Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

petraguerra
11. nov 2010

Mafyka no ja jenom koukam asi ten tvuj doktor je idiot,taky by jsem sla do nemocnice i s vidinou toho,ze tam budu 3mesice lezet,hlavne,ze budu mit mimco co mozna nejvetsi.Hlavne se snaz byt klidna vidis,ze i takovy prcci to muzou v klidu zvladnout a ze mate velkou sanci ve 27tydnu zachrani hodne deti.Kazdopadne je my zahadou proc ti nedaji steroidy uz ted,kdyz vi,ze muzes rodit rychle? 😕 Me bricho take tvrdlo a na pn jem taky nebyla,ale me dostala preklampsie.Moje kamaradka myslim byla taky hodne ptevrena a lezela skoro 9mesicu a nakonec porodila v terminu.Urcite tomu ver a az se miminko narodi budes potrebovat hodne silne nervy a spoustu podpory. 😉 Drzim palecky at to soje mimco udrzis co nejdele. 🙂

Saskah7 bud rada,ze zatim mas doma jenom jednoho bobka pristi tyden se budes muset ohanet okolo dalsiho prcka,super,ze uz jdete domu 🙂 😵

Matka gratulace Lilince k narozeninam,ja taky vzdycky Matesovi koupim nejakou drobnost i na ty co se mel narodit i na den kdy prisel somu 🙂

Holky ja se vam musim pochvalit,ze normalne vidim na Matesovi takovy pokroky.on uz neni az tak hyperaktivni jako byl,hraje si vydrzi se koncentrovat daleko dyl,dnes jak tu byla SLT tak spolu vyvadeli,rikala,ze se strasne meni kazdy tyden k lepsimu.Byla jsem dnes i u health visitorky,chci malyho naockovat na chripku tak taky jenom zirala,ze je takovej hodnej, klidnej,hral si z hrackama na zemi a pohoda.Me se jeste zacne styskat po tom grazlikovi 😕 😀 On me ted zacal nosit obleceni co si chce oblect...atd to snad ani neni muj kluk?! 😀
Jo a ja pujdu na vyndani teliska nejspis porad spinim krvacim ,tak dr rikala,ze je to dlouho a musi to ven...jsem zvedava co me tedy da dalsiho,budu jako cvicnej kralik 😕

argousek
11. nov 2010

@petraguerra to se tak hezky čte, že je malej tak šikovnej jen tak dál 😉 Ještě mně napadlo, jak jsem ti říkala, aby jste přísýpali třeba hrášek, tak je taky dobrý dávat hrášek do plastové láhve, trénuje se tím taky ten pinzetový úchop, navíc se musí trefit do toho hrdla flašky, takže se trénuje souhra oko ruka. Kdyby si taky měla nějaký nápad, co třeba dělat, tak mi taky napiš díky

simicak
11. nov 2010

Petraguera,tak to je supr s pokroky 😵 😵 My zas health visitor volala dneska a nezastihla,tak bbude volat zitra ohledne vazeni. Ty ockujes na chripku?? Kazdy rok nebo poprve? Bo vim,ze jsi psala,ze Matysek nebya nemocny. Ja se nato ptala nasi pediatricky a ta mi to vubec nedoporucila. S teliskem hruza,ale radsi fakt at jde ven. Ja se na telisko chytam uz rok,ale nejsem schopna tam zavolat!!! A beztak bych taky krvacela nebo neco. A jak to jde s temi hormony tvymi,neco noveho?

