Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

vladimuraz
25. aug 2010

@simicak, taky držíme palce!!!

@bera28: Klárka vyráží 1. září a rovnou na celý den. Ať si zvyká 😝 . Včera si vzala do hlavy, že do školky nechce a brečela tady asi půl hodiny - a to jí pořád vyprávím, jaký to tam bude parádní, co tam všechno budou dělat, že já bych tam šla hned... tak mi včera řekla, ať jdu do školky já a ona bude doma s Hynečkem 🙂 Má to v hlavě srovnaný.
Gratuluju k práci, potřebuješ to jako sůl 😉

@berryvajt, super pocit, viď? Já dostala poprvé Klárku po týdnu a zrovna na moje narozeniny, to byl nejhezčí dárek.

@tanav:gratuluju k přetáčení, Alexík je šikulka 😉

mispuli
25. aug 2010

@vladimuraz my byli ve školce v pondělí,jen donést ředitelce papíry,H jak chce do školky,sotva jsme tam přišli,tak mi říká,že chce domů na Oggyho 😅 😅

klokánkování závidím,s Honzíkem to nešlo,toho jsme poprvý chovali až po měsíci a půl a byl zabalenej,Míšu dřív,ale taky byla zabalená a já ji krmila,prostě v Písku se klokánkování nevedlo

simicak
25. aug 2010

ja jsem tak nastvana!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Krava jedna hnusna,tupa...to jsou rady jak prase - musi pit vic mlika,bude uplne nemocnaa,to tak nejde,davej ji ho do jidla a s cerealiemi,ktere mmimochocem neji,ale pry bude,delam je blbe.
Uz tam nejdu,seru je vsechny idioty!!!! To vim i ja,ze ma pit vic a ze ji mam davat mliko do jidla. Pak mi tam jeste rikala,jakou dela vybornou br.kasi pro sveho syna a vsichni ji miluji - tupka jedna debil.....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Vahu mame necelych 7,3kg,merime 70cm a hlava taky dobra. Vgravu jdem trosilicku nahoru a mlika misto 600ml pijem 120ml a mam volat dietologa. Jako nevim proc,to ji da zilou???

simicak
25. aug 2010

jo a taky ji mam prestat davat tekutiiny a pry casem zacne pit mliko protoze bude mit zizen

mispuli
25. aug 2010

@simicak nevím jak to říct,ale přijdou mi to strašný cinty,co funguje na jednoho nemusí přeci fungovat i na druhýho,H tedy pil umělý mlíko docela dlouho,ale v momentě,kdy přestal,tak nepije žádný,a to že bych mu nedala napít,to je kravi na největší,on se toho mlíka prostě nedotkne,tak jsem ráda,že chce pít aspon něco jinýho.pokud máš tu možnost,tak už bych tam nešla nebo si našla někoho jinýho,pokud tu možnost nemáš,pak bych si ji vyslechla,odkejvala a stejně to dělala podle svýho 😉

simicak
25. aug 2010

mispuli,no tahle krava prave nebyla nase,nastesti,ale stejne me vytocila. My co mame dietologa,tak je fajn a pak co mame jeste druhou na poradne,tak ta je taky fajn,tahle byla desna krava. Jsem az doma brecela,jak me rozzurila!!!!

mispuli
25. aug 2010

@simicak to znám,je to najednou taková bezmoc,když na tebe kokuj,jako kdyby ses o děti nestarala nebo se nestrachovala,jestli něco neděláš špatně,u nás se primář vždycky radoval,když se H začal blížit grafu,ted už je delší dobu v něm,sice pořád na spodní hranici,ale všichni jsou spokojený

vladimuraz
25. aug 2010

@simicak, mně přijde ta váha i míra normální, já bych do té poradny nechodila, stejně Ti tam radí kraviny 😉 Jak jsem psala, nás vyřadili z neonatologické poradny ve třech měsících a jsme v klidu, jak je vidět, tak ani tu poradnu nepotřebujeme... Chodíme jen k dětské Dr., pokud je Klárka nemocná.

simicak
25. aug 2010

mispuli,to je nas dietolog,ten rika,ze pokkud neco kazdy mesic nabere,tak je spokojeny,ze ho jeji vaha nejak netrapi,ze vypada dobre,vyviji se dobre,jen je mensi,ale pro jistotu ji musi sledovat.

