Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

simicak
25. nov 2010

@maatkka tak to je jak nase Veru!!!!!!! Az nato,ze ona se bala i dospelych. Od kamosky jei kluk ji mlatil hlavan nehlava,bral ji hracky a vzdycky se nechala a az pozdeji,kolem 3 let,ho zacala mlatit ona 😝 Hodne ji skolka pomohla a u nas hlavne Vikous. Pomohlo ji,kdyz nebyla porad s nama,ale i s jinym alidma sama a ja nemela na ni tolik cas,tak proste zjistila,ze se musi osamostatnit a bylo. Do te doby,veela,ze jsem tam a byla otloukanek. Urcite Lili bude taky jina casem,jak bude chdoit do skolky a ne kazde dite se musi mlatit. Nase Veru je moc hodna,andilek,vsechno pujci,nehada se zbytecne...........a presto neni otloukanek,ale samo se bojim,co bude jak pujde do skoly,kde je vetsi kolektiv. Bud rada,ze je hodna a neresis to,ze bije druhe deti 😉

bera28
25. nov 2010

Simi, Maatkka, díky moc za info o mobilu! A máte k němu i tužku nebo se do něj vyťukává jen prstama?

Simi, ta váha je 11,9 v punčocháčích a nátělníku 😀

Maatkka, oni na sobě svišťáci fakt visí, až mě to někdy děsí. Třeba dneska odpol, jak jsme vzala Kubu na kontrolu k pediatričce, tak mu tam pak sestřička dávala obrázek a on hned, že musí vzít i pro Anetku. A celou cestu v autě mi opakoval, že veze Anetce obrázek 🙂 Doufám, že nenastane nějaká událost, kdy by museli být delší dobu od sebe. To nevím, jak by zvládli. Fakt je to u dvojčat neskutečná závislost, a to prý u jednovaječných je to ještě větší!
A bereš Lilinku do MC, kde by si mohla hrát jenom s dětmi? Prostě jí do toho nezasahovat a uvidíš. A ve školce to stejně může být všechno jinak. Jinak poradit fakt neumím. Když bude nejhůř, tak ti pošlu ty svoje predátory, a to by v tom byl čert, aby se nazačala bránit, když by se na ní oba vrhli😀

@mafynka, buď ráda, že tě moc neprohlíží. Čím víc v tobě budou šťourat (pardon), tím je větší riziko podráždění a zanesení infekce! Pod dozorem jsi, týdny ti naskakují, tak to nech plynout. A držím palečky!

@reachell, holka kromě oboustranného pneumotoraxu a vrozené (virové) infekce, oboje proběhlo v prvním týdnu po porodu, žádné další mimořádné komplikace neměla. Ta pak už "jen" dozrávala v inkubátoru. Kluk to měl horší - 2 infekce, 1 sepse, zápal plic, krvácení do mozku 1. stupňu. Ale ze všeho se vylízal. Za ty 2,5 roku, co je doma, tak měl akorát 1 ATB při bronchitidě a 2x déletrvající kašel. Kvůli tomu jsem jim teď zařizovala ozdravovnu, aby se z toho třeba nevyvinulo astma. Ono je vážně strašně těžké říkat nějaké prognózy do budoucna, znám děti, které v porodce neměly komplikace skoro žádné a nakonec na tom jsou mnohem hůž než svišti, všechno se to začalo projevovat až postupně během prvního roku života. A pak jsou zase děti, které měly zásadní problémy a nakonec se z toho vyhrabaly a jsou úplně zdravé. Chce to jen pevné nervy, i když vím, že ty jsou teď spíš na pochodu, co? 🙂

Denisee, to já taky vybírám podle vzhledu, teď momentálně podle barvy. prostě potřebuji, aby byl červený 🙂 Momentálně mám véčko, ten jsem zase kupovala v době, kdy jsem chtěla co nejmenší a byl skutečně nejmenší na trhu. Stejně si ho musím jít ošahat do obchodu, třeba budu na to psaní jen na displayi nešika 🙂

Táni, takže oslava se vyvedla, co? Moc hezké a ten dortík, mňam 😵 Zítra na tebe budu myslet, tak se pak přijď pochlubit.

