Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

simicak
17. okt 2010

petraguerra,nebrec my mame taky tak tlustou slozku a to je mala relativne zzdrava od malicka 😉 Me po kazde kotrole pediatr do 5ti dnu posle dopis a vysledky mi volaji a nebo ja si volam na ne. Tak to mas slozitetak pak pisni,drzim palce s vysledky
obedem to nebude 😠 😀 Ji vcera desne bolela hlava,uplne brecela a mela jednou prujem a pak zas nic a ted blila a pak zas uz dobre a vecer se zase cpala a dobrovolne temi placky,tak snad se nezblije 😖

argousek
18. okt 2010

@maatkka no on bere ještě jednou denně antibiotika po té infekci těch močových cest a i přesto že dávám probiotika, tak má 4x denně hrozně řídkou stoličku, tak mi doktorka řekla, ať už klidně začnu s mrkví, však mu bude pomalu za 14 dní 6. měsíců a aspoň ho trochu zacpem. Musím říct, že mu to chutná moc, sní teda jen půlku té malé skleničky, zbytek musíme dokojit, ale je to tím, že to neumí pořádně ještě jíst, jinak by to vymlask na posezení 😉

@bera28 chudák tatínek, tak je tam v menšině, že 😀 😀 😀 Jinak gratuluju k chůzi do schodů. Super 😉

@petraguerra a na jaké výsledky čekáte? Nějak mi to uniklo 😅

petraguerra
18. okt 2010

Argousek na ty z toho scenu mozku jak byl na MRI,porad jeste je nemam.Pecu zebirka za chvili letim do prace ahoj 🙂

fajn
18. okt 2010

tatínek je pako 😀 chudák čeho se dočkal.Gratuluju k chůzi do schodů .

Didka byla dva dny ve školce a je totálně nasmrchtaná ,jsem pro ňu šla v pátek do školky a učitelka sotva mluvila . Jinak nic nového.
@argousek Štěpánek je teda fakt šikulka musíš mít velikou radost

bera28
18. okt 2010

Ahoj holky, jen v rychlosti:

přišel mi leták z Makra a je v něm kuponek na plenky Pampers, balení Economy, 2 ks, cena za 1 ks 199 Kč (běžná prodejní prý 285 Kč). Kuponek platí do 26.10. Nehodil by se některé z vás??? Pokud ano, písněte mi do IP adresu a já ho hned pošlu.
papa a hezký den.

zabka85
18. okt 2010

Ahoj holky ted sem tu chvíli nebyla ale u nás vše v pohodě.Měli sme první rok tak sme docela zase lítali po doktorech a skvělé zprávy jsou že nás dnes vyřadili z neura.malá měla na roční 7970g a 68cm.a pořát do kola máme a nemáme rýmu.Ale jinak nic. 😀





Fotky jak vypadá ted....

petraguerra
18. okt 2010

Zabka Karolinka je moc moc moc hezka,doufam,ze jste ty jeji narozky hezky oslavili 😉 Ja o Matejovo 1-2,byla cela presla se me vsechno vracelo a dnes uz me to tedy nerozhodilo-prozatim a to se jeho narozky kvapem blizi taky.... 😕

argousek
18. okt 2010

@zabka85 Krááááásná 😉

bera28
19. okt 2010

Ahoj holky, den D nastal - ráno jsme odvedli sviště do školky 😵 😵 😵 hrozně se tam těšili, už od půl sedmý běhali po bytě s batůžkama🙂
Akorát mě překvapila učitelka, když prohlásila, že si mám pro ně za hoďku přijít, že to dnes bude zvykací. Odpol vám dám vědět, jak to proběhlo. Tak držte palce!

tanav
19. okt 2010

Žabka, krásne fotečky. 🙂 🙂 🙂

Míša, držím svišťom palčeky. Myslím na Vás. Mohla ich tá učiteľka nechať v škôlke trošku dlhšie ako hodinku, veď oni sú už veľkí.