Holky,me tak boli tlama z tech otisku vcera!!! A cim dal vic!! A dostala jsem dopis od zubare ( vcera jsem tam byla a dneska uz mi poslali dopis 😀 ) ze at se jeste neobjednavam na trhani,ze mam prijit v prosinci na fotky,neivm ale,co mi budou fotit 😖 Rentgen uz mam,otisky taky mam....a jdu tam 2dny pred stedrym dnem.
My dnes byli v d.centru,tak se Vikous vvyradil a odpo jeli s tatkoku na nakupy,tak ja cumela na tv a ted koupe. No a d. centrumporada vanocni party a Veruncina gymnastika taky,tak nevim,na kterou party jit,protoze vsude se samo plati vstup,deti dostanou od Santy darek. A v sobotu mame pruvod se Santou,pak temi srnama jeho nebo co to je a otevre se vanocni trh,je to krasneee,tak se tesim. A v neddeli party od Verunky,tak jdu nakupovat zitra 😖 Nemate nekdo tiskarnu na penize??? To je hrozne tady to obdobi,ty penize jen litaji,at uz je leden 😝

argousek
11. nov 2010

@simicak to si mně pobavila s tou tiskárnou, to bych brala taky 😀 A co ti budou dělat se zubama?

petraguerra
11. nov 2010

Simicak ja jsem naockovala Matese uz v loni ,byl uplne v pohode+mel i praseci chripku naockovanou ja zase to mam primo doporuceny od doktora z plicniho.Loni byl uplne v pohode zadna reakce nic jen jak byl na te praseci podruhe tak tam mel trosku zvysenou teplotu,ale jenom pres noc.Budu mu to davat kazdy rok tady v UK je to zdarma a navic opravdu si myslim,ze mu to pomaha vidis,ze my mame rymu tak 3krat do roka a dva dny kasel 🙂

Argousek ja jsem zase dnes hledala fotak tak uz ho mam,ale rano jsem byla tak vytizena,ze nebyl cas tak jsem ani nic nenahrala z SLT tak zase pristi tyden.Ona s nim dnes delala to,ze donesla ty veci v pytli on musel vzdycky jednu vec vyndat a potom si s ni hrali.Tak mel telefon ona u toho jancila jako ze tanci ten se chechtal jako pominutej 🙂Rikala Matej dance. Potom si kutaleli mic ,zase slunecni bryle po chvili si je nasadil i on a daval je ji ona bryle normalne nosi a dnes je nemela,a daval je i tygrovi ona rikala Matej take it ,give to tyger,me ,mum,potom auticko anglicak tam oteviral a zaviral dvere,shut- open+delala zvuky,vrcela jako,ze auto jede...potom staveli kosticky,hrali si z balonkama takovy ty strapaty,potom cesal tygrika.Rikala,ze hezky kopiruje co clovek dela i tedy jak juchal tak i neco komentoval tou jeho baby reci 🙂A jak jste oslavili byl Adamek hodny?Prvne slavil s brachou ,ze! 🙂
Ted vecer jsem mu cetla krtecka a on se vydal k tv ,ze ji zapne jsem mu rekla ne tak zarazil po chvili se zase plouzil,ja porad ne nesmis-pak jsem delala jako,ze placu protoze me neposloucha tak tedy nezapnul-bylo to poprve v zivote,kdyz jsem rikala pojd sem tak zase hodlal litat po pokoji tak jsem zhasla svetlo hned metl ke me do pelechu a jsem ho odstrkala do jeho postele a on jako bumerang zpet ke me asi 5minut,jsme se strkali rikam nelez ke me ani me nedas pusu hned me jednu vrazil.Kdyz pridas jeste jednu mozna muzes spat se mnou tak jeste jednu me mlasknul.Myslim ,ze v jeho pripade jde hodne o vycuranost,on urite rozumi hodne,ale nechce se mu poslouchat 🙂 😕

simicak
12. nov 2010

Argousku,rovnatka,budou mi trhat mlecny spicak,daji rovnatka nahoru a dolu,udelaji misto pro dospely zub a budou se snazit ho dostat ven,kdyz to tak nepujde,tak to pak pujde drasticky. Ale pry mam velke sance. Od ledna bych je mela mit na cca.2rokky,zalezi na zubech. Mozna ale budou muset pozdeji sekat kost nebo tak neco,ja to ani radsi neposlouchala.

