na ní už tak vyjela, že všichni seděli s otevřenou pusou. U nich se totiž na dítě ani nesmí zvýšit hlas, natož aby se mu dal pohlavek. A toho teda dneska schytala Aneta požehnaně. Ale jinak to bylo vážně fajn, hlavně ten bazén 🙂 🙂

Dera, děti máš nádherné a Argousek má s těma krásnýma očima pravdu, taky se přidávám 😉 A je super, že se nic nepotvrdilo. Z počátku totiž každý lékař na těch našich nedonošencích hledá ještě další chyby. jako kdyby nestačilo to, že se narodili tak brzy.

Ani, přesně jak píše Simi. Ale třeba ta hyperaktivita byste v tomto věku už byla poznat. Takže pokud je v poho, tak si můžeš další starost odškrtnout 😉 Oční píšeš že je taky v poho. Takže teď už snad jen ty různé dysgrafie, dyslexie, atd.

Petraguerra, gratulace k prvnímu vyčůrání!!! A jak to pokračuje??

Adajar, jdu kouknout na video.

A pár fotek z dneška:

bera28
22. aug 2010

nemá tam být "odletím", ale NEODLETÍM

julianna78
22. aug 2010

Ahojky 🙂
Bera tak si si to nakoniec aj užila.švagriné majú semtam aj svetlé chvílky 🙂 Už len verit,že bráchu presvedčila.
Jak sa dá hyperaktivita spoznat už tak skoro,som si myslela že až okolo 3rokov.
Petra gratulujem k nočníkovému výkonu 😀
Dera malá má naozaj náááádherné oči.
Ani sranda mali sme rovnaká TP aj aj som mala 25.7, a nakoniec to bolo 12.5.
Pridám pár fotiek mojej žížalky,ale tie sú ešte z dovolenky odvtedy trošku podrástla

dera
23. aug 2010

Ďakujeme za pochvaly.Mňa by tiež zaujímalo ako zistím že sme hyperaktívny... 😕
My sme mali termín 12.8 a narodili sme sa 22.5 😅

bera28
23. aug 2010

Juli, malá je bezvadná🙂
Co jsem četla a slyšela, tak se prý dá hyperaktivita diagnostikovat v momentě, kdy žačne dítě samostatně chodit. Nevydrží u žádné činnosti, kde je třeba soustředění, např. vzít si ho na klín a ukazovat mu obrázky v knížce nebo jen tak ležet a poslouchat pohádku, to prý nehrozí. Je pravda, že po svištích vždycky psycholožka chtěla, aby vydrželi u knížky, kde jim ukazovala obrázky, a aby na to byli soustředění. Což oni teda zase jooo a ještě jí to posledně krásně komentovali😀
Taky jsem si dřív říkala, jen aby nebyli hyperaktivní a naštěstí nejsou 😵

Tak holky přežijte ten dnešní pařák, prý poslední tropický den v tomto roce 😝

simicak
23. aug 2010

dera,tak to jste podobne jak my,my meli termin 19.8. a rodili jsme 7.6. Jak psala Bera,,neposedi,nevydrzi u zadne cinnnosti,litaji jak splaseni,maji prebytek energie.......to bys poznala.
U nas taky vypada,ze Vicki nebude,vydrzi u k nizek dlouho sedet,cmarat na papir.....

Julia,mala je nadhernaaaa 😵

dera
23. aug 2010

No tak páve preto sa pýtam, lebo malú nič nebaví, stále behá, všetko ju vie ľahko nahnevať... ja neviem, ale stále mám pocit, že to trápenie od pôrodu nejak neutícha... poviem Vám, že po pôrode mi dosť chýbal psychológ a teraz som tiež súca na sedenia. Všetci si myslia - ááá dieťa zdravé, čo však nič také hrozné sa neudialo, aspoň si po pôrode doma oddýchla. atď.
Ja by som ich niekedy všetkých do zadku poslala, lebo kto to neprežil houby vie. Aj vy tak sledujete svoje ratolesti a čakáte či sa neprejaví to alebo hento? Asi som zrelá na prášky....

petrach
23. aug 2010

dero mužu te uklidnit,to že lítá a neposedí a nevydrží u ničeho..to ješte není hypeaktivita..naše Eliška do 4 let byla to samé,ani u telky nevydržela,furt venku a lítat..žádné puzzle,kostky..mnax panenka..naše neuroložka řekla tehdy,že pokud se nezklidní,přijít ve 4 letech,až tehdy se to dá diagnostikovat..i doted je živejší,radši je venku na kole,než sedet a kreslit..ale to už je povaha..a sleduju a řeším malého taky..asi je to normální-po tom všem..