fajn
19. okt 2010

gratuluju svišťům k nástupu do školky. A jak jsi to přežila ty ?,ukápla slzička?
Tanav a jak vy se držíte jste v pohodě?
Didka dnes vyfasovala ATB ,poslechově je horší jak včera a to jsem tam nemusela ani jezdit stačilo když se ráno vzbudila. Prostě vydechnout to byl problém tak jsem hned jela a ještě jsem ji dala ventolin a i přesto to bylo blby. A dnes je venku tak hezky svítí sluníčko a budem čučet doma.No aspoň vyžehlím tu kupu prádla kterou nikdo nechce vyžehlit.
Peti kde jsi? Doufám že je vše relativně v pohodě.

fajn
19. okt 2010

Jé holky víte že má Susika chlapečka Samka už dva týdny. Tak obrovská gratulace

fajn
19. okt 2010

@zabka85 fotky jsou krásny a ty kukadla super

fajn
19. okt 2010

Michalem vše nej k svátku

tanav
19. okt 2010

@fajn
Nie som v pohode, lebo len tŕpnem čo schytáme najbližšie. Teploty klesli v piatok, vyrážky sa stratili v nedeľu.
Včera večer sme dobrali poslednú dávku ATB / 10 dní /. Alexík je čulý, začal trochu lepšie papkať. V noci spinkal spokojne a v pondelok 25.10. ideme na kontrolu ORL. Včera sme začali s cvičením. Máme tri cviky. Reval ako tur.
V Poprade je chladno, trošku sa objavilo slniečko, chalani sú v škole a manžel v práci. Nuda.
Mám dosť veľa žehlenia, ale som akási lenivá. Školských povinností mám nad hlavu, ale ešte odkladám. 🙂

tanav
19. okt 2010

Dnes som začala fotiť digitálnym fotoaparátom, lebo mi to trvalo kým som kúpila nové batérie. Tak som Vám vložila jednu fotku. Ďalšie trochu neskôr.

maatkka
19. okt 2010

Ahojte
peti tak drzim palce na tie vysledky - to uz dlho cakate... hlavne nech je vsetko o.k. 😉
argousek ahaaa tak nech mu mrkvicka pomoze 😉 a to je super ze mu chuti 🙂
zabka mala je kraaasna 😵
fajn to mi je luto ze ste na atb ☹ nech je Didka rychlo o.k.!!!
bera tak to je velkyyyyyy den!!! 😀 a super ze sa tak tesili... velmi prajem nech sa im tam paci a najdu si vela novych kamaratov 🙂 a co ty? ako si to prezivala? 🙂

fajn
19. okt 2010

@tanav no ten je úžasnej ,jak se soustředí na to sezení 😉 🙂 😀 .To cvičení ještě chvilku vydrž a pak už to bude pohoda,vždyť je šikovnej. Tak já už mám vyžehleno ,teď jsem si uvařila kafíčko a Didka chroupe křupky tak je tady klid. 😀

denisee
19. okt 2010

Bera: vše nejlepší k svátku 🙂 , těším se na zprávy ze školky.
Mispuli: Michalce taky vše nej!

Tanav: Alex je šikovnej, to fakt koukám. Vojta začal sedět, až mezi 14-15měsícem.

My dnes byli ráno v nemocnici na příjmu, Vojtu vyšetřili, sepsali jsem papíry a tím, že jsme místní,tak nás pustili domů a zítra ráno na lačno v půl 7, nástup na zákrok. Pokud to bude probíhat bez komplikací tak nás večer pustí domů.

Marodi, ať jsou brzy fit. Tady taky dnes svítí sluníčko a je i celkem teplo.

fajn
19. okt 2010

@denisee tak budu držet pěsti ať to máte brzy a hlavně bez komplikací za sebou

berryvajt
19. okt 2010

ahojte, dala som aktuálne fotky,sofi už viacmenej papá- síce dávku vypije,ale až na dvakrát-trikrát, uvidíme, či nás pustia tento týždeň...potom sa ozvem. príjemný týždeň vám prajem

bera28
19. okt 2010

Ahoooj 🙂
děkuji za přání 😉

Mispuli, Mišce také vše neeej k svátku.

