Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

simicak
14. sep 2010

bera,jenze to nemuzes tak brat,zas od zname je kluk velky a ma stejne problemy. Ono zalezi hodne na povaze ditete a taky nektere deti nejsou na sport,ja bych ho treba dala na fletnu,na malovani...........tam na velikosti,obratnosti nezalezi,na keramiku. No doufam ale teda,ze mi Vikous trochu poroste,jinak bude ve skole o tri hlavy mensi nez ostatni deti 😖

jecidlo,dobra svagrova 😀 ALe ona to asi fakt myslela ze srandy,jak ja treba rikam,ze mala chodi jak ozralec,tak ona to rekla akorat jeste blbeji 😉

bera28
14. sep 2010

jecidlo, jj, po měsíci doma, to jim nebyl ještě ani měsíc korigovaně, jim byla vel. 56 malá. Byli to prostě moji buřtíci 😀 Já vím jak to vždycky uvnitř zabolí, když někde pronese takovou poznámku, byť v žertu.

Simi, jenže tenhle chlapeček chtěl právě sportovat, hrozně ho bavilo si s tátou na zahradě kopat do míče, pinkat o zeď,..., on na to povahu měl. Jenže nebyl schopen dělat sport na úrovni svých vrstevníků. A právě proto začal být následně i tak trochu psychouš 😖 To víš že chlap té mámě také navrhnul nějaké klidnější aktivity, jenže to ho právě vůbec nebavilo.

Docela by mě zajímalo, jak jsou na tom kluci od @kili. Jestlipak se to s jídlem zlepšilo? Vždyť těm už musí být víc jak 3 roky. Hrozně to utíká.

maatkka
14. sep 2010

Ahojte baby
dodatocne prajem oslavencom vsetko naj... naj... naj... 😉
jecidlo to je supeeer ze uz cupitate!!!!!!!!!! 😵 strasne velmi hrozne moc drzim palce aby sa to rychlucko lepsilo a lepsilo!
no a co sa tyka toho ocumovania a vyjadreni niektorych ludi v tomto smere ja fakt nemam zmysel pra humor 😠 😠 😠
bera aj Julia kedysi priberala nadpriemerne... este v roku bola celkom tucniacik 😵 dovtedy aj celkom fajn jedavala... aj ked nikdy o jedlo neprejavovala nejaky extra zaujem (napr. sa na jedlo nebudila)... len proste akoby jedla lebo som ju krmila... potom ked si to zacala viac uvedomovat zacala aj vymyslat... ja neviem co robim zle... ved zo zaciatku ked nechcela tak som ju nenutila - som myslela ze je to len nejake prechodne obdobie ze ju to prejde... potom som vyskusala vsetky tie rady ale akosi na nu nic nezabera... kebyze ju necham hladnu (a nedam jej ani UM ktore si jedine sama od seba aj 3x denne vypyta) mozno by si raz za den aj spomenula ze chce jest ale to by tiez rychlo chudla urcite by jej casom chybali nejake vit. min. a pod. a to uz ani nepisem ako si ma raz vyplasila tymi poruchami prijmu potravy - anorexiou bulimiou - takto by sme sa k nim mozno aj dopracovali 😢
fakt sa spolieham na to ze najneskor v skolke (s detmi) sa nejako rozje (lebo tam na nu ucitelky nebudu mat take nervy a trpezlivost ako mam ja alebo mm) navyse v troch rokoch uz asi skoncime aj s UM tak neviem co by potom jedla...
no ja viem ze u nas to nie je az take zle - ze je viac takych deti... navyse (aj ked na to nevyzera) ma Lilinka uz skoro 13kg velkost 98. co je 2-3 roky takze v norme... ale len ja viem kolko "usilia" ma to niekedy stoji...
bera a ked pises ze Anetka papa napr. 2x denne - vtedy je sama "dobrovolne"? sama si vypyta? a co vtedy jedava? a ake mnozstvo na jedno jedlo?

bera28
14. sep 2010

Mispuli, to mají ve školce hezkou zábavu. A obdivuji ty učitelky, že mají s dětmi trpělivost.