Argousku, foťák mám Olympus, klasický digitální a jsem s ním moooc spokojená. Předloni k Vánocům jsem stejnou značku kupovala našim. Ale táta s ním měl jediný problém, Olympusí karta je velikostně atypická a nešla mu dát do čtečky v DVD 😖 A když jsi chtěla kupovat kartu s větší pamětí, tak jsi taky musela brát origoš, která je samozřejmě mnohem dražší. Ale nevím, jestli to už nějak neupravili. Na to se schválně zeptej.

simicak
25. nov 2010

@bera28 tak to neni tak hrozne s tou vahou,to my budem mit tak v 6ti s jejim tempem 🙄 k mobilu dostanes tuzku,mu chlap ji pokazd ztratil,ona je sice privazana nebo tak neco,ale ak mile ji sudnaluz ji nenasel a tuka prstama tusim nebo necim jinym asi. Mi ho nepuci tak nevim,pry mam spinav ruce a znicila bych ho 😀 ja mam svuj vysunovaci co nic neumi a ted uz ani neslysim,dkzy nekomu volam,ale lpry jsem si ho znicila sama,protoze mi porad pada a hazim s nim 🙄

@reachell tak jak psala bera,nemuzou nic rict,nikdo nic nevi,budete muset cekat,jak se mala bude vyvijet a to je jeste moooooc daleko. A s tim kyslikem,oni rikaji,ze cim dyl jsou,tim pak treba maji deti vetsi sanci na astma atd.,my nebyli vubec a prvni rok jsme meli tusim 5 bronchytid,2 plicni infekce,2x antibiotika. A doted denne musi inhalovat aby nekaslala,astma zatim ale nemame. A stejne ho mit bude,protoze ho zdedi po me 😖 Hlavni je,za prijima mlicko,krasne pribira,nema zadne nalezy. 😉 To je dobry zacatek vseho!

kikimaruska
25. nov 2010

Ahojky holčinky. Tak se hlásíme, máme konečně provedenu změnu Dr.abychom nemuseli dojíždět tak daleko při nemocech...Doktorka byla moc příjemná a sestřička také....má i dobrou pověst a hlavně se tam vůbec nečeká ve frontách, tak jsem moc ráda 🙂 .Jdu vás trošku dočíst...

simicak
25. nov 2010

My dnes byli na navsteve u jedne anglicanky,jsme pretahli i vecerku 😝 Takze Vikous psi ve strampich a tricku co mela cely den. No a bavili jsme se o tom,jak to,ze mi je tady tak velka zima,kdyz jsem z ceska,kde je vetsi 😀 Jsem musela vysvetlovat,ze jejich zima je uplne jina. Tady 0stupnu je jak v Cr -15. Ted je tu -3 a ja zdecham a pry ma snezit!!!!!!!!!!!!!! Uz jsem se ptala ve skolce,tak ze mam poslouchat zpravy rano,ze mozna kdyz bude poprasek,ze se zase zavrou skoly a skolky. Oni totiz neumi v tom jezzdit,takze lidi nechodi do prace,deti do skol,nejezdi autobusy...........fakt vtipne,uplny konec sveta 😀
A my byli s Vikousem rano v d.centru na play group,tak zas mi ji vsichni chvalili,uz zacina mluvit ve vetach. Umi rict - lets go,put it back,see you,sit down 😵 Uz umi fakt tak 60slov,uz se to neda ani pocitat a zvlada krasne anglictinu i cestinu,rozumi obou a mluvi pul na pul. Nektere umi v obou recich. A kdyz ji prebaluji,tak krici help! help! 😀 A kdyz ji neco beru,tak bud rika - bez! a nebo -go!! No fakt sikula. Aspon s necim muzu vyrokovat na kontrole,kdyz uz vaha je uplne hrozna,jsem zvedava,co mi reknou na ni 😖

simicak
25. nov 2010

Jo a Verunka psala vcera Santovi,tak jsem ji psala ty veci co by chtela a cele je opsala ty slova!!!!!Musim si to nekde schovat a jak jsme to psali,tak jsem si vsimla,ze hodne pismen uz umi sama na psat a vi jak se ctou 😵 A dokonce to prezije i nase peneznka,neni zas tak mooc narocna. NO same supr zpravy. Ja jak zas porad nekd elitam a nemam cas mslet na hovadiny a sedet,tak jsem uplne najete a v dobre nalade 😵

@kikimaruska,tak to je supr s dok. 😵 a jak maly,uz je to lepsi,uz litate venku?

kikimaruska
25. nov 2010

@simicak : jo jo Simi, dneska jsme byly po 3 dnech venku. Dny před tím lilo a lilo, fakt hnus a Kuba že chce ven...ale nechtěla sem ho tahat v tom marastu a ještě po nemoci. Dneska jsem vyrazila dopoledne, nádherně svítilo sluníčko, pak k té dr. a nakonec jsme jeli ještě ke kamarádce s jejíma rodičema kousek výš, kde už byl sníh (asi 5 cm) a držel se, mráz...takže taková krásná zimní procházka. Kluci hajali jak lední medvědi 😀 .