Petraguerra,no to je sikula 😵 😵 Musis mit velikou radost a byt straaaasneeee pysnaa,ze? 😵

Holky,me vvcera vecer manzel nasr..l a normalne se rano vzbudim,teda on me vzbudi a dostala jesm velkou snidani na do postele na tace a dokocne mi donesl i pocitac a zavrel me tu jeste pred murama 😵 😵 Mel asi nejaky starecky skrat nebo co 😝

petraguerra
12. nov 2010

Simco ja kdyz byla mladsi tak me spicak vubec nechtel lezt ven ,mela jsem nahore bulku cele roky a nic,Tak chteli vytrhnout jeden zub,ze asi ma malo mista.Mama to nedovolila,ze tam budu mit dirua kdo vi jestli vubec vyleze a potom najednou uz jsem mela spicku venku a mam ho jakoby bokem roslej vycniva nade vsemi 😖 Ale hlavne,ze vubec zuby mam.Aty mas pod tim mlecnym noralni druhy zub?Moje znama ma porad prvni mlecny jednicky a nikdy ji druhy nenarostou 😕 A moje sestrenka a bratranek maji 3spicaky! 😕
Holky a mama uz vi,ze sem jede vcera mela narozky a prej tata rval uz ,kdyz ji to daval,mama rvala,kdyz si to precetla a segra kdyz je videla-no des nemohli vubec ani mluvit 😀 Ty se sesli otec asi senilni,mati hormony vysaseny z menopauzy segra z tehotenstvi 😀 😀 😀 Se mezi ne nejak nehodim nebo co?!

argousek
12. nov 2010

Tak oslava prima, Adoušek ale pořádně nemohl sfouknout svíčky, tak mu musel pomoct taťka, on se k tomu pořád hrozně nakláněl, že by mu málem chytly vlasy 😀 Ale jinak prima, dostal domácí zvířátka z plastu, plastové nádobíčko, dvě knížky Jak to chodí u hasičů a na policii, pyžamko a takový plastový hokejky s pukem. Nejvíc se mu líbilo to nádobíčko 🙂 No a bude teda ještě jedna oslava s našima a manželovou segrou a mým bráchou příští týden.
@simicak vám to pohádání vyloženě svědčí, že 😀
no ty zuby pěkný, to ti teda nezávidím ☹ Tak abys moc netrpěla

simicak
12. nov 2010

petraguerra a kdy ma mamka k vam priletet??A leti jen mamka? me to cele nejak uniklo,ze k narozkam dostava vylet k vam! A proc oni vubec k vam nelitaji casteji?
Ja ma druhy spicak nahore jak ty,ze ho mam vytoceny cely,protoze nemel missto a pak ten druhy nahore spicak je mlecny a v dasnu je dospely zub. Spodni zuby mam krasne rovne,ale budou tam muset davat rovantka taky hned,protoze jak posunou ty zuby,aby bylo misto na spicaky,tak se zmeni a nesedely by na spodnich,tak abych to mela cele pekne rovne.

Argousku,tak to je supr s oslavou 😵 My mame v nedeli druhe kolo,to divocejsi s detma,ale darky uz vsechny dostala,takze jen se budou cpat a budem hrat hruzne hry.

fajn
12. nov 2010

@argousek tak to se měl Adámek ,tolik dárků a ještě jedna oslava to si to užije.