Maatkka, kdepak, žádné dobrovolně. Ráno jí nasnídám, má 150 ml instantní kaše - sedí v žídličce a akorát otvírá pusu. Když jí dám do ruky lžíci, ať si jí sní sama, tak si dá tak 3x do pusy a už říká, že nechce. No a večer má buď zase kaši, ale krupicovou, množství stejné jako ráno nebo nějakou blejdu. A je to s krmením totéž. Během dne občas pár lžic přesnídávky, většinou zbytek co nedojí Kuba. A to je teď všechno. Já netvrdím, že mě ten její způsob stravování neštve, to víš, že štve, ale stejně vím, že pro ní víc udělat nemůžu. Nutit jí nebudu, na to, abych u toho dělala opičky, je už velká. A to, že se takhle dohrabe k anorexii nebo bulimii, tím bych si byla naprosto jistá. Stejně tak už nevěřím tomu, že se rozjí ve školce, protože jí je fuk, když jedí ostatní, to ona radši zdrhne k sobě do pokoje. Dneska přivezla babička domácí sekanou, Kuba zblajznul 3 plátky, fakt mu chutnalo, nejdřív jedl z talíře a pak ještě chodil žebrat k nám,tak dostal do ruky a myslíš, že to s Anetou něco udělalo? Ani náhodou, v pohodě byla bez jídla. A to jen ráno snídala. Myslím, že už si tak nějak najela na režim jíst 2x denně, to je maximim, co přijme a přes to vlak nejede. By mě zajímalo, jestli ještě existují ozdravovny, jako byly za našich mladých let. Vím, že spolužák ze základky do takové jezdil, specializovali se právě na děti s nechutenstvím, Teď je zase všechno pro děti s nadváhou a tihle podvyživenci mají smůlu. Nebo jich asi není tolik, aby se tím někdo zaobíral. A teda Lilinka má váhu fakt parádní. Na to se Aneta dohrabe tak v první třídě, jestli se jí dožije.
Jinak Kubajz už od soboty bez průjmu a nevím vůbec co to bylo, protože Aneta nic nechytla.

bera28
14. sep 2010

Maatkka, a ještě k tomu, že něco děláš špatně, buď v klidu, neděláš nic špatně! I kdyby ses stavěla na hlavu, tak si bude Lilinka jíst podle svého, za to ti ručím. Takže vážně v tobě chyba není 😉
Já jsem ke Kubovi i Anetě taky přistupovala úplně stejně a i přestože jí Kuba menší porce, než by měl, tak ale jí. A nemá problém něco rozkousat, nevyplivuje jídlo, nezvrací schválně, neodmítá např. pečivo,... Takže to není problém mého přístupu k Anetě, ale jen a jen její. Do hlavy jí nevidím, takže nemůžu posoudit, proč takhle zcvokla.

fajn
14. sep 2010

bera ve školce se fakt nerozjí za to ti ručím. Ani Diana nejí to co má ve školce denně to fasuju dom. Dám ji jogurt a někdy sušenky a ty sní. Já ji krmím pořád ,ona prostě dá taky 3 lžičky do pusy a tím to skončilo pak řekne že už má plny břicho ale já jsem nekompromisní sednu k ní a dokrmím ju. Dělám taky blbosti prohlížíme knížky a malujem a ona se na to nesousředí a otvírá pusu. Kdybych ji nekrmila tak už kvám nepatřím ale bohužel už do jiného tématu.

bera28
14. sep 2010

Fajn, to já vím, že se tam nerozjí. A to máš na jednu stranu dobrý, že jí zvládneš dokrmit. To Aneta jakmile udělá že NE a já jsem jí párkrát krmila i přes protest nebo tak, že jsem odlákala pozornost třeba právě na knížku, tak to stejně všechno vyzvracela. Tak proto na to už prdím.