Juli super fotky,vy máte vlasku..pomalu na culíky..malá je krásná beruška 🙂
Bero tak jedeš???? švagrová překvapila co?to se občas stává 😀 fotky z bazenu super,a jsi čím dál hubenejší,me neštvi..stehuješ ty kila na me..jo a na tom aute,to se tak domlouvají kdo bude jezdit jo? 😀

Adajar to je vykuk,ten Danýsek..paradní video..on je užasne šikovný..my v roce ani neplazili a on stojí..za chvíli bude behat,uvydíš 😉

simicak
23. aug 2010

Dera,neter jako malou taky nebavili knizky,malovani a neni hyperaktivni. 😉 Proste ji takove veci nebavi,ale treba si rada hraje s panenkama. Ja malou nesleduji nejak,protoze si jsem jista,ze prave ted,je uplne perfektni,takze zacnu sledovat pozdeji jak to pujde s dalsim vyvojem. A dyslexie apod. me nejak nestresuje,to je to nejmensi.
A k tem vpominkam na porod a nemocnici..........ja patrim mezi ty stastne,co z toho trauma nema,nevzpominam nato a kdyz,tak jen jako neco co se stalo pred sto lety. A mas pochopeni aspon u manzela a rodicu?
Ja teda hodne pozoruju a sleduju tu nase slavnou vahu a kreni testy ohledne jatry. Jdeme se vazit ve stredu a uz mam z toho nervy dva tydny 😖

Holky,ja vcera mluvila se segrou a dozvedela jsem se docela peknou zpravu. Od spoluzacky mala,ted mela rok,ji nasli asi v pul roce nador na pateri,prorostl ji pres pater,tlaci na plice a na srdce,takze chodili pu lroku na chemoterapie atd, a ted dostali vysledky,ze se nador zmensil.Sice je to typ nadoru,co nikdy nezmizi a operovat ho nesmi ted,ale jak bude vetsi,tak ho vyoperuji. Mala nesmi nidky na slunicko,takze ven po 4hod.,kdy neni tak silne,nikdy nesmi k mori apod. Ale jsem moc rada,ze ji neumre. Sice je blbe,ze kdykoliv muze zacit zase rust a tim padem dalsi chemo. Ale pry ma velkou nadeji s ni. Je to uplne hrozneee.
No a ke zdrav.,kdyby nemela bohate tchanovce,tak jsou v prd...li,protoze museli jezdzit do jineho mesta na chemo a tam pobyvat,za kazdky vstup k dok.platili,nemocnici apod.. To je hrozne,kam ty penize v tom ces.zdravotnictvi jdou??

nanya
23. aug 2010

Ahojky.

@petrach - přestaň se už trápit, je to za vámi. Taky se stále vracím k tomu, co bylo a jak to bylo, ale snažím se to přecházet. Já si stejně myslím, že "úplně" na to přestanem myslet, až když ty naše rarášky provdáme/oženíme a budou mít po škole 🙂 Délku bych neřešila, ale když on je to kluk ☹ Kdyby byl holčička, hodím to za hlavu...

@petraguerra - gratuluji k prvnímu čůrání do nočníčku. Já už mám nočník taky doma, nechala jsem mu ho mezi hračkami a až se více stabilizuje v chůzi, počítám měsíc, dva, tak se vrhnu na nočník, plínky sundám, a už nedám, jen na noc a ven, a pak začnu s odbouráváním i tohoto. Snad se mi to podaří tak, jak to mám v představě 😕 😅

@argousek - jj prošel rukami tolika doktorů, že se tímto taky uklidňuji, ale pořád mám v hlavě to, jak přišla rehabilitační na intermedial v den, co mě přijali, a chtěla s malým cvičit a první, co pronesla, bylo: "Nemá nějak moc krátké ruce?!". Pak mi pár lidí řeklo, že má hodně krátké nohy, což vidím i já sama. Bodýčka nosí i 92, ale štrample 74!.
Jinak krásné fotečky, opravdu to letí a já to taky začínám hodně pociťovat, na těch dětech to jde vidět snad nejvíce. Kdysi mi připadal rok nekonečný a teď?!............. 😔

@dera - díky, že jsi napsala. A malá je opravdu nádherná, a ta očkáááááá. Jak psaly holky, fakt nádherné 😉

@adajar - krásné video a malý.... Nemám slov. Je krásný a šikovný. Moc se vám povedl 😵