Jinak u nás děs běs,Dianu asi už druhej týden drží rapl a už nevím co s ní. Včera jsem ji zavolala kamarádku na návštěvu ,to bylo pořád ať k nám někdo přijede a když přijela tak si spolu mury vůbec nehrály Diana pořád ječela ,Majka do ní pořád strkala a dělala naschvály tak už jsem byla i ráda že jela pryč. Do toho můj chlap že je to otřesny že se neumí chovat a ani si hrát,a přitom sám když doleze z práce tak sedne k PC a čumí tam. Ach jo ,teď ta její motorika když ji něco nejde tak okamžitě chytá nerva a hází tím . Jsem si včera musela po dlouhé době dát panáka ☹

simicak
12. nov 2010

Fajn,tak to nam ted dela Veronica!! Vcera jsme hrali neco jako clovece nezlob se a prohrala,no kdybys to videla.. Zatla pesti,zuby a uplne se trepala az ji naskocili vsechny zily na cele a krku!!!!! Nedej boze,kdyz ji chci neco vysvetlit,tak zavre oci nebo zuri. Nechci videt pristi rok,jak ma zacit skolu,ze ji budu muset doma neco ucit - to se asi pozabijime!!!!

petraguerra
12. nov 2010

Argousek to je sranda u nas zase foukali vsechny detii az na Matese ten foukal az na podruhy s pomoci ostatnich 😀 U nas jeste prisli darecky od tet z Lucemburska dostal 2bundy,3kalhoty,2mikiny +,kosile,3boty,plnou bednu pradla po bratrankovi ,auto~-ja mam tolik hadru,ze to nikdy neunosi-ach jo 😖 Vzdycky nosi tak ctvrtinu toho co ma.... 😝 To kdyby jsem mela ja takovej vyber! 🙂

Simco nejezdi je to z ruky,drahy a maji barak zvirata kdo by se o to staral?V zime uz je prace min tak to ujde 🙂 Prileti v pondeli a me jenom jedna cesta autem trva do Edinburghu 3-4hod 😒 Tak na pondeli mam o program postarano busem by jsem musela uz v 5rano odtud a domu by jsme dojeli asi az vecer o 10hod 😖 Veze me kamaradka co se mnou drive delala 🙂 Veru se tedy zacala vztekat ,ze nevyhrava-doufam,ze to nejak pujde mimo Matese-ze bude hodnejsi ja na to nervy taky nemam,ale on ma spartanskou vychovu tak snad.... 🙂

Fajn a ty to mas doma rovnou dvakrat-pubertacku a jeste Didku, to by jsem byla na stamprli asi denne 😀 Koukala jsi na muj odkaz na tu logopedii ono to je i s motorikou trosku tak trebas hrou by ji to vic bavilo.Ja mam zrusenou OT na pristi tyden,chtela prijit v pondeli to jsem v Edinburghu tak priste nahraju a dam na FB 🙂 Trebas se ti tam taky neco hodi 😉

hotaska
12. nov 2010

Všechny vás tu moc zdravím, jsem tu jen na skok. Podělit se o dobré zprávy 🙂 možná si pamatujete, moje sestra má dvojčátka v 26tt po IVF, koncem listopadu budou mít 3 měsíce (korigovaně). Mají za sebou kus práce (cvičí jako draci) a jeden pobyt v nemocnici (začínající zápal plic). Oba pasou koníky, koukají na kolotoč a broukají, máme všichni velkou radost! 😎 Vzhledem k tomu, že u holčičky byly prognózy od doktorů velmi špatné. Vyhráno ještě není, ale nakročeno mají .........

petraguerra
12. nov 2010

Hotaska ja si te pamatuju a chlapecek sel domu myslim o chvilicku driv vid 🙂 To jsou moc hezke zpravy drzim palce at vam deti dejlaji jen radost a jsou porad sikovni 🙂 Ona mela myslim take krvaceni do mozku vid?

hotaska
12. nov 2010

JJ, přesně tak chlapeček šel domů o týden dřív. Holčička krvácení do mozku neměla, ale měla nález. Bylo to bílé místo a doktoři předpovídali možnost těžké formy DMO.