Tady je hnus počasí, prší, že by psa nevyhnal, tak jsem poslala babičku se svištěma na procházku 😀

fajn
14. sep 2010

@bera28 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 babička ať jede .tady ještě svítí sluníčko a já jedu na třídní schůzky do školky se i těším dáme si kafčo upekla jsem buchtu a hlavně budu bez děcek i když dopoledne jsem byla taky.

petraguerra
14. sep 2010

Ahoj holky ja s vami kamaradim porad .ale nejsem nejak schopna poradne neco napsat.Hodne ted trenujeme s Matesem motoriku cvico na balone,a spoustu dalsich veci-zejmena ocni kontakt-pri cemz me tedy rupaji nervy 😒 Pres vikend jsme meli na navsteve kamaradku z Aberdeenu s rodinou+jeji mamcu,byla to prijemna zmena a Mates mel alespon kamarady 🙂 Ja byla v nedeli tedy cely den v praci od 9-16,a pohadali jsme se potom s F.Jitka jeli na vylet a F.misto aby vzal malyho a jel s nima tak drepel doma a cumel na tv,tak Mates z toho nic moc nemel.Mohl byt pritom cely den s detma.Takze u nas je ticha domacnost 🙂 alespon mam pohodu 🙂
Uz zase nam chodi ta prez to mluveni,byly tady dve jedna dr.bude chodit kazdych 8tydnu,aby videla pokroky a Linda bude chodit kazdy tyden.Donesly me dva papiry a mam malyho ucit znakovani-znakovou rec,zatim tedy nic neumi,ale trenujeme pilne 😉 Jinak musim malyho pochvalit,ze jsem mu koupila zidlicku a stolek a udrzi koncentraci o moc dele,i vystavi komin z dvanacti kostek...atd.Jak psala Mispule tak tri kostky na sebe tedy taky neda-tak to hodlam pilovat tez.Jinak ten ocni kontakt je u nas neco-on cumi porad do stropu okolo sebe jenom ne na me.Tak ja ho vzdycky chytnu za pusu a drzim ho dokud se na me nekoukne-ale nervy mam na pochodu....
Peti Sima hodne vyrostl jsem uplne koukala jak je na te fotce s oslikem.
Holky dopisu za chvili musim jit spocitat kasu do obchodu.

petraguerra
14. sep 2010

Simco urcite jste si to uzily s holkama u babicky vasi maji pekny baracek.A holky havirily 🙂
Marusko vse nejlepsi k svatku dodatecne 😉 Doufam,ze jsi mela pekny den.
Denisee snad ti dopadne ta operace dobre.
Zabka jak jste dopadli v ,Moste??
Jecidlo me tedy neprijdou decka nejak vyrazne odlisni a ne vsechny deti behaji do roku.Tady je jedna holka a jeji malej je donosenej a v 15mes se sotva pusti porad jen za ruku+sam vubec nechodi.Muj Mates zacal az ve 21mes.Zrovna jak tu byla ta kamaradka tak rikala,ze je videt,ze se hodne zlepsil s chuzi-kdyz ho videla tak on chodil sotva par tydnu.Nahodou mas moc pekny deti -me se libi 🙂
Berryvajt gratuluji k prvnimu chovani Sofinky,urcite vsechno zvladne sikulka 🙂
Bera myslim si,ze mas uplne pravdu muj malej tedy nejaka keramika,malovani a klidny veci ho vubec nezajimaji-obcas malujeme-ale nijak moc ho to nebavi.Myslim,ze my jsme zrovna v rodine pomerne dobre obdareni vytvarnym umenim a on na to asi nebude.Modeluji spis sama on o to zajem taky nema.Verim ,ze deti muzou mit potom pekny mindraky-ja v zivote udelala jen kotrmelec a jeste na sisu,ve sportu kdyby to fakt znamkovali by jsem neprosla ani v prvni tride 😀 🙂 Stojka hvezda skok prez kozu....atd ,splh-nikdy nic ani trosku nekecam.A dokonce si myslim,ze moje problemy co mam se zadama jsou od telocviku-padla jsem uce na hlavu a hejbla si s krcni pateri a ona me neposlala nikam na vysetreni se bala asi.
Bera ja jsem Matese rozjedla tak,ze jsem mu davala kazdy 2hodiny trosku jidla trebas jen pul jogurtu,kousek chleba,prikrm,kousek ovoce,kazdy dve hodiny,aby se mu roztahl zaludek a mel pocit hladu a fakt to u nas zabralo.Ptala jses na recepty tak ti par napisu co varim ja.
Maso jakekoli do trouby(veprove,hovezi,skopove,kruta....)Do vetsiho pekacku koreni:paprika,sul,pepr,kmin,cesnek prolisovany,olej maso operu a vyvalim v te smesi koreni.Prikrajim zeleninu-porek,cibuli,mrkev,petrzel-ku,rajcata,muze byt i paprika,cuketa-co mam domaPekac priklopim a protrepu dam do lednice .Druhy den operu brambory a pridam do pekacku.Pokud jsou brambory male dam cele pokud vetsi prekrajim-neloupu dam upect.Neni u toho moc nadobi a je to skoro bez prace jen obcas protrepu pekac at se vse propece a opece.
Testoviny napr,kolinka ty me malej ji nejlip uvarim,do uvarenym vmycham jedno pesto-tj.bazalkove podusene listy s oliv,olejem,nebo muzes i spenat -pouze trosku jen malou sklenicku jako od presnidavky,pridam syr+cesnek je to dobre a rychle.F.se po tom muze uzratA Mates taky.
Kdyz jsi psala o kasi tu delam-Dam klasicky varit mliko+ovoce jahody,nastrouhane jablko,rozinky,maliny,broskev co mam a dam krupici nemastim a posypu skorici.
Polivka oblibena Matyskovo:Kvetak a mrkev na kousky dam varit s troskou kmina,pridam jeden bujon.Kdyz je zelenina mekka rozmackam nebo mixuju a pridam ve smetane rozslehane vejce a trosku skrobu povarim prisolim.pridam kopr suseny nebo cervstvy.
Spagety cibulku necham zesklovatet,mlete maso pridam -nemusi ho byt moc.kmin,sul,papriku
,rajcata,paprikumletou,cuketu,porek-posmazim podliju trosku vodou povarim potom pridam rajsky protlak nebo kecup a cesnek majoranku.prom.se spagetama.