@bera28 - moc pěkné fotky, vypadá to, že místo dětí budeš mít vodníky. Jsou ve vodě spokojení, alespoň to tak vyznívá z foteček 😲 Jinak chůzi nám můžeš zapsat do tabulky, ale nevím, jak to napsat, začal se pouštět na 2-3 kroky ve 13,5 měsíci, ale chodit jako takto více začal +- 9 dní před 14měsícem 😎

@julianna78 - malá je k sežrání, nic jí nechybí. Je krásná 😉 A to číro 🙂 nemá chybu 🙂

@simicak - ty jo, tak to je teda nářez s tou spolužačkou. Já bych se asi strachem o malou zbláznila. Ty omezení mají teda blbé, ale co by člověk neudělal pro své dítě. Snad to budou moci co nejdříve vyoperovat, aby si taky mohli užívat klidnějšího života a neměli tolik starostí, aby náhodou nevyšli v nevodnou dobu ven 😖 😒 Když čtu takové věci, v tu chvíli si uvědomuji, jaké jsme měli my štěstí a jsem za to moc vděčná.

Dneska mi danielek spadl na čunču na beton, sice to trošku zbrzdil ručkami, ale doťuknul čumáčkem přímo na ten beton. Od té doby chce chodit jen za ruku ☹ Pouští se jen na trávě a doma. No, snad se z toho vyspí. Nebo mě picne. Krev netekla, tak snad mu nic není ☹ Dneska je den blbec fakt. Navíc, jak jsem došla domů, tak můj pes "krysařík" chtěl vyskočit na postel a škočil špatně a od postele se odrazil, jako špatně mířený balon, mrskl s sebou o zem a šel o třech. Což by mi až tak nevadilo, kdyby to nebyla zrovna ta noha, co má před rokem operovanou, kdy operace nás stále neskutečných nervů a 7,5 tis. korun 😠 😢 Teď kulhá, ale šlape na ni, měl kdysi luxaci pately, což je opakované vyklubování nohy, kdy klouby jsou špatně tvarované-ploché. Aaachhh joooo 😔

Chci se vás ještě zeptat, co si myslíte o MM po 16 měsících kojení? Dá se to ještě počítat jako dávka jídla? Nebo spíš už je to jen pití. Na jeden zátah si ze Danielek mě bere po zvážení 250ml - 300ml. Pije ráno, vpoledne a večer a ještě 1x za noc. Odpolední kojení bych chtěla během dvou měsíců zrušit a přejít na polívku.

petrach
23. aug 2010

nanya já se tím nebabram.me jen zarazilo to cio řekla ta naše známá a v ten moment se mi to vybavilo..spíš to byl šok z toho co řekla..i když jsem to vedela,ale tahkle přímo Ti to nikdy nikdo neřekne
jinak Š má velikost 74..takže klídek hjoo:: max bodyčka 80 a jsou dost velké..on má velikost od vánoc furt jednu..vážne,nekecám..takže jsou na tom stejne bych řekla 😉

mlíko má Š večer jako jídlo pořad,máme 2x denne 210ml..ráno-večer...určite to má i nažízen,ale kalorie mu taky dodáš..a jsi vážne dobrá,žes tak dlouho vydržela..tiše závydím..my co nemáme MM tak je furt nemocný..já veřím,že to je tím
Simi s tou holčičkou..to je šílené..vážne,to musí byt večné nervy a ješte i to omezení..hlavne aby jí to pomohlo..tuk tuk..moc jí to přeju,žádné díte by se nemelo trápit..

dera
23. aug 2010

Ďakujem dievčatá, ste skvelé 😀
@nanya My sme tiež boli dlho malý a krátky. No hop šup a zrazu nám bolo všetko malé... Bolo obdobie, že sa mi zdalo, že malá nerastie.. Primárka na genetike povedala, že všetko chce svoj čas. Pri diagnostikovaní Kauffmana asi vraj zabudli, že mala 35 cm a 870 gramov keď sa narodila. A mala pravdu, prešlo nejaké obdobie a napredovali sme tak ako sme mali. No nešlo to hneď. Boli ste na sone s bedrovými kĺbmi na ortopédii?Tam by si určite všimli anomálie keby nejaké boli a aj keby si všimli, mohli by sa oťať tak ako u nás.
Mlieko my nepapáme od 9 mesiaca apoviem vám, že mi až do plaču bolo, keď som špekulovala ako ho dostať do bruška. Teraz zjeme tak nanajvýš krupicu ale to iba s Grankom 😅 Inak fičíme na bežnej strave.Ale sama papať nechce, s jedlom sa iba zabávame 🙄
Aj ja Vám posielam nejaké to foto 🙂

simicak
23. aug 2010

dera,mala je krasnaaa a jak je pekne opalena?? Byli jste u more nebo to je z ceskeho slunicka?? Ona nepie vubec zadne mliko od 9m.???? Ja se ptam,prootoze te moji mure,taky prestava chutnat,takze vypijem za den cca 150ml. Nastesti teda ji poradne,jen to mliko nejede. Jogurty ale papa,tak ode dneska ji davam 2x denne jogurt.