petraguerra
25. nov 2010

Ahoj holky zdravim docetla jsem a snad i odepisu vcera jsem vam tu psala a nakonec jsem to nechte smazala a uz se me nechtelo zase psat znova.Mama i Mates uz vytuhli dava ji to asi zabrat 😀 Ja zitra oteviiram v 7obchod snehu mame asi 28cm.Vcera jsme bobovali a dnes jsme byli vecer na prochazceMates si uplne uziva v tom snehu litat a vubec se ho dotykat 🙂 Zima tu nejak zvlast neni myslim,ze Simce je zima proto ,ze je v uk vic lezavo a fouka tu hodne vitr.Ja uz jsem zvykla me to pocasi vyhovuje.Ja tedy nevim,za celou dobu co jsem tu jsem nepotkala jedinyho ceskyho doktora ani slovenskyho,jen par polaku...myslim,ze cesi radeji zvoli napr nemecko,rakousko,lucembursko,norsko jako moje sestrenka je dr v norsku uz asi 17let.Oni jim urcite plati vic penez nez v uk.

Argousek vim,ze te to musi strasne stvat,ze ten tvuj tata to tak vzdycky rozstipne s tim Adamkem.Mama se taky snazi s Matesem delat veci jako s 3letym,ale marne tedy 😒 Stejne s ni nemluvi ale ji to tedy nejak nevadi.Urcite se se vsim srovnas tak jako ja i kdyz me to tedy taky pekne dlouho trvalo a v pohode jsem asi od zari,ale pul rok jsem se s tim autismem taky trapila.Si myslim,ze pokud ho ma tak urcite tedy mirnou formu a tedy to co Adamek my nezvladame ani nahodou-to vy jste na tom o moc lip! 🙂 Mame nove slovo co opakuje je to tio a tia to znamena teta portugalsky a strejda. 🙂
Fajn ja myslim,ze Bera ti to napsala dobre ja se citim poctena tim,ze vas s Didkou znam.Ty jses skvela mamca a Didka to je fakt hvezda .Ma holt to svoje,ze nevi kdy prestat, ale zase bud rada,ze je spolecenska lepsi nez kdyby videla cloveka a vrestela strachy. Je my lito,ze kamosky skoncili kamaracoft jen kvuli tomu,ze mas problemy s deckem-fakt divny. 😖
Simco jsem si rikala kde se flakas ze nepises,ty z tech navstev zcvoknes 😀 Ja jsem tedy taky zvedava jak jednou malej bude chodit do skoly,kdyz maji porad volno a ja budu muset do prace 😖 Platit nekomu za hlidani na to tedy taky nemam...Je to fakt v haji,kdyz ma Viki tak malou nohu,ze nema ani zadny boty do snehu a nezkousela jsi trebas nejaky mini holinky a navlict dvoje teply ponozky? ja ted Matesovi taky natahuju do bot teply frotaky,byli mu vetsi a beha v nich super vubec mu to nevadi.
Bera je super,ze bude mit Kubik ty lazne fotky jsou fakt krasni,aspon ti pozujou tak hezky spolu a vypadaji na ty ze skolky tak dospele 😕 🙂
Matka myslim,ze to Lilinku prejde casem Mates byl stejnej a fakt co zmastil toho Maxe tak uz se o nej nebojim.On uz umi dat najevo pekne, ze se mu neco nelibi.Hlavni je ze ma Lili porad kontakt s detma trebas se ani nijak prosazovat nebude a potiom jim zatopi v puberte jako moje mati babi. 😀
Tanav doufam,ze zkousky dopadli dobre a Alexik je moc hezouckej na fotkach 🙂
Reachell ja jsem mela malyho na kysliku 20mesicu a jak pise Simicak tak dnes je prakticky uplne zdravej jen obcas ma rymu kasel,ale marodi fakt o moc min nez deti tady od holek.Je my moc lito,ze vam chlapecek umrel,ale pevne verim,ze to mala zvladne a vybojuje a brzy si ji poneses domu 🙂 My jsme meli velice spatne prognozy malej dostal plisen do krve a usadila se na plicich -coz ho melo vlastne uplne odepsat,ale dnes je to fakt krasnej kluk a je tedy ve vyvoji pozadu.Neni to, ale nic hrozneho a zije uplne normalni zivot jen mu vse dele trva nez se nauci 😉
Majucha je me lito,ze se ti preklampsie zase opakuje i u druheho miminka preju co nejmene komplikaci a mimco bez problemu.
Kiki to je dobre,ze jsi narazila na hodnou doktorku a Kubik uz je v pohode zdravej?
Mafynka myslim na tebe a drzis se skvele kazdy den navic je super! 🙂