Vladi,tady to je jinak,obvodak je doktor na nemoce pro vsechny,pak na poradne pro nedonosene mame pediatra,fyzio a ted toho dietologa navic a vidame je ted kvuli vaze co 6tydnu a pak je tady poradna pro vsechny deti a miminka,tu mame otevrenou kazdou stredu a tam si muzes chodit jak chces a tam je vazi,radi o kojeni,nemocech,jidle apod.,je to dobrovolne. Tam ja chodila s malou kazdy tyden skoro rok a ted protoze letime ve stredu do irska,tak nemame nasi pediatrickou poradnu,tak jzem musela na kontorly vahy. A tam me zzacla radit ta husa ( jsou to neco jako spec.zdrav.sestry primo skolene nato). Normalne ta nase,co mame,tak ta mi vzdycky rika,ze nic neudelas kdyz nechce,jen zkusit,ale tady ta byla neodbytna. A kdyz jsem ji rekla,ze stejne nic neudalji,jak to mliko prestane pit,tak rikala,ze mam prijit a ze urcite neco vymysli 😀 😠 Samo k ni uz nejdu. Asi si mysli,ze je Buh nebo co!!!

Jinak na vahu nic nerikali,drziime se v grafu,pribira a hlavu ma jak by mela mit v roce a vyska je taky dobra.

simicak
25. aug 2010

mispuli,my jsme taky na spodni hranici v grafu a ted jdeme trosicku nahoru,snad neklesnem,kdyz prestane s tim mlikem 😖

Jo a moje krevni testy dopadly vsechny dobre..aspon neco

argousek
25. aug 2010

simicak to je teda síla, vykašli se na to, holt snědla všechnu moudrost světa 😝 Já bych rozhodně tekutiny nepřestala dávat, prostě nemá tak ráda mlíko, aby toho pila litry. Já si myslím, že se člověk musí snažit dítěti vyhovět. Včera Adámek nechtěl jíst večer kaši (už jí asi vyřadíme, protože už to jíst nechce), tak mu říkám a co budeš papat?? A on mi řekl Míko. Tak jsem mu řekla, že to by se moc nenajedl, tak jsem mu dala chleba se sýrem, ale ani ho nesnědl celý a večer před spaním jsem mu dala mlíko. Já jsem to taky vždycky hrotila, ale teď zpětně vidím, že to nemá cenu, že se člověk akorát stresuje. Když nechce tak nechce, hlady neumře. Teď už vím, že umí pít ze skleničky a že má žízeň, že se napije, tak už mu to taky nenutím, jen se zeptám a když nechce tak nechce. Ale být tebou tak se vůbec nestresuju, moje švagrová má holčičku donošenou a vážila to co vy ještě v 1,5 letech a to je donošená a nikdo je nikam na žádný vyšetření netahá. A podle fotek skutečně nevypadá, že by byla nějaká podvyživená.

petraguerra
25. aug 2010

Simco jsem mela jednu takovou healh visitorku-to byla krava az to do nebe rvalo!!!Taky me moudre poucovala jak musim malyho krmit a co mu mam varit 😒 Pritom kdo z nich tady umi varit???Oni vari ze osmazi rybu a hranolky.Ja by jsem si z toho nic nedelala,kamaradka taky prestala davat mliko klukum bylo olem roku-dava normalne plnotucny kravsky a jaci jsou sikovni a veliky!!!Hlavne,ze pribira za chvili bude mit 8kg.Vdyt je to pokrok uz jen tech 73oo co by jsi za to jeste pred pul rokem dala 😉 Ty znas malou nejvic tak kasli na to co ti rekla ta pipka-ona asi mysli,ze jsme v CR pred ,mesicem slezli ze stromu....urcite skryta rasistka.Pracovala jsem tady v kuchyni a vis co krmi vsem detem-fazole z plechovky ,pizza,rybi prsty,kureci nugety-to bylo menu pro deti a cpali to do nich od 9mes.
Vladko tak to by jsem brala ja by jsem taky radeji chodila do skolky a Matej at jde do prace-bude se ji tam libit,brachovo mala taky rvala a ted uz tam maze.Poprve svagrovka ji musela vzit domu-do skolky ji nedostala to prej byla ostuda!!!
Argousek to je sikula ten Adamek,my porad mame flasku s mlikem!On se ze sklenicky napije,ale je celej ocintanej,nebo ji na sebe vyleje 😖

petrach
25. aug 2010

Simi holky mají pravdu..když mlíko nechce,tak ho do ní nedostzaneš..o co jí vlastne šlo??, naše známá taky nedonošení od 7 mesícu nedostala do malé nic z mlíka..ani mateřinu,ani umelé..dr na nedonošencích jí řekla dývat syry,jogurty..i třebas do jídla syr,smetanové omáčky..dyt jogurty ti malá jí..tak to neřeš ...a už k ní nechod

petraguerra
25. aug 2010

Simco dnes me volal ten z ty socialky a pomuze nam sehnat council house 🙂 Mohlo by to jit rychleji,kdyz to bude pres neho-ja uz se tesim!!!

simicak
25. aug 2010

holky diky,uz se mi nervy zklidnily a kravu kaslu. Syry do jidla pridavam i do polivky a jogurty zatim ji.