zabka85
14. sep 2010

Ahoj tak v Mostě kontrola v pohodě všichni byli nadčený jak je krásná, veliká a šikovná...... 😀 už nemusíme jezdit ale když se nám bude chtít tak mužeme za půl roku jen čistě se ukázat kvuli statistikám.

jecidlo
14. sep 2010

@maattka no i pres par negativnich komentaru ale musim rict, ze na to, ze jsme se prestehovali do uplne pr..le, jsme na konci vesnice, kde mame stalych sousedu 4 domy, tak jsou celkem fajn, jen se zeptaji jestli uz chodime,ale jak uz jsem psala, tady jeden chlapare syn ma taky dvojcata narozeny jako my a ten jejich chlapecek je teda o 2 mesice mladsi,ale taky teprve tak zacina zkouset chodit, tak jim to tak neprijde a jedni sousedi jsou mojeho chlapa spoluzak jeste ze skoly, tak ti jsou vubec fajn. Ale i ja si musim davat pozor o rikam uz nekolikrat se mi stalo, ze jsem ji rekla nesiko nebo pajdavko jako hezky, ale musim si davat bacha nechci aby se ji to dostalo do podvedomi, ze je nesika nebo neohrabana i kdyby stokrat byla.

@petraguerra no oni nejsou odlisni, Maruska je podle me moc hezka holka ( pysna matka no 😀 ,ale kdyz nejde. KDyz s ni nekde jsme na nakupu a ona sedi tak v pohode,ale kdyz se zacne pokouset o chuzi a vede se za ruku, tak je to opravdu strasna podivana, cela se klati, nedejboze kdyz jde za 2 ruce,tak to v podstate prestane jit, povesi se na ne a jde takovou tu chuzi s hrudnikem a brichem napred, coz nevypada uplne prirozene! Ale nedelam si z toho tezkou hlavu, kdyz ta rezonance neukazala nic hrozneho, tak neni duvod, proc by na tu nozicku vlastne mela pajdat nejak hodne nebo vlastne vubec. Jo a vidis nas tata se dneska vraci ze Skotska, zaukolovala jsem ho aby jim na carbootu koupil nejake vecicky tak jsem zvedava jak odhadl jejich velikost 🙂

bera28
14. sep 2010

Fajn, tak jaké byly třídní schůzky?? Podrbaly jste se ženskýma??