Táni, to je parádní fotka 😵 😵 A jak už je Alexík veliký 😕 A hlavně ti přeji, ať už se můžeš přestat strachovat, co zase bude příště za nemoc.

Fajn, to je báječná zpráva, že má Susika DONOŠENÉHO chlapečka. Tak to jí hned napíšu gratulaci.
Přeji Didce ať je brzy fit.

Denisee, zítra na Vojtíka určitě budeme myslet. Až budete doma, tak se ozvi.

berryvajt, holky už konečně vypadají jako normální mimča, které se chystají domu z porodnice. Tak jen tak dál, za pár dní jste doma.

No a teď zprávy ze školky. Tak hodina byla pro Kubu maximum 😖 😖 Poslední 1/4 hoďku tam řval a pořád volal "kde je maminka?". Visel na klice od dveří, až museli zamknout. Anetka byla v pohodě, akorát pak ke konci už taky natahovala, protože to viděla u Kuby. Fakt nechápu, co měli za problém, protože zatím v kolektivu (bez maminky a tatínka) byli vždy v pohodě a nebrečeli, a zvládli to vydržet třeba i celé dopoledne. Tak jsme zvědavá na zítra. Domluvili jsme se s učitelkou, že pokud se jim tam bude chtít a nebude to o tom vléct je tam násilím, tak zase zítra na chvíli pomažou. Ale když jsme je tam ráno odvedli, tak byli naprosto úžasní, hned vtrhli mezi děti a nějaká maminka s tatínkem jim byla ukradená. Jo a Kuba tam ani nesvačil, zato Anetka ano 🙂 🙂 To se mi sami pochlubili.
Kuba: "Brečel jsem a nenapal. Anetka papala chlebík"🙂 Ale jinak teda dnešní domluva s Kubou je fakt o ničem. Když se ho zeptám, jestli půjde zítra do školky, tak prý ano, ale zase tam prý bude brečet.

tanav
19. okt 2010

@denisee
to je pasívne posádzanie, keď ho posadím, tak sedí sám. Ja ho, ale takto sedieť nedávam, však to samé viete, že RHB to zakazujú. Sám sa posadiť nevie, zatiaľ len ťahá nôžky pod seba a dvíha sa na rukách na štyri. Mne ušlo, že Vojtíšek musí do nemocnice, tak nech ste čím skôr naspäť a v poriadku. Držím palce. 🙂
@berryvajt máš krásne dcérky. Zdajú sa mi veľké, myslím váhovo. Náš Alex mal po troch mesiacoch v nemocnici iba
2300 g. Narodil sa 820 g.

tanav
19. okt 2010

A ešte som zabudla, Miškám prajem všetko naj, naj k meninkám.

berryvajt
19. okt 2010

@tanav ahoj, Sofia má 2600g, Johanka má 2750g.....Sofie stále nechutí mliečko, už dostala 9 injekcii a nič.Ale som na ňu trpezlivá, lebo sa snaží. Sondu nemáme od soboty,ale je to fuška nakrmiť ju.Niekedy zo sna ju krmím a dávku vypije na dvakrát(to je lepší prípad).Je to trošku náročnejšia.Chvala Bohu Johanka mi vypije za 10 minut svoju dávku, tak mám čas na Sofi.Nech nás už pustia...

tanav
19. okt 2010

@berryvajt
myslím na Vás a nech ste už čoskoro doma, doma Vám bude najlepšie. Nemocnice už bolo hádam dosť. 🙂 🙂 🙂

argousek
19. okt 2010

Všem Míšám vše nej 😀 😀 😀
tak susika další povzbuzení pro nerozhodné maminky 😀 Další donošenec 😉 Holky máme docela dobrý skóre, že 😀

berryvajt super krásňučké jsou 😉

denisee vy jdete na ty mandle? Nebo o čem je řeč?

bera oni jsou ty první dny nejhorší, my jsme tam teda párkrát vedli Adámka smykem, ale pak učitelka zase říkala, že se mu líbilo a bylo dobrý. Nejhorší bylo ráno loučení, bylo lepší, když tam šel manžel, se mnou vždycky plakal

petraguerra
19. okt 2010

Ahoj Misam vse nejlepsi 🙂 Bera tak se ti jeste ve skolce Anetka rozji mezi detma.Asi to nejak Kuba nezvladl,ze tak brecel-si myslel,.ze pro nej trebas uz neprijdes... 😕 Vzdyt rikal minule ze miluje maminku... 😀