petraguerra
12. nov 2010

Mates mel taky krvaceni do mozku a ma tam poskozene misto-coz u nej zpusobuje problem s ucenim,koordinace,pozornost,soustredeni,ale jinak je ok.Beha i kdyz pry bude hodne zakopavat padat...atd to mabyt take z toho,jinak je docela v pohode akorat ze jeste nemluvi 🙂

petraguerra
12. nov 2010

je to neco jako DMO,ale neni to primoDMO jenom podobne symptomy 😉

hotaska
12. nov 2010

Matýsek je šikula, vím určitě to není jednoduché, ale když si člověk uvědomí, že mohlo být mnohem hůř 😝

Já mám syna v termínu, ale po IVF (máme to v rodině 😉 😠 ) a tenkrát mi to přišlo jako hrozné drama, ale až postupem času vidím, že to tak nebylo. Předčasný porod mé sestry byl drama mnohem větší a to se mně to ani přímo netýkalo! Všechny jste frajerky, jak to zvládáte 🙂

petraguerra
12. nov 2010

Musime nic jineho nam nezbyva obdobi kdy nic moc nevidis-pokroky to ti taky moc neprida,ale milujeme svoje deti tak jako ty a clovek se snazi delat to nejlepsi,aby byli jednou uplne v pohode nebo co mozna nejvic 😉 S tou IVFjsis urcite taky uzila svoje,ja byla tehu hned poprve a mozna proto si to vybiram takhle,zase si rikam clovek je bohatsi o jednoho grazlika a spoustu zazitku a zkusenosti 🙂

hotaska
12. nov 2010

To máš pravdu, musíte se poprat s osudem a jak se říká co tě nezabije to tě posílí. A o tom, že svoje děti milujete není pochyb 🙂

tanav
12. nov 2010

Ahojky,
@bera28 Míši, dúfam, že som sa Ťa nedotkla. Nemyslela som to v zlom. Ja som si len spomenula, keď som čítala Tvoj príspevok na to ako som v sobotu vyletela z domu, celá bez seba, že máme s manželom chvíľu na spoločné nákupy a hlavne bez detí. Manželova sestra prišla so svojím manželom na návštevu a ostala s deťmi.
Keď som v hypermarkete rozopla bundu, tak sa ma môj manžel opýtal, či som sa videla čo som si obliekla a či horšie tričko doma nemám. Takže asi tak. Veľakrát sa mi stalo, že som bola taká zmagorená, že som prišla k nám do potravín
bez peňaženky. Vrátila som sa aj dvakrát, lebo som niečo zabudla kúpiť a tak.
Ja nemám veľmi veľa času na oddych, pretože môj manžel dosť dlho pracuje v týždni aj cez víkendy, mamka a ocko bývajú 70 km od Popradu a svokrovcov už nemám. Takže pomôž si ako chceš.
Peťka som odprevádzala do škôlky aj s maličkým Adriánkom. Keď som nastúpila do práce, tak ich odpravádzal manžel, ale ja som skoro ráno vstávala, aby som im všetko pripravila a utekala na autobus do práce na 7,00 hod. Toho času obidvaja ráno skoro vstávajú na tréningy a do hokejovej školy chodia na opačný koniec mesta.
Pripájam zopár fotiek mojej rodinky a idem dočítať, lebo som tu dva dni nebola.
Na prvej fotke som ja na svadbe mojej kamarátky. Manžel s Peťkom v hokejovej škole a Adík na múriku v Tučepi.
Pa.
Pa.

tina_
13. nov 2010

Ahojte maminky,
zase som tu len na skok 🙂

Pre našich drobčekov, ktorí majú 17.11. svoj Deň D (Medzinárodný deň predčasne narodených detí),
organizujeme v materskom centre Emerka akciu pre rodičov so super programom, vstup je voľný - tak Vás všetkých srdečne pozývame a tešíme sa na Vás...

Je v ten deň voľno, tak možno aj oteckov nahovoríte, aby ste si spravili výlet na východ 😉

Plagátik mám žiaľ len vo formáte PDF, tak ak by ste chceli šíriť ďalej, pošlem mailom,
ale program nájdete na stránke pre rodičov predčasniatok:

www.predcasniatka.info

alebo v skupinke na Facebooku:
http://www.facebook.com/album.php?aid=176800&id...