Petraguerra, hrozně moc děkuji za recepty. Určitě něco vyzkouším, tu polévku s květákem a mrkví dělám taky 😉
Člověče, to budete mít s Mětějem super to znakování!! Podávej průběžné info, jak se chytil. Víš, u nás by nefungovalo ani to jedení po 2 hodinách. Já vím, že když chtěla, tak jedla pěkně, na jaře měli oba období, kdy snědli k obědu polévku, hlavní a ještě zákusek. To slečna i kousala. Hrozně se to u ní zase zhoršilo o prázdninách, to začala právě i zvracet a vymýšlet cokoliv, aby jíst nemusela. Tak jsem jí to umožnila, prostě ať nejí. Věř, že kdybych věděla, že je nemocná a třeba není schopná sníst standardní dávky, tak jí klíďo budu krmit 10x denně po podi porcích, ale takhle ne. Děti jsou hodně vyčůraní a mooooc dobře si uvědomují, jak rodiče vytočit, jak si je omotat kolem prstu nebo si dokáží svým způsobem vynucovat pozornost. Já nepovažuji Anetu za středobod, okolo kterého by se mělo všechno točit. A nebudu prostě poskakovat okolo ní, jen abych do ní něco dostala. To už bych vážně opět nedělala nic jiného, než je krmila. Děkuji pěkně, ale to už tady bylo v době, kdy jsem jí doma sondovala a Kuba pil jen ve spánku. Na Kubu sice taky nadávám, je hubený jak lunt, ale je schopný se najíst. Když vidí, že něco zajímavého jíme, tak si i příjde, že chce ochutnat. To, že mu to třeba nejede, je jiná věc, ale má chuť. Takže buď se slečna vzpamatuje nebo ať jí klidně zavedou do břicha PEG. Já už jsem pro ní udělala dost a bez úspěchu. Myslím, že jí neuškodí, když se nebude poskakovat jen kolem ní.

Jecidlo, a co baráček, už je komplet zařízený? A co zahrada po povodni?? Hoď nějaké aktuální fotečky prcků, ať se můžeme pokochat.

petrach
14. sep 2010

Bero docela Te chápu,je to šílené..spíš skusit detskou psycholožku a poradit se s ní,jak na to jít.jak s Anetkou jednat,jestli nutit a jak se k tomu postavit..my ted taky řešíme co s Eliškou..noc co noc se budí s brekem,má škaredé sny,přes den je smutná,taková to není ona..asi pujdu taky na radu

Fajn jaké byli schuzky? a chodíte teda do školy na ty 4hodky?
Jecidlo me se Maruška zdá velká kočka a chuzi dopiluje..už to že chodí je vyhra,to znám podle sebe jak moc jsem na to čekala a upínala se k tomu..třebas to dyl potrvá,ale dyt to je jedno..to by Ti řekla i naše přísná neuroložka,že je jedno kdy..ale hlavní že začnou..máme doma všechny zázraky a musíme jim dát víc času

Petí jsem si říkala kde jsi 😉 to znakování je super nápad 🙂 no a manža-je to chlap,jako ten muj no..
já ted taky delám skoro denne a už toho mám plné kecky+domácnost .. 😝