Nanya,ja teda nevim jakou mame ceskou velikost,ale anglickou mame pro pul rocni mimina a to ji to jeste lita,halvne bodycka 😠 Ja vam na pisu ve stredu ty nase uzasne trpaslici miry!!!!!

S tou kamoskoku hrozne,to je taky duvod,proc si nelamu hlavu s tim,ze jsme brzo narozeni,protoze je natom plno deti daleko hur a maji hrozne nemoce na ktere umiraji,drasticke lecby................takze si vzdycky rikam,ze jsme na tom uzasne. Tuk tuk tuk

Petrach jak ta vase angina??? Mlickem to urcite jen nebude,od kamaradky deti jsou kojene a jsou porad nemocne,od sestrenky kojena a tezky atopicky exem od miminka a to nemaji alergie ani nic jineho v rodine 😉 Treba si to vyberou ted,vytvori si imunitu proti vsemu a pak budes mit roky klid!!!

dera
23. aug 2010

@simicak ona sa narodila taká hnedučká, vnemocnici sme sa vždy smiali, či ju solárkujú 😀 Mlieko nepila vôbec, ale vôbec. Tiež sa snažím na raňajky,alebo desiatu jogurt a večer krupicu, ale toť vše. Proste akoby uťalo. Najviac jej chutilo Nutrilon Nenatal. A potom, keď sme dosiahli vek i váhu, jej ho zmenili a od vtedy sme bojovali až v deviatom mesiaci sme dobojovali, lebo už nechcela nijaké ☹ Doktorka nebola nadšená, ale malá prospievala, vďaka bohu, takže sme sa to snažili riešiť takto. Ešte do roku a pol milovala pribináčka, tak plus ešte to. Teraz ništ, iba krupica 😅

dera
23. aug 2010

A syn ten liter mlieka denne!!!! Studené, teplé, kakao - hocičo 😵

petraguerra
23. aug 2010

Vy jste drbny ahoj.My jsme vcera byli s Matyskem na vychazce tady v Ballateru-bylo super pocasi uzili jsme si to.Malej me nenervoval neutikal.potom jsme videli poprve kone z blizka a osliky to se mu libilo moc.Kun byl bilo-cernej a myslim ,ze Mates myslel,ze je to krava.Porad na nej chtel dosahnout a hladit ho.Konik byl hodnej a zvyklej na lidi tak parada-moc hezkej zazitek.Potom zase hura na schody od kostela a jak sel dolu spatne slapnul a skutalel se dolu.Jsem si rikala parada aspon tam uz nepoleze-jsem se spletla byl tam hnedka 😒 Tedko k vam 🙂

Adajar krasne video ,ten Danielek zacne brzy behat-ciperka.Je super,ze tam ma morcatko-nebojis se ze ho pusti?

Argousek uz mate muj hlas 🙂

Bera tak snad se to s dovcou podari,kdyz i svagrovka zatlacila 😉 Teda ta Anetka je horsi nez muj malej s jidlem,ten se uz o moc polepsil a ji skoro vsechno i rizek kureci mu jede 🙂 S nocnikem pokracuju tak,ze jsem ho vcera nechala bez pleny a vykadil se na koberec v chodbe 😒 Ale mel to tuhy tak jsem to jen sebrala,jinak vecer jsem to asi nevystihla,protoze na niocniku sedel,ale nic neudelal-dnes pokracovani 🙂 Ja mu to ted budu kombinovat s plenou,aby zjistil co po nem vlastne chci,az se parkrat vycura tak mu ji taky sundam a nevratim 😉