V Čechách podobnú akciu organizuje napr. o.z. Nedoklubko v Prahe (www.purpurovesrdce.cz)

bera28
13. nov 2010

@tanav, Táni neblázni, proč by ses mě měla dotknout?? To mě ani nenapadlo 😉 😉 A koukám, že máš taky dobré zažitky 😀 😀 Moc hezké fotečky, sluší ti to 🙂

Zbytek dočtu odpol, za chvíli vyrážíme do jeskyně. Tak papa

tanav
13. nov 2010

@tinuskaha som strašne rada, že si sa ozvala, písala som Ti SMS, ale si neodpísala tak som radšej nevolala.
Pozdravujem Alexinka, je veľmi zlatučký, nebuď prosím smutná. Myslím na Vás veľmi často. Alexík potrebuje iba viacej času. Určite bude všetko v poriadku. Keď budeš chcieť tak zavolaj. 🙂
@argousek z blbých ľudí si nič nerob. Tak ako hovoríš, Adamko je zázrak a vôbec všetky naše nedonosené detičky sú zázraky. Ale aj tie donosené. 🙂 🙂 🙂 . Mňa sa tiež ľudia vypytujú také blbé otázky, akokeby bol Alex mimozemšťan.

000000000000000 tak tie nuly napísal Alex.

Nemôžem dočítať, ani odpísať, lebo mladý pán si zdriemol asi 20 minút, tak skúsim potom neskôr. Pa.

argousek
13. nov 2010

Ahojte holky, tady se nějak nic neděje 😀

my jsme byli včera na tom zastupitelstvu, nakonec se to nekonalo na úřadě, ale v místní hospodě 😕 což teda dost nechápe, ale je to asi taková vesnická kultura 😝 Takže jsem musela nechat Štěpána doma,protože se tam kouří. No a nakonec dobrý, vůbec neplakal a i si v mezičase schrupnul a dobrý. Tak jsem byla ráda, celou dobu jsem trnula, co se doma asi děje.
No a tak byla zvolená starostka a mažela zvolili místostarostou. No hrozný teď už ex-starosta to hrozně těžce nese, hází klacky pod nohy a má pořád nějaký blbý připomínky. No ale nic nezmůže, protože v tom zastupitelstvu všichni hlasují proti němu. Domluvilo se, že další zastupitelstvo bude za týden, aby se dohodlo, co a jak a on odmítnul předat klíče od úřadu a že prý když se má konat další zastupitelsvo, že to musí být 7dní na vývěsce, ale odmítli dát klíče od vývěsky, tak dneska manžel s tou novou starostkou odštípli zámek na vývěsce a dali tam nový a vyvěsili to. No hrůza, co vám budu líčit, to by jste museli vidět. Takže docela kovbojka 😝

bera28
13. nov 2010

Ahoj holky, to bylo dneska nádherně, co? U nás 19 stupňů, svišti b ěhali v parku jak pominutí🙂

@argousek, ten bývalý starosta je slušný magor, co?!! Jestli můžu doporučit, tak si kupte s manželem Zákon o obcích - já nedám dopustit na toto vydání: http://www.sagit.cz/pages/pomucky.asp?cd=10&typ...
a tam máš přesně uvedeno co, kdy, jak, kde je třeba. Tak abyste na něj měli jak reagovat, protože on přeci jen za ty minimálně 4 roky, co v komunální politice byl, to musí mít všechno v malíku.
A vidíš, jak umí Štěpánek překvapit, aspoň teď můžeš být klidnější a bez obav ho nechat hlídat i někým jiným😉

petraguerra
14. nov 2010

Argousek prej se nic nedeje a takovy drama s blbcem 😀 Je dobre kazdopadne,ze se tam nedostal znovu jako starosta 😉 My jsme oba nastydly jsem to minule zakrikla s tim ,ze jsme porad zdravi 😒 Ale jen ryma a kasel nic vic.Zitra jedeme pro babicku,tak musim delat jidlo na cestu to je vylet skoro na pul dne 😝

simicak
14. nov 2010

Ahoj holky, ja zas od rana foukam balonky jak posuk,Veru ma party s detma,takze dneska to bude zahul!!!!!!! A teplo tady teda nemame!!