petrach
14. sep 2010

@mispuli krásný nápad na vyzdobu..decka to muselo bavit..fakt moc pekné fotky

petrach
14. sep 2010

@irsina83 tak to máte super rhb..a dožene to určite dřív.. 😉

petraguerra
14. sep 2010

Bera ja si myslim,ze vis co delas.Moje kamaradka z nedonosencu ma holcicku mela neco kolem 920g a v 1800g sla domu-fakt hvezda kojila ji i prikrmovala-zadne vazne kompikace jako u nas .Sla domu o 5dni driv nez Mates ,potkaly jsme se asi po 4mesicich kdy jsme jeli na physio a normalne mala sondu.Uplne ji z niceho nic prestala pit mliko-sat a do dnes ma problemy s jidlem .Ji take strasne malo.Ale kouse tedy normalne.Tyrecepty jsou vsechny takovy rychlovky ja se s tim moc nemazlim 🙂
Peti to muze mit Eliska ze skoly trebas se to brzy podda a bude zase v pohode jen si musi zvyknout.
Jecidlo a kde ve Skotsku je tvuj manzel?Snad vybere neco pekneho tady maji veci a veci -vzdyt vis 🙂 Urcite se ta n oha taky srovna,jen trebas to bude chtit nejak cvicit nebo specialni botky.Se nedivim,ze jses hrda matka vsak mas byt na co 😉
Ja dnes nervy pri vecernim trenovani s Matesem-on me tak dovede vytocit,ze by jsem ho byla zabila.Normalne jsem ho musela ignorovat a jak se lisal-fakt Bera v tom mas pravdu,ze oni s nama toci jako na obrtliku.

irsina83
15. sep 2010

@bera28 vsetko drobci dobehnu, myslim vahovo. hovori sa ze dieta vie kolko mu staci. aj mne mala vyvadza sem tam s papanim, nepapa stale rovnako ale hovorim ze je to ok, onedlho zacneme s prikrmamy tak uvidim co to spravi.... 😉

irsina83
15. sep 2010

@petrach tak uvidime, zatial je to ok aj ked povedal, ze je o dva tyzdne pozadu oproti korigovanemu veku ale verim ze to bude ok aj on povedal, ze to nevadi....tak uvidime ako to bude... ake mas skusenosti s cvicenim a napredovanim svojich deticiek???

bera28
15. sep 2010

@petrach a Eliška se začala budit až teď po nástupu do školy?? Podle toho, co jsi psala o prvních dnech ve škole, se tomu fakt nelze divit 😔 Tu dětskou psycholožku určitě zkuste, u takto velkých dětí už je šance, že si s ní bude o všem povídat a ta to z ní prostě vytáhne 😉
Jinak my jsme zkoušeli fakt už všechno i psychology. Dokonce jsme byli i u jednoho rodinného terapeuta, ten mě teda dostal nejvíc. Nic nového jsme se od nikoho nedozvěděli, stále ty samé a naprosto jasné věci, jako např. že předčasný příchod na svět a pobyt v inkubátoru má velmi významný vliv na dětskou psychiku, nenastartuje se takový ten přirozený vztah mezi dítětem a matkou, každodenní zavádění sond, odsávaček a všeho možného dítě také poznamená, ... nic, co bysme nevěděli. Jo a Vojtovky má prý také negativní vliv na psychiku, což nepopírám, ale zase na druhou stranu pro mě je důležitější, co všechno jsme díky Vojtovce zvládli a dovolím si tvrdit, že bez ní by Kuba nebyl v pořádku. Nikdo mi zatím nebyl schopen opravdu poradit. Většinou se zasekli, když jsem se ptala, proč tedy děti z počátku jíst , resp, tenkrát pít chtěly a nemohly. Řvaly u toho jak pominutí, kroutily se, ale přitom fakt pít chtěly. Až následně se přidalo to, že už ani pít nechtěly. Každý to staví na tom, že odmítají jíst, ale to byl až následek něčeho. No nic, je to pořád dokola 😖

fajn
15. sep 2010

bera vidím že se v tom motáš tak jako já před asi 3 rokama. Když byla Diana miminko tak pila a po první bronchitidě prostě jenom když spala. Já bych si ju vzala hned a zkusila bych to klidně i s Anetkou ale věřím že je to na nervy kolikrát já jsem po Dianě řvala ať jí nebo umře ona tomu nerozuměla a kolikrát dostala po zadku když jsem byla opravdu z nervama v prde... úplně to co píšeš se mi vrací, Jedla třeba na okně já to do ní cpala a ona čuměla venku na auta. U zapnutyho vysavače no dělala jsem hovadiny neskutečny. Teď si taky někdy řeknu nechceš nechtěj ale já fakt vypadám jak krvčí matka s 90kg a děcko jak zdechlina. Ten Vojta na to jídlo a hyperaktivitu vliv to mi taky nikdo nevyvrátí,nám rhb. vždycky říkala že se rozjí a zatím hovno jenom matka se rozjedla 😀 😝