kikimaruska
25. nov 2010

tanav- krásné fotečky s Alexíkem 🙂
petraguerra: zatím jsme zdráví...tuk tuk. Každý den teda čistím pravidelně nos, jelikož se tam vždycky neco najde, ale zatím nerýmujem ani nekašleme...snad to tak vydrží trochu dýl 🙂

petraguerra
25. nov 2010

Kiki My uz mame tedy taky po ryme,obcas pouze trosku vody jak je venku chladno. 😉

kikimaruska
25. nov 2010

No, když se něco vyskytne, pujdeme se seznámit blíže s naší novou paní doktorkou 😀 , ikdyž přeju si, at je to za hoodně dlouho, nejlíp až při tříletý kontrole 😀

argousek
26. nov 2010

@petraguerra a u vás už je autismus stanovenej? A jakej přesně typ? Víš pro mně je právě nejhorší, že pořád nevím tu diagnózu. Až to budu vědět, tak se s tím taky srovnám. Jinak holky Adámek včera lítal kolem sporáku a točil s knoflíkama a pořád říkal já vajim, já vajim. On o sobě už kráně mluví v 1. osobě. Jinak včera jsem se ho ptala, kde plave rybička, ani jsem teda nečekal, že odpoví a on z ničeho nic ve vodě. Ach jak moje srdíčko zaplesalo. Já si pořád říkám, že neví to a to, ale jak se rozpovídává, tak zjišťuju, že tam přeci něco z toho, co mu pořád melu, je 🙂)

denisee
26. nov 2010

Simi: to ti závidím, jak máte pořád nějaké aktivity a akce, Viktorka je teda na svůj věk vážně šikula s tím mluvením, v obou jazycích. To nezvládám ani já 😀

Bera: tak já nejdřív měla vyhlídnutý s kytičkama, ale byla to limitovaná série, pak růžovej a teď taky červenej Ericsson 😀
A s dvojčatama to znám, manžel je z jednovaječných dvojčat. A s bráchou byli opravdu pořád, i teď si pořád volaj....

mafynka
26. nov 2010

@simicak ved to, ze injekcie nemam,,,nic mi nerobia,,len tu lezim, za cely den mi do izby ani nikto nepride,ci som v poriadku,,,,,no to mozem lezat aj doma,,a v ovela vecsej pohode,,nemozem si teraz dovolit takto tu chudnut,,,ved maly potrebuje rast,,,ja si myslim,ze doma by som este viac lezala ako tu,,a psychicky by to bolo lepsie a urcite by som aj naspat pribrala,to,co som tu schudla,,,ved aj vcera,ked som im o tom krvacani povedala,,nikto nic,,ani ma nepozreli

simicak
26. nov 2010

@mafynka ja myslela injekce na vyvinuti plic miminka. Se mnou taky nic nedelali. Jen teda vizita byla kazde rano a asi 3x denne nam merili teploty a tusim ze i delali monitor v noci na kontrolu miminka nebo tak neco. Me dok.rekli,ze kdyz se ma miinko narodit,tak se narodi a v nem.jsem musela zustat kvuli krvaceni. A ty se nestresuj,jez a zpatky naber 😉 a toci ti monior nekdy na kontrakce nebo tak??

@denisee mame no,ale ono hodne zalezi jak moc chci byt aktivni zrovna 😝 Ale asi jsme skoncili,ted jak je pod nulou,tak Vikous rve jak tur,to byl horor cesta do skolky,chudak,ji asi kosti promrzaji 😖 A ja to mam vsude kus a auto nemame.
S mluvenim je fakt moc sikovna,jsem moc rada. Je jak papousek,vse hned zopakuje. Nevim pokom ty mury jsou,Veru taky tak moc mlela po roce,ja zacala ve 3letech,tak ze by po tatkovi?? 😕

simicak
26. nov 2010

@petraguerra to je vtipne s temi boty. No jde videt,ze si neumis prestavit,jak moc malou tu nohu ma 😀 Ji chybi asi 2-3cm do spicky chodicich bot,plus bych musela do stran nastrkat hodne vaty a ke kotnikku to nejak privazat. Ona ma nozicku jak 4mesicni miminko,fakt desne malickou.
Tak to je supr,ze si mamca uziva vnoucatka 😵 Snih nezavidim. Tady dnes bylo -3 a chlap prohlasil,ze by meli byt uhelne prazdniny,ze to neni zdrave,takova zima 😀