Argousku,jee,to je sranda s hospodou 😀 Starosta je docela dobry blazen,jeste ze uz tu funkci nema.

petragueraa,tak hlavne at nelehnete jak dorazi mamca!!!! Poradne se dneska vylezte a zitra stastnou cestu. Zas tak daleko to nemate 😉 Ja kdyz jezdim s holkama do ceska,tak to je 13hod.cestovani a kdyz Irsko,tak taky z letiste 4hod.,k tomu veru blije kdyz je pripasana,takze jezdi nepripasana!!! 😅 Zvladne max. hodinu v pasech a pak blije jak amina.

bera,to mate tak supr s tema jeskynema 😵 Ja mam jeskyni v byte,jen teda ten slany pisek nam tu chybi 😀

bera28
14. nov 2010

Petraguerra, nějak se ta imunita posilovat musí, ne? 🙂 🙂 Přeci nemůžete být pořád zdraví 😀 Hlavně ať to zvládnete zítra.

Simi, tak pěknou oslavu přeji! člověče já bych tu jeskyni brala i doma. Už plánuji, jak si jí udělám v komoře 😀 😀

Já jsem byla dopol zase v jeskyni, tentokrát jen s Anetkou. Kubajz v noci pořád fňukal, takže se moc nevyspal a usnul dopol. A spí ještě teď 🙂 Tak ho hlídal taťka a my jsme vyrazily na dámskou jízdu 😀 Jenže jak jsme přijely domů, tak vytuhla i Anetka, takže já tu mám teď dva spáče, čučím do počítače a venku je přitom jak na jaře. Naštěstí volala kámoška, že by se stavila, tak aspoň pokecám a budu mít na to snad i klid. Jsem zvědavá, kdy se ti dva proberou, Kubajz dnes ještě ani nejedl, akorát vypil půl litru čaje. Asi na něj něco leze.

maatkka
14. nov 2010

Ahojte
aj u nas bolo pekne 🙂 Vraj posledny pekny vikend... My sme boli v Rajeckych Tepliciach takze sme nemohli vynechat clnkovanie na jazierku - bez toho by sme Lilu ani odtial nedostali 😀 Nakrmili sme kacicky dali sme tam kavu najedli sme sa... Boli sme na nakup - potravin a drogerie - aj nejake vianocne darceky sme nasim uz kupili. Mm si kupil v adidase bundu a hokejovy dres tak som mala nervy ze teraz pred Vianocami si vsetko kupi a ja potom budem mat dilemu co mu mam dat pod stromcek 😠 Julia uz po ceste naspat v aute zaspavala takze sme ju ledva stihli okupat a nakrmit a uz spinka.
A inak Lilinka vie novu pesnicku: "Klope klope dazdik na zeleny dazdnik. Klope klope prstikom ktoje pod tym dazdnikom? To som ja Lilinka mokne mi sukienka. Odit odit dazdicek ja chcem slnka kusticek." 😵 😀 😵 😀 😵 Je naspapanie ked to spieva 😵
Peti jeeeej ja sa normalne tesim s tebou na tu tvoju mamcu 😀 Riadne si to spolu uzite!!! Bude unesena z maleho - to je mi jasne 😵 Ja ta moc obdivujem ze to zvladas takto bez rodicov... to ja som straaasny "mamanek" 😀 Keby som nasich nevidela tyzden tak... to si ani neviem predstavit 😀 😀 😀
Agrousek tak exstarosta berie porazku ako male decko... Dobre ze ste sa ho zbavili 😉