Juli ta uz krasne tapka a jake ma ciro 🙂

Dera my jsme hyperaktivni to uz vim co zacal malej lezt-byl to fofr vse rozmlatil lita jak posuk,neposlocha,nepremysli o tom co vlastne dela jen hura ,at uz jsem tam.Knizky ho nijak zvlast nebavi muzu jen vecer nebo rano po probuzeni.Je zbrklej vse by rad delal ,ale zene se do vseho bezhlave.Na klouzacce je mu jedno,ze ma nohu za sebou -jel by i po hlave dolu.Nam nechali udelat Riffton zidlicku to je takova drevena zidle a uprostred ma takovou zarazku mezi nohy,aby nevylezl ven da se nastavovat a je u toho deska.Tak pokud je v ni tak se lip soustredi na veci a ledacos se muze delat ,ale jinak nic moc-jen lita od niceho k nicemu a dela bordel 😠 Na zidli jeste cekame uz asi 4mesice doma ji jeste porad nemam 😖 My jsme meli termin 21.1.a rodila jsem 22.10. a rust prestal uz o 5-3tydny drive 😒Dera a mala je krasna a ma i hodne vlasku na to,ze je blondynka.
Simicak ja videla jednou holcicku po chemo v Aberdeenu v nemocnici-to se mnou sakra zamavalo-jsem bulela....Jeste,ze to dobre skoncilo u te kamaradky.Ja znam jednu holku ta mela taky rakovinu pomalu bez sance a ted jsem ji nasla na fb ma miminko a je docela spokojena i kdyz chodi o berlich a asi ma porad problemy.Jses hrdinka,ze na obe nezanechalo zadnou stopu ,ze jsi odrodila driv.Ja tedy mam depky taky a fakt by jsem nekdy potrebovala nekoho kdo by me rozebral 😕 Hlavne jsem se se vsim vyporadala sama a dnes nesmim videt porod v tv rvu jako krava+nedonoseny deti-to je konec uplnej.Kdyz si chci pobrecet jdu na nedoklubko a prectu par pribehu nebo videa 🙂 Jsem peknej posuk!S tema nemocema mas pravdu spousta lidi je na tom mnohem hur nez my a ti nasi kluci a holky,ale nevis nikdy co nas jeste ceka...
Nanya ty mas den blbec dnes vid.Urcite Danda zase zacne behat sam jen se boji,ale zitra si uz ani nevzpomene 😉 Luxace je hodne bezna u malych plemen psu ,velky zase maji problemy s dysplazii kyc.kloubu....
Dera a nas malej je tedy taky tmavej,kdyz jsem s nim chodila na baby masaze tak jak se vsichni svlikli tak on byl uplnej cernousek proti nim.Skotaci jsou bily pihaty a malej jako cikane 🙂

julianna78
23. aug 2010

Nanya mmalá nosí bodynka 80ky,ale gate 74ky.A neboj do zajtra zabudne,že padol.Moja už tiež párkrát lizla aj beton,dokonca aj teraz má na čele monokel,mala nové kvetinkové topky a chcela si ich chytit pri chôdzi.Ona jak sa učila chodit tak padla aj stokrát a stokrát sa postavila kým nedošla kde chcela už mna bolel zadok jak som na nu pozerala.
S tou hyperaktivitou..malú knižky niak extra neberú,stavebnice už vôbec nie,ale za to na telku by dokázala čumákat celý den,tak uvidíme.
Simi kamošky mi je lúto,viem čo prežíva môj synovec sa tiež ako maličký liečil na onko , ja som dost silná povaha,ale ked som tam bola na návšteve tak som mala dost,deti by takto trpiet nemali.00,30Naštastie je to už za nami(klop klop)

argousek
23. aug 2010

ahojte holčiny,

tak mi máme hyperaktivitu potvrzenou od neurologa i od pedopsycholožky 😅 k tomu ještě dislalii, dysfasii bla bla bla Snad z toho vyroste. My příští týden jedeme do toho speciálního pedagogickýho centra, tak jsem zvědavá, co nám tam řeknou. Petraguerra nenatočila by si mi nějaké video, co dělají s Matýskem při té occupational metodě? Hlavně bych potřebovala, co s ním třeba dělají logopedi. Já zítra musím zavolat logopedce a přihlásit ho od září. On už se krásně rozmluvil, ale přece jen ta jeho slovní zásoba se nedá s vrstevníkama srovnat a má dost svoje výrazy. Ale už krásně říká říkánky, tak deset už jich umí.
Holky dneska velkej úspěch, Adámek už kooooonečně pije sám ze skleničky. Pořád jsme mu to nutili a on z toho pít nechtěl a dneska z ničeho nic bum a pije sám, jako by tak pil odjakživa, tak mám radost.
No a dneska jsme byli se Štěpánem na hexe a prevenaru, tak je chudák hrozně vomrnčenej, spí už asi 4hodiny. Byl teplejší, ale neměřila jsem ho, paralen jsem mu stejně dala, protože měl úplně hysterickej záchvat a nešel vůbec utišit, tak jsem mu ho lupla, tak se z toho snad vyspí.
Jinak to já si taky říkám, že když Adámek odněkud spadne, že už tam nepoleze ale jemu je to jedno, zachvíli je tam zas