Petraguerra,tak to je supr!!!!!!!!!!!! Bude to jak by vase a jsou tam i levnejsi najmy a budete mi zahradu,to bude pro maleho supr. Hlavne pevna okna!!!!!! Snad nebude cekat dlouho,ale nejste ve velkem meste,tak to asi nebude takovy problem 😉 😉

petraguerra
25. aug 2010

Ono to nemusi byt Simco primo u nas,ale urcite v okoli-ja uz se tesim!! 😝 Hlavne kdyby to melo malinkou zahradecku na piskoviste a houpacku a budu nejstastnejsi pod sluncem 🙂

dera
25. aug 2010

@simicak Ahoj, Tak ty kokos, mám dosť!!!! Ja som to tu už spomínala, ale my od deviateho mesiaca nepijeme vôbec mlieko. Obvodná tiež povedala, že mám skúsiť čo sa dá, ale nemám dieťa nútiť, pretože mohol by nastať opačný efekt. NERIEŠILI SME. Dávam jej to čo jej chutí, vypije mi 1,5 litra tekutín. Presne ako písali baby vyššie. Prospieva, tak je to fajn.
😀

argousek
25. aug 2010

petraguerra s námi se vůbec nesrovnávej ani s mluvením ani třeba s pitím a tak však Adámkovi už budou v listopadu 4 roky, taky začíná dělat všechno až teď 😉 😉 😉 Matýsek je šikula, všechno dožene Jinak gratuluju, snad se vám brzo podaří najít krásné bydlení 😉

vladimuraz to je Hyneček šikovnej, že spí v noci i 4hodiny. Takovej režim měl Štěpán až po šestinedělí 😉

pavcik a co ty?? Jak je v lázních??

bera28
25. aug 2010

Vladi, tak to budu na Klárku 1. září myslet 😉 A já bych teda do té školky šla klíďo hned. Ty ne? 😀 😀 Já se teď taky se svišťákama pořád chodím dívat na školku a vyprávím jim, jak se tam budou mít fajn, že tam budou mít kamarády a hodné tety a hračky,...A dneska se mě Aneta zeptala: A maminka bude taky ve školce? Tak říkám ne, nebude. Na to ona: Dobře 😀 😀 Takže myslím, že tam bude spokojená🙂

Simi, holky ti napsaly už všechno k té dnešní návštěve u doktorů. K tomu už fakt není co dodat. Já jsem nabyla po těch všech peripetiích s jídlem u nás, dojmu, že prostě valná většina doktorů by to chtěla mít všechno perfektní a ideální. Pokud má dítě v určitém věku vypít x ml mléka, tak podle nich prostě to mléko vypít musí a pokud ne, tak už je to špatně. Ale z vlastní zkušenosti vím, že dítě fakt vydrží hodně 😀 Vem si, že svišti půl roku nevypili ani kapku tekutin!! Opravdu ani ťuk - žádné mlíko, voda, čaj, šťáva,...prostě nic. A umřeli?? NE!! A s jídlem - taky mi někdy na jaře říkala jedna nutriční terapeutka, že mají mít příjem 1200 kcal na den, ať schválně spočítám, kolik jedí. Vyšlo mi to na 600 - 800 kcal. A když jsem jí to řekla, tak jediná odezva byla, že takhle to nejde, že nebudou zdraví, nebudou se správně vyvíjet a bla bla bla... A když se takového člověka zeptáš jak to máš udělat, když prostě to dítě víc kalorií nepřijme, tak jediná odpověď je, že prostě musí. No rada nad zlato.

A jak tady píšete o pití z hrnku nebo sleničky, tak to svišťáci zvládají už dlouho, ale ještě donedávka s tím dělali blbiny, jako třeba bubliny🙂 Naštěstí to nebryndali, ale zase taky nic moc nevypili. Ale teď už pijí jen z hrnků, i když to musí být vždycky tak, že zavelím sednout na zadek, každýmu vrazím jeden hrnek a dohlížím na ně, aby nešaškovali. Když na to mají čas a klid, tak to jde. Ale stejně je to max. 500 ml za den, víc ani kapku.

Petraguerra, tak to je bájo! Ať je bydlení co nejdřív.