maatkka
26. nov 2010

Dobre ranko 😀 baby ja som teraz vstala 😀 Mm uz pomaly s Lilinkou na odchode ze idu von potom do obchodu a k svokre. Sa mi nechce narychlo malovat cesat a obliekat tak nech si idu sami ked ma nechali tak dlho spat 😀 Len neviem co budem pol dna robit kym to obehaju...
Simi a vy ste nerozmyslali nad autom? Ja si teda neviem ani predstavit byt bez auta ani s jednym dietatom... nie to este s dvoma... ale neviem ako je to v UK? My mame 3 auta... teda jednemu z nich sa ani auto hovorit neda 😀 To ma mm len "na hranie" - na ryby a tak... do toho by som teda ani za svet nesadla 😀 A vy teda toho nabehate - vy by ste ho vyuzili ci? A baby su straaaaaaaasne sikovne 😵 😵 Super sa to cita 🙂 Vacsinou deti na ktore sa hovori v dvoch (a viac) jazykoch hovoria prave neskor... takze parada 😉 A Veru tiez... akurat mi vcera vecer volala segra ze je hotova so synovca... ze on sa ani nevie a nesnazi sustredit ked ho nieco uci... riaditelka v skolke jej odporucila nedavat ho este do skoly - takze bude mat urcite odklad... a to uz teraz "nepasuje" medzi skolkarov - od kazdeho tam je o hlavu vyssi a ma vyse 30kg...
@mafynka a ty prosim ta kde lezis??? Lebo ja ked som lezala tyzden po porode na jiske tak ta bola na chodbe kde boli rizikove tehulky a tam stale behali sestricky kazdu chvilu dr. stale sa s nimi nieco dialo - robili monitor a pod. Viem si predstavit ako ti je dlho v nemocke a ze je ti smutno... skus to brat zatial tak ze si aspon mozes byt ista ze keby sa cokolvek dialo ste hned pod dohladom... mozes sa spytat na vsetko co sa ti nevidi... no a potom uvidis. Ved to vsetko podstupujes kvoli baaabu - a to za to stoji 😉 Horsie by bolo keby si uz jedno dietatko mala doma a nemohla byt s nim...
Bera to je kraaaaaaaaasne 😵 😵 a maju sa obidvaja rovnako radi navzajom? Myslim ze aj Anetka by vzala obrazok Kubikovi? 😀
Peti tak si uzivate sneh? 🙂 Viem si predstavit ako sa maly vyblazni 😵 Ja sa tiez uz tesiiim. Lilinke sa minuly rok sneh moc pacil aj sankovanie 🙂 Ale u nas teda ako tak teraz pozeram z okna tak vsade este zelena trava a momentalne suche chodniky a cesty...
No a dufam ze mate pravdu ze Lilu ta "fobia" z deti prejde... Ona sa vlastne neboji deti ako takych - lebo deti ma praveze strasne rada... ale akoby sa boji toho ze nevie co od nich cakat... spravanie dospelych vie akoby "predvidat"... ale deti nie a z toho je taka vyplasena... Ona nechape preco by jej mal niekto nieco brat alebo ju bit - lebo ju to ani nenapadne... Toto sa musi naucit ze nie vsetci sa k nej budu spravat len pekne a nenechat si to... Ja som si to teraz zase zacala tak viac vsimat lebo mi mamina hovorila ze sesternicina mala (tiez sa narodila v 30.tt.) je tiez taka opatrna v spravani k detom a ze v skolke to tie deti nejak vycitia a tak "zneuzivaju"... naposledy jej jedno decko povedalo ze ked v skolke zaspi tak ju zaskrti... a ona chuda sa boji v skolke spavat ze jej nieco spravi ked zaspi ☹

maatkka
26. nov 2010

No a baby dlllho som rozmyslala ci to tu mam vobec pisat ale tak dufam ze vam nenastvem 😀 ale ja momentalne riesim ci Julia nepribera nejako rychlejsie... to nase dieta ma prosim pekne 14 kil!!! Podla nejakej tabulky je skoro na maximalnej hranici na svoj vek 😀 Ale tucko teda nie je... Ma pekne brusko a tucnucke stehienka - taka je akurat 😵 Stretli sme sa so znamou a jej dcerou (o par mesiacov starsou od Lilu) s ktorymi sme boli v lete na dovolenke a uz vtedy bola Lili vyssia ale chudsia... no a teraz je vyssia a aj tucnejsia 🙂
Je pravda ze uz papa fakt skoro vsetko to co my - ale stale to nie je nic az tak extra... Na nejakych tusim okolo 12 kg stala strasne dlhu dobu a potom zrazu akosi rychlo pribrala na 13 a teraz 14kg... tak akosi "nerovnomerne"...