petrach
23. aug 2010

Adámkovi teda velikánská pochvala..Argí vydíš jak je ted šikovný? dyt to je super..a moc vám to přeju..chudatko Štepánek,fakt necvím,proč to očkování rvou oboje naráz 😠 chdaci deti,potom ty reakce..tak přeju klidnou noc..

Dera malá je krásná blondýnečka 🙂 a má dobré schovky 😉 ve kterém byla tydnu tehu? taky byla drobeček jak čtu

Petig tak vydíš a tech klidných dnu bude přibývat,uvydíš že jo...hlavne potřebuje kolektiv,aby se vyblbnul..a ten snad bude mít ve školce..

Fajn jak je? co nemoci,je Ti už líp?????????????????

holky Šíma je s chuzi zvláštní..chodí 14 dní..a on skoro nepadal,ani ted,to už musí co byt..proste čekal až na to bude mít či co..on je ted celé dny na zahrade..dnes jsme vyšli ve 13h a domu šli až v 19h se koupat..celí den na písku,lítá s tatrovkou,hraje si s nádobíčkem..má tam i deku a hračky a je ták hodný..já posekala celou zahradu..fakt to ted je super období..
zítra nás čeká kontrola u mudry s tou angíou..ješte berou oba ATB..

simicak
23. aug 2010

argousku,co to je dislalie?? To je sranda s hrnicky,nase Vicki taky ted zacala pit a dokonce si u obeda ze sveho detskeho prelila dzus do normalni sklenky a vypila to!!!!! Ty deti jsou vtipne,neco je ucis,oni nato prdi,delaji blbe a pak z niceho nic to zacnou delat 😀

Jsem se ted koukala,jake oblikam male pyzamko a velikost 3-6mesicu 😅 😀 Taky jsem volala sektretarce od nasi doktorky,tak teda dok,uvidime na konci zari( meli pristi tyden,ale oni to posunuli o tyden a to jsme v Irsku,tak jsem to musela jeste posunout),ale krev krev nam vemou v patek a jeste pred odletem budou mit vysledky at vi jak s lekama,tak jsem rada. A vahu ve stredu na nasi klinice a miry. Tak pojedem zkontrolovani.

Holky potrebuju RADU.
Verunka chodi do toho juda,strasne ji to bavi,to behani,kotouly atd.,ale neni bojovny typ,je to fakt typicke holcicka,tanecky,saticky......takze kdyz bojuji ( jako ze bojuji) tak stoji jak pecka a nezduchne nikoho. Tak ted jsem na vaskach,jestli to sknocit v zari ( nema vlohy k tomu ani povahu) an ebo ji to nechat delat,kdyz ji to bavi. Na netu jsem nasla,ze krouzky vybirat podle povahy a talentu,ale taky jestli to dite bavi........ Od zari urco zacne i balet,to chce moc delat,ale porad rika,ze i to judo se ji moc libi a vzdycky se tam tesi. Ja se docela bojim,aby se ji tim nesnizilo sebevedomi,ze ji to nejde jak ostatnim..........co bys te delaly????

dera
23. aug 2010

@argousek čo je dyslalia a dysfasia ako sa to prejavuje?

simicak
23. aug 2010

dylalie je opozdeny vyvoj reci a dysfazie je problem se naucit komunikovat,dysgrafie psani,dyskalkulie pocitani

petraguerra
23. aug 2010

Ty vogo tak to my mame urcite vsechno 😀 😕

Argousek urcite ti nahraju ,ale po pravde tam nikdy nic moc nevidim zvlastniho co by delali?!Jedeme ted v e ctvrtek na OT maji mistnost vse z molitanu tak ho chce vzit tam,nahraju ti co tam dela 😉A Adamek je sikula to muj malej nemluvi vubec nic-jako 9mes dite.O basnicce se nam muze jen zdat 🙄Ted trosku zacina rikat mama,ale moooc malo a vetsinou pro nej musim neco vykonat co ho hodne potesi jinak me ma na haku 😠

vladimuraz
23. aug 2010

Ježiš, holky, vy jste toho napovídaly... nepamatuju si nic, co jsem chtěla napsat.
Jen se připojuju k těm, co mají diagnostikovanou hyperaktivitu, my celkově ADHD a hyp. k tomu. Klárka taky u ničeho nevydrží. Puzzle začala skládat teprve asi před týdnem, takové ty vkládačky, to jí začalo bavit asi pře 1/4 rokem, přitom jinde to vkládají batolata kolem roku... Knížky docela baví, je to televizní maniak, u pohádek vydrží fakt dlouho, místo poledního spaní leží v posteli a 2 hodiny kouká na video - ne nehnutě, odbíhá si hrát, různě se povaluje po posteli, v klidu prostě není. Psycholožka k téhle diagnóze došla v jejích 2 letech.