fajn
15. sep 2010

jo a jinak dnes jsem poprve slyšela od učitelky že didka byla 1 000 000nová 😀 a Diana říká ... a zítra budu miliardová to je 1 a za tím 9 nul 😀

mispuli
15. sep 2010

mě dneska dostal H,vzal si kufr,já seděla v kuchyni,zamával mi a řekl "já jdu,užij si to tady" a normálně odkráčel a dneska taky dostal pochvalu ve školce,učili se básničku Princeznička na bále...no a jelikož ji umí asi už 2 roky,tak perlil,jo a sladký knedlíky nikdy nevzal doma do pusy ani ochutnat je nechtěl a dneska měli ve školce borůvkový a prej zbyl jen malej kousek 😅 😀 😀

petraguerra
15. sep 2010

Mispuli to jsou zmeny vid 😵 Se asi Honzikovi ve skole bude libit-co taky porad doma s maminkou 😉 Ovocne knedle muj malej miluje,sni 3 😕
Fajn ty jsis asi taky musela uzit svoje -ja malymu musim zpivat z plna hrdla-z toho maji jiste radost zejmena sousede s mojim hudebnim sluchem!!!Ty by jsi Didku nedala ani za miliardy 3. 😉
Ja jsem Bera s malym vylozene necvicila vojtovku-myslim,ze tady ji ani neznaji,ale cvicila jsem s nim hodne vse co me kdy ukazala physio-to by bylo hodin kdyby jsem to pocitala.Jak myslis,ze ma ten vojta spojitost s jidlem?Ze to stavi chut na jidlo?....

zabka85
15. sep 2010

Ahoj holky tak jen info aby ste se podívali mám nové fota Karolínky 😉

petrach
15. sep 2010

@irsina83 šíma asi do 8 mesícu jel korigovane krásne,pak se nejak zabrzdil a šlo to hodne pomalu,v roce nesedel,nelezl,neplazil..ve 13 mesících-10 korigovane v jeden den sednul a začal lézt a pak už to šlo krásne..v 17 mesících chuze..já na vojtovku nedám dopustit a stejne jako bera veřím,že bez ní by ted Š nebyl tam kde je..já to nikdy nerbrala jako trápení,ale jako pomoc a opravdu jsem cvičila poctive..duležitý je hodne 1 rok dítete,to se dá nejcvíc napravit..
no a třebas Eliška je donošená,ale ve 3 mesících byla vyvojove jako mesíční díte..tím že byla kříšená a mela problémy s dechem,tak nás taky hlídali..takže nejaké 2 tydny je vážne nula nic..vubec se tím netrap,nebo tak neco..je to bežné u donošených detí že nejsou podle tabulek přesne..a tvoje maličká je vážne moooc šikovná..
nechceš nám sem dát fotečku,at se mužem kohat?

fajn Didka je milionová a ty taky..má to po tobe,ty jsi taky lvice a rveš se za ni a nejen za ni..takže po kom to má? a že je teda chytrá hlavička,to víme taky..na svuj vek jí to pálí až moc 😀 a gratulju k pochvale

bero ona Elin je hodne vymenená od tábora začatkem léta,pry se tam hodne bála i brečela,pak škola..je taková uplne jak vymenená,neumí se pořadne smát,na vše jen brble..musíme s tím neco delat..
jinak teda k jídlu vám toho moc neřekli 😠 to musí byt desné nervy,já když mi ted Š občas stávkuje,si na vás pokaždé spomenu,jak s tím bojujete..