mafynka
26. nov 2010

@simicak nie,,nerobia mi ziadny monitor
@maatkka no ja lezim na sestonedeli,,,nie na rizikovom

kikimaruska
26. nov 2010

Ahojky holčinky
@mafynka : ty ležíš na šestinedělí 😕 , to je divné, že nejsi na rizikovém. Já ležela na rizikovém a jak píše Maatkka, pořád se něco dělo, nejmín 2x denně chodili natáčet monitor, 2x denně měřili teplotu a chodili jsme na UTZ...já chodila nejmíň 3x denně. Vizita každý den, jednou týdně velká...když se pak výsledky malého zhoršovali, tak mě i omezovali v jídle, kdyby byla nutná akutní sekce, abych nebyla najedená...No a já měla po celý pobyt 24 hodin kapačky..., jen do sprchy a na kontroly UTZ mi je na chvilku vypojili. Když už se vyskytovaly komplikace víc, přišel si mě prohlídnout anesteziolog a kardiolog, na předoperační vyšetření, kdyby bylo akutně nutné (což pak druhý den bylo). Po porodu jsem byla 1,5 dne na JIP, ale na gyndě, protože šestinedělní JIP byly obsazené, a pak mě dali na pokoj po porodu, co mají na rizikovém (jsou to 2 pokoje po 2 postelích pro maminky s nedonošenýma dětičkama, které nemohou mít u sebe a z důvodu předčasného porodu mohou být infekční, tak proto jsou odděleny a nejsou mezi šestinedělkami u maminek (tak mi to bylo vysvětleno). A i kvuli psychice...když dají maminku bez miminka na šestinedělí, kde jsou zdravá mimi a všechny maminky se ptají-A kde máte miminko vy?-tak je to nepříjemné. Bohužel kamarádka na místo na pokoj na rizikovce čekala 3 dny, takže mezi šestinedělkama s mimi byla a nebylo ji dvakrát nejlíp...byla ráda, jakmile pak byla "mezi svými", chápete co myslím...jako s maminkama, které mají stejné problémky a starosti. Navíc jsme se vídaly dál s maminkama z rizikovky, které mají ještě mimi v bříšku, co a jak, ony se ptaly co naše miminka a tak jsme si předávaly informace, co nás čeká a jak to chodí a tak. Mě to moc pomohlo.Po porodu za mnou pak ještě na JIP přišla psycholožka...já ji nepotřebovala, nebo se spíš nechtěla svěřovat, ale jiné maminky to také ocenily.

mafynka
26. nov 2010

@kikimaruska no tu sa nerobi nic,,,na jednej strane su maminky s detmi a na druhej strane sem chodia vacsinou zeny,co uz prenasaju,,,na izbe sa mi ich vystriedalo asi 10,,ale to jeden den pridu a druhy odidu rodit,,,teraz som uz niekolky den sama na izbe,,a to ked som sama na izbe,tak max rano vizita a odvtedy mi nik do izby nepride,,dokonca niekedy mi aj jedlo zabudnu doniest,,,ziadny monitor,,ziadne sono,,nic,,len magnezko v tabletkach beriem,,to je vsetko

kikimaruska
26. nov 2010

@mafynka Jéje.. 😒 ☹ . No na rizikovém si maminky chodily do jídelny na jídlo...takže tam jsme se právě setkávaly a povídaly co a jak, jen ty s absolutním klidem na lůžku měly jídlo od sester do postele. Na šestinedělí maminkám teda taky jídlo nosily už na pokoj, aby byly s miminkama, ale na té rizikovce jsme si chodily do jídelny...jen jsme si hlídaly svoje číslo, jelikož někdo měl určitou dietu atp. Takže Tobě se tam maminky střídají jak na běžícím pásu vid...To si pořádně nemáš ani s kým rozumně popovídat. A kde jsi v nemocnici, někde na Slovensku, nebo v jiné zemi? To mi nějak uteklo...jsou tu mamky i z jiných zemí toho čau, jako třeba simi, tak se ptám 😉