Ještě se připojuju k Simicakovi, ja jsem kapitolu předčasného porodu uzavřela, když Klára začala chodit a viděla jsem, že je celkem v pohodě. Nemyslím na to, korigované narozeniny neslavíme ani nepřipomínáme, prostě se k tomu vůbec nevracím, připadá mi to strašně dávno. Asi je to i tím, že nás vyřadili z neonatologie už v těch 3 měsících a od roka vlastně nikam k doktorům nechodíme. Klára je živel, strašně mele, zpívá, je drzá jak opice, na ní nikdo to předčasné narození nepozná. Akorát je hubená.
Samozřejmě se mně dotklo, když kamarádovi zemřela předčasně narozená dcera, ale to by se mně samozřejmě dotklo, i kdyby byla donošená.
Holky, fakt se k tomu zkuste nevracet, stejně se už nic nezmění, děti jsou v pohodě, šikulky, někomu jde lépe to, jinému zas ono - ale doženou to všechny!!!!

Petraguerra, gratuluju k prvnímu nočníkování 😉 . Já Ti rady nedám, ze mně si nikdo příklad neberte, Klárka se jeden den 8x počůrala do tepláků, druhý den dostala po každém počůrání na zadek a od třetího dne jsme bez plen. Snad jen jednou jí to pak uteklo, jinak si dávala hned od začátku pozor. Asi měsíc po odplenkování jsme někam jeli, tak jsem jí dala do auta plínku,že na dálnici nebudu moct zastavit, samozřejmě se jí chtělo hned na vjezdu, nejbližší pumpa 80 km. Celou dobu ječela, že chce čůrat, já ječela, ať se vyčůrá, že má plínku - a ona se tak bála, že se budu zlobit, že těch 80 km vydržela 😝 Já jsem fakt postrach dětí, co chtějí odplenkovat 😀
Jo, s těma balónkama - to bude fakt jinou generací. Já se úplně děsím, že Klára bude chtít jednou uspořádat narozeninovou párty a ještě s balónkama k tomu. Já to absolutně nesnáším a na párty ostatních dětí odmítám chodit 🙂

Bera, doufám, že už máš vybranou destinaci 😉 . Já jsem dneska mrzutá, těšila jsem se, jak večer nakojím, zajdu na pravidelný dýchánek s pipkama do hospody a než si Hyneček dá svojí 3-4 hodinovku spánku, budu zas doma. Prdlajs, manžel se ráno přiřítil domů, sbalil tašku a 3 dny ho neuvidíme.... Tak zas měsíc bez kontaktu s civilizací 😖

Simicak, s judem neporadím. Já osobně bych na to Klárku nedala, prostě mi to připadá klučičí sport. Ale když to Veru baví... jak se říká: proti gustu.... Klárka chodí do Sokola, tam jí to baví, je to docela akční, hrají hry (Rybičky, rybáři jedou... apod.), říkají říkanky a předvádějí je, mají opičí dráhu, trampolínu.. na nějaký kontaktní sport mi připadá malá. Asi by ani nikoho nepraštila - ani kdybych jí prosila.

Dera, malá je fakt krásná 😉 Klárka taky nepije mlíko, občas si dá kaši - já kupuju nemléčný, takže má 150ml Nutrilonu, ale to tak 1-2 týdně. Ona mi nepije ani vodu, šťávu... nic, vbec nevím, ze čeho čůrá. Celkem dá za den tak 50 ml tekutin + polívku. Doktorka z nás šediví.

JInak my jsme v pohodě, já si to strašně užívám, Hyneček je zatím zlatíčko (ťuk, ťuk), už si ten režim celkem otočil, včera se v noci budil po 4 hodinách, ve dne pije max. po 2 - ale tak mi to vyhovuje. Od porodu přibral cca 0,5kg, takže všechno dobrý. Klárka tradičně zlobí jako prase, ale to už je klasika 😝 Jdu uklízet, máme tu šílený binec. Suším houby a Klára ty síta vysypala na koberec, tak mám o zábavu postaráno.

vladimuraz
23. aug 2010

@argousku, já jsem asi blbá, ale já tu Vaši fotku tam nemůžu najít...