@mispuli to je dobrý 🙂 ten te převezl,ale na druhou stranu když se mu tam líbí,je to moc dobře..a ty si tzaky oddechneš

bera28
15. sep 2010

Fajn, to jsi napsala přesně - motám se v tom 😠 A taky je to u nás tak, že čím míň jí Aneta, tím víc jím já 😀 A přesně to, co popisuješ, že jsi dělala ty, tak to u nás bylo totéž.
A to, že je Didka milionová, to přeci víme všechny, ne?? 😀 😀

Mispuli, no tak to teda Honzíkovi školka jde k duhu 😉 Paráda, jen tak dál 🙂 🙂

Petraguerra, netvrdím, že má Vojtovka přímou spojitost s nechutnestvím, ale určitě některým citlivým jedincům (což teda Aneta fakt je) může poněkud pošramotit psychiku, Ale to může úplně všechno, co se dítěti nebo i dospělému nelíbí. Pokud budu mít donošené dítě, které např. bude co chvíli marodit s ušima, bude xkrát píchané, tak na něj taky bude mít tato procedura negativní vliv a bude mít třeba panický strach z doktorů. A jak píše Petrach, obě jsme velké zastánkyně Vojtovky, a určitě u této metody převažují pozitiva a nikdy bych v minulosti neudělala nic jinak, co se týká Vojtovky. prostě jsme cvičili a cvičili bychom i dál, pokud by to bylo nutné. A navíc s Anetou jsem cvičila jeń 7 měsíců a ty poslední týdny už max. 3x denně 1 cvik. A to už u toho ani nebrečela.

Peti, a nevíš o něčem, co by se na táboře stalo?? To byl ten tábor kousek od vás?? Hlavně ať se zjistí co jí trápí a je z ní zase veselá holka 😉

Já se před chvílí vrátila s Anetou z pohotovosti. Přišla jsem si jako blb. V pět mi tady začala úplně hystericky brečet, že jí bolí pravé ouško. A vydržela řvát 2 hodiny!! Tak jsem jí šupla Nurofen, nic jiného mě nenapadlo, fakt s tím vůbec nemám zkušenosti a zavolala jsem do Motola, co s ní mám dělat. Tam mi dali radu, že buď přijet nebo vydržet do zítřka 😀 😀 No ale doktorku máme zítra až odpoledne, tak jsem naložila ANetu a vyrazily jsme. Samozřejmě, že když jsme dojely do nemocnice, už byla úplně v pohodě. Naštěstí žádná fronta, tak jsem si počkala, doktor kouknul do ucha, prohlásil, že trošku chycené je, ať střídám Nurofen s Ibalginem, kapu kapky do nosu a uvidí se. No a protože byla Aneta fakt šikulka, na povel otevřela pusu, vyplázla jazyk, nastavila uši, tak dostala od sestřičky nádherného plyšového medvěda 🙂 A teď už spí jak zabitá u tatínka v posteli.

petrach
15. sep 2010

@bera28 ono to muže fakt hodne pobolívat,jámyslím že si nedelala srandu..stačí nafoukat venku vítr,skákat atd..hlavne at se jí to nerozjede..
Eliška dnes u zubačřky zase dostala kelímek na čištení zubu a pastu 🙂 ta se nesla jak pávice..otisky se dnes nekonali,pry si musí zvyknout na doktorku,což je super přístup..jdeme za mesíc a bude mít rovnátka 😝

simicak
16. sep 2010

dobre ranko holky,
ja mam chripku jak blazen,tady je podzim v plnem proudu. Vikous vcera usla o pul ctvrte odpoledne a vstavala dneska v sedm rano!!!!!!!!!!!!!!! Spala celou noc!!!!!!!! Jsem myslela,ze bude nemocna a zatim to nevypada,asi jen dospavala neco.

Bera,ucho boli jak blazen. Nase Veru mela na jare 2x chycene usi a pri jednom prorvala celou noc bez uteseni,uplne hystericky a pri druhem tak samo. Tak to asi fakt hodne boli. Ja nikdy usi ne mela,tak nevim. Tak at je anetce brzo dobre.
S jidlem nezavidim,musi to byt hrozne. Verunka jedla od malicka za dve deti a s Vikousem byl horor asi 4 mesice prvni,ted to jde. Ono asi fakt nic neexistuji,kdyz dite nechce jist,tak nechce.

fajn,didka je fajnaaa,fakt hlavicka chytra 😀

mispuli,supr s Honzikem,moc krasne fotecky,jde videt,ze se mu moc libi mezi detma!!!! Chodi na cely den kazdy den?