mafynka
26. nov 2010

@kikimaruska no na slovensku v banskej bystrici..ale nic moc to tu nie je...sestricka mi plachtu zaspinila hned prvy den,ked mi brala krv,,,a ja v takej spinavej zakrvavenej lezim uz dva tyzdne,,,nikto sa nema k tomu tu menit pradlo,,,a to este nehovorim ake vsetky vzorky na nej mam,,z infuzie, z preplachov a tak podobne,,,no hroza,,,to vo zvolene ked som lezala,,bola na izbe chladnicka,aj telka a varna kanvica,,cloveku rychlo usiel cas,,jedlo si si mohla zohriat v mikrovlnke,,a to hovorim o normalnej izbe,,nie na nadstandardke,a to bolo tiez oddelenie,ze tam boli cakatelky a mamicky s detickami,,no ale tu v bystrici,vacsie sice mesto,,ale uroven ziadna,,,sprchy tam sa clovek boji aj stupit bez slapiek,,plesen vsade,,,zachody ani nehovorim,,minule bola krv na dlazke aj tri dni,,okna na izbe sa nedaju otvarat, takze o cerstvom vzduchu mozem len snivat,,a ta klima co tu bezi, ja uz z nej mam v nose krvave chrasty, co ma to tak drazdi..jedlo katastrofa,,ja mam bezlepkovu dietu, a poviem vam prvych 8 dni som na obed a veceru nevidela nic ine len zemiakovu kasu,,teraz ze obcas,ale to minimalne zrobia ryzu,,ale proste to sa neda jest,,aj vcera som sa snazila na silu to zjest, ale vyvratila som to cele,,co to bolo nechutne,,,tak som odkazana na polovicku,ktory mi denne nosi jedlo,,no lenze co to je, jest raz do dna,,aj to podvecer a studene, lebo ma nepustia ani prihriat...uz mam zaludok taky pokazeny...keby aspon niekto skontroloval drobca,,ci mi vobec pribera a rastie,,,no je to tu hrozne na psychiku,,,preto by som chcela ist domov,ak sa to nezhorsuje,,bo aj psychika robi svoje,,doma by som len lezala,,a jedla konecne,,,normalne sa vyspala,,v podtate,ked sa to tak vezme,robila by som to co tu,,len ovela viac lezala a bola ovela viac v pohode,,,

kikimaruska
26. nov 2010

☹ 😒 to jsou hrozné podmínky pro maminky. Plachta, to myslíš asi prostěradlo vid? Tak to když se nám ušpinilo, hned ho sestry měnily... Já neměla nadstandart a byl to pokoj pro 3 maminy bez sociálky, základní vybavení...bez tv,konvice, mikrovlnky...ale byla nová okna, pěkně vymalováno. Sociálka společná na chodbě pro x-maminek a je fakt, že některé maminky byly prasátka...když si po sobě neuklidily...ale tedy uklízečky tam chodily denně. Sprchy též společné, nic moc...ale opravdu se snažili tu čistotu držet, u každého pokoje desinfekce na ruce, na wc i ve sprchách desinfekce na vystříkání sprch nebo wc, vždy k dispozici. Pokud by někdo chtěl jídlo, sestřičky dovolily ohřát v jejich mikrovlnce, lednice byla na chodbě...dávaly se na sáčky s jídlem štítky s číslem pokoje a jménem a uklizečka staré potraviny, o které se pak nikdo nehlásil i vyhazovala. Pak za rohem byly další lednice a mrazák, ale ty byly pouze na odstříkané MM, které tam dávaly právě maminky už po porodu a nosily pak na neonatologii na JiRP. Jídlo nic, moc, dost maminek si právě nanosilo mlsání a hlavně ovoce a jogurty, mléko z domova, protože to se tu nedávalo a každý večer studená večeře...takže jídlem jsme se dozásobovaly sami, ale bylo ho kam uložit a sestrám nevadilo, co jíme (pokud nebyl zákaz, jako sem měla já...před kontrolou a příp. možností SC). Já tam byla v květnu, takže klima nebylo potřeba a okna byla zrovna vyměnená nová. Jéje, já ti to vůbec nezávidím...a ta nemocnice, kde ležíš, to je Neonatologické centrum? Pokud není, třeba bys mohla vyžádat převoz do jiné nemocnice a tohoto centra, to by ale měli udělat automaticky sami..., nevím jak to chodí u Vás, to spíš ví holky ze Slovenska...

petraguerra
26. nov 2010

No to ted ctu Mafynka je to hruza mozna,by mel udelat trosku dusno tvuj manzel,ze ti ani nevymeni prosteradlo a ze se tam o tebe nestaraji.Mohl by pohrozit ze napise stiznost trebas k rediteli nemocnice nebo i vys.Moje kamaradka,kdyz byl jeji manzel v nemocnici ,mel rakovinu a ke konci ho vzali do varu na internu,tam ho polozili na postel a ani si ho nevsimli.Ona jim tam udelala takovy rodeo,ze opravdu se o nej potom starali primo vzorne.Nemas sanci jet do jine nemocnice nekde pobliz?