Fajn Didce preju hlavne zdravi,at je brzy ve sve kondici a zase nas necim obveseli 😀 Ja uz pradlo skladam rovnou-nezehlim jen to co fakt musim ,jinak by jsem se z toho nevyhrabala....my pereme porad kazdy den 2-3pracky,jsme strasny prasata!!!Kdyz nemam pradlo na prani tak si myslim,ze se muselo neco stat. 😒

Denisee tak at to Vojtikovi dobre dopadne 😉 Budu na vas myslet.

Tanav Alexik je krasnej a sedi fakt super to uz bude co by dup a sedne sam 😉

Berryvajt Holky jsou nadherne a urcite uz brzy pujdete domu 😵

A u nas nic noveho neni ,jen jsem prestala po skoro 3mes.krvacet uz dva dny mam klid 😝 snad uz to tak bude porad.Zvysuji me ty leky na chlupy a Mates porad stejnej posuk,radi jako cerna ruka!!!!Vcera me bouchnul do hlavy kladivkem na zatloukani kolicku....Ale ty zatloukat nebude a me dal ranu,ze se me panenky protocily boli me to jeste dneska,kdyz si na to sahnu 😠 A venku porad je na ksirach si to nemuzu vynachvalit,pohoda se courat venku... 😵 😵

janicka.slunicko
19. okt 2010

berryvajt, držím palečky at maš princezny doma,neboj ono to zvladnou, mi než jsme šli domu tak jsem tam snima byla 3nedele a myslela že to nezvladnu,naše krmení bylo strasně dlouhé ,byly jsme na monitoru a masely jsme delat dlouhé pauzy hlavne při papaní neumeli to dat s díchaním,Ríša ten to zvladl brzy aale Valča ta celych 14dní to proste neudíchala bez kyslíku,už jsem myslela že se zblazním nakonec to dokazala,šikulka,doma pak jsme musely také delat velké pauzy,tedk aje to v pohode akorat Ríša ten zlobí s jídlem nechcemi mlíko,tak bojujeme jak se da.

simicak
19. okt 2010

ahoj holky
jsem sice docetla,ale vim prd.

berryvajt,krasneee a krasne rostou. At uz jste brzo doma!!!

Vsem Misam vse nej nej k svatku.

Bera,tak at se jim libi. Slzicky k tomu patri 😉 Snad zitra bude jeste lip!!! A Anetka je sikovnaaaaaa s tim papanim

Petraguera,supr s krvacim a maly je sikula. 🙂

Fajn,at jste brzo zdravi!!!!!

Ja dnes byla nakupovat Verunce veci na nar.party. Mam uplne depky. Zima jak na Sibiri,Verunka bude mit 4 roky,leti to jak svine,je to nefer 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 Zatim jsme zdravi - tuk tuk tuk. Vikous mele pantem od rana do vecera. Budeme mit korigovane 14mesicu a umi rict - krom zakladu mama,tata,babi,deda,baby,barbie,done,that is it,bird,light,tree,drink,milk,papat,mnam mnam,ahoj,hallo,pretty..........uz ani nevim co dal. Snazi se zopakovat kazde slovicko,jsem z ni uplne nadsena a okoli snad jeste vic 😵 Ted ji chytlo malovani,tak s Verunkou kreli i pul hodky sama u stolecky,verunka vydrzi i 3hodky. Nevim,pokom jsou tak tvorive. Ja nesnasim kresleni a vse kolem. V patek mam tridni schuzky ve skolce 😀 Dneska tu byla kamaradka s detma,tak jsem vyrizena. Manzel porad prudi se 3 -blazen. V lete pry splodie a na jare budemem mit chlapecka 😀 S jidlem ted Vikous brzdi trosku,nastesti ale zadne nestesti. Uvidime pristi tyden na vazeni.