My jsme dneska odpol vyrazili na kola, fakt pěkná vyjížďka, kterou jsem opravdu stylově zakončila - těsně před barákem jsem se vysekala i s Kubajzem. Dojížděla jsem ve stoje a Kubajz viděl, že Aneta už je v baráku a s kola dole, tak v sedačce radostí nadskočil, zavolal Jeee Anetka, hurá jsme doma🙂, zadní kolo mi ujelo, takže jsem nedosedla na sedlo a už jsme se kácela přímo na chodník. Já vypadala jak řezník - noha i ruka sedřená do krve a Kubovi se nestalo vůbec nic. Velebím sedačky, jsou fakt super. Mají totiž vyšší bočnice, takže stihl dát ruku do klína a padnul vlastně na tu bočnici a helmu. Takže takto slavně skončila naše vyjížďka.

vladimuraz
25. aug 2010

Ježiš, Beroušku, Ty máš zážitky, brrr. Hlavně, že je Kuba v pořádku, Ty to nějak rozdýcháš. stejně má být hnusně, tak nebudeš potřebovat nosit sukně a ukazovat silniční lišej 😉
Klárka se mě taky ptala, jestli půjdu do školky s ní a překvapivě chtěla, abych tam s ní byla 🙂

@argousek, já taky malýho pořád chválím, včera dal v noci i 5 hodin pauzu, ale mezi 19.-21. hodinou jsme snad 3x kojili. Dneska to bude horší, před chvílí se přejedl a šíleně pobl..., tak se určitě vzbudí dřív. Jdu rychle něco poklidit a vyžehlit.

@petraguerra, teprve teď jsem shlédla to video na FB a nedbala jsem Tvého varování s jídlem - a to byla chyba 😀 Večeře tu asi zůstane ležet 😝

bera28
25. aug 2010

Vladi, já to budu vydávat za pozůstatky domácího násilí 🙂 🙂

A co je v tom videu?? Vy mě tak nahlodáváte. Ale jestli je to fakt hodně nechutný, tak to teda koukat nebudu.

Holky, nemáte prosím tip na nějaký bezva film v kině?? Přišli k nám kámoši čučet na fotbal a dostali jsme od nich jako dárek (nechápu proč??? 😕 😕) dvě poukázky do Cinema City. A prý nám pohlídají svišťáky 😀 Tak to jsem na to zvědavá - 4 kluci a 2 holky na dva svišťáky. Hádejte, kdo bude mít převahu? 😀 😀

argousek
26. aug 2010

bera teď je v kině ten nový film o Kajínkovi, kámoši co na tom byli, říkali, že je to pěkný 😉

petraguerra
26. aug 2010

Dobre rano 🙂 Bera ty mas tedy drzkopady! 🙂 Hlavne,ze se nestalo nic Kubovi.Jinak moje mati si vcera vyrazila do lesa,kdyz tak rostou-rizla sebou a ma zlomenou ruku 😕 Tak bud rada za odreny koleno 😉 Myslim,ze na byt budeme cekat tak pul roku-mozna i dyl 😒 Jinak na tom videu jsou dva kluci jak skacou do vody z hooodne vysoky zdi ten jeden skoci-dobry a ten druhej se veme o takovou malou strisku vsude krev a potom ukazujou zachranare a finale v nemocnici-rozpulil si oblicej na pulku-vubec tam neni videt nos oci nic-hnus.Ti doktori tedy musi mit zaludek z ocele!

Argousek ja siz toho nic nedelam,ze me malej jeste nedela to nebo tamto,ale motivuje me,kdyz vidim pokroky u vas se s nim taky nijak extra nemazat -myslim,ze mu dost povoluju tim ze byl takovej nemocnej.Vzdycky me to vic nakopne chtit po nem vic 🙂 Napriklad jidlo jsme hooodne vylepsili prave od ty doby co chodim sem na stranky,driv byl opravdu hodne na prikrmech+mixovana strava-ted ma prikrm jen od tatinka a to obcas, ja davam jen vareny jidlo.Zjistila jsem,ze Francisco mu neni schopnej dat tolik jidla co ja do nej dostanu,proto vzdycky dal prikrm kterej malej ji dobre vzdycky.Ja byla naposledy v kine pred asi 5rokama na Orkneyich 😖 a sla by jsem taky...