@nanya, pěkné fotky, Daneček je pěkný klouček, co pořád máš 😉 Myslím, že ses ptala na tu moji jizvu - mám jí od pupíku dolů, protože v Budějovicích když dělají akutní císaře, tak to takhle řežou - na neonatologii jsme to měly skoro všechny takhle. Některé šťastnější chytly jiného doktora a měly tu druhoujizvu, ale víc nás bylo říznutých právě takhle blbě. Teď mi to sešili ještě hůř, na jedné straně mám propadlinu a na druhé mi kus přebývá, fakt fantastické sexy bříško 😀 Ještě že mi po porodu zůstaly navíc jen 2 kg, aspoň se budu moct zaměřit jen na to břicho - i když pochybuju, že s tím něco půjde udělat.

Jo, moc obdivuju @adajar za to, kolik zhubla. Hrozně Tě to změnilo a moc Vám to všem sluší!!!

zabka85
23. aug 2010

@vladimuraz jo tak to bříško jako větší menčí poloviny mám taky a ted mám teda hodně na hoře ale i když sem měla mín vidět to bylo.Mě dělali toho velkýho císaře kvuli tomu že porod byl akutní a pak mi řekli že je to lepčí protože mají lékaři rozhled co se uvnitř děje.Při tom malím děti tahají za končetinu kterou čapnou.MM vyndali ve vaku a až na stole rozřízli(takže malá se v poctatě narodila na jednom z Mocteckých stolu🙂)
Jinak nevím jak se zbavit cca 15kg který mám nahoře oproti váze když nás propouštěli. 😢
Taky pro všecky krásný fotky všech maminek,tatínku a hlavně dětí.Už nevím n co odpovědět nasmolili ste toho hodně ale poctivě sem dočetla. 😅
A le k tomu že to máme některé pořád v hlavě tak toho se asi nezbavíme uplně ale jak tu někdo psal budeme to potlačovat dozadu s metama který přijdou.Chození mluvení vyřazování od dr. školky........ 😀 aspon já tomu věřím.

petraguerra
23. aug 2010

Vladi to si spolu rozumime s tema oslavama 😀 Me nevadi,kdyz to ma nekdo druhej,ale sama me to ani nenapadne-trebas az bude malej vetsi a bude si to tak prat tak proc ne,ale ted je dort pohosteni-smitec 😉 Ty jses skvela jak to vsechno zvladas fakt hvezda-malej skoro 3roky a ja mam porad neskutecnej bordel,on me vsechno vytaha,vyhazi,rozbordelari...to je to z ceho nemam vubec energii a nekdy by jsem od nich emigrovala 🙂 Samozrejme to neudelam,ale jen protoze jsem zodpovedna 😖 S tema plenama to delala kamaradka podobne jako ty a do tydne byli bez plen a to ma dvojcata 😀 Ale nervy ji z nich taky tecou...jinak Mates u TV vydrzi chvili,ale za chvili ji vypne zapne roztahuje kde co a nejvic prepina,kdyzvidi,ze se na neco koukam 😠

Zabka jses na tom jako ja pred porodem 90kg,po porodu 91kg a nez sel malej domu 102kg a potom jsem se vysplhala na 111kg ted mam zase 102,ale trva me to fakt rok tech 7-9kg nez jsem schodila snad vydrzi,kdyz je to pomalu.Pridala jsem na pohybu,ale jim vsechno co driv-ja rada jim. 🙂 Me to nekdy netrapi vubec,ze je Mates nedonosenej a nekdy me to stve-chtela by jsem,aby uz mluvil,ale to tedy nevim co z nej poleze takhle si bacha na pusu davat nemusim 😝 Zabko jses taky na FB?

simicak
24. aug 2010

Holky vy fakt nemate radi detske party? Ja se v tom vyzivam,jde videt,ze pracuju,pracovala a budu zase,ve skolce. Ja to i miluju delat,zdobit steny,barevne balonky......vsechny ty blbosti. My mame vzdycky zdobene talirky,ubrus na stole,nar.kloboucky,frkacky a vsechny hovadiny 😀 Ja bych v tom mohla i bydlet

Petraguerra a co mate za diagnozu u reci? Urcite to mas v papirech ty diagnozy.