petraguerra
26. nov 2010

Argousek my diagnozu taky nemame 100% jen porad autisticke spektrum jin ak nic vic 😖 Ale me uz to nevadi si myslim,ze ho Mates nema a je to 🙂

Simco myslim,ze kdyz ji das dvoje frotaky ponozky a koupis trebas mini kozacky nebo tak tak by v tom mozna chodila -ja by jsem to urcite zkusila a zustanou ti na pristi rok by mohli byt akorat 😉

denisee
26. nov 2010

mafynka: no to musí být strašný!!!!!!
Taky jsem ležela v nemocnici, ale na rizikovém. A byla tam jedna paní a řekla, primářovi, že chce podepsat revers a že si půjde lehnout do jiné nemocnice. A bylo to. Nevím jestli si to už psala, ale proč nejsi na rizikovém, není místo nebo co?
Holky tak jdu dělat adventní věnec a svícen, zítra nebude čas, jdem na rozsvícení vánočního stromu a v neděli už to chci vyzdobit. Už mě chytá vánoční náladička 🙂

maatkka: a jak to děláš, že ti tak krásně přibírá. Co třeba mažeš na chleba nebo děláš k večeři? 🙂 Ať si toho našeho kloučka taky vykrmíme 😀

mafynka
26. nov 2010

@denisee neviem preco nie som na rizikovom,, do ine nemocnice nemozem nablizku ist, bo ak by sa malu narodil,tak ho prevezu zovsadial len sem,,a drahy by asi najmenej 30km nemohol dochadzat denne za mnou,,dost chudak, co chodi utahany sem za mnou,,no dnes som lekarovi vravela,ze som tu schudla,,ci je take nutne tu lezat,ze chcem spravit vsetko,aby som drobca udrzala co najdlhsie,lenze to musim byt psychicky v pohode,,a vela jest, lebo citim,ze moje telo slabne,,uz ma od hladu mota...no mne to pripadalo,ze musim lezat tu a cakat na porod...nemaju v plane uz ani ma zasivat,,sice neviem preco, vsak so zasitim by sme mohli fungovat do terminu...

mafynka
26. nov 2010

vsak ale naco robit nieco,aby sa maly drzal co najdlhsie,ked mozem porodit predcasne??...taka som nastvana,ze nic nerobia,,a z domu by som bola v nemke ovela rychlejsie ako tu si ma niekto vsimne,ze sa nieco deje...a ja chcem skusit vsetko preto,aby sa maly nenarodil skor,,nie len cakat ako oni ze kedy porodim

bera28
26. nov 2010

Simi, já jsem právě nevěděla, jestli je tužka ke každému dotykáči nebo ne. Asi o víkendu vyrazím nějak do obchodu. Vikča je perfektní s tím kecáním🙂 Jo to bych taky potřebovala, aby na mě někdo odmala mluvil dvěma jazyky a ne jak pako se je dřít ve škole 😝

Kiki, tak ať pediatričku nemusíte dlouho potřebovat 😉

Petraguerra, sníh ti teda fakt závidím. Svišťáci pořád prudí kdy už půjdeme bobovat, ale tady zatím prd. Jo kdyby byla zima jako loni, to i tady v Praze bylo přes půl metru a vydrželo to strašně dlouho.

Argousku, počkej, nakonec až půjdete k té psycholožce, tak už bude mlít Adámek pěkně pantem 🙂 😉

Denisee, ty jsi šikulka, že se pustíš do výroby věnce. To já jsem zaúkolovala mámu, tak prý mi ho zítra přiveze. V Praze se také zítra plánuje rozsvítit strom na Staromáku, ale bude tam nátřask, takže se půjdeme podívat až tak za 14 dní.

Maatkka, ještě tak před 14 dny bych ti odpověděla, že Anetka by v žádném případě Kubajzovi obrázek nedovezla, to by ho spíš roztrhala😀 Ale světe div se, v poslední době mu nosila i hračky, když třeba chcrchla jak tuberák, tak prý aby nebyl smutný a nemocný 😀 Takže myslím, že teď už by mu i ten obrázek od sestřičky vzala 🙂 Člověče jak to děláš, že ta Lilinka tak přibírá????? 😕 😕 😕

Holky, včera jsem si nechala zaslat z pojišťovny seznam dětských léčeben s respirační terapií, tak kdybyste to chtěl někdo poslat, tak stačí napsat. Už jsem si definitivně vybrala a dnes jsem jim poslala mail s rezervací a mám už i předvybráno na další rok 😀 😀