argousek
26. aug 2010

jejda tak to ještě že jsem na to video nekoukla 😝

jinak já se holky musím pochlubit, že si Adámek začal hrát se svojí fantazíí, doteď jezdil jen na odrážedle nebo s autama a tak a včera si začal poprvé hrát, že otvírá šoupací skříň, dá tam krtka, mačká jako knoflíky a říká, že jede výtahem 😀 😀 😀

simicak
26. aug 2010

Caute drbny

ja dnesk osobniho trenera,takovy cernoch sikovny,ale teda nic moc. Asi si me otukaval,takze v vpondeli mi da asi zabrat,jelikoz jsem tuto hodinu ohodnotila na 4 z 10 podle narocnosti 😀
Taky me vazil atd. a vubec nemam podvahu,jsem ve vsem uplne v normalnu!!!!
A daval otazky typu: proc jsi zacala cvicit - manzel me donutil a prihlasil
jak casto cvicis - 1x tydne kdyz musim s manzelem
co odtho ocekavas,chces zmenit - chci velke prsa 😀
takze jsem ho docela pobavila a kdyz s ptal,proc me prihhlasil manzel,tak jsem mu rekla,protoze se chce rozvest 😝 Takze jsem vlastne mela na treningu srrandu. Hlavne jsem si zasla do sauny
Jo a tady je hnusny podzim,16stupnu,prsi vkuse takze tu je fakt kosa!!!!!!

Bera,to byl teda dobry drzkopad,zlate helmy pro deti,co? Hlavne ze jste se nam nerozbili 😉

bera28
26. aug 2010

Další zázrak 🙂 A patří mezi nás.
http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/209775-mr...

bera28
26. aug 2010

Petraguerra, tak to se na to video nekouknu. To bych fakt nezvládla. Já i když je v TV nějaká reportáž z nemocnice, tak zavírám oči.

Simi, 😀 😀 , tak jsi aspoň ternéra pobavila. A mě taky 😉
Tady je dneska teplo, ale od zítřka sotva 20stupňů a déšť. A to jsme chtěla jet na víkend na chatu. Takže prdlajs.
JO a už jsme si vybrali film - Ženy v pokušení. Jsem si myslela,že už to nedávají a přece joo🙂

petraguerra
26. aug 2010

Tak my jsme byli dnes na te terapii-Zuzi mela jsem fotak,ale vybity takze jsem nic nenatocila-pristi tyden!Ale rikala,ze si mam koupit gym.balon a ze na nem mam Mateje houpat,ale jemne-vzit ho za ruce a jakoby ho vytahovat nahoru na balon-vse ma byt plynule pomale relaxacni,mam se s nim o ten balon pretahovat-tak,aby on stal na druhem konci a tlacil ho nebo ho kutalel.Jinak nas pochvalila,ze je Matej chytrej na to jak veci fungujou dala mu takovou bramboru plastovou a on ji mel davat oci, nos, usi ,klobouk ,bryle, nohy a ruce-daval to vselijak,ale bryle poznal,ze jsou bryle a strkal ji je porad na oci-myslim Sharon-jinak se nam v centru pozvracel-ale asi jsem mu dala hodne jist obed a jak tam s nim mlela tak trosku ublinknul.Musim ho pochvalit,ze dnes snedl k obedu falesny halusky se zelim-delam je z testovin,polivku skoro misku a jeste jsem delala pohar je moc dobrej.
Recept-jahody omyt promychat s medem nechat odstat asi 15min,rozslehat tvaroh + bily jogurt,dat do misky nebo poharu ,jogurt jahody jogurt-muzou se pridat piskoty ,i slehacka prostarsi deti-tvaroh prisladim muze se i medem-fakt dobrota 🙂
Simicak ten z tebe mel asi radost vid ten trener 🙂
Bera radsi se na to nekoukej ja vydrzim hodne,ale u tohodle jsem mela fakt dost-vubec nevim jak by jsem takovymu cloveku poskytla prvni pomoc-a to me na tom desi vubec nejvic.Vzdyt neco takovyho se muze stat trebas i u bouracky...atd.

zabka85
26. aug 2010

@petraguerra Jo na FB jsem jako Viera Weiszdornová a já mám skoro stejně jako před porodem to zas jako kylo sem kylo tam ale v nemocnici sem nechala hlavně ke konci skoro 15kg a po 3 týdnech doma se vše vrátilo ☹ když sem začala cvičit a omezila jídelníček tak sem za měsíc a pul přibrala 3kg a3cm všude 😅 takhle ne mě působí vše o co se snažím zkrz váhu.Jo ajim taky moc ráda...

petraguerra
26. aug 2010

Zabka jdu si te pridat do pratel 🙂 To jses na tom jako ja jak si reknu,ze hubnu vzdycky jeste priberu,nebo se vratim zpet na to co uz jsem predtim zhubla nahodou! 🙂